İçeriğe Yönlendir

B5.5 Passat 1.9 TDI

Mustafa Arıkan

Recommended Posts

Mustafa Arıkan

4 gün Diyarbakır ve Batman-Hasankeyf gezisindeydim.

Toplamda 2057km yaptım 4 günde. 

Şehir içinde duraklamam çok oldu, molalar filan derken ortalama hız düşük. Ancak neredeyse %90'ı sabit 120km/s hız ile yapıldı.

Hava yağmurlu olmasaydı ortalama tüketimim daha düşük olurdu. Yollarda çok fena su birikintileri var. 

-Camlara daha önce Nasiol yağmur kaydırıcı uygulamıştım. Bu gezide büyük faydasını gördüm. 4 gün boyunca sürekli yağmur yağdı. Otoyolda 120km/s hızla giderken hiç silecek kullanmadım. Yağmur çok şiddetliydi. Tüm araçların silecekleri 2. kademede filan çalışıyordu. :)  Şehir içi hariç hiç kullanmadım silecek :)

-Lastiklerim Lassa Driveways 205-55-R16. 10.000km oldu alalı. Yağmurda tecrübe etme şansım oldu bol bol ve çok memnun kaldım. (Islak zemin performansı B)

-Dönüşte depoyu doldurmadım henüz ama giderken ortalama tüketimim 5.2lt idi. Pompa ölçümünde 5.5lt çıktı. Yaklaşık %-5 sapma oluyor yol bilgisayarında. (Daha önceki denemelerimde de hep %5 civarı olmuştu.)

-Yine gidişte tam dolu depoya Würth dizel enjektör temizleyici kattım. 10.000km'de bir kullanmaya gayret ediyorum. 

46936349204_cf9eb840fd_z.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tavanı silerken ıslatır ve bastırırsan tavanın sarkan. Bilgin olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Arıkan

Direskiyon derisini boyayalı 3 hafta oldu. Toplamda da 2700km yaptım.

Şu anki durumu böyle;

32837087917_d23dd926ab_c.jpg

Sol taraftan tutttuğum için o tarafta parlama başladı.

32837087797_d8f76613b9_z.jpg

Sağ taraf daha iyi durumda;

47728374432_759b86f3a9_z.jpg

Vites topuzunda bir problem yok;

40814245323_882828d3b6_z.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
3 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Parlak yer kaygan mı 

Yok abi deri hissi var.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Şehir içinde duraklamam çok oldu, molalar filan derken ortalama hız düşük. Ancak neredeyse %90'ı sabit 120km/s hız ile yapıldı.
Hava yağmurlu olmasaydı ortalama tüketimim daha düşük olurdu. Yollarda çok fena su birikintileri var. 

-Camlara daha önce Nasiol yağmur kaydırıcı uygulamıştım. Bu gezide büyük faydasını gördüm. 4 gün boyunca sürekli yağmur yağdı. Otoyolda 120km/s hızla giderken hiç silecek kullanmadım. Yağmur çok şiddetliydi. Tüm araçların silecekleri 2. kademede filan çalışıyordu. [emoji4]  Şehir içi hariç hiç kullanmadım silecek [emoji4]

-Lastiklerim Lassa Driveways 205-55-R16. 10.000km oldu alalı. Yağmurda tecrübe etme şansım oldu bol bol ve çok memnun kaldım. (Islak zemin performansı B)

-Dönüşte depoyu doldurmadım henüz ama giderken ortalama tüketimim 5.2lt idi. Pompa ölçümünde 5.5lt çıktı. Yaklaşık %-5 sapma oluyor yol bilgisayarında. (Daha önceki denemelerimde de hep %5 civarı olmuştu.)

-Yine gidişte tam dolu depoya Würth dizel enjektör temizleyici kattım. 10.000km'de bir kullanmaya gayret ediyorum. 

Araç dururken, iki fotoğraf çekimi arası hararet ibresinin 90 a çıkması ilginç geldi bana.
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
1 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:
On 21.04.2019 at 20:47, Mustafa Arıkan yazdı:

-Camlara daha önce Nasiol yağmur kaydırıcı uygulamıştım. Bu gezide büyük faydasını gördüm. 4 gün boyunca sürekli yağmur yağdı. Otoyolda 120km/s hızla giderken hiç silecek kullanmadım. Yağmur çok şiddetliydi. Tüm araçların silecekleri 2. kademede filan çalışıyordu. emoji4.png  Şehir içi hariç hiç kullanmadım silecek emoji4.png

Araç dururken, iki fotoğraf çekimi arası hararet ibresinin 90 a çıkması ilginç geldi bana.

