İçeriğe Yönlendir

Doblo & Connect arasında kaldım

Volkan Ceneviz

Recommended Posts

Emre Öğüt

Bizde aynı anda hem doblo hem connect vardı connect doblonun yanında yavrusu gibi kalıyordu iç mekan kalitesi yalıtım ve konfor hakkında kıyas bile yapmıyorum arada dağlar denizler vardı

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Kangonun yol tutuşu muhteşem. Göz ardı edilmemeli.

Bizimki hariç galiba abi(2004 model) hele ki abs yoksa kapıya konmamalı. Ilk fırsatta değiştirmek istiyorum.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bizimki hariç galiba abi(2004 model) hele ki abs yoksa kapıya konmamalı. Ilk fırsatta değiştirmek istiyorum.

Ben servetin kangoyla karadenize gittim. Direksiyonu vermek istemedim kimseye. O kadar diyim.
O kasadan bahsediyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
26 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Aracı bilip ona göre kullanırsan sorun yokta biraz limitini zorlayınca sıkıntı.
2005'inide uzun süre kullandım şuan 2010'unu sık sık kullanıyorum eskisiyle arasıyla dağlar kadar fark var. 

Yenilerinde tek sevmediğim olay(çoğu kişi daha çok seviyor bunu ama) an konsolla cam arası çok büyük oturunca bir garip geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Aracı bilip ona göre kullanırsan sorun yokta biraz limitini zorlayınca sıkıntı.

2005'inide uzun süre kullandım şuan 2010'unu sık sık kullanıyorum eskisiyle arasıyla dağlar kadar fark var. 

Yenilerinde tek sevmediğim olay(çoğu kişi daha çok seviyor bunu ama) an konsolla cam arası çok büyük oturunca bir garip geliyor bana.

Bunda biraz fazlaca dikkatli olmak lazım. En ufak hatada patlama garanti. Limiti çok düşük.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sürücüden olmasın o ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
10 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Aralarında abartılacak bir fark yok yakıt konusunda(90 lıkla 110 luk arasında). İki aracıda aynı şartlarda 2-3 ay kullansan hissedilir çok büyük bir yakıt farkı çıkmaz ortaya ;)
Ben dobloyu tasarım olarak sevmediğim için her şekilde bana göre olumsuz gelir.
Kango bakabilirsiniz. Yakıtı az, konforu güzel, arka camları açılıyor, tasarımı bence doblodan daha güzel.

Kango arkadaşın Connect benim. Ortalam 2 lt cıvarı fark var yakıtlarımızda.

DPj8z3.jpg

10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

kangolar donanım olarak da gayet iyi fakat nedense connect ve doblo kadar piyasası yok ve gel gelelim şu kangonun tipini bir türlü sevemedim çok kez uygun fiyatlara da bulmuştum minibüs bozması bir tipi var ne otomobil ne minibüs ne minivana benziyor :) bu gidişle araç sahibi olamayacağım belli seçimlerim connect ve doblo dan biri olacak doblonun tipi benim hoşuma gidiyor ancak fiat markasına oldum olası güvenemiyorum gereksiz bir takıntı oldu connect desen yakıtı beni üzecek biliyorum bu fiyatlara da otomobil bulmak zor model düşmek gerekiyor borç yapmadan eski aracımı sattığım fiyata bir şey bulmalıyım diyorum kaldım ortada 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yaklasik 5 sene kangoo, 2 sene kadarda 1.3 doblo kullandim. 1.3 ler gitmiyor ve kullanmasi yorucuydu. Kangoo hem ekonomik hem de konforluydu. Ayrica cok sorunsuzdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
15 saat önce, Emre Öğüt yazdı:

Bizde aynı anda hem doblo hem connect vardı connect doblonun yanında yavrusu gibi kalıyordu iç mekan kalitesi yalıtım ve konfor hakkında kıyas bile yapmıyorum arada dağlar denizler vardı

Hangi aracı övüp kötülediğini anlamadım. ☺

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)
6 saat önce, Emre Öğüt yazdı:

Doblo>connect

şimdi doblo büyük diyonda 60k da motor arızası veren ve montaj kelepçesi yüzünden su hortumunu patlatan araçtan hayır mı gelir ?

