İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2006 İle Mondeo 2008 1,6 Benzin Li Değiştirme Fikri

Timuçin Orcan

Recommended Posts

Ali Gök

acılmısmı  motor ?

Yok yanlış anlaşıldı. Bu araba için demedim genel konuştum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Timuçin bey illaki kasa değiştirmek istiyormusunuz ilk önce ona karar vermeniz lazım 2.0 dizelden 1.6 benzinliye binerseniz sizi o araç tatmün etmez birde en ufak bir arıza ile karşılaşırsanız diyelim iyice moraliniz bozulur bu kelimeleri sizin konularınızı takip ederek bir fikir yürütüyorum aracınıza hassas birisi olduğunuzu biliyorum konuşmalarınızdan bence mk3 ten devam edin kendi aracınız veya 2.0 benzinli olanından saygılarımla

hocam  mk 3 aracım sorun cıkarmasaydı  mumkun değil baska arabaya bınmezdım cok menunun yakıt gucu  mukemmel  tek amacım sorunsuz bır arac mondeo olursada harıka olur baska bır dusuncem yok,cok ıyı bılıyorum 1,6 ya bındığımde kendı arabamın gucunu arıycam ama keske  sorunsuz bır mk3 olsaydı

Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Bence arastırın iyic acele etmeyin ama mk 4 1.6 benzinli tavsiye etmem mk3 ten sonra:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

hocam nıye tavsye etmezssın

km sı dusuk temız ıse deyer dedım ama tabı bıraz pahalı   sutten ağzımız yandığı ıcın aman uc beş pahalı olsunda der cıkarmasın dıyorum trend ama fena değil araç hocam ılannını atıyım bak ıster ısen   http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-kusursuz-66000-km-de-274521871/detay/

Tam olarak serviste ne işlem gördü bilmiyorum. Örneğin aynı aracı kaynbiradere tavsiye ettim. Motora bir işlem yapılmış dedim. Adam direk "soğudum kalsın" dedi. Ne yapılmış diye sormadı bile.

Herkesin kendine has düşünceleri olabiliyor. Saygı duymak lazım. Ben param olsa alır mıyım alırım. Ama çok iyi arkadaşım diye babasının hiç görmediğim aracını başkasına da tavsiye edemem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Bence arastırın iyic acele etmeyin ama mk 4 1.6 benzinli tavsiye etmem mk3 ten sonra:)

bıraz daha beklemede kalıyım bu yorumlardan sonra  herkes cok haklı  mk3 2,0 dizel bır başka

Tam olarak serviste ne işlem gördü bilmiyorum. Örneğin aynı aracı kaynbiradere tavsiye ettim. Motora bir işlem yapılmış dedim. Adam direk "soğudum kalsın" dedi. Ne yapılmış diye sormadı bile.

Herkesin kendine has düşünceleri olabiliyor. Saygı duymak lazım. Ben param olsa alır mıyım alırım. Ama çok iyi arkadaşım diye babasının hiç görmediğim aracını başkasına da tavsiye edemem.

hocam servıste hersey bellıdır ne yapıldığı bır defa  ılk sahıbı olması onemlı  ımkanm olsa dusunmeden bend e alırım

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

hocam nıye tavsye etmezssın

km sı dusuk temız ıse deyer dedım ama tabı bıraz pahalı   sutten ağzımız yandığı ıcın aman uc beş pahalı olsunda der cıkarmasın dıyorum trend ama fena değil araç hocam ılannını atıyım bak ıster ısen   http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-kusursuz-66000-km-de-274521871/detay/

Üzgünüm ben ilandaki arabaya o parayı vermem ama tabii zevk meselesi saygı duymak lazım, ben yine dediğim gibi aracımı düzgün bir ustada tüm eksikleri ile bir liste çıkarır tertemiz hale getirir binerim ama dediğim gibi zevk sizin para sizin saygı duyarım...

Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Üzgünüm ben ilandaki arabaya o parayı vermem ama tabii zevk meselesi saygı duymak lazım, ben yine dediğim gibi aracımı düzgün bir ustada tüm eksikleri ile bir liste çıkarır tertemiz hale getirir binerim ama dediğim gibi zevk sizin para sizin saygı duyarım...

hocam haklısın ama aracım yenı  oto tamırcıden cıktı 4000tl masrafım oldu ayrıeten v kayısı ve rulmanlardan hale bıraz bılalardan ses gelıyor motorum sağındakı kasnak var ordanda sankı kasnak gevşek gıbı ayrıeten  sao arka koltuğun onundekı paspas bakıyorum  ıslak nem var yanı tam yapabılmem ıcın benım harcamam lazım 5000 tl daha buna gucum kalmadı takasta da uste verıceğim parayı kredı ıle alıcam.

Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

2008 model araç için çok değilmi aradaki fark aracınızı kaça sayıyorsunuz.

31,5 yazdım 30 sayıyor 15 üste ıstıyor

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Kardeşim, motoru zaten sıfırladın. Az daha çık. Yıllarca aylarca kredi ödemektense 1000 lira daha harca. Gerekiyorsa bin liralık kredi çek. Bahsettigin arızalar için 1000 lira yeter. Alternatör clutch pulley :100, kayış 30, gergi rulmanları 100 (gergi kutügünü komple değiştirmene gerek yok) , dayco, otosan ya da febi marka krank kasnağı 250 işçilik 200-250 bitti. Halıdaki ıslaklık için de Mehmet Kaya'nın konusunda çözümü var. Muhtemelen yıkamacıya gittikten sonra oluyordur halıdaki ıslaklık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Timuçim bey mk3 den ağzınız yandı.Ama ben size derim ki ezilmemiş 2.0 tdci mondeo bulun. 1.6 benzinli mondeo iyi has da 2.0 dizelden sonra vasat gelir.

Ayni paralara mk4 2.0 tdci alın.Benim tavsiyem budur.

tabıykı benım mısteğimde o  haklısın da ımkanlar   yada beklmeede kalıp uc bes daha zorlayıp 2,0 dizel mk4 beklemek nasıp bakalım cok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

4c7aea678c18cd5332ddce57ee5eeeef.jpg632910aa23d5a6ee8411287408c21fdc.jpg

Telden baktığımdan link koyamadım ama araba bu.112 b km de imiş.Acikmalamada takas da ederim yazmiş.Forumun anlaşmalı ustası da var Ankara da.Güzelce gösterirsin inşallah güle güle binersin.

"Bu arada aracın sahibiyle hic bir alakam yoktur.Dün bakarken gördüm.Paylaşmak istedim)

hocam araç on numara  bu fıyata kaçmaz yazdım benım arabayıda takas olurmu dıye ok dese yarın ankaradayım ama bu fıyata hayret yanı expertize sokmalı mı acaba

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

amaç tdci ın masrafından kaçmak ise hiç bikinmedik bir tdci bakılması yanlış olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2008-model-ford-mondeo-titanyum-2.0-4k-full-plusfull-273469929/detay arkadaşlar bu araç hosuma gıttı  ıkı sorun var  on kaput deyısmış motor prolemlı olabılır ıkıncı  km cok yuksek ne dersınız fıkırlerınız onemlı hatta  belkı bır saat sonra bakmaya gıdebılırım

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2008-model-ford-mondeo-titanyum-2.0-4k-full-plusfull-273469929/detay arkadaşlar bu araç hosuma gıttı  ıkı sorun var  on kaput deyısmış motor prolemlı olabılır ıkıncı  km cok yuksek ne dersınız fıkırlerınız onemlı hatta  belkı bır saat sonra bakmaya gıdebılırım

5 sene önce 2011 yılında MK3 mondeomun sol çamurluk, far değişimi ve kaputta işlem  5.000 TL tutmuş. Kaput ve çamurluk değişimi 3.000 TL mondeo gibi bir araca az bir hasar. Tramere yansımadan parçalaş değişmiş olabilir. Aracın boyalı olması veya değişenin olması çok önemli değil ancak hasarın büyüklüğü ve ne şekilde olduğu önemli bu araç çok güven vermiyor bana. acele etmeyin başka araçlara bakın. Düzgün bakılmış bir araca bakın boya takıntınız olmasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

amaç tdci ın masrafından kaçmak ise hiç bikinmedik bir tdci bakılması yanlış olur

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2008-model-ford-mondeo-titanyum-2.0-4k-full-plusfull-273469929/detay  hocam su arabaya bır bakarmısın

Bu arabanın convers ekranı hariç her yeri trend.Uzak dur bence .

km cokmu ?

