İçeriğe Yönlendir

Kod Adı Donanım Delisi

Serkan Karakoca

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu

Ford otosan bu aracı gördüğünde dut yemiş bülbüle dönecektir, biz böyle bir aracı Türkiye ye ne zaman getirdik? 

Elinize ve emeğinize sağlık çok güzel olmuş. Maşallah Allah nazardan korusun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

42 kere Maşallah. Konuyu baştan inceledim tam detaya inemedim geniş zamanımda detaylıca bakacağım. 

Ford mühendisleri görse bu aracı şok olurlar. Türkiye şartlarına göre çok üst düzey olmuş. bravo.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)
Hüseyin Matur yazdı:

Maşallah. Sırada gerçek rs var artık herhalde. :)

çok teşekkürler maalesef gerçek RS e o kadar para vermem 150 bin tl civarına 2.0 turbo benzin quatro manuel A3 full ops sline 600-800hp arası makine yaparım yengeç gibi giderim :)

Coşkun Basan yazdı:

Maşallah araç satılık değil miydi ? Bu kadar emeğiniz varken nasıl satacaksınız aracı ?

çok teşekkürler halen satılık hatta hafta sonu kayseriye hayırlı olsun diyebiliriz kısmet bakalım :) yaklaşık 10 kişi ile görüşüyorum ciddi kayserideki arkadaşla fiyatta anlaştık  kapora göndereyim dedi istemedim bakalım kısmet ...şunuda ekleyim hatta :) 

lQg1ml.png

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Erdem Dertsiz yazdı:

Abi maşallah çok emek var üzerinde asıl soru bu kadar uğraşıp nasıl satılacak. Evin bireyi gibi oluyor.:)

hepsine maşallah bu araç bana çok bilgi tecrübe kattı bu sorunun cevabı emeğinin karşılığını ayırdığım zamanın karşılığını aldığım zaman no problem. En çok 2  yaşındaki oğlum üzülecek satınca ama satma nedeni belli araç küçük geliyor .Suv jeep tarzı dizel manuel 4 çeker bişeyler alacağım.

Metin Uzunoğlu yazdı:

Ford otosan bu aracı gördüğünde dut yemiş bülbüle dönecektir, biz böyle bir aracı Türkiye ye ne zaman getirdik? 

Elinize ve emeğinize sağlık çok güzel olmuş. Maşallah Allah nazardan korusun. 

çok teşekkürler.hepsine maşallah. Otosana kapak niteliğinde :)

Fatih Evcin yazdı:

42 kere Maşallah. Konuyu baştan inceledim tam detaya inemedim geniş zamanımda detaylıca bakacağım. 

Ford mühendisleri görse bu aracı şok olurlar. Türkiye şartlarına göre çok üst düzey olmuş. bravo.

Hepsine maşallah ford mühendisleride kim yetkili servise bakım vs için bir gidiyorum herkes arabanın başına üşüşmüş aaa oodaa varrr buda var şuda varmış abi sen bu arbayı hangi bayiye getirttin diyorlar hemen bende yurtdışından kendim ithal ettirdim diyorum  haaa zaten biz getiremeyiz böyle bir aracı yok diyorlar :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Karakoca

yine biraz vaktimiz vardı cumartesi günü boş zamanımızı değerlendirelim dedik :d

yeni çıkan takip ettiğim bir malzeme arkadaşımla tavanı kaplarken istişare etmiştik sözünü almıştım gayet başarılı oldu yalnız basınç saatleri kısmı için daha detaylı bir çalışmaya ihtiyacım var fikir olsun diye şimdilik böyle yaptık uğraşmadan  en kısa zamanda başka bir arkadaşımdan sözünü aldım yapacağız el freni tabancasını da değiştiremedim daha :)

resimler alel acele oldu biraz daha iyilerini boş bir vakitte çekeriz :)