90kda rektefiye olan 1.6 motorlu doblodan ne hayır gelir?

30kda balata değişimi olan araçdan ne hayır gelir?

195 60 16 lastik ebatı olan araçtan ne hayır gelir?

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
şimdi doblo büyük diyonda 60k da motor arızası veren ve montaj kelepçesi yüzünden su hortumunu patlatan araçtan hayır mı gelir ?
90kda rektefiye olan 1.6 motorlu doblodan ne hayır gelir?
30kda balata değişimi olan araçdan ne hayır gelir?
195 60 16 lastik ebatı olan araçtan ne hayır gelir?

90bin de rektefiyemi [emoji23] Furkan sen bu yazdıklarını nereden gördün yada kimden duydun bu yazdıklarını neden ben yaşamadım ayrıca lastik ebatından neden hayır gelmiyor ??
Kötülemek için demiyorum ama connect piyasadaki en konforsuz araçlardan birisi şirkette var ve bir araç bu kadar konforsuz olamaz Allah arkada oturanlara sabır versin çünkü taş düşürme tehlikesi var arkada oturanların sürmekten zevk almadığım nadir araçlardan birisidir tam anlamıyla kütük
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
Bir saat önce, Emre Öğüt yazdı:

90bin de rektefiyemi emoji23.png Furkan sen bu yazdıklarını nereden gördün yada kimden duydun bu yazdıklarını neden ben yaşamadım ayrıca lastik ebatından neden hayır gelmiyor ??
Kötülemek için demiyorum ama connect piyasadaki en konforsuz araçlardan birisi şirkette var ve bir araç bu kadar konforsuz olamaz Allah arkada oturanlara sabır versin çünkü taş düşürme tehlikesi var arkada oturanların sürmekten zevk almadığım nadir araçlardan birisidir tam anlamıyla kütük

karşı binada oturan komşumuz aracı 45binde kocaeliden aldılar 90 binde rektefiye oldu hocam sen connecte konfor aramak için biniyosan hiç binme alanlar biliyor zaten connecte konfor yalıtım olmadığını yakıtının biraz fazla yaktığını şirkette connecti 4 sene kullanan adamlar dobloların 2senede pertini çıkardılar buna nediyecen hangisi daha sağlam 2015 model 1.3 doblonun fabrika lastiği bu kadar mi dandik olur hele fren sistemi hangisi daha iyi doblo çöp connecte sadece abs ve 4 tekerden diskli olması yeter sonra zınk diye tutar benim 90k ve 60k olayını öyle internette duyduğum laflar değil bizzat gördüm doblonun yakıtı az parça ucuz içi binek aracın tasarımı gibi olması yeni connectleri niye çoğu kimse almıyo çünkü pahalı buğün şirket doblo maxi aldı en fulü 61.500tl ;)

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
karşı binada oturan komşumuz aracı 45binde kocaeliden aldılar 90 binde rektefiye oldu hocam sen connecte konfor aramak için biniyosan hiç binme alanlar biliyor zaten connecte konfor yalıtım olmadığını yakıtının biraz fazla yaktığını şirkette connecti 4 sene kullanan adamlar dobloların 2senede pertini çıkardılar buna nediyecen hangisi daha sağlam 2015 model 1.3 doblonun fabrika lastiği bu kadar mi dandik olur hele fren sistemi hangisi daha iyi doblo çöp connecte sadece abs ve 4 tekerden diskli olması yeter sonra zınk diye tutar benim 90k ve 60k olayını öyle internette duyduğum laflar değil bizzat gördüm doblonun yakıtı az parça ucuz içi binek aracın tasarımı gibi olması yeni connectleri niye çoğu kimse almıyo çünkü pahalı buğün şirket doblo maxi aldı en fulü 61.500tl [emoji6]

Hafif ticaride konfor da istemeyeceksek eğer at arabasına binelim kardeş hem daha az maliyetli hemde akarı yok kokarı yok..
connectin sert kullanıma dayanması dışında tek bir artısı yok. Komşun 90binde motor yemiş olabilir genelleme yapman ne kadar doğru daha 1000km de şanzımanı indiren dsg ler var o zaman genelleme yapalım dsg daha bin km de patladı diyelim.
Lastik ile doblonun ne alakası olabilir lastik markası kötü ise araba ne yapsın
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

