İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - 1.6 Otomatik TDCI Yakıt Tüketimi

Burak Karadeniz

Recommended Posts

Fatih Türk_27

merhabalar uzun aramalar sonucu bende c-max' lendim 2005 tdci ghia...yakıt tüketimim resimde görüldüğü gibi..bu durum normal mi acaba...gidilen yol gaziatep şanlıurfa arası otoban.

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
merhabalar uzun aramalar sonucu bende c-max' lendim 2005 tdci ghia...yakıt tüketimim resimde görüldüğü gibi..bu durum normal mi acaba...gidilen yol gaziatep şanlıurfa arası otoban.

yol bilgisayarına guvenmeyın. o yazan sizi yanıltır. yani aracınız 3.1 yakmıyor.

Yorum bağlantısı
Bilgin Uluoğlu

Fatih bey sayaçları sıfırladıysanız onun için o rakamları gösteriyordur yavaş yavaş yükselicektir

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

C-Max dan fazla bir ekonomi beklemeyin. Ben C-Max kullanıcısı olarak pek ekonomik az yakan bir araç olduğunu düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Urfanın rakımı Gaziantepten daha düşüktü sanırım ve yolda genelde dümdüz inişte çok olabilir diyorum siz otaraftan dönerken bidaha sıfırlayın deneyin bu seferde çok demeyin :p

Ferhat c-max in yakıtından ben şayet çok memnunum bir depo ile şehir içinde 730-750 km yapan araç çok azdır emsallerine göre söylüyorum :D

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
Urfanın rakımı Gaziantepten daha düşüktü sanırım ve yolda genelde dümdüz inişte çok olabilir diyorum siz otaraftan dönerken bidaha sıfırlayın deneyin bu seferde çok demeyin :)

Ferhat c-max in yakıtından ben şayet çok memnunum bir depo ile şehir içinde 730-750 km yapan araç çok azdır emsallerine göre söylüyorum :p

Valla Lokman abi şehir içinde C_max ile 750 km yapan bi seni duydum :) benim ki yapmıyor açıkçası. Motorum eski olsa hadi neyse diyeceğim. Motorda daha 20 bin de. Herhangibir problemi de yok arabanın :unsure:

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen
Valla Lokman abi şehir içinde C_max ile 750 km yapan bi seni duydum :) benim ki yapmıyor açıkçası. Motorum eski olsa hadi neyse diyeceğim. Motorda daha 20 bin de. Herhangibir problemi de yok arabanın :)

Ferhat bende şehir içinde ort. 780 - 800 km yapıyorum.Yakıt tüketiminden oldukça memnunum.

Yorum bağlantısı
Fatih Türk_27

sıfırladım ve dönüştede 4,0 ü gördüm... izmir gaziantep arasında da 4,4 gördüm 110-120 arası sabit, ful klima açık araba ful yüklü ... ben yakışından gayet memnunum. allah nazardan saklasın :D

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Cesko
Yeni sıfırlanmış yol bilgisayarı ve araba seyir halinde.... Bu rakam böyle kalmaz...

C-max ta yol bilgisayarini sifirladiginizda 99.9 dan baslar.. o yuzden resetlenmis olsada bu kadar cabuk 3.1l inmez...

Ben sahsen C-max i gayet ekonomik buluyorum aracim sehir ici ortalama olarak 6.5l yakiyor sehirdisi 5l i gecmez... bi de bizim yolar da sehir disi en fazla 80 - 100 yapabiliyorsun cunku otoban falan yok :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

3,1 lt. tüketimi ne kadar görebiliyorsunuz birde onu deneyin...Ben 99,9 dan başladığına dikkat etmedim ama yarın bakarım...

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko
(düzenlendi)

benim C-max ta sehir halinde iken bile 99.9L dan basliyor.. sahsen denedim uzun yolda resetledim 99.9 dan baslayip 4.2l kadar indi

edit: bence en iysi depoyu full doldurmak ve 100km sonra yine bir istasyona girip benzim almak.. ve o zaman araciniz kac litre benzin aliyorsa o kadar yakiyor demek.. sanirim en dogru olcum boyle olur

tarihinde Fatih Cesko tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Ferhat bende şehir içinde ort. 780 - 800 km yapıyorum.Yakıt tüketiminden oldukça memnunum.