023.JPG

024.JPG

031.JPG

030.JPG

026.JPG

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Serkan Karakoca yazdı:

yine biraz vaktimiz vardı cumartesi günü boş zamanımızı değerlendirelim dedik :d

yeni çıkan takip ettiğim bir malzeme arkadaşımla tavanı kaplarken istişare etmiştik sözünü almıştım gayet başarılı oldu yalnız basınç saatleri kısmı için daha detaylı bir çalışmaya ihtiyacım var fikir olsun diye şimdilik böyle yaptık uğraşmadan  en kısa zamanda başka bir arkadaşımdan sözünü aldım yapacağız el freni tabancasını da değiştiremedim daha :)

resimler alel acele oldu biraz daha iyilerini boş bir vakitte çekeriz :)

Bu malzeme buralarda satılıyor mu?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

satılıyor doha araç kaplama akın beyle iletişime geçerseniz selamımı iletin yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Karakoca

Bir temizlendik cilalandık  el freni kabzasının montajını yaptık yeterki ilginecek vakit olsun :)

ince işçiliğim çok iyidir çok pis kaplarım :)

IMG_0181.JPG

IMG_0184.JPG

IMG_0184.JPG

IMG_0203.PNG

IMG_0202.PNG

IMG_0205.JPG

IMG_0206.PNG

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Maşallah,Serkan fazla yıkama arabanın rengi açılıyor mu ne [emoji6] :kıskananadamsmileyi:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Adnan Çakır yazdı:

Maşallah,Serkan fazla yıkama arabanın rengi açılıyor mu ne emoji6.png :kıskananadamsmileyi:

eyvallah abi hepsine maşallah ben yıkamadım bir işim vardı arkadaşımın dükkanına bıraktım bende başka bir yere gittim geldiğimde yıkanmış cilalanmış beni bekliyordu :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mutlu Kanter

Gerçekten  Tebrikler harika bir iş çıkarmışsınız.Bu arada  maşallah :nazar::nazar::bravo: bütün her şeyi okudum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Mutlu Kanter yazdı:

Gerçekten  Tebrikler harika bir iş çıkarmışsınız.Bu arada  maşallah :nazar::nazar::bravo: bütün her şeyi okudum 

çok teşekkürler maddiyatımızın bilgimizin tecrübemin yettiğince elimizden  geldince yapıyoruz bişeyler kafama göre .hepsine maşallah ...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serkan Karakoca

Dün biraz vakit vardı bıçkın delikanlıya zaman ayırdım :D

IMG_0403.JPG

IMG_0406.JPG

IMG_0408.JPG

IMG_0409.JPG

IMG_0410.JPG

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Vasfi Gişten yazdı:

Şu aracı canlı görmek ve sürmek isterdim 🧿

Ankaradaysanız işimiz kolay uygun vakitte canlı görürsünüzde incelersinizde :)

İletişim numaram 05413557595 ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

ben bi ara gördüm ozamanlar turbo yazılım işin basındaydı sanıyorum zaten takip ediyorum serkan abiyi bu yazmıydı gecen sene yazımıydı tam cıkaramadım

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Serkan Karakoca yazdı:

Ankaradaysanız işimiz kolay uygun vakitte canlı görürsünüzde incelersinizde :)

İletişim numaram 05413557595 ...

Teşekkürler bir ara Ankara’ya çok sık geliyordum ablamın tayini İzmir’e çıkınca gelemez oldum. İzmir’e yolunuz düşerse ben misafir etmek isterim yada forum

buluşması olursa denk geliriz inş 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Vasfi Gişten yazdı:

Teşekkürler bir ara Ankara’ya çok sık geliyordum ablamın tayini İzmir’e çıkınca gelemez oldum. İzmir’e yolunuz düşerse ben misafir etmek isterim yada forum

buluşması olursa denk geliriz inş 

İzmire ekimde veya kasımda gelmiştim :)

kısmet bakalım öyleyse gelirsem o tarafa yazarım :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serkan Karakoca
(düzenlendi)

Bir Aydan sonra biraz vakit vardı az havalandırıp çalıştıralım dedim ...😁😫😝

Karlı resmimiz Yok demeyelim 😍😍😍

IMG_0623.JPG

IMG_0624.JPG

IMG_0626.JPG

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serkan Karakoca

Evet dün biraz vaktim vardı tüm öğleden sonra vaktimizi ayırdık bizim donanım delisine acaba big enjektör uygulaması ile ne gelecek diye ...

