İçeriğe Yönlendir

Focus II - Gizli Özellik Açma

Ali Eren

Recommended Posts

Serkan Özer

2EDJ3O.png

sealbelt not fastened chima enabled kısmını kapatman gerekiyor emniyet kemeri ikazı için kırmızı işaretli olan yeri kapatman gerek orayı aktifleştirdiğinde bir kaç menüyü kapatıyorsun  @Tuğcan Arıkan

Yorum bağlantısı
Misafir
38 dakika önce, Serkan Özer yazdı:

2EDJ3O.png

sealbelt not fastened chima enabled kısmını kapatman gerekiyor emniyet kemeri ikazı için kırmızı işaretli olan yeri kapatman gerek orayı aktifleştirdiğinde bir kaç menüyü kapatıyorsun  @Tuğcan Arıkan

Merhaba 

Benim sorunum yolcu emniyet kemeri uyari isigi yada sesi acmak boyle bir ozellik varmi yada aktif edilebilirmi bilmiyorum.

Diger sorum ise her islemden sonra ortalama yakit tuketimi sacmaliyor 99lt/100km ibaresi cikiyor bu normalmi?

Birkac ozellik ekledim aracima bu konu sayesinde.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 dakika önce, Tuğcan Arıkan yazdı:

Merhaba 

Benim sorunum yolcu emniyet kemeri uyari isigi yada sesi acmak boyle bir ozellik varmi yada aktif edilebilirmi bilmiyorum.

Diger sorum ise her islemden sonra ortalama yakit tuketimi sacmaliyor 99lt/100km ibaresi cikiyor bu normalmi?

Birkac ozellik ekledim aracima bu konu sayesinde.

Her işlemden sonra dediğiniz nedir, özellik açma mı? Yoksa yakıt aldıktan sonra sıfırlama mı?

Yorum bağlantısı
Serkan Özer
(düzenlendi)

yolcu emniyet kemeri özelliği yoktur sadece şoför var kırmızı işaretli olan kısım da tik varsa onu kaldır anlık tüketim düzelecektir. birde aynı menüde üstte trip computer instant fuel consumption olan işaretli değilse onuda işatretlemen gerek anlık tüketimle ortalama yakıt tüketimin düzelecektir

tarihinde Serkan Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yolcu emniyet kemeri ikazı çalışması için yolcu koltuğunda ağırlık sensörü bulunması gerekirdi. Malesef bu modellerde böyle bir donanım yok. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sedat Demircan
On 20.12.2017 at 00:05, Serkan Özer yazdı:

Elmconfig uygulamasıyla açabilbildim ordan eco mode ile vites uyarısını açtım bilgi ekranına radyo ekledim kiliylenmeyi bi 15 dk önce buldum da ilk kontak açtığımda gösterge panelinde ışığı yanıyor başkada yanmıyor bide kilitlenmeyi stop ettiğinde otomatik açmasını bulamadım fds uygulamasınıda bir türlü gösteremedim zaman bitti diyor sürekli 

Birde abi window global opening ne işe yarıyor seni biraz soru yağmuruna tutyorum ama kusura bakma 

Lastik basınç sensörü aktif ettim işe yarıyormu deniyecem onu doğru çalışıyormu diye 

bu yaptım dediklerinizi elm327 cihazı ile mi yaptınız mondeo mk2 aracım için elm 327 cihazı aldım ve arıza kodu varmı diye kullanıyorum bide yakıt ölçümü yapıyorum ama bu tarz özzellikleri o cihaz ve bi program ile açabilir miyim acaba?