Aynen ben de...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Sinan Yalçın Durmuş
(düzenlendi)

merhabalar arkadaşlar bende c-max aldım aranıza katıldım yenı.

aracım şehir içi rahat 10lt yakıyor.

1.6 tdci 2005 model

dün bakımdan çıktı

baslı balata

arka balata

baskı balata bilye seti

mazot filitresi

hava filitresi

degişti

motor yagı ve yag filitresi felan 1000 km önce degişmişti.

maf sensoru temızlendı.

egr de hata var zaten yazılım yuklendı arıza gıderıldı ama gıne yarın temızletecem servıste egr yı kafam rahat olsun.

dün depoyu fulladım bp den ultımate aldım. + 25 tl ye yakıt katkı maddesı alındı. motorru temızlıyen.

şu anda yakıt tuketımını test edemedım bi şehir içi 100 km yapayım ondan sonra tekrar depoyu fulluyacam aynı petrol ofısınden. bakalım ne yakmış.

20 tl mazot almıştım 60 km şehir içi gitmiştim en son =(

biraz yol yapımde 100 km şehir içi tekrar doldurup sonucu buraya yazacam.

tarihinde Yal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

100km kullanım sonrası tüketim hesabı yanıltır, 20TL ile 60km ölçümü de yanıltır, 25 Tl ye yakıt hattına giren katkı, işe yaramasa iyi olur, yoksa enjektör deliği tıkanabilir, henüz yanma işe karışmadan, yakıt hattını temizlediğini bağımsız test kuruluşları ile kanıtlamış ürün hiç duymadım?

Katkıyı koyduktan sonra boş şişe ve kapağı almışlardır sanırım?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
merhabalar arkadaşlar bende c-max aldım aranıza katıldım yenı.

aracım şehir içi rahat 10lt yakıyor.

1.6 tdci 2005 model

dün bakımdan çıktı

baslı balata

arka balata

baskı balata bilye seti

mazot filitresi

hava filitresi

degişti

motor yagı ve yag filitresi felan 1000 km önce degişmişti.

maf sensoru temızlendı.

egr de hata var zaten yazılım yuklendı arıza gıderıldı ama gıne yarın temızletecem servıste egr yı kafam rahat olsun.

dün depoyu fulladım bp den ultımate aldım. + 25 tl ye yakıt katkı maddesı alındı. motorru temızlıyen.

şu anda yakıt tuketımını test edemedım bi şehir içi 100 km yapayım ondan sonra tekrar depoyu fulluyacam aynı petrol ofısınden. bakalım ne yakmış.

20 tl mazot almıştım 60 km şehir içi gitmiştim en son =(

biraz yol yapımde 100 km şehir içi tekrar doldurup sonucu buraya yazacam.

Ölçümünüzü depo üzerinde yapın daha sağlıklı olur deponuzu doldurun boşalınca bakarsınız ne yaktığına, 10 lt/100km derseniz bana göre çok ciddi bir problem var demektir c-max dizel için,

Şehir içi 800-850 km kışın klima kapalı iken, 700-750 km yazın klima açık iken rahatlıkla gidiyorum, Şehir dışı 1 depo mazot ile 150 tl İstanbul-Adana geldim ve hala mazotum vardı ışık yanmamıştı. Adana-İstanbul giderken de deneme amaçlı mazot almadım ve Körfez'e kadar geldim lamba yandı. Normalde depoyu çeyreğin altına düşürmemeye özen gösteririm.

Yorum bağlantısı
Barış Güler

Ankara'dan Erzincan'a geliyorum (700 km).Bilgisayar 403 km gidebileceğimi gösteriyor.Ort (yeni rekorum ank.erz.) 3.7 lt.

Bir de uzun yolda yol bilgisayarın kalan mesafe göstergesi %100'e yakın doğru ölçüm yapıyor (sabit hızda).Kalan mesafeden bir km düştüğünde dikkat ettim km sayacında da bir km yükselmiş oluyor.Şehir içinde de bilgisayarın hep aynı güzergah ve sürüş şartlarında büyük oranda doğru ölçtüğünü söyleyebilirim.

Yorum bağlantısı

benim yol bilgisayarını resetledigimde araç hareketli hareketsiz 55 den başlıyor ve kıdım kıdım düşüyor.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

10 litre çok fazla .

bu seneki uzun yolculuğumda 1044 km ye 144 Tl. mazot almıştım şehir içinde 6.4 ortalama yakıyor.