5 sene önce 2011 yılında MK3 mondeomun sol çamurluk, far değişimi ve kaputta işlem  5.000 TL tutmuş. Kaput ve çamurluk değişimi 3.000 TL mondeo gibi bir araca az bir hasar. Tramere yansımadan parçalaş değişmiş olabilir. Aracın boyalı olması veya değişenin olması çok önemli değil ancak hasarın büyüklüğü ve ne şekilde olduğu önemli bu araç çok güven vermiyor bana. acele etmeyin başka araçlara bakın. Düzgün bakılmış bir araca bakın boya takıntınız olmasın.

boya takıntım yok hatta ön taraf harıç parca bıle deyısse onemlı değil .sadece km cok bunda ne dersınız

Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Km den değil abi.Araba haşat gibi duruyor.Ucuz toplanmış gibi duruyor.Hayır gelmeyecek gibi duruyor.Görünüşü ve duruşu beni hiç sarmadı abi.

2. Mondeomu 150b km de aldım.190 binde sattım.İnanki 100b deki ilk mondeomdan her türlü daha sağlam daha stabildi.Gerçekten uzun yolda yapmış kilometresini çıtırtı bile yoktu.Motor çıt çıt saat gibiydi.

doğru 300 bınde olsa bakımlı araba olsa başka  hocam  benım araca bır bakarmısın yaparmı deyeri http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-mondeo-160000-de-274214605/detay/

Km den değil abi.Araba haşat gibi duruyor.Ucuz toplanmış gibi duruyor.Hayır gelmeyecek gibi duruyor.Görünüşü ve duruşu beni hiç sarmadı abi.

2. Mondeomu 150b km de aldım.190 binde sattım.İnanki 100b deki ilk mondeomdan her türlü daha sağlam daha stabildi.Gerçekten uzun yolda yapmış kilometresini çıtırtı bile yoktu.Motor çıt çıt saat gibiydi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-ford-mondeo-2.0-tdci-2009-model-otomatik-vites-267382891/detay/buda ayvalıkta  ban ayakın  her an bakabılırım

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2008-model-ford-mondeo-titanyum-2.0-4k-full-plusfull-273469929/detay  hocam su arabaya bır bakarmısın

km cokmu ?

boya takıntım yok hatta ön taraf harıç parca bıle deyısse onemlı değil .sadece km cok bunda ne dersınız

Bakımı düzenli yapılmış, sarf malzemeleri kaliteli ve zamanında değişmiş bir aracın kilometresinden korkmayın. Hasar sonrası düzgün toplanmamış bir araçtan korkun. Yada bakımları aksatılmış bir araçtan.

Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Bakımı düzenli yapılmış, sarf malzemeleri kaliteli ve zamanında değişmiş bir aracın kilometresinden korkmayın. Hasar sonrası düzgün toplanmamış bir araçtan korkun. Yada bakımları aksatılmış bir araçtan.

onlar bılınse bakıldığında sorun yok sonucta mondeo hocam  bakımlı ıse ömrü bıtmez ama bılemıyoruz nasıldır  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

doğru 300 bınde olsa bakımlı araba olsa başka  hocam  benım araca bır bakarmısın yaparmı deyeri http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-mondeo-160000-de-274214605/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-ford-mondeo-2.0-tdci-2009-model-otomatik-vites-267382891/detay/buda ayvalıkta  ban ayakın  her an bakabılırım

Ayvalıkta olan aracın tramer kayıtlı hasarı yok. Araç 5. sahibinde 2010 yılında trafiğe çıkmış. İlk sahibi tüzel kişilk sonra 3 yıl kullanmış sonraki kullanıcılar 1 yıl geçmeden aracı değiştirmiş. Güzel duruyor kontrol ettirilip alıabilir.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

3 Tane Mondeo Mk4 baktık 4. yü Ankara'dan gidip aldık.

Malesef hor kullanılmış Mondeo çok kötü duruyor. Baktığımız 3 arabanın da havalandırma panelleri kırıktı, tuşlar soyulmuştu ağzı yüzü dağılmıştı arabaların çoğunun. 

Malesef yakından görmek lazım bu Mondeo ilanlarını gerçekten içinize sinmiyor internette güzel görünen araba yanına gidince. 

1.6 Mondeo konusuna gelince Dizel Mk3'ten sonra yavaş gelir ama yakıt olarak gerçekten ekonomiktir. Babam hem 1.6 benzin / lpg hemde 2.0 tdci olanını kullandı, 2.0 elbette kuvvetli ama 1.6 gerçekten ekonomik LPG ile.

Bizim araba 97.000 km de subap sıkıntısını verdi, 1.500 - 2.000 lira anca harcadık onada açılmışken triger ve devirdaim değişerek harcadık. 97.000 km de bize yakıttan kazandırdığı tasarruf çooook daha fazla olduğu için açacağı o masraf devede kulak.