195 65 15 tekeri olan kangoo benim diyen araçlardan daha iyi fren sistemine sahip. Konfor makas olan ticari araçta imkansız. Sürücü koltuğundan başka yerde oturmadan yorum yapmak tarafsızca olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)

Hafif ticaride konfor da istemeyeceksek eğer at arabasına binelim kardeş hem daha az maliyetli hemde akarı yok kokarı yok..
connectin sert kullanıma dayanması dışında tek bir artısı yok. Komşun 90binde motor yemiş olabilir genelleme yapman ne kadar doğru daha 1000km de şanzımanı indiren dsg ler var o zaman genelleme yapalım dsg daha bin km de patladı diyelim.
Lastik ile doblonun ne alakası olabilir lastik markası kötü ise araba ne yapsın

dsg çok ahım şahım kaliteli bi şanzıman miki fabrkanın taktığı lastik ucuz lastik connectin fabrika çıkış lastiğinin satış fiyatı 2012 yılında 180tl idi artık orasını sen düşün herkesin kendi fikri ama şunuda söyleyim kapımın önüne fiat grubu araba asla almam canımı yoldamı buldum hem sen vag.comcuydun nası olduda dobloyu savunuyon fordda ve fiatta çalışanlara sor sana şu yanıtı verirler connect 1.sınıf doblo 2.sınıf malzeme kalitesi

Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

195 65 15 tekeri olan kangoo benim diyen araçlardan daha iyi fren sistemine sahip. Konfor makas olan ticari araçta imkansız. Sürücü koltuğundan başka yerde oturmadan yorum yapmak tarafsızca olmaz

abi 2015 sıfır doblo fulü bide benim boş connecten berbat fren sistemi var kangoya bak 4 tekerden diskli kampana olayı kalkması lazım artık

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
abi 2015 sıfır doblo fulü bide benim boş connecten berbat fren sistemi var kangoya bak 4 tekerden diskli kampana olayı kalkması lazım artık

Lastik 180 lira diye kalitelimi oldu şimdi bizde vw de var hiç bir markaya fanatikliğim olmaz hangi araç iyiyse ona binerim onu söylerim neyse sana tornetinle mutluluklar diliyorum [emoji1]
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Doblo için iyidir kötüdür demem uzun yolum olmadı, yakıtı azdır, motoru iyidir. Ancak son kasa konnect harici eskileri adamı mahvediyor. Hem cebe hem bele zarar :)
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

Lastik 180 lira diye kalitelimi oldu şimdi bizde vw de var hiç bir markaya fanatikliğim olmaz hangi araç iyiyse ona binerim onu söylerim neyse sana tornetinle mutluluklar diliyorum emoji1.png

2012 yılında lastik fiyatı 130tlye satılırken benim dediğim lastik 180tl 4sene kullandım 5.senede götürürdü ama iyi frenleme yapsın diye bu sene sıfır lastik aldım connecti beğenmiyon ama doblodan sağlam bunuda unutma

Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Doblo için iyidir kötüdür demem uzun yolum olmadı, yakıtı azdır, motoru iyidir. Ancak son kasa konnect harici eskileri adamı mahvediyor. Hem cebe hem bele zarar :)

abi cebe diyonda ben niye cebe zararını görmedim çok şükür belimdede bu zamana kadar hiç bişeyini görmedim :)

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
1 saat önce, Mert Gülkokan yazdı:

Son kasa connect listeye dahil etmezsek hepsi son kasa olmak üzere doblo kangoo berlingo arasında sıralama yaparsak hangisi daha iyidir ?

