İçeriğe Yönlendir

Kod Adı Donanım Delisi

Serkan Karakoca

Recommended Posts

Serkan Karakoca

Sabah sabah karnınıda doyurduk :)

IMG_0940.JPG

IMG_0942.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)

kafamızdaki bir iki  işi daha bitirdik :) darısı diğerlerine tez zamanda alarm hareket sensör modülü ve kadran kartı montajı kalibrasyonu tamamdır. :)

IMG_0950.JPG

IMG_0958.JPG

IMG_0959.JPG

IMG_0957.JPG

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 11
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Karakoca

İki gün önce Cinnah caddesinden yukarı sol şeritten tatlı gazda 3. Vites çıkarken  arkadan bixenonları patlata patlata bir siyah cls 350cdı 4 matic arkamdan yaklaşırken  sprintbooster eğilip açtım bir şakaladım 4-5 km çankaya caddesinden gop Migros'a kadar durdum Migros a girdim çıktım iki genç beni bekliyor sohbet muhabbet vs

*abi bu araba kaç dizel ?

*1.6 tdci 115 hp Euro 5 :) biraz kurcalanmış :)

*İnanmam valla abi 1.6 tdci böyle gidemez 😳Abi işin yoksa uzun solukluda bir deneyelim. 

*İşte gidiyor uzunda senden kopmam bil müsait bir zamanda deneriz şimdi evde oğlum bekliyor.

*Abi telefon numaram işini gücünü ayarla 70-250 basalım :) bir ara yemek ısmarlıycam :)

*Arıyacam Tatlılarda benden :)

Velhasıl kelam fazla haşin ve agresif davranmışım fren hidroliğini komple değiştirmek aklımda vardı zaten liqui moly %100 sentetik olanın gelmesini bekliyordum. Haşin ve agresif kullanım kaynaklı debriyaj üst merkezimizide patlattık:)

Hemen En kısa sürede OEM parçaya 

Ve motul dot 5.1 fren hidroliğine ulaşıp Ün-Ak Otomotiv Akın kardeşimin özel servisine gidip sorunsuz bir şekilde değişim işlemini gerçekleştirdim:)

IMG_1118.JPG

IMG_1119.JPG

Sync3.0 F8 harita To Sync3.4 F9 harita :)

Bir iyileştirme işini daha başarı ile sonuçlandırdık :)

IMG_1121.JPG

IMG_1123.JPG

IMG_1126.JPG

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

Nekadar duman okadar randumani yaşattin demek 😀

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Okay Kaygusuz yazdı:

Nekadar duman okadar randumani yaşattin demek 😀

bu hafta sonuna yetişirse methanol basıyorum kiti aldım montajı kaldı :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Karakoca

Nerde kalmıştık :)

bir güncelleyelim telefonda yer açalım:)

Sırada methanol kit montajı 

Büyük emme manifoldu çizimi tamam Custom egzos manifoldu  çizimi tamam üretim aşamasında devamında oil catch can montajı yapıcaz. Akabinde bir yazılım güncellemesi yapılacak ...

IMG_1023.PNG

IMG_1333.PNG

IMG_1313.JPG

IMG_1315.JPG

IMG_1316.JPG

IMG_1318.JPG

IMG_1319.JPG

IMG_1323.JPG

IMG_1327.JPG

IMG_1329.JPG

İşler güçler koşuşturmaca :)

IMG_1446.JPG

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

çok pis montaj yaparım :) gerekli parçaları tasarlayıp fiziksel olarak ürettikten sonra  dün methanol kit montajını yaptım.

f7d43fa0-2a04-42ab-849b-2a4fed664961.jpg

8f988fe6-f703-43ad-8f03-c2f8b83dac2b.jpg

IMG_1646.JPG

IMG_1645.JPG

IMG_1643.JPG

şu an kit düğmeyi açınca aktif duruma geldi.Şimdi Egzos ve emme manifoldunu bekliyoruz motora giren havayı ve çıkan egzos gazının daha rahat tahliyesi için egt düşürme amaçlı bunları mekanik olarak tamamladıktan sonra arabaya tekrar bu speclere göre bir yazılım dosyası yapacağız ...

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)
Zeki Yelboğa yazdı:

Maşallah, yakında uçarda bu.