Yorum bağlantısı
Serkan Özer

Bu modelde ben denemedim ama denemek lazım modifiyeli kabloyla elmconfig de mondeo IV olarak gözüküyor imkanın varsa dene 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 31.01.2018 at 00:48, Sedat Demircan yazdı:

bu yaptım dediklerinizi elm327 cihazı ile mi yaptınız mondeo mk2 aracım için elm 327 cihazı aldım ve arıza kodu varmı diye kullanıyorum bide yakıt ölçümü yapıyorum ama bu tarz özzellikleri o cihaz ve bi program ile açabilir miyim acaba?

focus ile arasında farklı işletim siisem tasarımı var. fabrikasyon tasarımdan hiç var olmayanı zaten bu tip çalışma ile var edemezsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Davut gunaydin
(düzenlendi)

herkese selam.aranizda fiesta 2011 trend paketinin gizli olan teyp fader ayarini acmayi bilen varmi?teybin arkasindan arka kapi diregindeki connectorun icine kadar gelen kablo var hoparlor icin fakat fade ayari gizli oldugu icin bu kablolar bos bos duruyor.nasil bu ozellik aktif edilir bilen varsa paylasabilirmi.

tarihinde Davut gunaydin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aziz Bekir

arkadaşlar elmcomfig programında hillholder hangi menüde bilen var mı ???

Yorum bağlantısı
Sabahattin Kürekçi

Serkan Özer merhaba ben de denemek istiyorum verdiğiniz linkten elm327 alıp. Nedense çekincelerim var yapabilir miyim bilemedim. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
19 dakika önce, Sabahattin Kürekçi yazdı:

Serkan Özer merhaba ben de denemek istiyorum verdiğiniz linkten elm327 alıp. Nedense çekincelerim var yapabilir miyim bilemedim. 

@Serkan Özer de sizin gibiydi, öğrendi yaptı. Siz de yapabilirsiniz, zor bir şey değil.

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Elm cihazi sonunda elime gecti ve bir iki seti hallettim fakat anladigim bu cihazlar windows xp ile saglikli calisiyor. Bir sekilde windows 7 64 bitte tanitip calistirdim ama hatalar aldim. Bir sekilde sanal sisteme de olsa xp kurup tekrar denemeler yapacagim. Hiz sabitleyici malzemelerim de geldi ama daha tam ayrintili bir tabloya ulasamadigim icin montaja baslayamadim. Onun sadece gem modulden nasil acildigina dair bir bilgiye ulastim. Anlatilanlara gore asamalari yapmaya calistim ama hem elm config hemde forscanda bir yerlerde problem yasadim. Xp sart gibi.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bu elm cihazı kaç versiyon olacak acaba? Bende 1.5 var

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Bu elm cihazı kaç versiyon olacak acaba? Bende 1.5 var

Her yerde 1.5 tavsiye ediliyor. Ben oyle gordum en azindan.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Oh iyi o zaman elimdeki işe yarar. Da ne özellik açacağımı bilemedim, çoğu işime yaramayacak şeyler :D arıza vs tespiti için iyi olur benim açımdan

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Oh iyi o zaman elimdeki işe yarar. Da ne özellik açacağımı bilemedim, çoğu işime yaramayacak şeyler [emoji3] arıza vs tespiti için iyi olur benim açımdan

Ben su an trend focusta anlik yakit ve 120 gecince sesli uyariyi aktif ettim. Ama belkide farkinda olmadan bir kutuya daha tikladim herhalde ki yol bilgisayarinda her calistirmamda temizleme sivisi dusuk uyarisi cikiyor. Sinyal kolunun ustundeki tusa bir kez basinca gidiyor. Sanirim silecek suyu deposu. Dolu ama yinede bu uyari cikiyor. Sanirim trendde burada olmayan bir sensor buna sebep oluyor. Ghia olsaydi muhtemelen sensor olacakti ve ordan gelen sinyale gore hareket edecekti. Benim trendde bu sensor olmadigi icin ordan bir veri gelmeyince bu ikaz ortaya cikiyor diye dusunuyorum. Yani bir yerleri tiklarken ne olduguna dikkat etmek lazim. :-)
Yorum bağlantısı
Serkan Özer

