İçeriğe Yönlendir

Kod Adı Donanım Delisi

Serkan Karakoca

Recommended Posts

Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

hayır normalde patlak olmadan stabil haldeyken dedim. 3 bar ne demek o borular nasıl dayansın maksimin 2,5 bardır boruların kaldıracagı basınc.
turbo intercoler hattındaki yagı dedim cok yag var içerde dolasan kompresör yukarı veriyor bence yagı sekmanlarda kacak var zannedersem. hayırlısı bakalım

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Okay Kaygusuz yazdı:

hayır normalde patlak olmadan stabil haldeyken dedim. 3 bar ne demek o borular nasıl dayansın maksimin 2,5 bardır boruların kaldıracagı basınc.
turbo intercoler hattındaki yagı dedim cok yag var içerde dolasan kompresör yukarı veriyor bence yagı sekmanlarda kacak var zannedersem. hayırlısı bakalım

bu arabanın orjinal halindede bu kadar yağ buharı var orda :d o gördüğün zaten yağ değil yağ buharı  :) zaten turbonun amacı silindirin içine  yüksek temiz hava ve çok az yağ basıp mazotla birlikte daha verimli bir patlama ve yanma sağlayıp yüksek güç elde etmek çalışma mantığı bu şekilde sekmanlarda kaçak olsa kompresyon testinde çıkar zaten belli aralıklarla ölçülüyor araç su eksiltiyormu yağ eksiltiyormu bir yerden kaçak varmı vakit buldukça heryeri kontrol ediyorum hepsi kontrolüm altında :d diğer sattığım araçta aynı setup var nerdeyse 100 bin km sorunsuz kullanılıyor sadece o biraz 0.2 bar daha kısık basınç olarak :)

Okay Kaygusuz yazdı:

turbo intercoler hattındaki yagı dedim cok yag var içerde dolasan

orda o kadar çok sıvı görmenin nedeni sağlam bastım yani o an 2.4 felan peak atmıştır hortumda patlayınca o basınçla dışarı fırlamıştır yani 30-40 km gitiim olaydan sonra yere yağ bile damlamamıştı sen düşün :D 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

Sabah çay içerken boş durmayalım dedim onca yol gittik toza toprağa girdik böcekler haşereler :seytan:

Hava filtresini temizledim yıkadım kurumasını bekliyorum manzara eşliğinde Sonraki adım yağlamak:kihkih:

IMG_9157.JPG

IMG_9158.JPG

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

Fordun yapmadıklarını yapmaya devam torpido ambiyans bize hayırlı olsun :d

IMG_9202.JPG

IMG_9204.JPG

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fordun tüm donanımlarını bu arabada topladın galiba

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Mehmet Ozyurek yazdı:

Fordun tüm donanımlarını bu arabada topladın galiba

Yok abi daha kafamda bir liste var iç dış kısımda yapılacak işler  ipucu verelim RS Limited Editiona doğru  ilerleyeceğim sırayla yapınca detaylar gelir ufak ufak ...

Alet tek kelime ile lanet izinde yaklaşık 2500 km yol yaptım uzun yolda  iç dikiz  aynasında gören önce bir bu neymiş deyip dikiliyor sonra boyun eğiyor o kadar in çık marmariste viraj kas yüksek hızlarda seyrettim klima açık bagajda her delik dolu hatta içerde bile yük vardı  19 "jantla yakıt ortalamam 5.3  şu büyük enjektör işinide çözüp bir 10 mg yakıt artırabilirsem basınç atmosfer hariç 2.4 -2.6 barlara çıkar şuan 2.2 basınç basıyorum  260-275 km  gitmek hedef kısmetse ,şanzıman destekliyor.Yakıt işinden sonra  şu anki turbodan evde duran turboya geçicem büyük ihtimal Önceki söktüğümüzden  daha orjinal olarak montaj yapıcağız ...Proje ve gerekli materyaller hazır...

ilk şu enjektör işini çözmem gerekli açıları aynı  yüksek mg fışkırtan nozzle gerekli ar-ge tamam fakat boş zaman gerekli ...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Karakoca

Üç beş sıkalım telefonda yer açılsın:D

IMG_9211.JPG

IMG_9237.JPG

IMG_9242.JPG

IMG_9243.PNG

IMG_9244.PNG

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Emre Öğüt yazdı:

ateşşşşşşş :)

maşallah.

Dimi kıvılcım atsa iyi olur aslında sıkarken :)

hepsine maşallah kardeşim 

Hakan Gürsu yazdı:

Çok güzel, araç rengi ve siyah detaylar çok yakışmış.

Eyvallah teşekkürler 

Emre Şimşek yazdı:

Bu araç olmuş artık daha fazlası bozabilir, bu haliyle mükemmel.

Teşekkürler dışında yapılacak agresifleştirmek adına bir kaç şey daha var  aracı komple bozmayacak şekilde :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

Şunuda  Bulduk kısa zamanda montaj ilerleyeceğimiz yolda bir ipucu :seytan:

IMG_8155.JPG

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Mehmet Ozyurek yazdı:

El freni mi bu.. 

