İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 - Hararet Saati Sorunu

Dinç Gökmen
Çözüme git Derviş Dursun tarafından,

Recommended Posts

Sani Gerşon

Bugün çektim abi. Normal trafikte durunca. Hep burda ve oynamıyor. Yarının biraz altında gibi

Airbag tesisatınızı kontrol ettirdiniz mi bu arada?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Airbag tesisatınızı kontrol ettirdiniz mi bu arada?

Kontrol ettirmedim, kendim kontrol ettim ama sonuç yok. 4 kere sinyal veriyor, yolcu emniyet kemeri gerdiricisi diye söyleniyor. En son dün söktüm baktım balata spreyi sıktım, kabloyu kontrol ettim, soketleri temizledim oynattim salladım yine yok. Sanırım değişmesi gerekiyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Kontrol ettirmedim, kendim kontrol ettim ama sonuç yok. 4 kere sinyal veriyor, yolcu emniyet kemeri gerdiricisi diye söyleniyor. En son dün söktüm baktım balata spreyi sıktım, kabloyu kontrol ettim, soketleri temizledim oynattim salladım yine yok. Sanırım değişmesi gerekiyor

Nereleri kontrol ettin airbag tesisatı olarak. Benimki sürekli yanıyor hiç sönmüyor, yanıp sönse koltuk tesisatı diye bakacağım

Hafta sonu kışlık bakımlar için sanayiye gittim. Antifriz yokmuş arabada. Antifriz koyuldu. Hararet saati için 72 lik termostat tskıkılıdır kalorüferde ısıtma varsa kalsın böyle dediler. Fan tam ortayı 1 mm geçince açıyor

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Derviş Dursun

Nereleri kontrol ettin airbag tesisatı olarak. Benimki sürekli yanıyor hiç sönmüyor, yanıp sönse koltuk tesisatı diye bakacağım

Hafta sonu kışlık bakımlar için sanayiye gittim. Antifriz yokmuş arabada. Antifriz koyuldu. Hararet saati için 72 lik termostat tskıkılıdır kalorüferde ısıtma varsa kalsın böyle dediler. Fan tam ortayı 1 mm geçince açıyor

O halde senin hararet müşürü sıkıntılı olabilir abi.

Benim hava yastığı ışığı da sürekli yanıyordu. Sonra işaret vermeye başladı son zamanlarda. 4 kere yanıp sönüyor. Tesisat olarak direksiyon hava yastığı soketlerini, şoför koltuğu hava yastığı soketlerini ve kablolarını, ön yolcu kısmında ayak hizasında kapı bağlantı yerindeki soketleri ve en sonda yolcu emniyet kemeri gerdiricisini kontrol ettim bişey çıkmadı. Genelde eşim oturunca araba sallaninca yanıyordu ama bir türlü çözemedim sorunu. Bakalım bi airbag ustasına gösteririm bi ara.

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Ben de gitmem lazım Benim şüphelendiğim direksiyon tarafındaki. Deri kaplama yapılırken sanırım sökülmüş. Ancak ben direksiyon airbag kapağını sökemedim bir türlü, vidalar yıldız mı düz mü anlayamadım

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Ben de gitmem lazım Benim şüphelendiğim direksiyon tarafındaki. Deri kaplama yapılırken sanırım sökülmüş. Ancak ben direksiyon airbag kapağını sökemedim bir türlü, vidalar yıldız mı düz mü anlayamadım

Abi telefonla ışığı açıp video çekmeye çalışsan vidaların geldiği yeri. Belki seçebilirsin ne olduğunu. Benim kafam karıştı. Gerdiricinin üstündeki plastik kaplamayı söktüm öyle taktım, sağa sola oynattim bastırdım neler yaptım ışık ikazı değişmedi. İnşallah senin basit bişeydir, soket falan oturmamıştır belki
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Umarım basit bir şeydir

Dediğim gibi ön kamerayı açıp karşıdan tutarak baka baka görebilirsin abi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Dinç Gökmen
(düzenlendi)

AnYNGX.jpg

Hakaretin normal hali

Bu gün sanayi ye gittim. Termostat değişti üzerinde 72 derece termostat vardı 88 lik taktık. Hararet tam ortada sabitledi. Kalorifer ise çok güzel ısıtmaya başladı tarihinde DİNÇ GÖKMEN tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bu gün sanayi ye gittim. Termostat değişti üzerinde 72 derece termostat vardı 88 lik taktık. Hararet tam ortada sabitledi. Kalorifer ise çok güzel ısıtmaya başladı

hadi geçmiş olsun abi. ama şu balonlu adamı görmekten gına geldi bana. uyuz oldum ona

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

hadi geçmiş olsun abi. ama şu balonlu adamı görmekten gına geldi bana. uyuz oldum ona

Teşekkür ederim. O balona ben de sinir oluyorum. Ama genelde direksiyonun orada sarmal zımbırtı varmış ondan yapar diye duydum göstereceğim bir ara. Bu ay belimi fena büktü mondi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...