İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Rölanti Sorunları

Engin Bilen

Recommended Posts

Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Hoş geldinnnnn.

Bende o temizlikten sonra böyle oldum. :(

Stop etmiyorsa korkma :)

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Erdoğan

Hoş geldinnnnn.

Bende o temizlikten sonra böyle oldum. :(

Stop etmiyorsa korkma :)

hoşbuldum mehmet abi çok şükür stop etmiyor ama bazı teknikler sayesinde daha da sürenin kısaltığımı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Kadir Aziz Naryaprağı

Kartel havalandırma hortumu delinmiştir.. İlk önce ona bakın.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kartel havalandırma hortumu delinmiştir.. İlk önce ona bakın.

Olma ihtimali çok yüksek. Ancak o sorun bende vardı ve çok büyük sıkıntılar doğurdu.

Parça çok pahalı değil ancak onu takmak için emme maniifoltu sökülecek ve sökülmüşken oradaki subopta temizlenirse iş garanti olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kalibrasyon hatası... Lpg'ciniz düzeltecek..

• Aracınızı kurcalamayın, bir müddet benzinde gezin, test edin, araç muhtemelen düzelecek ama lpg ile kullanmaya başlayınca yine bozulacak..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kadir Aziz Naryaprağı

Kalibrasyon hatası... Lpg'ciniz düzeltecek..

• Aracınızı kurcalamayın, bir müddet benzinde gezin, test edin, araç muhtemelen düzelecek ama lpg ile kullanmaya başlayınca yine bozulacak..

Lpg taktıktan sonra aynı olayı bende yaşadım. Rolanti sensörü dahil bütün parçaları değiştirdik, kalibrasyon için epey gidip geldik ama olmadı. Tek çare kartel havalandırma hortumu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu araç bildiğimiz bir araç. Bu araçta bildiğim kadarıyla daha önce emme manifoltunun klaperleri değişmiş olmazı lazım ve değiştirilirken o hortumada bakılmış olabilir.

Peki siz orjinal hortummu buldunuz yoksa oraya uygun bir hortummu taktınız.

Lpg taktıktan sonra aynı olayı bende yaşadım. Rolanti sensörü dahil bütün parçaları değiştirdik, kalibrasyon için epey gidip geldik ama olmadı. Tek çare kartel havalandırma hortumu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Aziz Naryaprağı
(düzenlendi)

Bu araç bildiğimiz bir araç. Bu araçta bildiğim kadarıyla daha önce emme manifoltunun klaperleri değişmiş olmazı lazım ve değiştirilirken o hortumada bakılmış olabilir.

Orjinal parçayı aldım ford servisinden. 125 lira gibi birşeydi. Bana kalırsa mondeo da uydurmaya çalışmayın. Orjinal parça kullanın.

tarihinde Kadir Aziz Naryaprağı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Klepeleri aldım ancak henüz kavuşamadık, Çağlar abinin dükkanda bekliyor klepeler, ulaştığımda kargoyla ertan kardeşime ulaştıracağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Orjinal parçayı aldım ford servisinden. 125 lira gibi birşeydi. Bana kalırsa mondeo da uydurmaya çalışmayın. Orjinal parça kullanın.

Servis tam iki katı fiyat vermiş. Ford otosan çıkışlı ürünün satış fiyatı (hortum için) 58 tl. Servislerden bu yüzden uzak duruyorum.

Klepeleri aldım ancak henüz kavuşamadık, Çağlar abinin dükkanda bekliyor klepeler, ulaştığımda kargoyla ertan kardeşime ulaştıracağım.

Ben alıp değşitirdin zannediyordum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç sağlıklı bir araçtı... Lpg'den sonra sorun oluştu..

Bence araç benzinde kullanılıp test edilmeli..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ertan Erdoğan

Sayın abilerim denildiği gibi lpg takılmadan önce herhangi bir şey yoktu lpg den sonra oldu fakat benzinde lpg ye göre daha kötü çalışıyor

Fakat şöyle bir şey var araç lpg ciden sabah geldi herhangi bir sorun yok benzin ve lpg yi bizzat test ettim gerek performans gerek rolanti bir sey yoktu lpg cinin ricası üzerine buji boğaz kelebeği rolanti valfi ve kendi isteğimle de manifold basınç sensörünü de temizledim ve sonuç rolanti dalgalanması su an beklemedeyim cem abimden kargolar gelince manifoldu sökecem inşallah

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kalibrasyon hatasııı..

Dediğim testi yap..

Aracı bir iki gün benzinde kullan.. Araç düzelecektir.. Düzelirse kalibrasyon hatası olduğu kesindir... Lpg de kullanmaya başlayınca yine sapıtır... Yeniden düzgünce kalibrasyon yapılmalıdır..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Erdoğan

Kalibrasyon hatasııı..

Dediğim testi yap..

Aracı bir iki gün benzinde kullan.. Araç düzelecektir.. Düzelirse kalibrasyon hatası olduğu kesindir... Lpg de kullanmaya başlayınca yine sapıtır... Yeniden düzgünce kalibrasyon yapılmalıdır..

Tamam mehmet abi tecrübelerini deneyecem ilgilerin için teşekkürler :) :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Eray,Ertan ile İsmail'in sana yapmaya yeltendikleri şakanın intikamını aldın mı? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

sorunsuz saglam araci kurcalamamak lazim yani :)

Kesinlikle Kesinlikle Kesinlikle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Eski

Eray,Ertan ile İsmail'in sana yapmaya yeltendikleri şakanın intikamını aldın mı? :)

onlarla ayrica ilgilenecem zaten Cem abi. 2-3 haftadir yogundum, ilk firsatta intikami alicam :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Hayırlı işlerle ilgileniyormuşsun,haberi geldi bana.. Allah mesut etsin inşallah :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ufuk Arslan

Bende sadece lpg de yapıyor stop etmeyi, nedendir acaba

benzinde rolanti pek oynamıyor, lpg de de oynamıyor ama stop ediyor bazen?

Yorum bağlantısı
Eray Eski

Hayırlı işlerle ilgileniyormuşsun,haberi geldi bana.. Allah mesut etsin inşallah :)

sagolasin abi. evet cok sukur hallettik o isleri. :)

Yorum bağlantısı
Ertan Erdoğan

Bende sadece lpg de yapıyor stop etmeyi, nedendir acaba

benzinde rolanti pek oynamıyor, lpg de de oynamıyor ama stop ediyor bazen?

ateşlemede sorun olabilir incelenmesi lazım

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Uğur Kaya

araba boştayken rolanti ara ara yükseliyor

gaz filitresini değiştiren usta boğaz kelebeğinden olabileceğini söyledi çekişide etkiler dedi

boğaz kelebeği temizletmenin bi sakıncası varmıdır sorunun kaynağı bumudur

motordada bazen düzensiz çalışma gibi durumlar oluyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

araba boştayken rolanti ara ara yükseliyor

gaz filitresini değiştiren usta boğaz kelebeğinden olabileceğini söyledi çekişide etkiler dedi

boğaz kelebeği temizletmenin bi sakıncası varmıdır sorunun kaynağı bumudur

motordada bazen düzensiz çalışma gibi durumlar oluyor

Sakın temizletmeyin diyorum. Benim başıma ne geldiyse ondan geldi.

Sizin araba biryerden dengesiz hava alıyor. Bunun için ilk bakılacak yer karter havalandırma hortumu. Emme manifoltunun altında kalıyor.

Rolanti valfine bakıldımı?

İstanbulda ilk başvuracağınız yer Osman usta olsun. Forumda anlaşmalı şirkeler bölümünde var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...