İçeriğe Yönlendir

Neptün Mavi Opel Astra J

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal

Güle güle kullan Metin hocam. Maşallah. Araç Bi-xenon diye ağlıyor. Acilen geçmelisin :D

Biliyorum da elim birturlu degmedi herseyi hazir aslinda :) Saolasin.

En çokta elinizden bu tarz işlerin geliyor olması mükemmel. Hoş opel'de oyuncak gibi araba, alt yapı olarak hiç ford gibi zorlamaz sök tak devam et. H kasadan bilirim, kazasız belasız iyi günlerde kullanın.

Valla altyapi olarak Fordu bilmem de VW gibi degil. Sis fari takacagim sema bulamiyorum yabanci forumlara falan baktim tum parcalar hazir. Vw de tak kodla calistir sikinti olmuyor :) Tesekkur ederim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Hakan Türkoğlu

VPRnaq.jpg

abi bu arabada benim cuma günü aldım birkaç bişey soracam sizin kolçak bayi çıkışlımı orjinalmi bende kolçak yok sis farını nasıl nereden temin ettiniz bende alıcam birde direksiyonu deri kaplattırsam direksiyonda bulunan tuşlar sıkıntı yaparmı yerine oturmama gibi bişey olurmu

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
VPRnaq.jpg

abi bu arabada benim cuma günü aldım birkaç bişey soracam sizin kolçak bayi çıkışlımı orjinalmi bende kolçak yok sis farını nasıl nereden temin ettiniz bende alıcam birde direksiyonu deri kaplattırsam direksiyonda bulunan tuşlar sıkıntı yaparmı yerine oturmama gibi bişey olurmu

Hayirli olsun kazasiz belasiz. Kolcak oem benim. Sis farini 1 yil sahibinden ve face i kovaladim. Sislik ayri sisler ayri buldum Hatti henuz cekili degil oem sekilde olmasini istedigim icin. Deri kaplama tuslara niye sikinti cikarsin ki :) Ben onun icin birde sport direksiyon kovaliyorum :) Su an bixenon mercek montaji yapiyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Aygün

aracınız hayırlı ugurlu olsun iyi günlerde kullanın biraz astralar hakkında bilgi verseniz ne iyi olur konforu sessizliği yürürü vs nasıldır tavsiye edermisiniz

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
aracınız hayırlı ugurlu olsun iyi günlerde kullanın biraz astralar hakkında bilgi verseniz ne iyi olur konforu sessizliği yürürü vs nasıldır tavsiye edermisiniz

Eski aracim Bora idi. Degerlendirmemi Bora ve gunumuz sartlarina gore yapayim.

Bora bariz sessiz bir aracti 10 yas buyuk olmasina ragmen. Tuketim 2 litre daha azdi Boranin. Astra nin agirligi 1400 1500 kg ona bagliyorum. Bora virajlarda yatar ama kolay kolay savrulmazdi bunun yol tutus cok iyi. Bora konforlu idi bu daha bi asfalt araci spor bir arac suspansiyon sert. Bora malzeme ve isciligi daha kalite idi buda tatmin edici. Bora da fren bir tik ustundu vs aklima gelen.

Gunumuz muadillerine gore baz donanim ele alirsak 3 liraya 5 kofte alinabilen tek arac bence. Ben 2014 Kasim da sifir 48 e aldigimda Golf 55 Focus 53 bin idi. Bircok arac fonksiyonel direksiyonu opsiyinel sunar Astra da standart. Esp lastik basinc sensoru hiz sabitleyici ve sinirlayici. TMPS ise teker abs bilgilerinden degil direk janttaki sensorle kac bar kaldigini gorebilecegim sekilde. Bu su an baz donanimi gectim premium sinifta bile tam oarak yok. Golf ile kiyaslayamam Golf gercekten apayri bir arac. Focus ile yan yana koydugumuzda bariz tasarim farki var. Tuketim bir tik Astra fazladir. Malzeme iscilik ve konfor yine Astra bir tik ustun. Yol sesi yaklasik ayni. Bagaj konusunda bilgim yok. Test ettigim Focus ile baskada fark hatirlamiyorum.

Ayrica su an gunumuzde sirali sistem lpg nin uygulanabilen sinirli araclardan. 1.4T motorda bile sirali sistem uygulanabiliyor. Supap problemi var masrafi 1000-1500 lira arasinda degisiyor. Sonra sikintisiz devam.

Hidrolio direksiyon baz donanimda digerleri servo. Editiondaki hidrolik direksiyon OPC de kullaniliyor ayrica. Ust donanimda Watts baglantili suspansiyon bildigin kadari ile sinifinda lider.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Akbal

Sekillenmeye basladik sonunda:) Masallah.