Abi bi arkadaşımızda açamamıştı sivas ta olduğu için bakıp hallettik win7 64 bit te hiç hata almadım internetin bağlı olması lazım. Hız sabitleyici taktın 2 veya 3 bölümden işaretlemen gerek, hala çalışmıyorsa hız sabitleyici panel güncellemesini yapman gerek 2. sayfada görsel olarak paylaşmıştım nasıl yapılacağını ve güncellemelerin neleri kapatıp açtığını, sıkıntı yaşarsan bilgisayara bağlanır hallederiz elimden geldiğince yardımcı olurum emre abi birde senin bahsettiğin externel lamp olan ayna altı led i açıyormuş dediğin gibi forumdan bi arkadaşınkini açtık.  

2EDJ3O.png

Kırmızı ile işaretli olan yerin üstünde water in fuel sensor ü açmış olabilirsin çoğu pakette yoktur yanlış hatırlamıyorsam titanium pakette de yoktur deneyenler var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Abi bi arkadaşımızda açamamıştı sivas ta olduğu için bakıp hallettik win7 64 bit te hiç hata almadım internetin bağlı olması lazım. Hız sabitleyici taktın 2 veya 3 bölümden işaretlemen gerek, hala çalışmıyorsa hız sabitleyici panel güncellemesini yapman gerek 2. sayfada görsel olarak paylaşmıştım nasıl yapılacağını ve güncellemelerin neleri kapatıp açtığını, sıkıntı yaşarsan bilgisayara bağlanır hallederiz elimden geldiğince yardımcı olurum emre abi birde senin bahsettiğin externel lamp olan ayna altı led i açıyormuş dediğin gibi forumdan bi arkadaşınkini açtık.  
2EDJ3O.png
Kırmızı ile işaretli olan yerin üstünde water in fuel sensor ü açmış olabilirsin çoğu pakette yoktur yanlış hatırlamıyorsam titanium pakette de yoktur deneyenler var. 

Ben cihazla gelen cd icindeki driverlari hic kullanamadim. Kabul etmedi. Mecbur internetten araya taraya buldugum driverlar ile calistirdim. Com port hizini da ayarliyorum ama problem yasadim hep hiz sabitleyicide. Islem birip module yazma asamasinda program kulitleniyor. Sonra acildigida oluyor ama islem basarili olmuyor. Sanirim driver sorunun da var benim. Sistem ozelliklerinde sorunsuz gorunse de tam kapasiteyle calistiracak dogru driveri kuramadim gibi bir suphe oldu icimde. Neyse biraz daha denemeye devam ederim bos vakit buldukca. Daha olmadi haftasonu baska bir caresine bakariz artik.
Yorum bağlantısı
Serkan Özer

Eklediğim dosyalarda var driver port hızını kendin belirleme auto olanı seç yada kendisi ne seçiyorsa onu değiştirme, değiştirdiğinde hata veriyor genelde 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Rıdvan Turan

Arkadaşlar merhaba 2008 focus benzinli 16 ov de odb2 cihazını taktık bağlanamadık araca. Sizler nasıl bağlandığınız. Yada kullandığınız elm modeli nedir ? Tavsiyede bulunursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
  • 2 hafta sonra...
Rıdvan Turan
Aydın Sert

Dün aracımın gizli özelliklerini açtırdım.

+ Hareket ettikten sonra kapıların otomatik kilitlenmesi

+ Radyo bilgilerinin yol bilgisayarı ekranına gelmesi

+ FORD ECO mode (Yonca Yaprakları)

+ 120 km/h sesli uyarı

+ Bir de aracı Sport Mode aldık. Özellikle 1,2 ve 3. viteslerde araçta canlılık oldu. Gaz pedalının tepkisi arttı.

+ ROM güncelleme

Emniyet kemeri uyarısını kapattırmadım.

Kumandadan tek tuşla cam kilitlemeyi de açamadık :( Zaten ikinciye uzun bastığımda kapanıyor normalde, ben tek tuş ile istemiştim ama olmadı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...