İçeriğe Yönlendir

60 Bin Tl C Sınıf Sıfır Araç Tavsiyesi?

Ahmet Murat Güçlü

Recommended Posts

Ahmet Murat Güçlü

Arkadaşlar eniştemler ikinci el araç bulamayınca kredi ile ortalama 60 bin tl bütçe sıfır araç arayışına girdiler.Bu bütçe ile ortaya çıkan modeller hakkında ne dersiniz?

Öncelik - Focus  1.6L Ti-VCT 125PS (159 Nm) Euro 6 4 Kapı 5 İleri Manuel Trend X? LPG uyumu , yakıt durumu ve motor performansı sizce nasıl kullanan arkadaşlar yorumlar mısınız? Donanım yeterli gibi geldi bize.

Diğer seçenekler:

Honda Civic 1.6 dream 

leon style 

astra sedan edition plus lpg uyumu olmadığını öğrendim bu yüzden elendi.

egea hb urban plus 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

65 gibi fiyatlara fiat egea dizel seçenekleri var. Bence sıkı bir pazarlıkla ve/veya 1000 tl gibi de sizin bütçe aşımınızla sıfır ve dizel bir araç alınır diye düşünüyorum.

Leon seçeneğine şartlı yaklaşıyorum. Şehir içi ağır trafikte 9-10 lt tüketimi var. Sakin trafikte 7-7,5 lt. Bunlar uzun vadede kredi öderken insanı mutsuz edebilir. Etmeyecek ise tamam.

LPG seçeneği bence en iyisi ama Civic kasa değişecek. Bu durumu da göz önüne alın. 

Yorum bağlantısı

1.2 TSI Leon derim 56-57 bin lira civarında sıfır km olarak alabilirsiniz, atmosferik araçlarla uğraşmayın artık.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yılda tahmini kaç km yaparsınız? Önce dizel mi benzinli mi lpgli mi binilecek ona karar verin. Sonrası kolay.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Alinacak en mantikli arac leon , birde cam tavan eklettigin zaman tadindan yenmez :)

Yorum bağlantısı
Mesut Dumlupınar
(düzenlendi)

leon'a nasıl 10 lt yaktırdınız hayret gerçekten. Canına mı okuyorsunuz bu arabaların ben anlamıyorum. Bursa trafiğini bilen bilir ortalamam 6 lt hadi max 6,5. Uzun yol bursa- istanbul 5 lt. Sedan takıntınız yoksa şu an piyasanın en mantıklı aracı Leondur.

tarihinde Mesut Dumlupınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

65 gibi fiyatlara fiat egea dizel seçenekleri var. Bence sıkı bir pazarlıkla ve/veya 1000 tl gibi de sizin bütçe aşımınızla sıfır ve dizel bir araç alınır diye düşünüyorum.

Leon seçeneğine şartlı yaklaşıyorum. Şehir içi ağır trafikte 9-10 lt tüketimi var. Sakin trafikte 7-7,5 lt. Bunlar uzun vadede kredi öderken insanı mutsuz edebilir. Etmeyecek ise tamam.

LPG seçeneği bence en iyisi ama Civic kasa değişecek. Bu durumu da göz önüne alın. 

eğer 1.2 tsi  leon 10 litre yakarsa  1.6 atmosferik civic kaç  litre yakar? heralde 13 14 15 litre yakması lazım.  teknik verisi 6.1 litre leonun 4 litre şaşacağını sanmıyorum

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

7.3 7.4 arası ortalamam var 1600 kmde. Hız da 20 km. Ölümcül trafiğe de girdiğim oldu 8.5 geçmedi. 9 10 yakar mı? Evet yakar. Tsi motor sen ne kadar istersen o kadar yakar.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

1.) "Şehir içi ağır trafikte 9-10 lt tüketimi var. Sakin trafikte 7-7,5 lt."

2.) Leon 1.2 yada 1.4 olarak belirtilmemiş. Benim bahsettiğim araç 1.4 150 hp olan.

Dün akşam iftara gelen misafirimle bu yakıtı konuştuk. Dur 1m git dur 2m git dur trafikte sahibinin yaktığı değerler bu. Normal kırmızı ışık trafiğinde 7-7,5lt. Şehir dışı 5lt. Değerler bunlar, itirazı olan varsa söyleyebilir.

eğer 1.2 tsi  leon 10 litre yakarsa  1.6 atmosferik civic kaç  litre yakar? heralde 13 14 15 litre yakması lazım.  teknik verisi 6.1 litre leonun 4 litre şaşacağını sanmıyorum

Evet, siz 13-14-15 yakar olarak bilin. Bilen ne kadar yaktığını bilir. Kameram gelince civic 'in yakıt konusuna en belgeli en görselinden bir video çekeceğim. Şunu da sormak istiyorum, hangi araç teknik verisini tutturuyor? Bunu şaka olarak kabul ediyorum; " teknik verisi 6.1 litre".

