İçeriğe Yönlendir

60 Bin Tl C Sınıf Sıfır Araç Tavsiyesi?

Ahmet Murat Güçlü

Recommended Posts

öyle demeyin tüplü ve öfkeli olanları var :D

hem pikniktede küçük tüpe ihtiyac kalmıyor :D

LPG de performansı düşürmüyordu dimi hatta daha iyi bile gidiyor  :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

LPG de performansı düşürmüyordu dimi hatta daha iyi bile gidiyor  :)

doğuş gerçekten lpg performans düşürmüyor. en azından benim focusta öyle idi. çünkü atmosferik motorda zaten performans yok ki. 3000 devir üstü biraz canlı idi onun altında ölü atmosferik aracı alacak olan kişi performans bekleyerek almayacak benim gibi konfor için tercih etmeli.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

doğuş gerçekten lpg performans düşürmüyor. en azından benim focusta öyle idi. çünkü atmosferik motorda zaten performans yok ki. 3000 devir üstü biraz canlı idi onun altında ölü atmosferik aracı alacak olan kişi performans bekleyerek almayacak benim gibi konfor için tercih etmeli.

Valla abi benim 115 lik focusta BRC vardı kaç defa denemesini yaptım benzine alınca öyle bir farkediyorduki, 0-100 testi bile yaptım defalarca, arkadaşımda da benim focusun aynısından vardı onda da BRC vardı ve onda da lpg de bariz farkediyordu.

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Valla abi benim 115 lik focusta BRC vardı kaç defa denemesini yaptım benzine alınca öyle bir farkediyorduki, 0-100 testi bile yaptım defalarca, arkadaşımda da benim focusun aynısından vardı onda da BRC vardı ve onda da lpg de bariz farkediyordu.

bizde tam tersine aynısını yaptık ama hiç farkı yoktu kimse kimseden kopamıyordu. senin aracın montajında sorun olabilirmi. benim araçta landirenzo vardı diğer arkadaşımda brc. 

ben benzinde o lpgde

ben lpg de o benzinde denemelerimizde kopma hiç olmadı. hep dip dibe hiç kopamadık tabi bizim araçlar 100 ps otomatik ikimizin aracıda bire bir aynı idi yaklaşık aynı kmlerde. idi 

Yorum bağlantısı

bizde tam tersine aynısını yaptık ama hiç farkı yoktu kimse kimseden kopamıyordu. senin aracın montajında sorun olabilirmi. benim araçta landirenzo vardı diğer arkadaşımda brc. 

ben benzinde o lpgde

ben lpg de o benzinde denemelerimizde kopma hiç olmadı. hep dip dibe hiç kopamadık tabi bizim araçlar 100 ps otomatik ikimizin aracıda bire bir aynı idi yaklaşık aynı kmlerde. idi 

Abi bende bir sorun yoktu hadi ama bende sorun vardı diyelim arkadaşımın arabada lpg de bariz farkediyordu, kaç defa denedik hemde araçları değiştirip bile denedik. Mutlaka arada fark olur abi benzinle lpg arasında bence olmaması mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

bir kaç beygir kaybı olması lazım. 

bir kaç beygir kayıp mutlaka var ancak bunu hissedemiyorsun 100 ps otomatik focusta onda bahsediyorum. çünkü alt devirlerde zaten çok zayıf devir yükselip kendine gelince zaten fark kapanıyor

Abi bende bir sorun yoktu hadi ama bende sorun vardı diyelim arkadaşımın arabada lpg de bariz farkediyordu, kaç defa denedik hemde araçları değiştirip bile denedik. Mutlaka arada fark olur abi benzinle lpg arasında bence olmaması mümkün değil.

ben otomatik için konuşuyorum manuel 115 ps de ne olur bilemem sizin araçlar birebir aynı mı idi

ikisi de yakım km de ikiside 115 ps miydi, focus benzinlilerde biliyorsundur diye tahmin ediyorum ama genede yazıcam sadece titaniumlar 115 ps diğerleri 100 ps dir. 

