İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - 1.6 Otomatik TDCI Yakıt Tüketimi

Burak Karadeniz

Recommended Posts

Sinan Yalçın Durmuş
arkadaşlar yazmışlar bide ben yazayım yine depoyu tekrar fulle depo boşaldığında tekrar fulle yaptığın kilometreyi ne kadar yakıt aldıysan ona böl

örnek 150 Tl yakıt aldın 650 km. yaptın

150 bin / 650 km = 230.7 kilometreye yakmış olduğun yakıt.

inşallah doğru anlattım ;)

anladım. lokman abi tamam teşekkür ederim depo boşalması uzun süre alır zaten pek kullanmıyorum aracı.

depo bittiginde fulladıgımda tekarardan yazarım konuya ne kadar yaktıgını.

ben 1depo ile yaklasik 650km yapiyorum.. sehir ici

bi sey sormak istiyorum.. analog yakit gostergesinde yakit var gosteriyor (full degil tabi en alt cizgiden biraz yukari) fakat yol bilgisayarinda 80km yol gidebilirsiniz diyor.. bide isik yaniyor.. acaba angisine inanayim ?

ben depo cizgisi taa en altta indi:D 5km yol bılgısayarı gosterıyordu bence dogru calısıyor.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Fatih dizelde lamba yandıktan sonra 82 km gösteriyor sanırım seninkide aynı olabilir.

ışık yandığında araçta 5-6 litre kalmış oluyor hesaplara göre.

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko
Fatih dizelde lamba yandıktan sonra 82 km gösteriyor sanırım seninkide aynı olabilir.

ışık yandığında araçta 5-6 litre kalmış oluyor hesaplara göre.

Evet Lokman abi.

isik yandigi anda bende otomatik olarak yol bilgisayrinda 80KM gidebilirsiniz yazisi cikiyor..

peki sizce 650km iyi mi sehir ici?

bu arada haftaya Isanbula geliyorum ;) yaklasik 1000km yapicam C-max imla sanirim uzun yolda daha iyi olcum yapabilicem gibime geliyor :D

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Evet Lokman abi.

isik yandigi anda bende otomatik olarak yol bilgisayrinda 80KM gidebilirsiniz yazisi cikiyor..

bu arada haftaya Isanbula geliyorum ;) yaklasik 1000km yapicam C-max imla sanirim uzun yolda daha iyi olcum yapabilicem gibime geliyor :D

bende depoyu fulladım 650 km dedı az geldi bana:S

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Fatih kullanmadan kullanmaya çok farkediyor, hava koşulları etkiliyor, kullandığınız yer, düşük vites, arabaya gereksiz gaz vermek v.s. benimki 680 ile 730 km arasında değişiyor.

yukardaki sebepleri göz ününe alarak değerlendirin :)

Fatih İstanbula geldiğinde haberleşelim katılan arkadaşlarda olursa toplanırız bir yerlerde ;)

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko
Fatih kullanmadan kullanmaya çok farkediyor, hava koşulları etkiliyor, kullandığınız yer, düşük vites, arabaya gereksiz gaz vermek v.s. benimki 680 ile 730 km arasında değişiyor.

yukardaki sebepleri göz ününe alarak değerlendirin :)

Fatih İstanbula geldiğinde haberleşelim katılan arkadaşlarda olursa toplanırız bir yerlerde :)

Evet Lokam abi.. bende fark etim trafik yoken daha az yakiyor.. e tabi arac dur kalk yapmiyor :)

Istanbulla kismet se onumuzdeki ayin 7si ile yola cikacam 12saat falan yol yapariz.. Babamin bi kongreye katilmasi gerekiyor o yuzden firsati degerlenidip bende katiliyorum Istanbull yolculuguna :)

Ben de sizinle tanismak toplanmak cok isterim ;)

Buyuk olsilikla Bostanci - Kadikoy tarafi kalicam

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko
şimden Hayırlı yolculuklar ozaman, buradan haberleşiriz artık.