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

7.3 7.4 arası ortalamam var 1600 kmde. Hız da 20 km. Ölümcül trafiğe de girdiğim oldu 8.5 geçmedi. 9 10 yakar mı? Evet yakar. Tsi motor sen ne kadar istersen o kadar yakar.

bu tsi lerin bir standartı yokmu. örneğin benim arabanın canını çıkarsan 7 yakar. 7.1 i görmez. şehir dışındada düz yolda 100 e sabitlesende 5-5.5 litrenin altına düşmez. 

mantık olarak teknik veriden 1 litre civarında oynuyor.

tsi de yada diğer benzinlilierde bu yakıt durumu neden bu kadar değişken ?

2.) Leon 1.2 yada 1.4 olarak belirtilmemiş. Benim bahsettiğim araç 1.4 150 hp olan.

Dün akşam iftara gelen misafirimle bu yakıtı konuştuk. Dur 1m git dur 2m git dur trafikte sahibinin yaktığı değerler bu. Normal kırmızı ışık trafiğinde 7-7,5lt. Şehir dışı 5lt. Değerler bunlar, itirazı olan varsa söyleyebilir.

Evet, siz 13-14-15 yakar olarak bilin. Bilen ne kadar yaktığını bilir. Kameram gelince civic 'in yakıt konusuna en belgeli en görselinden bir video çekeceğim. Şunu da sormak istiyorum, hangi araç teknik verisini tutturuyor? Bunu şaka olarak kabul ediyorum; " teknik verisi 6.1 litre".

siz çok farklı bişey anlatıyorsunuz. ben 15 litre yakar demedim. leon 10 yakıyorsa bu 15 mi yakacak dedim arada fark var

60 bine sıfır araç konusunun içerisindeyken ben 1.2 tsi olanını düşündüm  . 70 bin üzerine satılan 1.4 150 hp makineden bahsettiğinizi düşünmedim.

not: teknik veri 6.1 litre şaka ise  seat yapmış sanırım

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Şu linkteki konuda cc 'nin ş. içi yaklaşık 10lt yaktığını yazmış Hasan Basri Bayraktar, halbuki teknik verisi 6,9lt... Tsi motorlar uzun yolda çok verimli. Şehir içinde teknik verilerine bırak yakalamayı, yaklaşamaz bile.

Lütfen, şu yakıt konusunu fabrika teknik verileri üzerinden konuşmayalım. Cümleler havada kalıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Leonun gerçekçi ve uzun dönem tüketimi 7,5 - 8 geçmez ister 1.2 tsi ister 1.4 150 hp Fr olsun, sizin arkadaşınız trafikte o değerleri görmüş olabilir ama o sadece trafikte kaldığı zamanda geçerli, hangi benzinli araç o kadar sıkışık trafikte 10 litre yakmaz ki zaten? O nedenle 10 litre yakar genele yayılacak bir öngörü değil.

1.2 TSI sahibi olan Erdal noktayı koymuş zaten

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Şu linkteki konuda cc 'nin ş. içi yaklaşık 10lt yaktığını yazmış Hasan Basri Bayraktar, halbuki teknik verisi 6,9lt... Tsi motorlar uzun yolda çok verimli. Şehir içinde teknik verilerine bırak yakalamayı, yaklaşamaz bile.

Lütfen, şu yakıt konusunu fabrika teknik verileri üzerinden konuşmayalım. Cümleler havada kalıyor.

bende teknik verisinin aynısını yakmayacağını tahmin ediyorum sizin gibi.

ama eğer teknik verisinin 2 katını yaksa benim arabam yakarım ben o arabayı :)

teknik veriden şaşma 1 litre 2 litre olur gözüyle bakıyorum hep bugune kadar bana böyle denk geldi. ama tsi lerde teknik veri bu kadar yüksek bir oranda hatalı ise eğer hikaye bir teknolojidir. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Ben mi yanlış yazdım anlamadım ki?

Puntoyu büyütmek istemiyorum ama nasıl bir kanı oluştu anlamıyorum. "Ağır trafik" yazmışım oraya arkadaşlar, genelinde 9-10lt mi yazdım sanki? Az insaf, el insaf...

