İçeriğe Yönlendir

60 Bin Tl C Sınıf Sıfır Araç Tavsiyesi?

Ahmet Murat Güçlü

Recommended Posts

Tuna İşgören

Tsi motorun atmosferik motora göre az yakmasinin sebebi yüksek vites dusuk devirde daha rahat yürümesinden dolayi kaynaklaniyor ama buda pilotaj gerektiriyor, babam benden her zaman 1.5 litre fazla yaktırıyor, tsi motorun yakit ortalama skalasi gercekten cok genis, gazlama ile suanda kullandığımız 1.2 tsi 90hp araca 15 litre cok rahat yaktirirm. Ama dikkatli kullanimda tsi ve atmosferik karsilastirmasinda tsi herturlu az yakar 2 tip motoruda kullandim tecrube ediyorum

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

Bu sitedeki arkadaşların tavsiyeleriyle,1.2 jetta bmt comfortline donanım aldım,şimdilik çok memnunum,aracı sıfır aldığımda benzin ışığı yanmıyordu,tam ışık yandığında 100 tl benzin aldım,sehir dışı ağırlıklı 385 km yol yapmışım :good1: Bana göre çok iyi,1.2 tsi tavsiye ederim.Ayrıca aracı teknolojik açıdan bayağı doldurmuşlar,bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
Önder Başböyük

Ben golf7 1.2 tsi kullanicisiyim. 0 km aldim, su anda 14 bin km.de. Tum yakit fislerini sakladim, yol bilgisayarinda da ortalamam 5.7 litre. Tamami Mersin sehirici trafikte kullanildi. Bence de eger sedan ve dizel zorunlulugu yok ise leon alinir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Murat Güçlü

arkadaşlar yorumlarınızı okudum.Ancak başta belirtmediğim bi husus var ki sedan olma zorunluluğu.Şahsen ben leon makul görsemde eniste sedan istiyor.Sedan olup da dizel e de bütçe yetmiyor.Sıfır olsun isteğinden dolayı boşta olsa c sınıf sedan benzinli lpg uyumlu araç lazım.Çıkardığım modeller şunlar bu modeller dahilinde bilginiz varsa ne dersiniz. PErformans ve lpg uyum yakıt konusu öncelik.

Hyundai Elantra 1.6 Style 127 hp 155 tork

Honda Civic 1.6 Dream 125 hp 152 tork

Skoda Octavia 1.2 Ambition tsı 110 hp 175 tork lpg takılmıyor galiba sizce bu kasaya bu motor yeter mi

Ford Focus 1.6 Trend X 125 hp 159tork

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Performans ve yakıt atm motorda biraz zıt şeyler bence. Performans isterseniz benzini içecek, yakıt derseniz çok çok sakin kullanmanız gerekecek. Sonuçta bu motorlar turbo beslemeli değil, dolayısıyla 3000 devirden sonra belirgin performans vermeye başlayacak. Kaldı ki lpg de performans iyice düşecek. Yeni sistem de olsa bence benzinle gaz farkı hissedilir.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Lpg olayını düşünüyorsanız egea 1,6 otomatik olan modelini bir test edin. Sorulmuş olan bütün araçları kullandım. Egea  hakikaten çok şaşırttı beni, ki kolay kolay araba beğenen biri değilimidir. Tam bir fiyat performans aracı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Vw bariz yalan söylüyor cc için. 1500 kilo, 1.4 turbo benzinli bi arabanın 7 litre yakması imkansız. 1.4 cc için 6.9 1.2 leon için 6.1 yazmışlar aradaki 400 kiloya yakın ağırlık ve 17 inç jantlar 0.8 litre mi arttırıyor tüketimi?

passat ile bugün gebzeden davutpaşaya gittim, geri geldim az buçuk trafik vardı ikinci köprü üzerinden. hatta davutpaşada yalnış yollara felan da girdim.  geri geldiğimde yakıt ortalamam 5.3 idi..

lastiklerimin balansı yapılmadığı için 110 ile gidiyorum en fazla. olay bu. zaten trafik de daha hızlı değildi.

depoyu doldurdum geri gelince. ışık yanmıştı.. 288 TL... :)

yol bilgisayarı uzun dönem son 5bin km ortalaması 6.5 gösteriyor.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Şöyle net bilgi vereyim. ..65 litre yakıt aldım. ..656 km yol gittim. ..ve tekrar yakıt aldım 64.7 litre aldı. ..ne kadar yakmış oldum...aman aman dur kalkta yok İstanbul gibi.Samsun trafiği. ..

ne kadar gün ara ile oldu bu ve arabaya kaç kez marş basıp binmişinizdir??