Yorum bağlantısı

ben otomatik için konuşuyorum manuel 115 ps de ne olur bilemem sizin araçlar birebir aynı mı idi

ikisi de yakım km de ikiside 115 ps miydi, focus benzinlilerde biliyorsundur diye tahmin ediyorum ama genede yazıcam sadece titaniumlar 115 ps diğerleri 100 ps dir. 

Evet abi ikisi de 2010 model, ikisi de 115 lik, ikisi de hb kasa, kmleri de neredeyse aynıydı.

Bu arada sadece titaniumlar 115 lik değil abi 115 lik collectionlarda var.

Yorum bağlantısı
Ahmet Murat Güçlü

Arkadaşlar Octavia 1.2 TSI Ambition manuel aldık 58.500 e.Henüz teslim almadık.Araç geniş konforlu motoru yeterli geldi hatta etkiledi diyebilirim.Bütçe kısıtlı olduğundan giriş paket aldık.Artık ekstraları zamanla olduğu kadar halledilir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Murat Güçlü

Simdiden hayırlı olsun, keyifle kullanın.

çok sağol hocam bunu enişteye aldık şimdi kendime fabia ibiza bakıyorum yeni konu gelecek gibi  :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ayberk Erdinc

Arkadaşlar eniştemler ikinci el araç bulamayınca kredi ile ortalama 60 bin tl bütçe sıfır araç arayışına girdiler.Bu bütçe ile ortaya çıkan modeller hakkında ne dersiniz?

Öncelik - Focus  1.6L Ti-VCT 125PS (159 Nm) Euro 6 4 Kapı 5 İleri Manuel Trend X? LPG uyumu , yakıt durumu ve motor performansı sizce nasıl kullanan arkadaşlar yorumlar mısınız? Donanım yeterli gibi geldi bize.

Diğer seçenekler:

Honda Civic 1.6 dream 

leon style 

astra sedan edition plus lpg uyumu olmadığını öğrendim bu yüzden elendi.

egea hb urban plus 

Hiçbir rakibi yok. Kesinlikle trend x focus.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Arkadaşlar Octavia 1.2 TSI Ambition manuel aldık 58.500 e.Henüz teslim almadık.Araç geniş konforlu motoru yeterli geldi hatta etkiledi diyebilirim.Bütçe kısıtlı olduğundan giriş paket aldık.Artık ekstraları zamanla olduğu kadar halledilir.

Hayırlı olsun
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Hiçbir rakibi yok. Kesinlikle trend x focus.

Neye göre hiç bir rakibi yok ?  Motora , donanım , konfor ? trend x focus donanım olarak o kadar dolu bi araç değil ayrıca atmosferik bir üniteye sahip 1.5 tdci, titanyum X deseniz tamam dicem ama trend x donanım ve atmosferik motor ve fiyat dengesiyle rakipsiz bir araç değil focus 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

ford sever olarak focus un fiyat performasını düşük buluyorum, donanımlar pek iyi değil, bagaj küçük, 1.6 atmosferik motor var, ecoboostlar alt versiyonlarda yok, tek kozu sürüş özellikleri ama sadece o yeterli değil. Rakiplerinin gerisinde. 

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Focusu rakipsiz görmek? Gerçekten komik.

Yorum bağlantısı
Ayberk Erdinc

Neye göre hiç bir rakibi yok ?  Motora , donanım , konfor ? trend x focus donanım olarak o kadar dolu bi araç değil ayrıca atmosferik bir üniteye sahip 1.5 tdci, titanyum X deseniz tamam dicem ama trend x donanım ve atmosferik motor ve fiyat dengesiyle rakipsiz bir araç değil focus

1.6 125hp atmosferik tupe sorunsuz uyumlu motoru ve trend x gibi en azindan celik jant sis fari karartmali arka camlar hiz sabitleyici gibi donanimlariyla 50-55bin lira bandinda sifir olarak rakibi var mi ? 1.33 motor jant kapakli corolla mi rakibi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayberk Erdinc
(düzenlendi)

