İçeriğe Yönlendir

Neptün Mavi Opel Astra J

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal

60 bin km ye geldik Cumartesi gunu 15 bin bakimi yapildi. Yetkili servisten fiyat alindi yan sanayi urunler ve Orijinal GM yag ile indirimli 550 lira, tum hepsi GM marka urunler ile indirimli 800 kusur lira. Ekstra Triger devirdaim de sordum indirimli 1800 lira, yan sanayi markalarla 1500 kusur lira. Arac 4 yilini dolduracak orijinal triger oldugu icin seneye veya sonraki sene km ye bagli olarak degistirmeyi planliyorum.

Bosch filtre seti (yag filtresi, karbonlu polen filtresi, hava filtresi wurth cam suyu hediye) 95 lira

Bosch nikel buji takimi 75 lira

Mobil 1 Esp 5-30 4+1 litre yag 175 lira

Iscilik arkadasimin tanidigi Ford serviste yapildi 50 lira

Toplam 390 lira. Sanayi esnafi daş mi yesin :fiuw:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Hem sanayi kazanmis hemde siz. Bu durumda daş yiyen servis olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Direksiyonu sevdim.
Egzozu sevdim.

Bakım güzel olmuş. Eline sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Hem sanayi kazanmis hemde siz. Bu durumda daş yiyen servis olmuş.

500 600 civari tutsaydi orijinal parcalarla yine servis dusunuyordum ama cok cok fazla ilk kez disarda bakim yapildi bu aracima.
Direksiyonu sevdim.
Egzozu sevdim.

Bakım güzel olmuş. Eline sağlık.
Tesekkurler abi.
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
5 saat önce, Metin Akbal yazdı:

500 600 civari tutsaydi orijinal parcalarla yine servis dusunuyordum ama cok cok fazla ilk kez disarda bakim yapildi bu aracima.

Benimde servis yağ filtre bakımına 820 istedi. Bende kendim malzemeleri aldım sanayine yaptırdım 3.  bakımını 350 ye geldi. 12 sene sonunda ilk defa servise gitmedim. Makas çok açıldı malesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Direksiyon güzel olmuş hocam. Nerede satılıyor böyle hazır deri? Bende girişsem mi acaba? Orjinal deri eskidi

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Direksiyon güzel olmuş hocam. Nerede satılıyor böyle hazır deri? Bende girişsem mi acaba? Orjinal deri eskidi
Mustafa 100 150 liraya diktirebiliyorsan daha iyi cunku Aliexpress i bekleyemedim biri satiyormus 85 e iki adet krom OPC logo ile aldim 20 de kargoya verdim. Alide de 20 25 dolar arasi komple set. Yada eski deriyi cikar kalip olarak kullan kes bic ekle dik nette deri direksiyon dikimi diye video vardi. Ben dikis teknigini ogrenmek icin baktim adam deriyi falan kendisi kesip yapmisti.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Hazırı varsa kalıpla filan uğraşmayayım diye demiştim. Dikiş kısmı kolay annem terzi ona hallettiririm :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Hazırı varsa kalıpla filan uğraşmayayım diye demiştim. Dikiş kısmı kolay annem terzi ona hallettiririm default_smile.png 
O zaman sende bastan kural hatasi var [emoji16] Derinin durumunu paylassana. Bora da direksiyonu 2 3 kere boyamistim.
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Elinize sağlık çok güzel olmuş maşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
1 saat önce, Cem Işık yazdı:

Elinize sağlık çok güzel olmuş maşallah

Tesekkur ettim :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
3 saat önce, Metin Akbal yazdı:

O zaman sende bastan kural hatasi var emoji16.png Derinin durumunu paylassana. Bora da direksiyonu 2 3 kere boyamistim.

Ucuz boyalar ile boyayınca iyi olmuyor. Youtube’da güzel videolar var deri onarımı ve boyası ile ilgili. Ama kaliteli onarım ürünleri ve boyalarla sıfır deri diktirilir aynı paraya. Adamlar deriyi bildiğin sıfır deri gibi yapıyor. Diğer ucuz boyalar parlak duruyor o yüzden sevmiyorum. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Metin Akbal

Evet. Bir bakim daha ekleyelim. 5 takim lpg filtresi (gaz kesici filtre ve normal filtre) ve segman pensesini 80 liraya aldik. Aracimiz son lpg bakimindan itibaren bir 10k km daha devirdi.

Brc Step marka tank kapagi aciyoruz ve lpg vanasini kapatiyoruz.

223820b79eb5f48e5fb781e960f376fd.jpg

Vana altta gorunen pirinc malzeme.

4472c675379bd78db11eb494d23d90f0.jpg

Gaz kesici bolumu ve filtresi. Ustalar bu filtre degismez demesine ragmen eski aracimda da basima geldigi icin tabiki dinlemedim.

Altinda somun var anahtarin numarasini unuttum onu cikarinca gaz kesicinin metal govdesi cikariliyor. Yavasca cikarin yoksa gaz birden suratiniza fiskirabilir :)

1a591dca5144b5273b49f513c1a9569b.jpg

Bu metal govdenin ic kismi. Gorunen parca miknatis ve icinde ciddi anlamda birikmis demir tozlari vardi.