çok teşekkürler hepsine maşallah.Motor sağlığı ve piston güvenliği açısından bu methanol kit işlemi gerekliydi.

her ne kadar ecuda yazılımdan  egt sensörü lineer voltaj tablosundan belli bir dereceye sabitlediysekte sensörü reelde orada bir egt gerçekleşiyor bunun çözümü methanol kit yeterli fakat ben biraz daha tedbirli ve titiz olduğumdan dolayı yeni portları daha geniş ve daha hacimli bir egzos manifoldu tasarlayıp yapmayı tercih ettim en azından burda eklediğimiz oluşan artı hacimden dolayı motordan çıkan egzos gazı turbonun egzos pervanesine daha soğuyarak rahat yol alıp üst devirlerde yüksek viteslerde bir rahatlama olacaktır...Hem egt bakımından hem iat bakımından silindir içi sıcaklık daha soğuk kalacaktır bunun yanı sıra içerdeki mazot hava karışımı içerde daha çok hidrojen molekülleri ile birleşip daha verimli yanma ve güç ortaya çıkacaktır aslında bu sistem bazı bmw vs modellerinde fabrika çıkışı olarak mevcut sadece su ile 50 hp alan üretilen modeller var methanol +su karışımı ile siz düşünün :)

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Sanırım M4’de olması lazım o bahsettiğiniz sistemin. Bosch’a ait hatta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Serkan Karakoca yazdı:

çok pis montaj yaparım :) gerekli parçaları tasarlayıp fiziksel olarak ürettikten sonra  dün methanol kit montajını yaptım.

f7d43fa0-2a04-42ab-849b-2a4fed664961.jpg

8f988fe6-f703-43ad-8f03-c2f8b83dac2b.jpg

IMG_1646.JPG

IMG_1645.JPG

IMG_1643.JPG

şu an kit düğmeyi açınca aktif duruma geldi.Şimdi Egzos ve emme manifoldunu bekliyoruz motora giren havayı ve çıkan egzos gazının daha rahat tahliyesi için egt düşürme amaçlı bunları mekanik olarak tamamladıktan sonra arabaya tekrar bu speclere göre bir yazılım dosyası yapacağız ...

Aracın frenleri orjinal mi? Cls 350 ile randevunuz aklıma geldide...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Mustafa Arıkan yazdı:

Sanırım M4’de olması lazım o bahsettiğiniz sistemin. Bosch’a ait hatta.

Aynen doğrudur 👍

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Metin Uzunoğlu yazdı:

Aracın frenleri orjinal mi? Cls 350 ile randevunuz aklıma geldide...

Şu an için yeterli orjinal frenler fakat bu eklentiler sonrası ön disk kaliper ve balata değiştirmek gerekebilir ...

ar-ge tamam değiştiriyorum dediğim an 15 gün içinde kaliper delikli spor fren diskleri balataların hepsinin yerini ve kodlarını tespit ettim :) balatalar aynı gün diskler 2 gün sonra kaliperler 7-10 gün civarı montaj vs ben ona 15 gün gözü ile bakıyorum :)

Ebrar Tüfek yazdı:

Serkan abi sprint booster dan memnunmusun :)

Seviyorum ben içerde hissedilen hissiyat güzel artık gaz pedal sensörüne müdahale edilebiliyor yazılımdanda aynı şeyi yapabiliyor işi bilen yazılımcılar :) bende hem pedaldan var hem sprintbooster:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Serkan Karakoca yazdı:

Şu an için yeterli orjinal frenler fakat bu eklentiler sonrası ön disk kaliper ve balata değiştirmek gerekebilir ...

ar-ge tamam değiştiriyorum dediğim an 15 gün içinde kaliper delikli spor fren diskleri balataların hepsinin yerini ve kodlarını tespit ettim :) balatalar aynı gün diskler 2 gün sonra kaliperler 7-10 gün civarı montaj vs ben ona 15 gün gözü ile bakıyorum :)

O zaman tam olacak ve bol bol maşallah diyeceğiz.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Serkan Karakoca yazdı:

Seviyorum ben içerde hissedilen hissiyat güzel artık gaz pedal sensörüne müdahale edilebiliyor yazılımdanda aynı şeyi yapabiliyor işi bilen yazılımcılar :) bende hem pedaldan var hem sprintbooster:)

Hem pedal hem sprintbooster derken abi, sprintbooster pedal tepkime aleti değilmi zaten :)

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Ebrar Tüfek yazdı:

Hem pedal hem sprintbooster derken abi, sprintbooster pedal tepkime aleti değilmi zaten :)

Pedalı yazılımla ayarlayabiliyorlar sprintbooster mantığında

ama bende sprintbooster açık  İken hissiyat daha keyifli :) 

tavsiye ediyormusun dersen ilk gaz pedalını bir dene yazılımdan işini görmez ise beğenmez isen sprintbooster alabilirsin .

