İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 - Hararet Saati Sorunu

Dinç Gökmen
Çözüme git Derviş Dursun tarafından,

Recommended Posts

Münir Nurettin Taşova

Saat çalışmama sorunu çözüldü. Söktüm soketi içini balata spreyi ile temizledikten sonra çalıştı. Ancak gene eksik gösteriyor. Kısaca hararet tam orta noktada iken fan açıyor normal çalışması ilk çizgide [NORMAL] yazısının ilk parantezinde

Saat çalışmama sorunu çözüldü. Söktüm soketi içini balata spreyi ile temizledikten sonra çalıştı. Ancak gene eksik gösteriyor. Kısaca hararet tam orta noktada iken fan açıyor normal çalışması ilk çizgide [NORMAL] yazısının ilk parantezinde

60 105 derece arası ibre ortada sabit kalır. Benim araç 103 derecede fan açıyor yani ibre ortada iken. Aracınızda anormal bir durum yok.

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

60 105 derece arası ibre ortada sabit kalır. Benim araç 103 derecede fan açıyor yani ibre ortada iken. Aracınızda anormal bir durum yok.

Minür Bey peki o halde benim aracımın normal çalışma sıcaklığı 60 derece altı mı oluyor. Yolda giderken ibre ortada değil de [NORMAL] yazısının ilk parantezinde duruyor

AnYNGX.jpg

Tam bu noktada duruyor sabit hızda

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Minür Bey peki o halde benim aracımın normal çalışma sıcaklığı 60 derece altı mı oluyor. Yolda giderken ibre ortada değil de [NORMAL] yazısının ilk parantezinde duruyor

Eğer ibre doğru gösteriyorsa sizin termostat açık kalıyor demektir. Bir Obd aparatı alıp sensör verisini görebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi
(düzenlendi)

Bu olay bendede var sıkışık trafikte ortayı biraz geçiyor ustaya sordum normal çalışıyor problem yok dedi bende fazla kurcalamıyorum

tarihinde MehmetÇelebi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bende de ne normal yazısı var ne çizgi var ne bişey. Allah tan gösterge var da hararet ibresini görüyorum :) benimde sürekli ortanın bir iki milim altında duruyor. Obd ile normal rölantide baktım sıcaklık 86 87 88 arasında geziyor. Gaz verdikçe hareket halinde bilmiyorum. Sen yinede termostat ve müşürü degistir abi. Hepsi 100 lira tutmaz. Sonra daha vahim sonuçlanmasından iyidir

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Nedir bu fordun hararet saatinden çektiğimiz, yahu her şeyi şahane yapıyorlar bir hararet saatini beceremediler.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Nedir bu fordun hararet saatinden çektiğimiz, yahu her şeyi şahane yapıyorlar bir hararet saatini beceremediler.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Benimde aldığımdan ve termostatı değiştiğimden beri hep yeşil çizdiğim yerde. Kırmızı çizgi de tam ortası.64bf444cc2e736601b1cd5b6af55553a.jpg

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Benimde aldığımdan ve termostatı değiştiğimden beri hep yeşil çizdiğim yerde. Kırmızı çizgi de tam ortası.64bf444cc2e736601b1cd5b6af55553a.jpg

Problem yok normal.
Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Fan açıyor ya, bana göre de normal :)

Fan açmada problemim yok kardeşim. Seninki ile aynı yerde açıyor tam ortada sonra da hızlı şekilde düşüyor. O da da çok sıkışık trafikte çıkıyor. Ama eğer benim hararet saati doğru çalışıyorsa benim motor ısınmıyor demek bu da malum lpg sıcak suyu seviyor, kışın yakıt tüketimi baya artar bende eğer su tam anlamıyla ısınmıyorsa
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Fan açmada problemim yok kardeşim. Seninki ile aynı yerde açıyor tam ortada sonra da hızlı şekilde düşüyor. O da da çok sıkışık trafikte çıkıyor. Ama eğer benim hararet saati doğru çalışıyorsa benim motor ısınmıyor demek bu da malum lpg sıcak suyu seviyor, kışın yakıt tüketimi baya artar bende eğer su tam anlamıyla ısınmıyorsa