Evet abi Yarın resim atayım :)

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Mehmet Ozyurek yazdı:

El freni mi bu.. 

2018 Ford Focus RS Limited Edition

2018 Ford Focus RS Limited Edition

2018 Ford Focus RS - Photo 11 - Miami, FL 33178

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Seçkin Kaçar

Ford'un size ödül vermesi lazım.:nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mükemmel.. 

Maşallah. 

çok teşekkürler abi hepsine maşallah ...

Seçkin Kaçar yazdı:

Ford'un size ödül vermesi lazım.:nazar:

çok teşekkürler ...

Geçen Hafta içi günü mecburen günü birlik  bir Ankara İzmir Ankara yapmak zorunda kaldım :)

keyifle kullandım tek gittim geldim alet gayet başarılı ve keyifli top speed ara hızlanmaları 1200 km boyunca denedim ama uykusuzluk ve vakit sorunu olduğundan video vs yok :)

bu alete 10 mg daha yakıt basıp 0.2-0.3 bar basınç açarsak  260-275 leri görür gibi %90 performans konusunda son fikrim budur:seytan:

IMG_9428.JPG

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
Serkan Karakoca yazdı:

çok teşekkürler abi hepsine maşallah ...

çok teşekkürler ...

Geçen Hafta içi günü mecburen günü birlik  bir Ankara İzmir Ankara yapmak zorunda kaldım :)

keyifle kullandım tek gittim geldim alet gayet başarılı ve keyifli top speed ara hızlanmaları 1200 km boyunca denedim ama uykusuzluk ve vakit sorunu olduğundan video vs yok :)

bu alete 10 mg daha yakıt basıp 0.2-0.3 bar basınç açarsak  260-275 leri görür gibi %90 performans konusunda son fikrim budur:seytan:

IMG_9428.JPG

maşallah Serkan abi.

setup duruyor mu üzerinde, bir ara satıyordun diye hatırlıyorum sanki. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Emre Öğüt yazdı:

setup duruyor mu üzerinde, bir ara satıyordun diye hatırlıyorum sanki

kardeşim hepsine maşallah diğer setup evde şimdi 7-8 aydır farklı bir setup var üzerinde :) 

2.2 bar peak :) şu enjektör işini bir çözeyim evde duran setubu daha profesyonel bir şekilde takıcam yakıt işini çözmem gerekli :) şu an üst limitte kullanıyorum enjektörleri :) 10 mg daha basıp 2.5-2.6 peak olursa güzel işler çıkar :) 65mg la 

turbo ise orjinalinden 5-5.5 mm büyük :) şu an big intercooler var egr off down pipe :)

birde bu hafta muayene var cuma günü onu bir halledeyim hard girebilirim önümüzdeki  hafta iç dış komple :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Karakoca

2021 e kadar Kafa rahat :seytan:

Bu arada bir anlık kararla  kaplattım tavanı  daha önceden bir shoplamıştık:biggrin: Tabi aracın renginide gri siyah çift renk olarak  ruhsata işlettim  :good1:

Ben sevdim hoşuma gitti vakit olunca ilk olarak kokpitteki ufak değişiklikler yapılacak  ve daha sonra tavan döşemesi komple iç kısımdan a -b-c sütunları ne gerekiyorsa siyahla değişecek :air_kiss:

Sadece koltukların recaro ile değişmesi kalacak :seytan:

Diğer taraftan motor modifiyesinde 10 mg daha fazla  yakıt için big enjektör gerekli ar ge tamam denemeler yapılıyor.:yes:

4 nozzle belirledik kısmet Bakalım makinedeki en uygun nozzle için Karar verip araç üstüne montajı yapılacak:nargile:

IMG_9471.JPG

IMG_9437.JPG

IMG_9439.JPG

IMG_9461.JPG

IMG_9462.JPG

IMG_9481.PNG

IMG_9482.PNG

IMG_9466.JPG

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

geçmiş olsun abi, muayeden geçmek için sök tak yapmak gerekenler neler oldu setup'a göre? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)
Bahadır Taşpolat yazdı:

geçmiş olsun abi, muayeden geçmek için sök tak yapmak gerekenler neler oldu setup'a göre? 

teşekkürler sadece dpf onun dışında hiç bir şey yok ...oda fiziki olarak yerinde olması gerektiği için ...

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Kangal
Serkan Karakoca yazdı:
İntercooler hortumu artık bizimle dıyılsın:kihkih::kihkih::kihkih:

Abi benimde o hortum patladı konyaya varıncaya kadar öyle gittim ama araç gitmiyodu 80 igeçmiyordu her taraf yag olmuştu tamirciye sordum zararı olurmu diye olmaz sadece yag eksiltir dedi dogrumu acaba öyle kullanmak 200km gittim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...