Hepsinin son kasasını kıyaslıyoruzda neden Connect'in son kasası hariç?
Connect 2004'ten beri aynı(eklenen özellikler hariç) rakipleri bunu geçebilmek için makyaj geçirdi yetmedi, kasa yeniledi yine yetmedi birdaha kasa yeniledi :biggrin:

41 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Aslan besleyen yemini düşünmez derler Servet abi :biggrin: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

bence bir aracı yorumlamak için sadece şöför koltuğuna oturmuş olmamız yetmez şasi yapısından kaporta elektrik aksamından civatalarına kadar iyi kötü yakından uzaktan bilgi sahibi olmamız gerekir yolda 100 kişi çevirip sorsak kango doblo connect diye hiç yoksa yarısından fazlası connect diyecek bir kısmı imkanın varsa caddy der bunun sebebi bu araçların kendilerini ıspatlamış olmasıdır evet ben buradan daha tecrübeli ve kullanmış kişilere sordum çünkü doblonun yeni çıkanlarını hiç kullanmadım içine dahi binmedim ve görüntüsü şekli de hoşuma gidiyor ama şu markanın fiat olması yani kötülemek yada küçümsemek için demiyorum lakin her teknolojinin daha iyisi mutlaka vardır benim tek takıntım bu ama dediğim gibi daha nceden kullanıp daha çok tecrübe etmiş kişiler olabileceğinden sordum bendeki bütçe uygun olsa öncelik focus daha sonra megane serisine odaklanacaktım borca girmek istemediğimden doblo ile connect arasında kalmış bulunmaktayım ancak doblo sadece süspansiyon rahatlığından ve 6 ileri 1.6 motoru olmasından yakıt açısından avantajlı oda çok büyük fakr değilmiş öğrendiğim kadarı ile ancak kalite açısından baktığımızda connect her türlü beli ediyor kaldı ki her kullananlar connetin sağlamlığını bilir ucuz parça dan sebep araç karar vermek de bence doğru değil daha önce 75 ps 2010 model connectim vardı istabilize çukurlu yokuşlu yollarda banamısın demedi hiç bir yerinde tıkırtı dahi duymadım sadece yakıt sistemi hassas koyduğumuz yakıtlara dikkat etmeliyiz ancak dobloyu bu konuda eleştiremem çünkü kullanmadım hangisini daha temiz daha donanım olarka dolgun olanı bulursam alacağım buraya bu başlığı açmamda ki tek sebebp kullanmış olan kişilerden genel olarak kıyaslama yapıp fikir tecrübe edinmek bunları söyledim diyede yanlış anlaşılmam umarım ama arkadaşlara baktığım zaman istisnaları ele almadan hemen kötülemişler :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Aslan besleyen yemini düşünmez derler Servet abi [emoji3] 

Senede 50.k yapan çuvaldaki minik deliği bile düşünür derler :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2009-focus-1.6-tdci-sorunsuz-masrafsiz-temiz-429298625/detay

sizce bu araçta ne vardır adamları aradım sadece dedikleri gibi arka bagaj kapağı ve iki çamurluklarda boya olduğunu söylüyorlar ve 7 bin civarı hasar kaydı varmış ancak neden uygun olduğunu sorduğumda uygun alındı uygun satılacak deniyor fotoğraflara baktığımda ise kaput ve çamurluklar sanki tam örtüşmüyor gibi ama adama sorduğumda kesinlikle bir şey yok vs. diyor ve ben artvinden gideceğim için her türlü tereddütteyim eminim ki bir şey saklanıyor buraları bilen esnafları tanıyan varmı yada aramızda önceden alışveriş yapmış kimseler 

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
30 dakika önce, Volkan Ceneviz yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2009-focus-1.6-tdci-sorunsuz-masrafsiz-temiz-429298625/detay

sizce bu araçta ne vardır adamları aradım sadece dedikleri gibi arka bagaj kapağı ve iki çamurluklarda boya olduğunu söylüyorlar ve 7 bin civarı hasar kaydı varmış ancak neden uygun olduğunu sorduğumda uygun alındı uygun satılacak deniyor fotoğraflara baktığımda ise kaput ve çamurluklar sanki tam örtüşmüyor gibi ama adama sorduğumda kesinlikle bir şey yok vs. diyor ve ben artvinden gideceğim için her türlü tereddütteyim eminim ki bir şey saklanıyor buraları bilen esnafları tanıyan varmı yada aramızda önceden alışveriş yapmış kimseler 

galeriden araç almadan önce 100000 kere düşünmek gerekir şimdi kesinlikle yok derler kompusttte çıkıncada abi vallaha bilmiyorduk ayağına yatarlar.... sahibinden de araç bakınca satıcı seçeneklerinde direk galericileri devre dışı bırakıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...