Tamam ya tamam ben pes ediyorum. 1 lt yakar yakmaz hatta koklar depoya geri yollar, yanma odasına bile yaklaştırmaz benzini...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

1.4 cc şehir içi kullanımda yaklaşık 10 litre yakıyor. ..az sakininca 9 un altına inilebilinirmi. ..belki...ama arasokaklara girilince tüm psikoloji bozuluyor ...uzun yolda stabil ve ısrarla ve sıkılmadan gidilirse 5 in altına inilebildigini gördüm. Ama unutup gidilgidinde hemen 6 li değerlere çıkıyor. ..

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

1.4 cc şehir içi kullanımda yaklaşık 10 litre yakıyor. ..az sakininca 9 un altına inilebilinirmi. ..belki...ama arasokaklara girilince tüm psikoloji bozuluyor ...uzun yolda stabil ve ısrarla ve sıkılmadan gidilirse 5 in altına inilebildigini gördüm. Ama unutup gidilgidinde hemen 6 li değerlere çıkıyor. ..

Ben bunu söyleyince dağ taş inliyor...

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

bu tsi lerin bir standartı yokmu. örneğin benim arabanın canını çıkarsan 7 yakar. 7.1 i görmez. şehir dışındada düz yolda 100 e sabitlesende 5-5.5 litrenin altına düşmez.

mantık olarak teknik veriden 1 litre civarında oynuyor.

tsi de yada diğer benzinlilierde bu yakıt durumu neden bu kadar değişken ?

Bilemiyorum neden ama bastığın kadar yakıyor bu motorlar. Üst sınırı muhakkak vardır ama nedir hiç bilmiyorum. Belki 10 11 falandir.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Şöyle net bilgi vereyim. ..65 litre yakıt aldım. ..656 km yol gittim. ..ve tekrar yakıt aldım 64.7 litre aldı. ..ne kadar yakmış oldum...aman aman dur kalkta yok İstanbul gibi.Samsun trafiği. ..

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bu iş böyle çözülmez :)

İstanbulda 650-700 km yol yapıorm 150 160 liraya doluyor tekrar

En ağır trafiğede giriyorum noral bol yoldada kulkanuyorm.

Bu hiç değişmiyor 20 lira eksk fazla önemli değil

Bu araç agır trafkte belkide 10 yakıor başka yerde az yakıp dengeliyordur

Leonun standardı nedir diyelim daha doğru olur 1 depoyla kaç km gidrr istanbulda em az 10 depo denemiş biri ancak cevaplarsa gerçekçi sonuç çıkar

Yorum bağlantısı

Şöyle net bilgi vereyim. ..65 litre yakıt aldım. ..656 km yol gittim. ..ve tekrar yakıt aldım 64.7 litre aldı. ..ne kadar yakmış oldum...aman aman dur kalkta yok İstanbul gibi.Samsun trafiği. ..

hocam cc illaki leondan fazla yakar. muhtemelen daha ağırdır , lastik ebatları malum çok büyüktür yazılım vs farklılığı vardır

normal şartlarda sizden daha az yakması mantıklı olan ama aynı yakarsa leonda sıkıntı var gözüyle bakarım

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Cc yaklaşık 1530 belki de daha fazla kg ma sahip.235 -40-18 lastik ebatlı bir araç. ..leonun değerlerini bilmediğim için bir şey diyemiyorum.

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Vw bariz yalan söylüyor cc için. 1500 kilo, 1.4 turbo benzinli bi arabanın 7 litre yakması imkansız. 1.4 cc için 6.9 1.2 leon için 6.1 yazmışlar aradaki 400 kiloya yakın ağırlık ve 17 inç jantlar 0.8 litre mi arttırıyor tüketimi?

Yorum bağlantısı
Bekir Afşar

Bu bütçede alınabilecek en mantıklı araç Leon 1.2 tsi Style.

Performans olarak 1.6 dizel gibi yürüyor. Yakıt olarak da atmosferik benzinlilerin çok altında yakıyor.

Sürekli performanslı gazlarsanız çok yakar elbette. Ancak normal kullanımda çok mantıklı değerler yakalanıyor. 1.2 tsi Golf kullanan arkadaşlarım var ve hiç birisi yakıttan şikayetçi değil. Kendim de kullandım. Çok mantıklı bir motor.

Bu arada VW grubu bir araç alacaksam ve uzun süre bineceksem manuel alırdım.

Sedan istiyorsanız işler değişir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...