C-max yakıt konusundada beni fazlasıyla memnun ediyor.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
(düzenlendi)
100km kullanım sonrası tüketim hesabı yanıltır, 20TL ile 60km ölçümü de yanıltır, 25 Tl ye yakıt hattına giren katkı, işe yaramasa iyi olur, yoksa enjektör deliği tıkanabilir, henüz yanma işe karışmadan, yakıt hattını temizlediğini bağımsız test kuruluşları ile kanıtlamış ürün hiç duymadım?

Katkıyı koyduktan sonra boş şişe ve kapağı almışlardır sanırım?

peki yakıt ölçümünü nasıl tam olarak anlıyabılırım.

yakıt katkısı özel servis önerdi. bende tamam dedim depoyu fulladıgında koyun dedıler wurth du markası yanlış hatırlıyor olabılırım.

ama servis kayıtlarında vardı servise ugradıgımda ogrenırım. boş şişeyi attim

kötümü yaptım arkadaşlar o yakıt katkısını alarak:S

buydu aldıgım katkı

http://shop.wurth.com.tr/common-rail-mazot-katkisi-300mml

Ölçümünüzü depo üzerinde yapın daha sağlıklı olur deponuzu doldurun boşalınca bakarsınız ne yaktığına, 10 lt/100km derseniz bana göre çok ciddi bir problem var demektir c-max dizel için,

Şehir içi 800-850 km kışın klima kapalı iken, 700-750 km yazın klima açık iken rahatlıkla gidiyorum, Şehir dışı 1 depo mazot ile 150 tl İstanbul-Adana geldim ve hala mazotum vardı ışık yanmamıştı. Adana-İstanbul giderken de deneme amaçlı mazot almadım ve Körfez'e kadar geldim lamba yandı. Normalde depoyu çeyreğin altına düşürmemeye özen gösteririm.

anladım depo boşalana kadar yakıt almıyımmı? tam 150tl lik aldım yakıt. bp ultimate

Ankara'dan Erzincan'a geliyorum (700 km).Bilgisayar 403 km gidebileceğimi gösteriyor.Ort (yeni rekorum ank.erz.) 3.7 lt.

Bir de uzun yolda yol bilgisayarın kalan mesafe göstergesi %100'e yakın doğru ölçüm yapıyor (sabit hızda).Kalan mesafeden bir km düştüğünde dikkat ettim km sayacında da bir km yükselmiş oluyor.Şehir içinde de bilgisayarın hep aynı güzergah ve sürüş şartlarında büyük oranda doğru ölçtüğünü söyleyebilirim.

depoyu fulladım 650km gosterdı yol bılgısayarı.

bugun hıc bakmadım kac km gosterdıgıne

benim yol bilgisayarını resetledigimde araç hareketli hareketsiz 55 den başlıyor ve kıdım kıdım düşüyor.

ressetledigimde 99.9 dan başlıyor ve yawaş yawaş düşüyor bende?

10 litre çok fazla .

bu seneki uzun yolculuğumda 1044 km ye 144 Tl. mazot almıştım şehir içinde 6.4 ortalama yakıyor.

C-max yakıt konusundada beni fazlasıyla memnun ediyor.

evet benim hesaplarima göre çok fazla bakımdan önceli haliydi o. 6ile 7 lt arası benım tahmınım sehır ıcı yakması gereken deger.

peki arkadaşlar ne kadar yaktıgını aracın nasıl tam olarak dogru test edebılırım?

tarihinde Yal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar yazmışlar bide ben yazayım yine depoyu tekrar fulle depo boşaldığında tekrar fulle yaptığın kilometreyi ne kadar yakıt aldıysan ona böl

örnek 150 Tl yakıt aldın 650 km. yaptın

150 bin / 650 km = 230.7 kilometreye yakmış olduğun yakıt.

inşallah doğru anlattım ;)

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko
(düzenlendi)

ben 1depo ile yaklasik 650km yapiyorum.. sehir ici

bi sey sormak istiyorum.. analog yakit gostergesinde yakit var gosteriyor (full degil tabi en alt cizgiden biraz yukari) fakat yol bilgisayarinda 80km yol gidebilirsiniz diyor.. bide isik yaniyor.. acaba angisine inanayim ?

tarihinde Fatih Cesko tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...