Cok sagolun Lokman bey..

Biz haberlesiriz ben yola cikmaden once PM falan atarim ;)

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Evet Lokman abi.

bu arada haftaya Isanbula geliyorum ;) yaklasik 1000km yapicam C-max imla sanirim uzun yolda daha iyi olcum yapabilicem gibime geliyor :)

Gençlik başımda duman, basarım gaza kim tutar beni ulen, Radarcı amcaya selam, gaza basmaya devam :):)

(Ondan sonra 650 km iyi mi? :):):) )

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko
Gençlik başımda duman, basarım gaza kim tutar beni ulen, Radarcı amcaya selam, gaza basmaya devam ;):)

(Ondan sonra 650 km iyi mi? :):):) )

Ahmet bey bu yazdiginiza cok guldum yahu :)

aslinda gaza basmaya severim ama arabayi babaml ortak kulandigimiz icin buna pek curhet edemiyorum :)

araci benim olsa 500 lerde gezinirdik herhalde :p

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

hemen hemen çeyrek depo bitmek üzere fulladıgımdan berli 95 km yaptım tam depo bittiginde sonucu yazacam :p

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

arkadaşlar bugun dayanamadım depoyu fulladım tam 230km yol yapmıştım şehir içi 59lira bp ultimate aldı depo.

kmde 260 bin yakıyor şehir içi hesabıma göre fazla değilmi biraz arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
o ne yahu ben 280 yakıyorum benzini,muhtemelen yüksek devirlerde kullanıyorsunuz aracı yada bir problem var

3000-3500 devir arası kullanıyorum arada bastıgımda oluyor bu depoda normal kullanacam bakalım bi fark olacakmı.

çok fazla yakıyor 180-200 yakması lazım km.de

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Bence 15 krştan sonraki her krş fazla. 2000 devirlerde gayet güzel performansı var, üstelik konforu daha fazla, bir de öyle deneyin isterseniz.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Bence 15 krştan sonraki her krş fazla. 2000 devirlerde gayet güzel performansı var, üstelik konforu daha fazla, bir de öyle deneyin isterseniz.

bu sefer aracı seri kullanmıyacam normal kullanacam 2500-3000 arasi vitez degiştirecem bakalım sonuç ne olacak=)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Cesko

Turkiyeye gelmeden once aracimin on 2 lastiklerini degistirdim.. ve bu benim yakit tuketiminde baya bi etki gosterdi..

onceden full depo ile 650km civari yaiyordum.. simdi 730-780km arasi yapiyorum..

Yorum bağlantısı
Taner Yer

selam bende cmaxs var dizel sehir içinde 220kuruş yakıyor geçenlerde uzun yol yaptım depoyu fulledim çıktım yola 154 kilometre yolsonrası 23,45tl yakıt aldı aradaki farkı hesaplayın uzun yolda öok farkediyor arababamda duman atıyordu normal halde giderken arabayı kasan bişey oluyodu duman atıp rahatlıyodu bütün servislere gösterdim sorunu bulamadılar enjektör egr maf sensörü konjektor hepsi elden geçti sorun bulunamadı turbocuya gitdim turboyu dağıtdık takımlar deyişti 250tl hesap ödedim arabamdak, sorun kalmadı fişek gibi oldu turbo yapılmadan önce çok yakıyodu

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
selam bende cmaxs var dizel sehir içinde 220kuruş yakıyor geçenlerde uzun yol yaptım depoyu fulledim çıktım yola 154 kilometre yolsonrası 23,45tl yakıt aldı aradaki farkı hesaplayın uzun yolda öok farkediyor arababamda duman atıyordu normal halde giderken arabayı kasan bişey oluyodu duman atıp rahatlıyodu bütün servislere gösterdim sorunu bulamadılar enjektör egr maf sensörü konjektor hepsi elden geçti sorun bulunamadı turbocuya gitdim turboyu dağıtdık takımlar deyişti 250tl hesap ödedim arabamdak, sorun kalmadı fişek gibi oldu turbo yapılmadan önce çok yakıyodu

merhabalar

turboyu yaptırmadan önce ne kadar yakıyordu?

benim aracım şu anda 10 -11 Lt yakıyor şehir içi 1.6 tdci c-max

çok aşırı yakıyor biliyorum.

ford yetkili servisine bırakıp baktıracam sorunu cözsünler nerde problem oldugunu

zamanım yok bu aralar bırakamadım o yüzden

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İbrahim Arslan

10-11 lt cok cok yuksek bir rakam.Kesin sorun var.

