İçeriğe Yönlendir

Aracımız Kritik Bir Yerde Kaldığı Zaman Yapılacaklar: Köprü Vs

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Hiç topu atma, sen da ahlaksız kullanıyon

Sen makascısın ben virajcı.. ;)

Ekip otosu olayını özetlemek gerekirse; Karabük-Bartın yolu, Bartın giriş mevkii, kaymak gibi asfalt, SLX ile uçuyorum adeta (rüzgar sesini diyorum yanlış olmasın) aynamda beyaz kangoo, adeta slalom yapıyor, ehlaksızca dibime giriyor, soluma geçiyor, geri gidiyor, ben hala uçuyorum tabi... Bi yola bi dikize bakarken, arkamdaki beyaz kango, oldu bir beyaz nokta. Sonra önüme baktım, beyaz Symbol, tepe lambası da var, üzerinde de TRAFİK POLİSİ yazıyor...

Arkamdan, benim önümdeki ekip otosunu nasıl gördün, ne ara frene bastın, ne ara ideal şoför moduna geçtin be adam... Saniyeler sürmedi :D :D :D< :D>

Çakal işte.. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sen makascısın ben virajcı.. ;)

Göksel birgün şahit oldu, adam ehliyetini yakacaktı :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Rıfat abi de anlatıyor çok :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sağ koltukta kim vardı.. o çok önemli :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Rıfat abi de anlatıyor çok :D

:)

Sağ koltukta kim vardı.. o çok önemli :D

Boştu, Göksel önde gidiyordu :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87

O adam aracı bırakıp yürüyüp gidene kadar kimse mi görmedi? Veya böyle bir dönemde bir kağıda not yazıp bırakmak, polise haber vermek bu kadar mı zordu.

Bana özellikle yapılmış bile olabilir düşüncesi geliyor, kaos ortamı yaratıp insanları tedirgin etmek gibi. Ki hem insanlar tedirgin oldu, hem de saatlerce trafik kilitlendi..

Polise haber vermiş adam. Haber verdiği polis kimseye haber vermemiş :)
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Sürücü kursunda öğretmen böyle bir soru sormuştu seneler önce, tren yolundan geçiyorsunuz ve tren de yaklaşıyor,arabanın benzini bitti kaldınız,  ne yaparsınız diye.İteriz çekeriz vs kabul etmedi.

Cevabı bulamadık..

Öğretmen vites 1 e takılır, debriyaja basmadan marşa basılır , bu yolla bir kaç marşta araba tren yolundan çıkacak kadar ilerler demişti.

Denemek gerek..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Sürücü kursunda öğretmen böyle bir soru sormuştu seneler önce, tren yolundan geçiyorsunuz ve tren de yaklaşıyor,arabanın benzini bitti kaldınız,  ne yaparsınız diye.İteriz çekeriz vs kabul etmedi.

Cevabı bulamadık..

Öğretmen vites 1 e takılır, debriyaja basmadan marşa basılır , bu yolla bir kaç marşta araba tren yolundan çıkacak kadar ilerler demişti.

Denemek gerek..

O şekilde köprüyü geçmek imkansızdan hallice olur abi. Ne marş motoru kalır, ne volan, ne krank mırank..  :D Tren yolu 1,5 mt, köprü kaç mt? Onu diyen öğretmen kör olmuş.  :D Boşa alıp ittirmek daha mantıklı sanki..  :fiuw:  :blush:

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Marş motoru hık mık ettiysem de hoca koca araba tren altında kalacağına marş motoru gitsin değmez mi demişti, pek de ciddiye almadım zaten.. :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Cevabı bulamadık..

Denemek gerek..

anlatılan doğru.en az 15 sene önce ben de tv de izlemiştim.denemeye gerek yok zaten.pek çok kişi hayatında en az bir kere araç boşta sanıp direk marşa basmış ve aracı zıplatmıştır.bunun bi de otomatikten inip manuele binince yaşanan versiyonu var :blush:

1. viteste debriyajsız marşa kısa süre basılır,araç öne atılır,kontak kapatılır gerekiyorsa tekrarlanır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

anlatılan doğru.en az 15 sene önce ben de tv de izlemiştim.denemeye gerek yok zaten.pek çok kişi hayatında en az bir kere araç boşta sanıp direk marşa basmış ve aracı zıplatmıştır.bunun bi de otomatikten inip manuele binince yaşanan versiyonu var :blush:

1. viteste debriyajsız marşa kısa süre basılır,araç öne atılır,kontak kapatılır gerekiyorsa tekrarlanır.

