İçeriğe Yönlendir

Focus II - Gizli Özellik Açma

Ali Eren

Recommended Posts

Emre Şimşek
HakanEMRE yazdı:

Emre üstadım söz konusu özellikler sadece mk2.5 larda mı oluyor. Yani sürüş modu, radyo bilgisi, vites değiştirme uyarısı mk2'lerde de oluyormu? 2006-2007 modeller için?

Makyajsız kasalarda bu özellikleri gösterecek kadar çok satır yok ki ekranda.

Yine de sorunun cevabını bilmiyorum, emin değilim. Ben 2,5 dediğimiz kasada Titanium pakette yapmıştım, üstünden 4 yıl geçti..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
HakanEMRE
(düzenlendi)
Emre Şimşek yazdı:

Makyajsız kasalarda bu özellikleri gösterecek kadar çok satır yok ki ekranda.

Yine de sorunun cevabını bilmiyorum, emin değilim. Ben 2,5 dediğimiz kasada Titanium pakette yapmıştım, üstünden 4 yıl geçti..

Emre hocam merhaba yine ben :)

Bugün 2006 model Trend paket Focus'un gizli özelliklerini aktif etmek istedim ama ELM Config programına bağlanamadım.

Çeşitli hata mesajları aldım. Sanırım cihazla ilgili bir sorun var diyor ama aynı araca Forscan ile bağlanıp arıza kodlarını sildim ve yeni lastik ebatlarını tanıttım. Yani cihaz kaynaklı olsa bunları yapamazdım diye düşünüyorum.

Bazı ayarları karıştırıp denedim ama 3 farklı hata mesajı aldım sizce neden kaynaklı olabilir? Nerde hata yapıyorum?

ymcDyI.jpg

vt5ZQg.jpg

uPJnta.jpg

Bu arada mk2 Trend paketlerde yol bilgisayarı yok sanırım. Çünkü Sinyal Kolunda tuşunu göremedim. Dolayısıyla yol bilgisayarı anlık tüketim ekleme yapılamaz değil mi!

tarihinde HakanEMRE tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
HakanEMRE yazdı:

Bugün 2006 model Trend paket Focus'un gizli özelliklerini aktif etmek istedim ama ELM Config programına bağlanamadım.

Linkteki gibi yaptınız mı ayarları. Sadece ilk 10 saniyeyi izleyin.

Doğru portu seçin, doğru araç tipi seçin bir daha deneyin. O da olmazsa başka versiyonlarla deneyin.

Kablo modifiyeli mi?

Yorum bağlantısı
HakanEMRE
(düzenlendi)
Emre Şimşek yazdı:

Linkteki gibi yaptınız mı ayarları. Sadece ilk 10 saniyeyi izleyin.

Doğru portu seçin, doğru araç tipi seçin bir daha deneyin. O da olmazsa başka versiyonlarla deneyin.

Kablo modifiyeli mi?

İlk 10 saniye derken onu anlamadım hocam. Hangi videonun?

Koyuncum.com'daki yolları takip ettim ayarları ona göre seçtim ama yukarıdaki hata mesajlarını aldım.

Cihaz yeni Ford ve Mazda için. Modifiyeli oluyor herhalde. Özellikle bu ürünlerin satışını yapan bir yerden aldım. Oto Eko / Antalya

I231NE.jpg

Cihazı araca bağlamadan sadece PC ye bağlayarak programı çalıştırabiliyormuyuz? Sanki araca bağlanmış gibi menülerde gezebiliyormuyuz? 

tarihinde HakanEMRE tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çıt çıtlı bende de vardı , yazma yapmadı, elm yi değişin deneyin derim

Yorum bağlantısı
HakanEMRE
Çağlar Bayur yazdı:

çıt çıtlı bende de vardı , yazma yapmadı, elm yi değişin deneyin derim

Focus MK3 (2014) FOCCUS programı ile bazı özellikleri aktif ettik ama. Cihazda sorun olsa 2014 Focus'da da sorun çıkarırdı diye düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Özer

versiyonlarına göre değişiyor bendek elm cihazı 2008 - 2011 arasının tüm yazma açma kapama işlemlerini yapıyor 2008 öncesi ve 2011 sonrasına okuyor ama hiç bir işlem yapmıyor versiyonla alakalı galiba bu durum cihazın içindeki yazılımla 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
HakanEMRE
Serkan Özer yazdı:

versiyonlarına göre değişiyor bendek elm cihazı 2008 - 2011 arasının tüm yazma açma kapama işlemlerini yapıyor 2008 öncesi ve 2011 sonrasına okuyor ama hiç bir işlem yapmıyor versiyonla alakalı galiba bu durum cihazın içindeki yazılımla 

Hangi programı kullanıyorsunuz hocam? Ben program ile ilgili sıkıntı yaşıyorum sanırım! Cihazı satın aldığım firma bütün programlarıda yanında vermiş ama çalıştırırken bir yerde hata yapıyorum sanırım.

Şimdi FDS diye bir program indirdim, programa sorunsuz giriş yaptım ama şuan araç yok :) Araç olsaydı okuma yazma işlemini deneyecektim

Yorum bağlantısı
Serkan Özer

https://drive.google.com/open?id=1K_qXmCeMwpgb6jmaxK_-w6zlp1A3jHnk

http://civil.iffc.ru/ELMConfig/Calibration Files/5M51-12A650-LD.zip

https://drive.google.com/open?id=1D9Nj1cMdFlX_ODWTohI4cz7ua6iEJbmr elm confing uygulaması bu linkte var kullandığım çalışan programların linleride üstekiler bendeki cihazda elmconfing sıkıntısız bir şekilde çalışıyor okuma ve yazma işlemlerinde 26. sayfasından sonrasında emre abi ile resimli olarak anlatmışız rom güncellemesine kadar açıklamalı şekilde

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
HakanEMRE yazdı:

İlk 10 saniye derken onu anlamadım hocam. Hangi videonun?

Videoyu eklemeyi unutmuşum. