İçeriğe Yönlendir

2 Yeni Lastik Ne Kadar Mantıklı? İzleyelim.

Metin Akbal

Recommended Posts

Servet Aydın

Bir lastiğin yanağı bu hale geliyor ise ciddi risk alınıyor demektir. Az yakacağım derken savuracaksın arabayı bir gün 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin Uzunoğlu yazdı:

Çok geçmiş olsun. Benim eski dediğim lastikler ile yeni arasında yaklaşık 1 mm fark olacak. Eski çok eski değil aslında.

Bende aynı düşüncedeyim @Emre Şimşek hatta geçen hafta başka bir konuda yazdım lastik çok ama çok önemli yol ile aramızdaki tek bağlantı. Arabayı zorladığımda zaten önden kaymaya meyilli. Bir yıl içinde çekiş olan lastik ile olmayan arasında zaten 1 mm ye yakın fark oluyor. Bunu dengelemek için sürekli rotasyon yapıyoruz. Ben rotasyonu bir yıl ertelemiş olacağım sonra zaten aynı diş derinliğine gelecek.

Olayın sadece diş derinliği ile alakası olmadığını anlatmaya çalıştım. Bende de diş derinlikleri ön arka 1 mm fark vardı, lastiklerin tarihleri de aynı idi önler farklı tarih arkalar farklı tarih değildi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Bir lastiğin yanağı bu hale geliyor ise ciddi risk alınıyor demektir. Az yakacağım derken savuracaksın arabayı bir gün 

Abi ozaman kızımın en sevdiği "dönüyo dönüyo dönüyo" oyununu yapamayız. Arkada  soldan sağa sağdon sola savrulmaya bayılır. G etkisinden acayip zevk alıyor :) 

Bide arabanın Süspansiyonları sert , tam viraj arabası :) Zamanında Ford Connect aracımın 70le arka attığı virajı , i10 ile 80 km hızla tren rayında gibi dönüyorum. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

o zaman farklı eskiler öne! yeniler arkaya.

Metin Akbal yazdı:

Olayın sadece diş derinliği ile alakası olmadığını anlatmaya çalıştım. Bende de diş derinlikleri ön arka 1 mm fark vardı, lastiklerin tarihleri de aynı idi önler farklı tarih arkalar farklı tarih değildi.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Erhan KÜL

MERHABA.4 ÇEKER ARACA 2 SIFIR LASTİK ALMAK MANTIKLI MI PEKİ? ÖNE YADA ARKAYA TAKILMASI SORUN DEĞİL.4 ÇEKER OLMASI NEDENİYLE TÜM LASTİKLER EŞİT OLMAK ZORUNDAMIDIR? 2 LASTİK ALMAK ZORUNDA KALAN HANGİ TARAFA TAKMALIDIR?  (BU ARADA 4 TANE SIFIR EN GÜZELİ FAKAT MERAK ETTİĞİM İÇN SRUYRUM)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Erhan KÜL yazdı:

MERHABA.4 ÇEKER ARACA 2 SIFIR LASTİK ALMAK MANTIKLI MI PEKİ? ÖNE YADA ARKAYA TAKILMASI SORUN DEĞİL.4 ÇEKER OLMASI NEDENİYLE TÜM LASTİKLER EŞİT OLMAK ZORUNDAMIDIR? 2 LASTİK ALMAK ZORUNDA KALAN HANGİ TARAFA TAKMALIDIR?  (BU ARADA 4 TANE SIFIR EN GÜZELİ FAKAT MERAK ETTİĞİM İÇN SRUYRUM)

Erhan bey bu şekilde tüm kelimelerde büyük harf kullanımı forumlarda bağırmak anlamına geldiği için küçük harf kullanımına özen gösterelim.

Videoda herşey apaçık izledi iseniz, hangi şartlarda araç ne tepki veriyor durum ortada. Zoraki durumlarda ister 4 çeker ister 2 çeker, yeni lastik arkaya takılması önerilir. Videoda da görüldüğü üzere öne takılan yeni lastiklerde aracı kontrol etmek daha da zorlaşıyor. Seçenekleri siz, şartları da araç belirler :) Yani siz 2 yeni lastik alırsınız seçenek olarak, araç size 4 tane yeni lastik takma şartını koyar eninde sonunda :) Yavaş giderim, uslu giderim şöyle böyle giderimle olmuyor, trafikte her an her şey olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

o lastiklere güven olmaz. 3 kuşur az yakacağım diye arabadan olmak var ıslağa denk gelip.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

vaktiyle hyundai era vardı. lastikler kötüydü samiyle izmire gitmiştik. yağmurlu havada her su geçisinde sami fatiha okuyordu :D 

sonra 2 lastik aldım  arkaya taktım virajda biraz rahatladı ama fren hala yoktu sonra önlere de almıştım araba kendine gelmişti

eski lastik gibi tehlikeli bide arabanın freni tutmaması konusu var zaten:D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Continental önermiyorum. 😠

Yorum bağlantısı
Erhan KÜL

Çok teşekkür ederim bilgiler için.videoyu da sonradan gördüm.yazı boyutunu da küçülttüm😊 Peki yazlık lastik önerisi olan varmı boyutlar 245 55 17R

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Erhan KÜL yazdı:

Çok teşekkür ederim bilgiler için.videoyu da sonradan gördüm.yazı boyutunu da küçülttüm😊 Peki yazlık lastik önerisi olan varmı boyutlar 245 55 17R

Benim listemde olanlar Nokian Lassa Hankook Kumho.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
İsa Acar