:bravo: Araç bu esnada yakıt harcar mı? (Araçta yakıt yok ki desene abi sende)  :p E madem böyle bi yöntem var. Araçlar bu şekilde yakıt harcamadan hareket ediyor, köprüyü boydan boya geçebiliyor. Bir kaç defa işe gidip geleyim bakim ben kılıyoyla. Nolcak..  :unsure2:  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

:bravo: Araç bu esnada yakıt harcar mı? (Araçta yakıt yok ki desene abi sende)  :p E madem böyle bi yöntem var. Araçlar bu şekilde yakıt harcamadan hareket ediyor, köprüyü boydan boya geçebiliyor. Bir kaç defa işe gidip geleyim bakim ben kılıyoyla. Nolcak..  :unsure2:  :fiuw:

köprüyü boydan boya geçmek?o senin dediğin "dayı diycen"

bu yöntem demiryolu gibi çok tehlikeli bir noktada kaldığında uygulanabilir.kaç metreye kadar iş görür bilmem.demiryolundan kurtarsın da :) (raylardan dolayı aracı itmeye güç yetmeyebilir,zaman yetmeyebilir,o yüzden bu yöntem)

Yorum bağlantısı
Misafir

köprüyü boydan boya geçmek?o senin dediğin "dayı diycen"

bu yöntem demiryolu gibi çok tehlikeli bir noktada kaldığında uygulanabilir.kaç metreye kadar iş görür bilmem.demiryolundan kurtarsın da :) (raylardan dolayı aracı itmeye güç yetmeyebilir,zaman yetmeyebilir,o yüzden bu yöntem)

Burada konumuz köprü.  :seytan: Konuyu dağıtmayalım lütfen..  :police:  :spiteful: Yoksaa.. :elisopali: 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yıllar önce broadway varken işlek bir yerde ve hafif yokuş yukarı yolda kalmıştım. Trafik sıkışmasın diye 1. viteste marşa basarak kenara çekmiştim aracı. Tahminen 20- 30 metre gitmişimdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Yıllar önce broadway varken işlek bir yerde ve hafif yokuş yukarı yolda kalmıştım. Trafik sıkışmasın diye 1. viteste marşa basarak kenara çekmiştim aracı. Tahminen 20- 30 metre gitmişimdir.

6gvnux.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

6gvnux.jpg

İşi 5.000 lik Burodvey le yapmak iş değil yegenn. İşi 100.000 lik Focus ile yapmak yegeennn..  ;)  :p Hem Ersen abi yönetimden, maaşlarımızın bekçisi, haklarımızın koruyucusu, yegane biricik yöneticimiz. Ne dese doğrudur onun..  ;)  :flowers:  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Gök

öle not bırakıp polisi aramakla olmaz yaşanan şu lanet olaylardan dolayı en doğrusu şu dur.

1-aracın yanında olmak en baş şart.

2-hemen polisi arayarak durum bilgisi verilmeli,

3-arkadan gelen araçlar için uyarı levhası konulmalı

4- Çekici çağrılır araç servise veya tamircisine götürülür. nokta

güzel paylaşım teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

TRT yıllarında eski alman trafik bilgi belgeselleri olurdu. "TRANSTEL" yazardı hatırlayanlar..

araç yolda kalırsa çekmek gerekirse cam donarsa vs vs kavşaklar bir sürü..

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

1-aracın yanında olmak en baş şart.

2-hemen polisi arayarak durum bilgisi verilmeli,

3-arkadan gelen araçlar için uyarı levhası konulmalı

+1

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Sürücü kursunda öğretmen böyle bir soru sormuştu seneler önce, tren yolundan geçiyorsunuz ve tren de yaklaşıyor,arabanın benzini bitti kaldınız, ne yaparsınız diye.İteriz çekeriz vs kabul etmedi.

Cevabı bulamadık..

Denemek gerek..

Otomatikte ne yapilacağini da söyleyebildi mi bari? Zira otomatikte p ye almadan marsa basamazsın ki.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Otomatikte ne yapilacağini da söyleyebildi mi bari? Zira otomatikte p ye almadan marsa basamazsın ki.

Boşta da basıyor Abim. :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...