İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2-Gösterge Aydınlatmasına Led Uygulamak

Münir Nurettin Taşova

Recommended Posts

Mehmet Pınar

Elinize sağlık,güzel iş çıkarmışsınız.O çerçeve çok kırılgan,ben sökerken ikiye bölünüyordu az daha.Çok dikkatli olmakta fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Ellerinize sağlık çok iyi işler çıkıyor beyler özellikle son dönemde; Derviş ve Münir Beye başarılar Çağlar hocamızın dediği gibi iç mekana yapılan çalışmalar elbette güzel oluyor hatta şahane

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Eline sağlık, bunu beyaz led yapsak çok mu parlak olur?

Kullanılacak ledin ışık şiddetine bağlı.

Elinize sağlık,güzel iş çıkarmışsınız.O çerçeve çok kırılgan,ben sökerken ikiye bölünüyordu az daha.Çok dikkatli olmakta fayda var.

Teşekkür ederim. Çok zorlamamak lazım , elde kalabilir.

Ellerinize sağlık çok iyi işler çıkıyor beyler özellikle son dönemde; Derviş ve Münir Beye başarılar Çağlar hocamızın dediği gibi iç mekana yapılan çalışmalar elbette güzel oluyor hatta şahane

Teşekkürler Selim Bey.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Münir Nurettin Taşova

Yeni siparişler yolda, kırmızı rengi denemeden bırakmayacağım bu işi. :)

X99Mgj.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Uzun

çok güzel olmuş eline sağlık :)

bende istiyorum ama beceriksizim biri bana yardım etsin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

çok güzel olmuş eline sağlık :)

bende istiyorum ama beceriksizim biri bana yardım etsin :)

Çok zor bir işlem değil, herkes yapabilir.
Yorum bağlantısı
Samet Uzun

hemen konuyu becerikli bi arkadaşım var ona attım yardım etsinde yapalım diye :) arabayı yeni aldım ve ilk gözüme çarpan eksiklik bu idi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bunları bende gördümde kalitesiz gibi geldi fazla dayanmaz zannedersem

Valla abi ben diğerlerinden de pek ümitli değilim açıkçası :) 3 5 ayda bir led degistirmezsek iyi valla :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Valla abi ben diğerlerinden de pek ümitli değilim açıkçası :) 3 5 ayda bir led degistirmezsek iyi valla :)

Bendece 6 ayda bir değiştiririz gibime geliyor

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

3. stop lambasından tam 5.5 cm uzaklıkta lambanın dış çerçevesi. Lambayı yuvadan çıkarınca kablonun uzunluğu 20 cm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

3. stop lambasından tam 5.5 cm uzaklıkta lambanın dış çerçevesi. Lambayı yuvadan çıkarınca kablonun uzunluğu 20lambanın yuvasından itibaren 20 cm demi? bi 20 cm daha ileri gider yani

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Evet Derviş yazdığım gibi. Lambayı yuvadan çıkarınca kablonun uzunluğu 20 cm. Gerdirilmiş hali olduğunu unutmamak lazım.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Evet Derviş yazdığım gibi. Lambayı yuvadan çıkarınca kablonun uzunluğu 20 cm. Gerdirilmiş hali olduğunu unutmamak lazım.

eyvallah kardeşim süpersin. tam istediğim gibi sonuç. az daha öne takabilirim bu vesileyle

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

nerde kaldınız malzemeler ortalıkta cirit atıyor vallaha dayanamıyorum meraktan kudurdum delirdim haaa :D

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

nerde kaldınız malzemeler ortalıkta cirit atıyor vallaha dayanamıyorum meraktan kudurdum delirdim haaa :D

Abi yok malzeme falan. Ali deli etti beni, hala bekliyorum.bende deli oldum zaten :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bu led işi işe yaramıyor arkadaş. İçindeki yansıtıcı acayip birşey. Işık açısını öyle bir ayarlamalısın ki 180 -240 km civarını ve yakıt gösterge tarafını tam aydınlatsın. Ayar yapma şansın yok tabiki, sadece biraz uzaktan ve güçlü ışıkla hallolabiliyor. Led karşıdan ve güçlü vurmalı. Yandan yanan ledler de işe yaramıyor. Velhasılı kendi lambası gibi ve daha parlak lamba lazım.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Gece denemelisin Derviş.

Akşam 8den gece 1e kadar onunla uğraştım. Uykum geldi bıraktım sabah 9dan öğlen 2ye kadar tekrar geçtim başına :D denemedik yol bırakmadım ama yok münir.
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Akşam 8den gece 1e kadar onunla uğraştım. Uykum geldi bıraktım sabah 9dan öğlen 2ye kadar tekrar geçtim başına :D denemedik yol bırakmadım ama yok münir.

Bir fotoğraf gondersene.
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Çekmedim kardeşim, düzgün bir sonuç vermedi. Seninkinin aynısı oldu 180 km den sonraki kısım karanlık kaldı. Ama ortadakine kırmızı takinca ibreler kırmızı oluyor. Mehmet abinin verdiği beyaz ledlerden taktım bıraktım. İbreler beyaz göstergeler yeşil oldu. En mantıklısı komple beyaz bence

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bu şekilde olduysa sıkıntı yok. İstediğin renk tak geç o zaman.

f8e330f0ec41710b986301397f461764.jpg

Olmadı işte. Işınlarım gelmedi t10 la falan yaptım olmadı. Üst kısımlara sığıyor ama alt kısımlara eğerek taktım o da ışığı düzgün yaymadı. Tekrar açarım artık lambalar gelince

Şunlardan tam olur aslında. Işığın biraz daha geriden ve yoğun vurması lazım e74452e501aaddc0e071e9e8dbd9317f.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...