İçeriğe Yönlendir

Doblo & Connect arasında kaldım

Volkan Ceneviz

Recommended Posts

Volkan Ceneviz
(düzenlendi)

bir süredir araç arıyorum ancak connect ve yeni doblo arasında kaldım yeni doblo dediğim 2010 ile 2012 arası doblo gözüme daha hoş geliyor ancak connect 110 glx olup daha sağlam olduğunu düşünüyorum eski aracım 75 lik idi ancak bu iki araçtan hangisini önerirsiniz ve asıl sorum şu ki 110 luk glx connect yakıt olarak nasıldır. masrafları nelerdir sağlamlık yol tutuş vs hangisi daha iyi sizce 

bir de hasar kaydı fiyat çıkmaması ne anlama gelir mesaj attığımızda hasarı gözüküyor ama fiyat yok 

tarihinde Volkan Ceneviz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Coşkun

Hasar kaydı var ama fiyat yok ise, şöyle olabilir. Kazaya karışmış ve %100 kusurlu ise karşı tarafın aracının tamir ücretini sigorta karşılanırken, kendi aracının hasarını kendisi ödemiştir  bu yüzden bilinmiyordur. Bu durumdaki araçlarda kaza kaydı gözükür hsarı sigorta ödemediği için (kişi kendi cebinden ödediyse) miktar gözükmez. Bu yüzden araçta nekadar hasar olduğu kime kaça anlaşıp yaptırdığı bilinmez ve sigorta sisteminde hasar yazmaz. Veya sadece kazaya sebebiyet verip hiç hasar almama gibi durumu da olmuş olabilir kendisine sormadan bilemezsiniz.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Connect varken doblaya bakmazdım bile. Doblo vardı biz de kullandığımızdan biliyorum. Araçta görüntü var ses Yok.

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

peki 110 lukların yakıtı nedir ne kadar yakar bu araçlar çok üzer mi kullanıcıyı 

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

karma kullanım hız 90-110 arası 47 litre yakıt ile 950km yol gittim aracım 2012 90lık

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

connect dururken dobla olmaz . connectin en tutumlusu sizin sölediniz seride 90 ps olanlardır .110 luklar uzun yolda az, şehir içinde yakıtı çoktur 90 lık olanlar en idal olanıdır.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

1-2 yıl sonra kangoo yerine düşündüğüm bir araç doblo, connect var eş dostta pek hoşuma gitmedi, doblonun ise özellikle ses yalıtımı ve iç mekandaki malzeme şaşırttı beni. 1.6 multijetine sıcak bakıyorum. Uzun süre ikisini de kullanmadım, kısa süreli yolculuklar yaptım.

Doblonun bahsettiğim kasası

2010 doblo ile ilgili görsel sonucu

İlgili resim

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Makas ile yolcu taşıyan araç konforlu ise gereksiz yere ağır demektir. Ağır araç çok yakar. Doblo otomobil kıvamında. Alınacak ise 105 bg alınmalı. 90 olanların şehir içi tüketimi fazla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

bu gün bir tane 110 luk glx connect baktım sağ sol çamurluklar ve yan taraf boyalı ve motor kaputu değişik ama donanım olarak glx geçiyor yokuş kalkış otomatik far silecek vs. yok bir de bunların yol bilgisayarı sadece ortalama mı gösteriyor başka bir ilanda bir connet baktım fol olduğu yol bilgisayarı tam donanımlı olduğu vs yazıyor arka park sensörleri de yok bütün glx ler aynı mı yoksa çeşitleri mi var ve ön kaput değişik sağ sol çamurluklar boyalı araç alınır mı sizce fiyat 31 120,000 km de 

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

110luk şehir içinde çok yakar sizin yerinizde olsam dediğiniz arabaya hiç yanaşmam

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

2009 model yeni kasa 110 luk en fulu 34 bin verilir mi 96 bin km ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Emirhan Bal
20 dakika önce, Volkan Ceneviz yazdı:

2009 model yeni kasa 110 luk en fulu 34 bin verilir mi 96 bin km ?

aralıkta 2010 110ps 144bin km sol ön çamurluk yarım parça boyalı olan araca 34 bindi pazarlıkla 33 bine aldım hocam şimdi araç fiyatları arttımı bilmiyorum 