Yakıt ibresine de bakarsanız eğer ilk kareyi henüz ibreler tam yerine gelmeden çekmişim :) 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Onu farketmemişim nedense [emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur diye boşa dememişler, bakılan arabanın hali başka oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
17 saat önce, Muhittin Kaplan yazdı:

33 sayfa, okunmuyor. Yapmayın Böyle.

Adam aştı kendini.. 

En son çamurluk boyadı.. deri direksiyon boyadı. vites kolu tamir etti :)

Bence oku :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
46 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Adam aştı kendini.. 

Maşallah deyin de abi önümüzdeki günlerde koltuk ısıtma için koltukları sökeceğim :) Başıma bir iş gelmesin :) 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Maşallah deyin de abi önümüzdeki günlerde koltuk ısıtma için koltukları sökeceğim :) Başıma bir iş gelmesin :) 

Cok hevesleniyorum su ise, ama korkularim engel oluyor 😁kucukken battaniye tutustu 😁 

Yok hemen akliniza gelen sebep degil 😁😁

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)
7 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Adam aştı kendini.. 

okduktan sonra yazdım abi. :nazar:

Bende C5 girişeceğim de, yerim dar.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Yakından gözümle direk gördüm direksiyonu, ben biraz ebatlı olduğum için koltuğa biraz zor sığdım, arkadaşın da koltuk ayarını bozmak istemedim dokundum baktım inceledim özetle.... adam yapmış :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Maşallah deyin de abi önümüzdeki günlerde koltuk ısıtma için koltukları sökeceğim [emoji4] Başıma bir iş gelmesin [emoji4] 

Yok bundan ümidimiz yok. [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
42 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok bundan ümidimiz yok. emoji23.png

Ümit var olunuz lütfen :) 

Bir kaç eksik malzemem var. Tamamladıktan sonra ilk haftasonunda sağ koltuk ile başlıyorum inşallah :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Koltuk isitma deyince bildirim geldi bi an heycanlandim.

Arabayi birak ben yapayim o derece umitsizim bende [emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
52 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Koltuk isitma deyince bildirim geldi bi an heycanlandim.

Haha.. ben bildirim listesinden bile sildim.. O derece ümitsizim.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Haha.. ben bildirim listesinden bile sildim.. O derece ümitsizim.. 
Nasil olsa olmayacak diyorsun.
Kendini gerceklestiren kehanet :)

Koltuk isitma deyince google dan daha cok forumda sonuc cikiyor, sonucsuz sonuc.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Torpido tarafından gelen trim seslerini kesmek için torpidoyu sökmüştüm. Bu arada havalandırma fanından da bazen ses geliyordu.

Söküp burcunu yağladım. Geri kapattım.

Trim sesleri için istediğim kalınlıkta sünger bulamadığım için torpido kısmını kapattım. Bir kaç gündür sökük geziyorum :)

40830928313_a2d84139a6_z.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Daha Tok Kapı Sesi :) 

Yine önceden beri yapmayı düşündüğüm ancak hep arkalara attığım bir uygulama. 

Önce alacağım malzemeyi araştırdım. Benim için ideal kalınlık 1cm civarı idi. Subi garaja sordum önce ancak uçuk fiyatlardan bahsediyor. Avrolu filan :)

Neyse biraz araştırınca bu malzemenin hem fiyatı uygun hemde iş görür bir malzeme olması sebebiyle tercih ettim. 

Ürün bu: https://urun.n11.com/diger/oto-ses-yalitim-arac-ses-yalitim-sunge-9mm-kendinden-yapiskanli-P235196071

9mm kalınlığında. Yanmaz bir malzeme. Kauçuk levha diye geçiyor.

Büyük beklentilerle almadım aslında. Kapı sesinin biraz daha tok ve kapıdan gelebilecek seslerde bir tık iyileştirme yeterli benim için. Tabi bu arada kapı döşemesinden gelen trim seslerini de kesmesi gerekti.

Kapı yüzünün iç kısmını güzelce temizleyip kapladım.

Dikkat edilecek şeyler; 

- Önceden kalıp alıp bir kenardan kaplamaya başlamak en güzeli. Çünkü ürün narin bir malzeme. 

- Keserken çok keskin bir kesici alet kullanmanız gerek. Yoksa keserken kenarları parçalanıyor.

- Ve son olarak hata yapmamanız lazım çünkü yapıştıktan sonra geri dönüşü yok. Yapışkanı çok kuvvetli ve sökmek isterseniz malzemenin yarısı elinizde yarı yapıştırdığınız yüzeyde kalıyor.

Şimdilik sadece sürücü kapısına yaptım. Diğer kapıları da hafta sonu bitireceğim.

46900232725_95da99ca43_z.jpg

32872794657_b003bb1b8b_z.jpg

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu çok güzel olmuştur. Bütün kapılar bitince nasıl olacak merak ettim. Kesi ne kadar kesecek acaba. Eline sağlık bu arada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...