Ekonomi düşünüyorsanız 1.6 lpg tavsiye ederim, lpg nin ne zaman ve ne kit ile takıldığı önemlidir burada, varsın az fazla yaksın vergisi fazla olsun ama gücü kudreti olsun derseniz 2.0 Tdci nin temizine bakın derim. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu arada 1.6 Lpg li Mondeo'nun performası ölü denilecek gibi kötü değildir, 1.6 Tivct Focus'tan daha iyi gitmektedir bizzat denedim. 

Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Araba iyi görünüyor abi.Bi xenon trend deģil titanyumda bile yok.Sonradan takılmış.Bu bir şans olabilir.Dikkat etmek lazım.Sami beyin dediģi gibi arabanın koltuğuna otur bi arabanın ićini gözetle .Calıştır gez.Anlayan bir de adam olursa yanında tamam.Kesinlikle iyi bir yere göster abi.

Ezilmemiş mondeoya denk gelirsen yillarca üzmez.

Cok sağ ol farlara dikkat etmemiştim. Yarın sabah bakıcam araca acelem yok. Km bıraz fazla ama döşemeler é bakıcam birde ustam var burada ona gösteririm nasip artık emsalleride bu fiyat buralarda olması ıyı benimki 165bınde ama dertli yaptı beni
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

3 Tane Mondeo Mk4 baktık 4. yü Ankara'dan gidip aldık.

Malesef hor kullanılmış Mondeo çok kötü duruyor. Baktığımız 3 arabanın da havalandırma panelleri kırıktı, tuşlar soyulmuştu ağzı yüzü dağılmıştı arabaların çoğunun.

Malesef yakından görmek lazım bu Mondeo ilanlarını gerçekten içinize sinmiyor internette güzel görünen araba yanına gidince.

1.6 Mondeo konusuna gelince Dizel Mk3'ten sonra yavaş gelir ama yakıt olarak gerçekten ekonomiktir. Babam hem 1.6 benzin / lpg hemde 2.0 tdci olanını kullandı, 2.0 elbette kuvvetli ama 1.6 gerçekten ekonomik LPG ile.

Bizim araba 97.000 km de subap sıkıntısını verdi, 1.500 - 2.000 lira anca harcadık onada açılmışken triger ve devirdaim değişerek harcadık. 97.000 km de bize yakıttan kazandırdığı tasarruf çooook daha fazla olduğu için açacağı o masraf devede kulak.

Ekonomi düşünüyorsanız 1.6 lpg tavsiye ederim, lpg nin ne zaman ve ne kit ile takıldığı önemlidir burada, varsın az fazla yaksın vergisi fazla olsun ama gücü kudreti olsun derseniz 2.0 Tdci nin temizine bakın derim.

2006olmasına rağmen arabamı arıycam bılıyorsun arasında cok ta ekonomik yakıtı var ama sorunları olmasa bu aksam bıle mesela v kayısı rulmanlarından ve devirdağim kaynağı var sağında motorun ordada kasnak gevşek gıbı ses ıyı olsa satılacak gıbı değil almayı dusundugum araçta esas sorun km cok gösteririm benım tamirciye bakalım

Bu arada 1.6 Lpg li Mondeo'nun performası ölü denilecek gibi kötü değildir, 1.6 Tivct Focus'tan daha iyi gitmektedir bizzat denedim.

Bende öyle dusundum aynı fıkırdeyım gazda kullanmam zaten sonucta 1.6ama fokus ıle aynı olması mümkün değil sonuçta Mondeo
Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Timuçin bey bence aracınızın birşeyi kalmamış her şeyini yaptırmışsınız bir kasnak veya v kayışı sesinden aracınızı değiştirmeyin bence km nizdedüşük zaten yıllarca sorunsuzca binersiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Timuçin bey bence aracınızın birşeyi kalmamış her şeyini yaptırmışsınız bir kasnak veya v kayışı sesinden aracınızı değiştirmeyin bence km nizdedüşük zaten yıllarca sorunsuzca binersiniz

hocam bugun  sabah baktım  2,0 tsci 2008 bır mondeo  tamam guzel arac ama yorgun  arabanım ıcındekı halılar eskımız bındım kendı arabama  o kadar teknoloji yok ama sankı benım arac daha ferah geldı m  daha temız geldı bana  .cok haklısın esasında  . kendımı toplayıp  usta ellere goturmek yı dusunebılırım 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...