Herkese merhaba, dün yeni aracımı aldım: 2011 captiva high. Sorunum şu: üzerinde 3 tane kışlık ve 1 tane yazlık lastik var. Kışlıklar "ihtiyacım olmasa da" iyi durumda ve yazlık hem kötü hem de 2012 üretimi! Dalamanda yaşayıp, ayda bir Denizli' ye gidiyorum. Bodrum' da iki adet kışlık buldum, 2017 üretimi. Baya uzattım :s 4 tane kışlık ve 2 si farklı 2 si farklı olsa nasıl olur? [emoji15]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Herkese merhaba, dün yeni aracımı aldım: 2011 captiva high. Sorunum şu: üzerinde 3 tane kışlık ve 1 tane yazlık lastik var. Kışlıklar "ihtiyacım olmasa da" iyi durumda ve yazlık hem kötü hem de 2012 üretimi! Dalamanda yaşayıp, ayda bir Denizli' ye gidiyorum. Bodrum' da iki adet kışlık buldum, 2017 üretimi. Baya uzattım default_wacko.gif 4 tane kışlık ve 2 si farklı 2 si farklı olsa nasıl olur? [emoji15]
One yahu koyunun bir bacağını serbest bırakmak gibi birşey olmuş [emoji16] Benim fikrim Cin de yapılan bir gösteri türü var aklıma gelmiyor, arabanın bir tarafı anyaya bir tarafı Konya ya gitmesin de [emoji16]

Kazasız belasız hayırlı olsun.
Yorum bağlantısı
İsa Acar
One yahu koyunun bir bacağını serbest bırakmak gibi birşey olmuş [emoji16] Benim fikrim Cin de yapılan bir gösteri türü var aklıma gelmiyor, arabanın bir tarafı anyaya bir tarafı Konya ya gitmesin de [emoji16]

Kazasız belasız hayırlı olsun.

Olumsuz görüş mü bildiriyor sunuz yani? [emoji16]
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Olumsuz görüş mü bildiriyor sunuz yani? [emoji16]
Al al çok sorun olmaz :) Ama ben olsam 1 tane aynı marka bulur onu takardım.
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Aynı marka desen bulamadım [emoji849] yaza yenilerim nasip olursa [emoji4]

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
İsa Acar yazdı:

Herkese merhaba, dün yeni aracımı aldım: 2011 captiva high. Sorunum şu: üzerinde 3 tane kışlık ve 1 tane yazlık lastik var. Kışlıklar "ihtiyacım olmasa da" iyi durumda ve yazlık hem kötü hem de 2012 üretimi! Dalamanda yaşayıp, ayda bir Denizli' ye gidiyorum. Bodrum' da iki adet kışlık buldum, 2017 üretimi. Baya uzattım :s 4 tane kışlık ve 2 si farklı 2 si farklı olsa nasıl olur? emoji15.png

7 derecenin altını görmüyorsanız ben olsam 4 yazlık alırdım.

Araç üstündeki kışlıkların üretim yılı ve km'sini biliyor muyuz?

Yorum bağlantısı
İsa Acar
Sani Gerşon yazdı:

7 derecenin altını görmüyorsanız ben olsam 4 yazlık alırdım.

Araç üstündeki kışlıkların üretim yılı ve km'sini biliyor muyuz?

Araç üstündekiler 2018 yılı, haftasını hatırlamıyorum ama 🙄 Sıfır en ucuzu 600 tl. , 4 tanesini şu an alamam 🙄

Çağlar Bayur yazdı:

havaleli suv fena savrulur o kombinasyon ile

Kendini zorla 4 tane yazlık al mı diyorsun Çağlar abi 🙄

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
İsa Acar yazdı:

Herkese merhaba, dün yeni aracımı aldım: 2011 captiva high. Sorunum şu: üzerinde 3 tane kışlık ve 1 tane yazlık lastik var. Kışlıklar "ihtiyacım olmasa da" iyi durumda ve yazlık hem kötü hem de 2012 üretimi! Dalamanda yaşayıp, ayda bir Denizli' ye gidiyorum. Bodrum' da iki adet kışlık buldum, 2017 üretimi. Baya uzattım :s 4 tane kışlık ve 2 si farklı 2 si farklı olsa nasıl olur? emoji15.png

Allah hayırlı etsin, kazasız belasız ve cezasız sürüşler dilerim.  Aynı akstaki lastiklerin deseni aynı olmak şartıyla sıkıntı yaşamazsınız. 

Yorum bağlantısı
İsa Acar
(düzenlendi)
Metin Uzunoğlu yazdı:
Allah hayırlı etsin, kazasız belasız ve cezasız sürüşler dilerim.  Aynı akstaki lastiklerin deseni aynı olmak şartıyla sıkıntı yaşamazsınız. 

Teşekkür ederim Metin bey [emoji120]

ön iki ve arka ikiyi aynı yapmayı planlıyorum. 

Be kaderim varmış ya, aldığım bütün arabalara hep ben lastik taktım, sıfır lastikli denk gelmedi bir türlü 😂😂

tarihinde İsa Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
İsa Acar yazdı:

iki kışlığı arkaya takın geçin. hiç olmamasından iyi. farklı dingilde farklı lastik olması sorun olmaz. yeterki bitik olmasınlar.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
iki kışlığı arkaya takın geçin. hiç olmamasından iyi. farklı dingilde farklı lastik olması sorun olmaz. yeterki bitik olmasınlar.
Sakin 2 kislik 2 yazlikla gezmeyin ..
Kisin 4 yazlikla gezin daha iyi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
İsmail Avcı yazdı:

4 kışlık demiş ya zaten?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
Dogan Arsiray yazdı:

İsmail Avcı yazdı:

4 tane kışlık olacak 👍😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...