17 saat önce, Volkan Ceneviz yazdı:

bu gün bir tane 110 luk glx connect baktım sağ sol çamurluklar ve yan taraf boyalı ve motor kaputu değişik ama donanım olarak glx geçiyor yokuş kalkış otomatik far silecek vs. yok bir de bunların yol bilgisayarı sadece ortalama mı gösteriyor başka bir ilanda bir connet baktım fol olduğu yol bilgisayarı tam donanımlı olduğu vs yazıyor arka park sensörleri de yok bütün glx ler aynı mı yoksa çeşitleri mi var ve ön kaput değişik sağ sol çamurluklar boyalı araç alınır mı sizce fiyat 31 120,000 km de 

başka daha temizleri bulunur bence  başka bakın 

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

peki bu connectlerin 110 luk ile 90 lık arasında ne gibi farkları vardır özellikle yakıt konusunda

daha önceden 75 lik connetim vardı sağlamlık olarak araca güveniyordum fakat yakıt olarak gerçekten fazla yakıyordu ortalama yakıt göstergesi 7 den aşağa düşmezdi ayrıca glx yani plus olan modellerin yol bilgisayarı diğerleri ile aynımı anlık tüketim vs. ölçüm yapıyor mu 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

75 lik tddi tam ticari motor GLX tdci Ford'un binek dizeli gibidir 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
1 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

75 lik tddi tam ticari motor GLX tdci Ford'un binek dizeli gibidir 

İlk çıkanları tddi 2008(1 sene önce yada sonrada olabilir) tdci oldu 75'lıklerde ;)
Aralarında yakıt konusunda çok büyük bir fark yok, o farkı yaratan sürücüleridir. Connect'in motoru sürücünün kullanım tarzına göre çok değişken yakıt tüketir. 
Örnek vermek gerekirse isteyince 1 depoyla 450 km'de yapabiliyorum isteyinde 750 km(kullanılan mesafe aynı genelde) tek değişken kullanım tarzı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

yani 110 luk ile örnek veriyorum antalyadan artvine ne kadar yakarım otoyolda ortalama hız

90 lık ile 110 arasında kaldım en fulunu almak istiyorum uzun süre binicem 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

90-100 km arasında kullanırsan 100 km'de 5 lt ortalama ile gelirsin. 100'den sonra artan her 10 km hız orlama yakıtta 0.5 lt artışa neden oluyor. Yol, hava ve yük durumuna göre değişir ama.

90'lık glx(nadir vardır) silver ve blackline serisi ile 110'luk glx plus(plus paketi olmayan cok az vardır) arasında donanım olarak bir fark yok. Sadece motor gücü farklı.
Boş veya delux 75 veya 90'lıkla 110'luk glx arasında donanım olarak fark çoktur.

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
On 07.05.2017 at 11:39, Uğur Kamil yazdı:

90-100 km arasında kullanırsan 100 km'de 5 lt ortalama ile gelirsin. 100'den sonra artan her 10 km hız orlama yakıtta 0.5 lt artışa neden oluyor. Yol, hava ve yük durumuna göre değişir ama.

90'lık glx(nadir vardır) silver ve blackline serisi ile 110'luk glx plus(plus paketi olmayan cok az vardır) arasında donanım olarak bir fark yok. Sadece motor gücü farklı.
Boş veya delux 75 veya 90'lıkla 110'luk glx arasında donanım olarak fark çoktur.

yani 110 luk 90 lığa göre yakıtı daha mı az oluyor bu durumda ve doblo1.6  ile kıyaslarsak bir aile için sizce hangisi üstündür 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
13 saat önce, Volkan Ceneviz yazdı:

yani 110 luk 90 lığa göre yakıtı daha mı az oluyor bu durumda ve doblo1.6  ile kıyaslarsak bir aile için sizce hangisi üstündür 

Aralarında abartılacak bir fark yok yakıt konusunda(90 lıkla 110 luk arasında). İki aracıda aynı şartlarda 2-3 ay kullansan hissedilir çok büyük bir yakıt farkı çıkmaz ortaya ;)
Ben dobloyu tasarım olarak sevmediğim için her şekilde bana göre olumsuz gelir.
Kango bakabilirsiniz. Yakıtı az, konforu güzel, arka camları açılıyor, tasarımı bence doblodan daha güzel.

Kango arkadaşın Connect benim. Ortalam 2 lt cıvarı fark var yakıtlarımızda.

DPj8z3.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...