İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 - 1. Ve 2. Viteste Gaz Vermezken Oluşan Sorun

Derviş Dursun

Recommended Posts

Derviş Dursun

Yaşlı aracın bakımsızını, ucuz olanını almamak lazım.

Münir benim ölçü işi noldu :)
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Münir benim ölçü işi noldu :)

Unuttum Derviş, yarın ölçerim.  :fool:  Acelesi var mıydı?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Unuttum Derviş, yarın ölçerim. :fool: Acelesi var mıydı?

Yok yok kardeşim sorun değil yarında olur sıkıntı yapma
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Derviş vallaha son umut bağladığım ustaya gittim 2 dk da sorunu söyledi ama askıya aldım çünkü sorun difransiyelde ve sağ aks boşluğu bu şekilde 10 yılda kullansan birşey olmaz yaparsakta fiyat süpriz olur çünkü şanzumanın içini bilmiyoruz 1000 tl gözden çıkarmak gerekir dedi durum böyle

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Derviş vallaha son umut bağladığım ustaya gittim 2 dk da sorunu söyledi ama askıya aldım çünkü sorun difransiyelde ve sağ aks boşluğu bu şekilde 10 yılda kullansan birşey olmaz yaparsakta fiyat süpriz olur çünkü şanzumanın içini bilmiyoruz 1000 tl gözden çıkarmak gerekir dedi durum böyle

Selamımı söyleseydin o ustaya suatım :)

Ben çözecem sen merak etme. Olumlu yada olumsuz sorunu çözecem ve gittiğin ustalara tek tek gidip selam götüreceksin sende. Ne şanzuman ne aks ne defransiyel. Ben hepsini kontrol ettirdim, alt takım için gittiğimde 2 ustaya da gösterdim akslar falan sağlamdı. Basit çok basit, hatta burnumuzun dibinde bir sorun. Bakalım hayırlısıyla artık :)

Dur bakalım ya, benim asker arkadaşım antalyada. Kendisi tamirci onunla bi görüşeyim sorayım. Onlar bilir birbirini en azından. Olmadı seni ona yönlendireyim.

Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Vallaha dervişim güzel ümit veriyorsun ama sonuç yok be kardeşim ;) bu arada adam bana hakikaten biraz boşlukları gösterdi ama bu kadar yapmaz zannetmiyorum

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Vallaha dervişim güzel ümit veriyorsun ama sonuç yok be kardeşim ;) bu arada adam bana hakikaten biraz boşlukları gösterdi ama bu kadar yapmaz zannetmiyorum

Defransiyel, şanzuman, aks boşlukları bu şekilde yapmaz. Az miktarda boşluk varsa bile hafif sallar ama sürekli yapar. Eski kamyonlarda gaz verince boşa dönen şaftı düşün. Bu sorunu 2 yada üç kere sallayıp duruyor, sonra tekrar 2 3 kere sallayıp duruyor. Sanki motor bir kaç devir dönünce bişeyler sıra kendisine gelince görevini yapmıyor gibi
Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Bende sürekli zaten yapıyor ki ama en belirgin 1 ve 2 de yapıyor vallaha bilemedim derviş

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bende sürekli zaten yapıyor ki ama en belirgin 1 ve 2 de yapıyor vallaha bilemedim derviş

Şimdi arkadaşla görüştüm suat. Durumu anlattım, gönder her türlü yardımcı olurum dedi. Şuan çalışıyorlar, zamanın varsa giderim dersen seni bekliyor. Numarasını atayım sana msj la
Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

İnşallah çözülür sorunlar, Bende bugün yine zor çalıştırdım arabayı, çalışıyor vitese geçirdiğim an stop, hava akış metre soketini söktüm, bu sefer marş aldıktan sonra 10 saniye içinde stop etmeye başladı, hava akış metreyi sakladım, soketinde taktım çalıştırdım bu sefer vitese atınca stop etmedi, ne düşünüyorsunuz soketleri sıkıntılı, hava akışmetremi, arızası vermiyor bilgisayarda.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

grank mili sensörün ne alemde? boğazkelebeği temizliği yapıldı mı hiç? ateşleme tertibatı en son ne zaman değişmiş? yeteri kadar benzin var mı? pompa yetiremiyordur belki.

