İçeriğe Yönlendir

Dizel Ve Benzinli Araçlar Arasındaki Farklar

Misafir

Recommended Posts

Gökhan Albayrak

Focus 2 lere bakın. Dizel ile benzinliler neredeyse aynı fiyat. Nerde kaldı sıfır aldığınız zaman verdiğiniz fazla para?

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Şu an kafamdaki bir soruyu buraya yazmanın tam zamanı. Dizel 2013 yada 2014 highline dsg passat mi yoksa 2012 yada 2013 BMW 316i mi? Buyrun, dizel ve benzinli kıyaslaması. Segment farkını da hesaba katın hiç çekinmeyin. İkinci el fiyatları kafa kafaya gibi.

Yorum bağlantısı
Alphan Salt

Osman abi anladım sen senin hesabını da işte yatırımı kim yapıcak riske edicek varsa durumu alıyor dizeli :)

Benzinli aracı aldık 20 bin cebimize kaldı.

Parayı çalıştırdık 10 bin tl kar ettik 5 senede.Dizel araca göre benzinli olarak  (km farkı 20 kuruş senede 15 bin km) 5 senede 15 bin lira fazladan yaktık.

5 bin lira zarardayız yine :) 

Benzin masrafını çıkarmak için 20 bin liramızla iş kurmamız lazım.  :biggrin:

Kredi varsa işin içinde o zaman vadesine göre faizi dizelin ekonomisini götürebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Benim gibi arabayı zevk için kullanıp arada bir de performans zevkini tatmin etmek isteyen bir kerecik bmw kullansın bakalım dizel passat ile wc'ye bile gitmek istermi :)

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

aile kaç kişi? kışın kar oluyor mu?

Simdilik 2 ama seneye çekirdek aile oluruz inşallah :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Ayda 1000 km yolum var. Ayni surus tarzimla 100km'de en yakin tuketimi veren benzinli aracim 7.9lt iken, dizel aracim uzun donemde 4.3lt. Bu farki uzun sure akaryakit istasyonuna ugramamanin keyfi ile cikardigim icin seviyorum dizeli. Cok reddedilmeyecek bir benzinli gelirse, almak icin bahane olarak buradaki hesaplamalari aklimda tutacagim:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Kışın Elazığ Erzurum arası gidiyorum ama yolda kar olmuyor. Elazığ a kar senede 1 yada 2 gün yağar o da etkilemiyor.

Yorum bağlantısı
Hasan Belen

mehaba  2.7 motor   300.tork   200.hp  bir araç  ile

1.6 motor   300.tork   200hp   bir araç       

kıyaslayınca   2.7 motorun  ne  avantajı  olacak    daha  fazla  vergi  ödüyor    bu  eksi ne  artısı  olabilir.   Chrysler   firmasının  araçları   güzel yüksek   motorlu.

ama  yeni  nesil  araçlar daha  düşük motor  fakat  güç ve  tork  aynı.   nedir  bu  hacim  büyüklüğü.?

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

mehaba  2.7 motor   300.tork   200.hp  bir araç  ile

1.6 motor   300.tork   200hp   bir araç       

kıyaslayınca   2.7 motorun  ne  avantajı  olacak    daha  fazla  vergi  ödüyor    bu  eksi ne  artısı  olabilir.   Chrysler   firmasının  araçları   güzel yüksek   motorlu.

ama  yeni  nesil  araçlar daha  düşük motor  fakat  güç ve  tork  aynı.   nedir  bu  hacim  büyüklüğü.?

bu konu çok konuşuldu forum da bulabilirsin Mehmet Kaya açmıştı benim cevabım buna benzer bir şeydi, tekniğe bağlı olmadan kişisel fikrim; 1,6 motor en iyi ihtimal 300-400 binde  motor yaptırırsın 2,7 motor milyon km yapar, yani 100 kiloluk bir adamla 60 kiloluk bir adam aynı hızda sırtlarında 20 kg yükle koşuyorlar, hangisi daha fazla koşar gibi.. ama konuyu takip etmedim daha güzel cevaplar vardır bakarsanız..

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Küçük olan turbo ve yüksek sıkıştırma ile o değerleri vereceği için ömür sıkıntılı Osman bey yazmış, süruş keyfi göreceli. Turbo da geniş tork bandı olacağından farkı bir keyif alırsınız, diğerinde yüksek devir çevirir zevk alırsınız.

Yorum bağlantısı
Hasan Belen

Motor ömrü durumunu düşünmemiştim. Doğru. 

Tesekur ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...