Big Enjektörler için 3 farklı uç belirleyip makinada testine bakmıştık en çok yakın kafamızdaki değerlere uyan nozzle devam ettik. 

Yaklaşık 15-20 gündür hazırdı enjektörlerin makina üstünde mg değerleri gayet güzel fakat açıları bizim enjektörlerin nozzlarıyla birebir uyumlu değildi.Dün öğleden sonra araç üzerine montajı yapıldı.Öğrenme kodlama vs yaptık.Araç çalışmasında rölantide orta gazda dip gazda hiç bir sorun yok ciddi derecede duman yaptı .Enjektör tablolarının scalesinide yaptık.Basınçta açtık fakat araba güç olarak geriye düşüp Tork olarak daha yükseğe çıktı.

BU ARADA YAPTIĞIMIZ BU UYGULAMA EURO 5 1.6 TDCİ 115 HP LİK MOTORDA DÜNYADA İLK !!!

Arabanın orijinal enjektörlerini tekrar montaj yapıp eski dosyamıza dönüş yaptık.

Tabi buradan Ares dizel pompa ve çalışanlarına teşekkürü borç bilirim sıkılmadan bunalmadan sorularımı cevaplayıp her türlü teknik bilgiyi gizlemeyip elindeki enjektör ve uçlardan istediğim enjektörleri yapıp araç üzerine itinalı montaj vs bütün emekleri için çok teşekkür ederim.

Eğer bu iş olumlu sonuçlansaydı akabinde methanol kit ve farklı bir egzos sistemi ile devam edecekti :)

Bakalım eğer araç satılmazsa 1hafta 15 gün içinde motor için ufak tefek iyileştirmeler yine olacak:)

IMG_0657.JPG

IMG_0652.JPG

IMG_0653.JPG

IMG_0658.JPG

Bu arada şu alarm modülünüde buldum aradan çıktı :)

IMG_0813.JPG

Şunlarda İstanbul'a gelmiş :)

IMG_0755.PNG

69b39e75-9b70-47be-b16e-d1e7daae82ea.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

Şunlar elime ulaştı  en kısa zamanda montaj ve yazılım kalibrasyon denemeleri :)

IMG_0922.PNG

Paraya kıyıp şu çeyizide dizdik bugün Enginee flush yağ bakımı ceratec uygulaması hiç istemesem de yıldan dolayı  triger değişimi yapmayı planlamıştım aklımda acaba soru işareti kalmasın malum hayvan güçlü koparır moparır başıma iş almayayım fakat ankarada Kar olunca tertemiz arabayı dışarı çıkarmamak adına yerlerin kuru olduğu ileri bir tarihe erteledim:D

IMG_0916.JPG

IMG_0917.JPG

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

Liquily Moly molygen  Yağ 

Oem Yağ filtresi 

Oem Polen filtresi

Oem Mazot filtresi

Liquily moly Enginee flush uygulaması

Liquily moly Ceratec uygulaması 

Triger seti değişimi fomoco

V kayışı fomoco

Pierburg Devirdaim epey uzun bir süre kafam rahat :) allah nasip ederse ...

Önümüzdeki hafta aksilik olmaz ise motorda  1-2 iyileştirme  daha düşünüyorum...kısmet bakalım...

kokpitteki kadran kartı değişimi ve kalibrasyonu en kısa zamanda inşallah:)

IMG_0930.JPG

IMG_0936.JPG

IMG_0937.JPG

IMG_0934.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...