7fa916acdba7060c6eac585f5d533c66.jpg

c69959f9515bfe3a912c37d0f601047c.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Aytar

An be an takipteyim abi başarılar dilerim ellerine ve emeğine sağlık [emoji106][emoji106]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
An be an takipteyim abi başarılar dilerim ellerine ve emeğine sağlık [emoji106][emoji106]

Tesekkurler Alper :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Kapak tercihi çok iyi olmuş, mutlu sona az kaldı desene, merakla bekliyorum, takipteyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kapak tercihi çok iyi olmuş, mutlu sona az kaldı desene, merakla bekliyorum, takipteyim

Bu tatil sonuna bitirmek istiyorum baskan. Sis farininda hatti cekilecek. Diger uygulama icin ince iscilik biseyler kaldi devam ediyoruz bakalim :) Saol tesekkur ederim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Metin Akbal

Aracima oem cikma gunduz ledi ekledim ve bixenon mercek taktim. Alisilagelmisin disinda birseyler olsun diye devil demon eye seytan goz ekledim. Fakat ozel sebeplerden oturu takmadan farlari satma karari aldim. Bari bi videosunu ekleyeyim :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Aracima oem cikma gunduz ledi ekledim ve bixenon mercek taktim. Alisilagelmisin disinda birseyler olsun diye devil demon eye seytan goz ekledim. Fakat ozel sebeplerden oturu takmadan farlari satma karari aldim. Bari bi videosunu ekleyeyim [emoji4]

Vay arkadaş bu nasıl bi iş. Yıllar sürdü yapımı, takamadan gitmiş. Çok da güzel olmuşmuş.
Neyse beğenmediydim zaten iyi olmuş[emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23]
Yorum bağlantısı

Müşterisi çıkınca para tatlı gelmiştir. :p Nasıl olsa yenisini yapar. Ama keşke kullansaydın o kadar emek harcadın..

Metin RGB ledi şerit led taktın değil mi ?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
5 saat önce, Murat Sağdaş yazdı:

Müşterisi çıkınca para tatlı gelmiştir. :p Nasıl olsa yenisini yapar. Ama keşke kullansaydın o kadar emek harcadın..

Metin RGB ledi şerit led taktın değil mi ?

Murat hanim ayliksiz izinde ogrenim kredisini yatiramiyorduk erteliyorduk 6 7 aydir. Tebligat geldi satma sebebim bundan. Ayar cekmeye calisiyorum yoksa satma niyetim yok inanki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Murat hanim ayliksiz izinde ogrenim kredisini yatiramiyorduk erteliyorduk 6 7 aydir. Tebligat geldi satma sebebim bundan. Ayar cekmeye calisiyorum yoksa satma niyetim yok inanki.

Hayırlısı olsun kardeşim, Rabbim sağlık versin, tekrar yapacak derman versin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bir saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Hayırlısı olsun kardeşim, Rabbim sağlık versin, tekrar yapacak derman versin.

Insallah omer sagolasin...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Metin Akbal

Bi guncel cekeyim. Malum Rize yagmuru bol gunesi az. Bu hafta komple gunesi goreceksiniz dedi meteoroloji. 2 aydir yagmurdan baska su gormeyen araci ic dis bir guzel temizledik.

Motor kismina Plak2r toz tutmayan torpido plastik parlatici kullandim cok iyi durumda idi.

b231e5ad04b68d685bc78c2843cb54fb.jpg

On yikama dan sonra 3m wash&wax sampuan, Idrolak hizli cila ile kuruladik ve son olarak Sonax BSD yi bastik. Derinlemesine islak gorunum. Bu cila bi harika.

40bf1ab9bbd0532fb752cc90e808527b.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Maşallah Bsd candır[emoji4]

Tesekkur ederim :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ogrencilerimiz sagolsun arka silecegi kirmislardi. Bende tamir etmistim vida vs lakin 6 ay dayandi :) Dun parca geldi 116 lira degistirdim.

047e8d0af03c3bd753a7e686b8782bc1.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Akbal

Sonunda yazlik jantlarimiza tekrardan kavustuk :)

Kislik Edition donanim kapak jantlarimiz

f3c2c7570417b797c33988cdd8a90545.jpg

Yazlik Sport donanim alasim jantlarimiz :)

7c5b326a234a26ab1fd46ae66e6c53d3.jpg

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Metin Akbal

Eveeeet. Arabaya ne yapmışım ne eklemişim konu başlıkları halinde paylaşmıştım. Bu konuyu canlandırma vakti geldi :)

Orijinal vites altı led ve alt konsol çakmaklık ambiyans led montajı

Orijinal auto konumlu far anahtarı ve otomatik far sensörü montajı

Bixenon Mercek Montajı

Arka kapılara orijinal hoparlör montajı

Ateşleme Bobini Değişimi

Güncelleme devam edecek :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Eski krom kapakli kulluk yerine orijinal GM tiryaki setinin kullugunu buldum aldim. Orta konsolda daha guzel bir uyum oldu.

074632d15823f6b2f9b276e0603515d4.jpg

6e8a5cd46fbeda2e9a5f424ab0a2e743.jpg

Kislik Edition kapak jantlarimizi soktuk yazlik Sport jantlarimizi taktik. Yazliklarimiz Nokian XL Line 225 45 17.

806b5a702c570e4c4b91cbb00486c43c.jpg

5f786205fdcbcd427d3e731d48ef6ca8.jpg

da3a5aba7c379b320bfc4a54397de431.jpg

30b7ad59e6af5a4772f065a7d19a165d.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...