İçeriğe Yönlendir

Aracımız Kritik Bir Yerde Kaldığı Zaman Yapılacaklar: Köprü Vs

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Bugün malum benzini biten aracı fünye ile patlattılar ve bir sürü vatandaşın saatlerine ve benzinine maloldu ve ulusal korku oluştu.

Böyle durumlarda ne yapmalıyız sürücü olarak milleti korkutmadan burada tartışabiliriz. Örneğin askeri tesis önünde duraklayınca askerler haklı olarak panik oluyorlar amirlerine karşı mesela bunu yapmamak lazım. 

Görüşler?

1-1458052684.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ali Gök

1-aracın yanında olmak en baş şart.

2-hemen polisi arayarak durum bilgisi verilmeli,

3-arkadan gelen araçlar için uyarı levhası konulmalı

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Misafir

Güzel bir konuya değinmişsin abi. Son dönemin trendi olacak gibi.  :good1:

Mesela ilk aklıma gelen çekici çağırmak olur herhalde.

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Polise bilgi verip , araca not bırakılmalı diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1- Askeriyede nöbet tutarken önümde benzini biten aracın sahibine gak guk edince tüfeği doğrulttum. Paşa paşa itti aracını. Orada duramaz.

2- Emniyet şeridinin amacı nedir? Emniyetli bir biçimde durmak değil midir?

3- Hadi köprü gibi önemli bir noktada durdu araç. İki ucunda da 24 saat nöbet tutan polisler o sırada ne yapıyordu? Köprü 7/24 kamera sistemi ile inceleniyor. Kameranın başındaki operatör ne iş yapar?

4- Sürücünün hatası ise trafik kurallarına uygun bir biçimde reflektörlü uyarısını koyması gerekirdi. Ama bunu da koysa şu an ki psikolojimizle durum farklı olmayacaktı bence.

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Araç başından ayrılmamalı,

Çekici çağrılmalı,

Polis aranıp haber verilmeli.

Çok sıkıntılı bir durumdayız, çok dikkat etmeli.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

En doğru ve mantıklı usul bunlar galiba. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

O adam aracı bırakıp yürüyüp gidene kadar kimse mi görmedi? Veya böyle bir dönemde bir kağıda not yazıp bırakmak, polise haber vermek bu kadar mı zordu.

Bana özellikle yapılmış bile olabilir düşüncesi geliyor, kaos ortamı yaratıp insanları tedirgin etmek gibi. Ki hem insanlar tedirgin oldu, hem de saatlerce trafik kilitlendi..

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

O adam aracı bırakıp yürüyüp gidene kadar kimse mi görmedi? Veya böyle bir dönemde bir kağıda not yazıp bırakmak, polise haber vermek bu kadar mı zordu.

Bana özellikle yapılmış bile olabilir düşüncesi geliyor, kaos ortamı yaratıp insanları tedirgin etmek gibi. Ki hem insanlar tedirgin oldu, hem de saatlerce trafik kilitlendi..

Tamamen aynı fikirdeyim.

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Yani daha 2 gün olmuş saldırı olalı. Polisin, askerin çok daha dikkatli olması gerekirken böyle bir gevsekligin açıklaması olamaz. Surulmeleri bile değerlendirilmeli bence.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Not bırakmak bence mantıklı değil. Kasıtlı da not bırakılabilir. O zaman kimse dokunmayacak mı.. Benzin almaya gidiyorum stop araçla ilgilenin stop hatta başına biraz fazlaca adam toplanınca haber verin stop ben buradan patlatırım stop..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir

köprüde bu ara toyota prius duruyordu. pili bitmiş olmasın :)

O piriuslar dekor sanırım yerinden oynamıyor aylardır belki.. Çok da çirkin bir dekor ama, boğaz seyrini bozuyor
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

WD40  :)

O piriuslar dekor sanırım yerinden oynamıyor aylardır belki.. Çok da çirkin bir dekor ama, boğaz seyrini bozuyor

suzuki jimny ler vardı bir ara.

Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Ben de kaos ortamı yaratma amaçlı yapıldığını düşünüyorum. Bugüne kadar köprünün üstünde kaç arabanın benzini bittiği için yolda kalmıştır? Ankara'da bugün akşama kadar şu avmde bomba ihbarı var, bu avm boşaltılmış, şurda araç bulunmuş, şu saatler arasında şu caddede olmayın gibi kaç tane asılsız haber okuduk, kaç kişi sohbet gruplarından ya da sosyal medya üzerinden haber paylaştı sayamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

öle not bırakıp polisi aramakla olmaz yaşanan şu lanet olaylardan dolayı en doğrusu şu dur.

4- Çekici çağrılır araç servise veya tamircisine götürülür. nokta

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

öle not bırakıp polisi aramakla olmaz yaşanan şu lanet olaylardan dolayı en doğrusu şu dur.

4- Çekici çağrılır araç servise veya tamircisine götürülür. nokta

En iyi cevap yaptım ama.. Nereden kopyaladın :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

En iyi cevap yaptım ama.. Nereden kopyaladın :)

Ali Gök kardeşimin yazdıklarına ek yaptım Abi son kısım eksikti  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Burda benim bir eklemek istediğim var. Özellikle sağa virajlarda görünmez noktaya çekip ya da durup beklemek parketmek çok tehlikeli. arkadan gelen vurabiliyor. Böyle acil durduğunuzda ilk yapmanız gereken arkayı kontrol etmek. Sizden kaçaım derken başka şeyler de olur size de vurabilirler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...