1.6 trend x focus

1.33 life corolla

1.6 edition lpg uyumsuz astra

1.2tsi trendline jeta

1.2tsi leon style

1.2tsi ambition octavia

ben şahsi olarak vag tayfadan haz etmediğim için direk eliyorum onları. focus corolla astra arasındanda kesinlikle focus bu ikisinden daha üstün atmosferik baz model konusunda

ayrıca araç hayırlı olsun vag tayfadan en mantıklı araç seçilmiş. kazasız belasız inşallah

tarihinde Ayberk Erdinc tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Devir tsi devri. Adam gibi kullanan için lpgye de gerek yok zaten. 1.2 tsi start stoplu golf ile 6 litre ile gezdim şehir içi. LPG gibi bir eziyete gerek yok aynı zamanda aracın garanti dışı kalmasına hiç gerek yok. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayberk Erdinc

Devir tsi devri. Adam gibi kullanan için lpgye de gerek yok zaten. 1.2 tsi start stoplu golf ile 6 litre ile gezdim şehir içi. LPG gibi bir eziyete gerek yok aynı zamanda aracın garanti dışı kalmasına hiç gerek yok. :)

Eziyetle alakası yok gidip dandik ustaya dandik kit taktıran uğraşır. Kullanıcısını denek olarak kullanan bir firma neyse onun fanlarıda gözümde odur. Bakın kullanıcısı demiyorum fanları...

Ayrıca hiçbir şekilde vw nin bc larına güvenmiyorum pompayla arasında diğer markalara göre çok fark oluyor. 0/100 ve yakıt tüketimi konusundaki fabrika verileri ile reel hiçbir zaman uyuşmuyor. Elbet uyuşmaz ancak diğer firmalardaki sapmalara göre çok ayrı bi dünyada vw. Cezasını çekiyor ve çekmeye devam edecek komple vag group olarak.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Eziyetle alakası yok gidip dandik ustaya dandik kit taktıran uğraşır. Kullanıcısını denek olarak kullanan bir firma neyse onun fanlarıda gözümde odur. Bakın kullanıcısı demiyorum fanları...

Rahat ol hiçbir markanın "Fan"ı değilim. Bu zamana kadar 2 tane lpgli aracımiz oldu. Ankaranın en iyi ustalarından biri en iyi markalardan birini taktı. Araci satip dizel almamiz resmen mecburiyet olmustu. Sen neye göre dandik ustayı dandik kiti belirliyorsun bilmiyorum ama sektörün icindensin herhalde. Soyle de bilelim en iyi usta hangisi en iyi kit hangisi?

"Kullanıcısıni denek olarak kullanan firma" nin kullanicilarida gayet memnunlar bu arada.

Ayrıca hiçbir şekilde vw nin bc larına güvenmiyorum pompayla arasında diğer markalara göre çok fark oluyor. 0/100 ve yakıt tüketimi konusundaki fabrika verileri ile reel hiçbir zaman uyuşmuyor. Elbet uyuşmaz ancak diğer firmalardaki sapmalara göre çok ayrı bi dünyada vw. Cezasını çekiyor ve çekmeye devam edecek komple vag group olarak.

Tamam. :)

Yorum bağlantısı
Ayberk Erdinc

Rahat ol hiçbir markanın "Fan"ı değilim. Bu zamana kadar 2 tane lpgli aracımiz oldu. Ankaranın en iyi ustalarından biri en iyi markalardan birini taktı. Araci satip dizel almamiz resmen mecburiyet olmustu. Sen neye göre dandik ustayı dandik kiti belirliyorsun bilmiyorum ama sektörün icindensin herhalde. Soyle de bilelim en iyi usta hangisi en iyi kit hangisi?

"Kullanıcısıni denek olarak kullanan firma" nin kullanicilarida gayet memnunlar bu arada.

QMN5gv.jpg

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

QMN5gv.jpg
Bu forum sana az kalır seni incicaps'e felan transfer edelim bence. :)

4ccf6a3056dd4c1379b8d10245e2ff15.jpg

Neyse halen söylemedin nerde bu iyi usta iyi kit? Hadi bak gidip focus alacagim :)

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı

Bu forum sana az kalır seni incicaps'e felan transfer edelim bence. :)

Neyse halen söylemedin nerde bu iyi usta iyi kit? Hadi bak gidip focus alacagim :)

c8ec14464737b7ad8e44966049a7a310.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...