Dediğim gibi her ihtimale karşı termostat ve müşürü değiştir. Eğer elimden gelir yaparım dersen müşür 50 tl, ermostat 30 tl toplam 80 tl ye halledebilirsin. Olmadı bir de antifiriz eklersin 30 falanda o olsa 100 120 liraya iş tamamdır
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Siz termostatı degistireceksiniz, 92 derecelik motocraft idealdir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Dediğim gibi her ihtimale karşı termostat ve müşürü değiştir. Eğer elimden gelir yaparım dersen müşür 50 tl, ermostat 30 tl toplam 80 tl ye halledebilirsin. Olmadı bir de antifiriz eklersin 30 falanda o olsa 100 120 liraya iş tamamdır

Müşür dediğin ısımı hararet mi hangisi alakadar bununla

Dervişim bide obd car doctor free var onu indir arızaları gösteriyor silebiliyorsun yalnız ingilizce Türkçesi yok

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Dervişim bide obd car doctor free var onu indir arızaları gösteriyor silebiliyorsun yalnız ingilizce Türkçesi yok

Abi hararet müşürü kadranı gösterir, o değişecek. Isı müşürü sağlam fan açtığına göre.

Ben türkçeyi zor öğrendim, bide ingilizceye girersem benim devre beyin müşür falan kalmaz abi :) ama denerim bakarım neymiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Tprgue programı arızaları silmiyor mu?
Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Problem yok normal.

Mavi ile de fan açma yerini belirtseydin dostum harika olur herkes buna göre kendi aracını çizerdi orte yolu bulurduk vallaha dur bende yapacam

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Mavi ile de fan açma yerini belirtseydin dostum harika olur herkes buna göre kendi aracını çizerdi orte yolu bulurduk vallaha dur bende yapacam

Abi hiç oynamıyor ki, fan acsada kapatsada hep sabit aynı yerde duruyor [emoji1]
Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Abi hiç oynamıyor ki, fan acsada kapatsada hep sabit aynı yerde duruyor [emoji1]

Allah allah herkesin aracı farklı herhal, bi orta yol bulunsa panorayak oldu üyeler yakında manisada elazığda yir kalmayacak bunun standardını yazsa ustalarda herkis kontrol edip rahatlasa.

Yorum bağlantısı

Bazi modellerde hararet ibresi cakili kaliyor, bazilarinda oynar. Benim bildigim 99 ve sonrasinda sabitler. Belki de mk1'lerde oynuyordu. Tam hatirlayamadim.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Allah allah herkesin aracı farklı herhal, bi orta yol bulunsa panorayak oldu üyeler yakında manisada elazığda yir kalmayacak bunun standardını yazsa ustalarda herkis kontrol edip rahatlasa.

Bugün çektim abi. Normal trafikte durunca. Hep burda ve oynamıyor. Yarının biraz altında gibi7ada7e92550cdb9f02d5395af5b31464.jpg
Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

97 ler hocam geziniyor o zaman termostatım 82° lik 92° motorcraft var takmadım. Termostatın üzerindeki fanı devreye sokan müşür teze. Fan NORMAL yazısının L birleşme yerini 1mm geçerken devreye giriyor her zaman böyleydi. Normal şehir içi şehir dışı M harfi ilk ve orta birleşme çizgi bölümünde sabit.

Yorum bağlantısı

97 ler hocam geziniyor o zaman termostatım 82° lik 92° motorcraft var takmadım. Termostatın üzerindeki fanı devreye sokan müşür teze. Fan NORMAL yazısının L birleşme yerini 1mm geçerken devreye giriyor her zaman böyleydi. Normal şehir içi şehir dışı M harfi ilk ve orta birleşme çizgi bölümünde sabit.

Aynısının tipkisi benim arac :) 97. model yogun trafikte ayni yere çıkıyor fan açıyor. Normal trafikte M de sabit.

Yorum bağlantısı

Yazi olan gostergelerde salinim oluyor. Yukardaki gib sadece c ve h oluyorsa sabit. Sanirim bu sekildeydi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...