İçeriğe Yönlendir

Kaza Yaptım Tutanağa Göre ?

Hüseyin Kuvvet

Recommended Posts

Buğra Höngül

Siz hatalı olursunuz büyük ihtimal bi minübüs aynı şekil yandan çıktı önüme suçlu ben olmuştum eski aracımda

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Siz hatalı olursunuz büyük ihtimal bi minübüs aynı şekil yandan çıktı önüme suçlu ben olmuştum eski aracımda

eger ben suclu olursam sacmalik olur. :/

trafik subeden bikac kisiye sordum genelde karsi tarafa verdiler hatayi

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

birde benim ki gibi adaya donme muhabbeti falan var miydi sizde?

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Öncelikle geçmiş olsun.

Bana göre iki taraf da kusurlu ancak carpan araç yani sen bir miktar daha fazla kusurlu sayilacaksin. A aracı dönüş icin önceden uygun şeride gecmeliydi. Senin de duz devam edecek olman nedeniyle aynı şekilde uygun şeritte olman gerekirdi.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Öncelikle geçmiş olsun.

Bana göre iki taraf da kusurlu ancak carpan araç yani sen bir miktar daha fazla kusurlu sayilacaksin. A aracı dönüş icin önceden uygun şeride gecmeliydi. Senin de duz devam edecek olman nedeniyle aynı şekilde uygun şeritte olman gerekirdi.

Ben de sola dönecektim diyebilir, sonuçta A aracı dönüş için uygun şeride geçmek için geç kalmış.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Ben de sola dönecektim diyebilir, sonuçta A aracı dönüş için uygun şeride geçmek için geç kalmış.

yani hatali diger taraf mi diyosun abi? de de icime su serp abi

Yorum bağlantısı

Benzer bir olayı yaşadık. bizde sizin durumunuzdaydık. Yüzde 25 bize yüzde 75 karşıya verilmişti. Bize 25 verilme nedeni trafikte hareket eden her türlü cisme nesneye karşı dikkat etmemiş olmamızmış. Halbuki bize vuran araba sağ arka kapıdan vurmuştu. Ona nasıl dikkat edeceksek :unsure2:

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

yani hatali diger taraf mi diyosun abi? de de icime su serp abi

Ben aynı kazayı kendim yaptım o zaman tutanak işi yoktu ve adam benim kırmızı da geçtiğimi iddia ediyordu. Şansıma arkamızda trafik ekibi varmış biz daha şu bu derken polis gelip karşıya alın dedi raporu yazdı, tüm kusur diğer araca verilmişti

Sen sol şeritten de düz gidebilirsin ama o orta şeritten sola dönemez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geçmiş Olsun. Artık sigorta şirketleri genelde %50-%50 veriyor.

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

1 ay önce annem ufak bi kaza yapmış. annem sağ şeritten düz ilerlerken sol şeritten bi minibüs sağdaki sokağa dönmek için annemin önüne atlamış sinyal verdim görmedi diye yazmış annem de düz ilerlerken önüme atladı sinyal verdiğini görmedim yazmış %100 karşıya suç vermişlerdi.

sizin kazada da bana göre sağdan sola atladığı için A aracı kusurlu olacaktır gibime geliyor.

geçmiş olsun Allah beterinden saklasın

Yorum bağlantısı

Okuyabildigim kadarıyla "çarptım" yazmışsın. Bu durumda seni suçlu çıkarırlar diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Okuyabildigim kadarıyla "çarptım" yazmışsın. Bu durumda seni suçlu çıkarırlar diye düşünüyorum.

o an ki korkuyla ne yazacagimi bilemedim, ilk kazamdi abi.

Birde aciklamaya bakmiyolarmiş sanirim. Cizime daha agirlik veriyorlarmiş diye duydum

sağolasin abi.

peki bu yuzde 50 durumlarinda benim aracin yuzde 50sini onun sigorta geri kalan masraflarida ben mi karsiliyorum?

Yorum bağlantısı

o an ki korkuyla ne yazacagimi bilemedim, ilk kazamdi abi.

Birde aciklamaya bakmiyolarmiş sanirim. Cizime daha agirlik veriyorlarmiş diye duydum

sağolasin abi.

peki bu yuzde 50 durumlarinda benim aracin yuzde 50sini onun sigorta geri kalan masraflarida ben mi karsiliyorum?

Ben de tam tersi diye biliyorum abim. Neyse o artık. Yapacak birşey yok. 50-50 verirlerse iyidir derim ben. Ama suç sende gibi..
Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

sağolasin abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Siz düz geçiş yapacaksanız sağdan, O da dönüş yapacaksa soldan gitmesi gerekiyordu muhtemelen %50 çıkacaktır. İkinizde kavşak icindesiniz.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Eğer bir tarafın hasarı diğer tarafa oranla çok fazla ise, kusurlu, hasarlı taraf olur. Hasar denk gibi ise, 50/50 olur diye düşünüyorum. Siz duramadığnız (çarptığınız) için, o da kavşakta dönüş şeridinde olmadığı için suçlu! Ancak başka bir etken var ki pek yaman! 50/50 olduğunda sürücüler hasarları bir güzel ödüyorlar, yani sigorta şirketleri bu kazayı ödeme yapmadan, veya çok az bir ödemeyle atlatıyor. Öte yandan iki sürücü de hasarsızlık indirimini kaybettiği için gelecek poliçeleri azıcık! zamlı oluyor.

Ne diyelim, yurdum insanının akrabalarıyla kaza yapma tutkusuna sigorta şirketleri böyle bir çözüm bulmuşlar.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Eğer bir tarafın hasarı diğer tarafa oranla çok fazla ise, kusurlu, hasarlı taraf olur. Hasar denk gibi ise, 50/50 olur diye düşünüyorum. Siz duramadığnız (çarptığınız) için, o da kavşakta dönüş şeridinde olmadığı için suçlu! Ancak başka bir etken var ki pek yaman! 50/50 olduğunda sürücüler hasarları bir güzel ödüyorlar, yani sigorta şirketleri bu kazayı ödeme yapmadan, veya çok az bir ödemeyle atlatıyor. Öte yandan iki sürücü de hasarsızlık indirimini kaybettiği için gelecek poliçeleri azıcık! zamlı oluyor.

Ne diyelim, yurdum insanının akrabalarıyla kaza yapma tutkusuna sigorta şirketleri böyle bir çözüm bulmuşlar.

benim hasar diger tarafa gore cok abi malesef.

Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Öncelikle geçmiş olsun, vuran araç sensin yani %100 sana çıkabilir, ama sağ şeritten sola doğru yönelmiş diğer araç belki %50 %50 olabilir. Tekrar geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Fotoğraf, kroki, ifade sıralaması ile bakılır kimse bilirkişi değil kusur benim onun gibi ifadeler çok geçerli değildir..

Yorum bağlantısı

Fotoğraf, kroki, ifade sıralaması ile bakılır kimse bilirkişi değil kusur benim onun gibi ifadeler çok geçerli değildir..

Çok çarptığından bilirsin tabi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...