Ben 5.2 ile 5.7 arası yakıyorum sehirici.Ama fazla dur kalk olmayan guzergahım var.

Sehirdışı ise enteresandır hic 6.5in altına dusmedi benim arabada.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burhan Kahraman

Önceki 2004 cmax dan yakıt tükemimim ortalama 7lt civarı idi sehir ici kısa mesafe karısık uzun yolda 4lt seviyelerindeydi.

2 hafta önce aldıgım 2006 cmax tdci yakıt tüketimi ortalama 200 250 km yaptım hep 10lt seviyesinde hatta üstüne cıkıyor.

hafta sonu hava filtresinide degistirdim ama yine 10lt de

depoyu full doldurup 130 km yol yaptım ve tekrar doldurdum 13.3 lt aldı

bu arac biraz fazla yakıyor gibi geliyor bana hafta sonu servise goturup gostermem lazım

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Bu rakamlar çok fazla, ya çok dinamik sürüş söz konusu yada bir arıza yada yanlış bir ölçüleme, ben normal sürüşte 5.6 yı geçmiyorum.

Yorum bağlantısı
Burhan Kahraman
Bu rakamlar çok fazla, ya çok dinamik sürüş söz konusu yada bir arıza yada yanlış bir ölçüleme, ben normal sürüşte 5.6 yı geçmiyorum.

bir onceki arac 2004 modeldi ve onda 3000 devirlerde baslamistim 8 10 arası degerler alırdım sonrasında hava filtresini sık degistirdim ve 2000 devirlerde kullandıgımdan 6 7 lt seviyelerindeydi , depo olarak ortalamam hep 7 7.2lt cikardı

bu yeni aldıgım 2006 da yine aynı guzergah (toplam 7km) ve 2000 devirlerde gordugum deger 10lt

hafta sonu servise goturucem ek garantisi var umarım bir faydası olur yazılım versiyonu yanlıs hatırlamıyorsam 614

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
bir onceki arac 2004 modeldi ve onda 3000 devirlerde baslamistim 8 10 arası degerler alırdım sonrasında hava filtresini sık degistirdim ve 2000 devirlerde kullandıgımdan 6 7 lt seviyelerindeydi , depo olarak ortalamam hep 7 7.2lt cikardı

bu yeni aldıgım 2006 da yine aynı guzergah (toplam 7km) ve 2000 devirlerde gordugum deger 10lt

hafta sonu servise goturucem ek garantisi var umarım bir faydası olur yazılım versiyonu yanlıs hatırlamıyorsam 614

Dediğim gibi aynen 2200 devir ve 5.6 lt, euro dizel alıyorum ve yeni bp de fulledim litre fiyatıda çok yüksek geldi bana 3250 idi ama almış oldum bir kere tl olarak ta 209 kuruşa geldi yakıt km başına.

Ayrıca 3250 dediğim fiyatı aslında indirim kartı ile 3060 alma şansım var ticari aracım olduğu için ama kart yanımda yoktu, birde 3060 a alsam mazotu fiyat kesin 200 ün altına düşer tl olarak.

Yorum bağlantısı
Burhan Kahraman
Yakıt kaçırıyor diyeceğim geldi, tüketim çok fazla.

caglar bey yakıt kacirsa depoda azalma olur :blush: ama ben yol bilgisayarındaki tuketime gore 10lt goruyorum

depoyu doldurdugumda da 10lt olarak olcmus bulundum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...