47981286106f6eb218a486da9b4b5a3c.jpg

Ustalarin degismez dedigi filtre. Ben 17k km de taktirdim su an 61k km deyiz ve filtre ben cikardigim gibi parcalandi.

79004bad9721427bc7125bc0f77afc2a.jpg

Buda diger filtre. Icerideki halkali kisimdan altta ve ustte var. Segman pensesi ile cikariyoruz ve icerideki filtreye ulasiyoruz. Brc servisi komple degisiyor ve 70 lira aliyordu en son. Bu kisimda foto cekmemisim. Eski filtre cok kirli degildi ama yillik olarak degisimi iyidir. Oringleri falan takip filtreyi yerlestiriyoruz.

e134fb9f44e043c3051e3116889cc804.jpg

4bbe282cbe90634f1e9eb23fe9a84aae.jpg

Yag bakiminida yaptigimiza gore yillik bakimimiz tamam.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Cok guzel... ellerine saglik...

Benim de aklimda, set halinde satilani buldum ama orjinallik konusunda emin olamadim. ustalar gaz kesici filtre degismez diyorlar inadina degismek lazim 👏

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Eski aracimda Atiker vardi. 50 bin km degismedi. Ama yakitta anormallik var. Sagolsun anlayan ustanin birine denk geldik ben gaz kesici filtre oldugunu da bilmiyordum. Adam cikardi filtreyi filtre parcalandi.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
16 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Eski aracimda Atiker vardi. 50 bin km degismedi. Ama yakitta anormallik var. Sagolsun anlayan ustanin birine denk geldik ben gaz kesici filtre oldugunu da bilmiyordum. Adam cikardi filtreyi filtre parcalandi.

Yakittaki anormallik ne metin hocam?

Gaz kesicide de var kucuk bisey.. landirenzo var benim aracta... burda servisi yok... internetten emanet bisey buldum ya degilse diye suphedeyim bende...

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yakittaki anormallik ne metin hocam?
Gaz kesicide de var kucuk bisey.. landirenzo var benim aracta... burda servisi yok... internetten emanet bisey buldum ya degilse diye suphedeyim bende...
Yakitta artis oldu. Anormallik o.
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

150 de takıldı tüp , araba 192 de , degissek ne olur 12 lt yakıyor şehir içi.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
150 de takıldı tüp , araba 192 de , degissek ne olur 12 lt yakıyor şehir içi.
Pasa gonlun bilir. Gaz gecisine ne kadar az musade ederse ecu o kadar zengin karisim gonderir ;) Ben 16V Bora ile sehir ici 8.5 yakiyordum.
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Anlayan adamın hali başka. Toplamda kaç filtre var bu lpg muhabbetinde? Ben 1 tane sanıyordum.

konuya ilk kez yazıyorum sanırım. Allah kaza bela vermesin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Anlayan adamın hali başka. Toplamda kaç filtre var bu lpg muhabbetinde? Ben 1 tane sanıyordum.

konuya ilk kez yazıyorum sanırım. Allah kaza bela vermesin
Saolasin reyiz. Atiker ve BRC de 2 adet filtre var. Birisi gaz kesicinin filtresi. Digeri bildigimiz enjektore giden gazin filtresi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Pasa gonlun bilir. Gaz gecisine ne kadar az musade ederse ecu o kadar zengin karisim gonderir default_wink.gif Ben 16V Bora ile sehir ici 8.5 yakiyordum.
8.5 L mı ciddi olamazsin eğer öyleyse duvara kafa atalım 12-13 litre yakıyi tüpte
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
1 dakika önce, Furkan Bakırel yazdı:
5 saat önce, Metin Akbal yazdı:
Pasa gonlun bilir. Gaz gecisine ne kadar az musade ederse ecu o kadar zengin karisim gonderir default_wink.gif Ben 16V Bora ile sehir ici 8.5 yakiyordum.

8.5 L mı ciddi olamazsin eğer öyleyse duvara kafa atalım 12-13 litre yakıyi tüpte

Sivastaki tafik nasıldır bilmem de benim Rize Ardeşen de 8.5 görüyordum üstelik 17 jantla. Hadi 9 litre olsun. Bu veri yol bilgisayarı.

Benim 4.4 litre rekorum bile var o arabayla.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Sivastaki tafik nasıldır bilmem de benim Rize Ardeşen de 8.5 görüyordum üstelik 17 jantla. Hadi 9 litre olsun. Bu veri yol bilgisayarı.

Benim 4.4 litre rekorum bile var o arabayla.
Ya yol bilgisayarı 8-9 gösteriyor hep , uzun yolda 6-9 arası da pompa ölçümü yapınca gerçek açığa cikiyi [emoji16] bilgisayar polyanna gibi.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ya yol bilgisayarı 8-9 gösteriyor hep , uzun yolda 6-9 arası da pompa ölçümü yapınca gerçek açığa cikiyi [emoji16] bilgisayar polyanna gibi.
O zaman diyeyim ki kışın 32 litre lpg ile kis lastikleri ile uzun yol bagaj agzina kadar dolu 470 km rekorum var. Bence sen araba kullanmayi bilmiyon [emoji23]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...