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

ne kadar gün ara ile oldu bu ve arabaya kaç kez marş basıp binmişinizdir??

10 gün .
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

çok yakmış günde 65 km 7 görmeniz lazım. sakin kullanmak lazım ya da çok acayip iniş yokuş dur kalk yerleri var ve hızlı kalkılıyor.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

çok yakmış günde 65 km 7 görmeniz lazım. sakin kullanmak lazım ya da çok acayip iniş yokuş dur kalk yerleri var ve hızlı kalkılıyor.

Seri ve hızlı kalkiş ve ilerleyis. ..araç akıyor. ..[emoji3]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

Leon 1.2 Style DSG sahibi olarak tavsiye ederim.Ben aracı devirli kullanırım buna rağmen 8 yaktıramadım.6.5 lt civarında geziyor ortalamam.1.2 Style eğer DSG li almayacaksanız Sunroof ve led far ile birlikte 65-67 aralığına alabilirsiniz.Dsg ile 72 civarına geliyor.10 bin km sonra ideal yakıt değerlerine ulaşırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Murat Güçlü
(düzenlendi)

Bilgi vereyim arkadaşlar.Ford focus lpg garanti dışı kalmasından eledik.Egea baktık sedan ama içimize sinmedi.Birazda marka algısı etkisinde kalmış olabiliriz.toyota corolla 1.6 active diye bakmaya gittik ancak ellerinde kalmamış ay sonu yenı kasalar gelecekmiş başlangıç fiyatıda 70 bin dediler. En son hondaya baktık civic 1.6 dream 59.500 e indiler 2500 de lpg montajı.Lpg den dolayı garantı 6 yıldan 3 e düşermiş.Civic hoşumuza gitti.Donanım seviyesi bizim için yeterli.125 hp 152 tork.5 manuel vites.almayı düşünüyoruz.Ne dersiniz.

Leon tavsiye eden dostlar eniştem alacak aracı ve hb kesinlikle istemiyor yoksa makul.

tarihinde Ahmet Murat Güçlü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Şahsi fikrim asla sıfır km atmosferik bir arac almam. Octavia 1.2tsi baktinizmi ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Murat Güçlü

Şahsi fikrim asla sıfır km atmosferik bir arac almam. Octavia 1.2tsi baktinizmi ?

yok hocam bakmadık.Atm ve tsı karşılaştıracak teknık bilgim pek yok.Biraz yakıt konusuna odaklandık. 

Yorum bağlantısı

125 hp 152 tork.5 manuel vites.almayı düşünüyoruz.Ne dersiniz.

Ben olsam artık 120 hp 150 torklu motorlara bakmazdım, ne ileri ne geri 15 yıldır aynı motor hele hele sıfır alacaksam atmosferik 1.6 ları hiç düşünmezdim.

Yorum bağlantısı

Ben olsam artık 120 hp 150 torklu motorlara bakmazdım, ne ileri ne geri 15 yıldır aynı motor hele hele sıfır alacaksam atmosferik 1.6 ları hiç düşünmezdim.

+1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

torku 150nm olması sorun değil de 4000 devir üstünde vermesi sorun.  :)

Yorum bağlantısı

torku 150nm olması sorun değil de 4000 devir üstünde vermesi sorun.  :)

Sonuçta 150 tork, lpg taksan o tork değerini bile göremezsin 4000 devirde verse ne olur vermese ne olur  :)

Yorum bağlantısı

Sonuçta 150 tork, lpg taksan o tork değerini bile göremezsin 4000 devirde verse ne olur vermese ne olur  :)

öyle demeyin tüplü ve öfkeli olanları var :D

hem pikniktede küçük tüpe ihtiyac kalmıyor :D

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

2000 devirde olsa gayet güzel gider, ama atmosferik motor ile mümkün değil. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...