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Boğaz kelebeği iki defa temizlendi,krank mili sensörüne dokunmadım henüz, çeyrek depodan biraz fazla benzin var, vitese geçirdiğim an stop etmesi, hava akışmetre soketini söküp takınca düzelmesi ilginç geldi.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

o zaman ilginç. normal beklerken sıkıntı yok ama vitese geçince stop ediyor. debriyajı bırakmadan mı yoksa bırakıp kalkmaya çalışırken mi stop ediyor

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Otomatik araba, frene basıp r yada d ye getirince stop etti, ama akışmetre soketini söküp yaktıktan sonra düzeldi

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Otomatik araba, frene basıp r yada d ye getirince stop etti, ama akışmetre soketini söküp yaktıktan sonra düzeldi

hmm o halde bi fikir yürütemem çünkü otomatikleri hiç anlamam. yani belkide akışmetrede yada soket ve kabloda bir sorun olabilir

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

hmm o halde bi fikir yürütemem çünkü otomatikleri hiç anlamam. yani belkide akışmetrede yada soket ve kabloda bir sorun olabilir

Çok bilinmeyenli denklem, sallanır, bulamazsın, stop eder bulamazsın, rölanti dans eder çözemezsin, sanırım bu arabaların dilinden anlayan çok az, her eski araba masraf çıkarır ama bizdeki olay o değil, çıkarsın masraf yeterki sorun tespit edilsin ve çözülsün. bizde ne sorun tespit edilebiliyor nede çözülebiliyor.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Çok bilinmeyenli denklem, sallanır, bulamazsın, stop eder bulamazsın, rölanti dans eder çözemezsin, sanırım bu arabaların dilinden anlayan çok az, her eski araba masraf çıkarır ama bizdeki olay o değil, çıkarsın masraf yeterki sorun tespit edilsin ve çözülsün. bizde ne sorun tespit edilebiliyor nede çözülebiliyor.

Bir marea aldım 9 ay bindim. Bir tekleme olayına 7 bin lira harcadım ama olmadı sattım kurtuldum dedim ama şimdi anlıyorum ki sorun arabalar değil, sorun ustalar. 10 ustayı geçmişti gezdiğim
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Aks ı değiştirsem kaça mal olur dersin

valla sadece dış kafa 60 - 100 arası. komple dersen 250 - 300 arası. tabi orjinalleri değil. işçilikte ustanın insafına kalmış. bu arada dün farkettim benim şanzıman arka takozu mefta olmak üzere. senin değiştiğin hangisiydi? resmini atayım benimkinin

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Benim bu takoz gidik. İlk çalıştırmada tırrr diye hızlıca aşağı dairenin içine çarpıp ses yapıyor. Belki bunun etkiside olabilir aeb2a20bf85bfb2f3a7af45964cbfc83.jpg

Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Derviş videoyu seyrettim gayet başarılı :) Fakat dediğin gibi takozda çok boşluk var,sakın içini doldurtayım gibi bir şey yapma ben yeni aldığıma belki sorun içindeki boşluklardır diye yaptırdım bin pişman oldum gittim tekrar sıfırını aldım :)

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Derviş videoyu seyrettim gayet başarılı :) Fakat dediğin gibi takozda çok boşluk var,sakın içini doldurtayım gibi bir şey yapma ben yeni aldığıma belki sorun içindeki boşluklardır diye yaptırdım bin pişman oldum gittim tekrar sıfırını aldım :)

Yok öyle bişey yapmam zaten :) yenisi çok pahalı bişey değilmiş zaten, 60-70 lira. Merak ettiğim sende bunu mu değiştirmistin
Yorum bağlantısı
Suat YAPICI
(düzenlendi)

2 Defa :) sıfır aldım ustayla güzelce bozduk tekrar aldım adam 2. olanı geliş fiyatından 40 tl ye verdi :) Aslında orijinal bulursan 100 tl bile olsa onu al çünkü iç yan sanayilerin iç lastikleri dandik oluyor

tarihinde Suat YAPICI tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

2 Defa :) sıfır aldım ustayla güzelce bozduk tekrar aldım adam 2. olanı geliş fiyatından 40 tl ye verdi :) Aslında orijinal bulursan 100 tl bile olsa onu al çünkü iç yan sanayilerin iç lastikleri dandik oluyor

Orjinal mesele işte. Bulamadım yok. Ustadan kaynaklı arıza yaptı o halde seninki :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...