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Serkan Karakoca yazdı:

Pedalı yazılımla ayarlayabiliyorlar sprintbooster mantığında

ama bende sprintbooster açık  İken hissiyat daha keyifli :) 

tavsiye ediyormusun dersen ilk gaz pedalını bir dene yazılımdan işini görmez ise beğenmez isen sprintbooster alabilirsin .

Bende şuan stage 1 yazılım var, pedal için ayrı yazılım sormadım hiç.  Pedalbox aleti ile sprintbooster pedal cihazı arasında kalite ve performans farkı varmı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Ebrar Tüfek yazdı:

Bende şuan stage 1 yazılım var, pedal için ayrı yazılım sormadım hiç.  Pedalbox aleti ile sprintbooster pedal cihazı arasında kalite ve performans farkı varmı :)

Sprintbooster kesinlikle 2. El olarak bakabilirsin uygun fiyatlı pedal için ayrı yazılım var sor bir aran iyiyse ücretsiz yapar mapper ile muhtemelen ☺️

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Serkan Karakoca yazdı:

Sprintbooster kesinlikle 2. El olarak bakabilirsin uygun fiyatlı pedal için ayrı yazılım var sor bir aran iyiyse ücretsiz yapar mapper ile muhtemelen ☺️

Abi benim istediğim şey sadece performans değil, sıkışık trafikte hemen sinirleniyorum arabayı agresif kullanıyorum sıkışık trafikte en düşük eco konumuna getireceğim, zaten benim orjinal gaz pedalımda sıfır boşluk var, sanki cihaz varmış gibi, ben yeri geldiğinde pedalı öldürüp yeri geldiğinde sonuna kadar açmak istiyorum, direk yazılım atarsam bu sağırlaştırma işlemini yapamam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Ebrar Tüfek yazdı:

Abi benim istediğim şey sadece performans değil, sıkışık trafikte hemen sinirleniyorum arabayı agresif kullanıyorum sıkışık trafikte en düşük eco konumuna getireceğim, zaten benim orjinal gaz pedalımda sıfır boşluk var, sanki cihaz varmış gibi, ben yeri geldiğinde pedalı öldürüp yeri geldiğinde sonuna kadar açmak istiyorum, direk yazılım atarsam bu sağırlaştırma işlemini yapamam :)

O zaman sprinbooster al bir tane agresiflik istediğin zaman kırmızı spor mod yeşil birde orijinal seçeneğin olur Btg maslak satıyor sprintbooster ı gidip ücretsiz test yap aracına bağlıyorlar sonrasında kodunu   Vs öğren ikinci el takip yap uygun fiyatlı düşünce takıp  deneyip alırsın :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Serkan Karakoca yazdı:

O zaman sprinbooster al bir tane agresiflik istediğin zaman kırmızı spor mod yeşil birde orijinal seçeneğin olur Btg maslak satıyor sprintbooster ı gidip ücretsiz test yap aracına bağlıyorlar sonrasında kodunu   Vs öğren ikinci el takip yap uygun fiyatlı düşünce takıp  deneyip alırsın :)

Samsundayım abi mümkün değil istanbula gitmek :)

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Ebrar Tüfek yazdı:

Samsundayım abi mümkün değil istanbula gitmek :)

Bayisi vardır belki bir araştır :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Serkan Karakoca yazdı:

Bayisi vardır belki bir araştır :)

Yokmuş, pedalboxun 2 bayiisi var bitanesi karşı komşum abi kardeş gibiyiz haberimiz yokmuş :) siteden marka model yazdım benim arabaya 1.458 tl fiyat verdi, biraz saçma yani bi kaç yıl önce 750 tl idi yazılımla aynı para ne kadar pahalı diyorduk. :)

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...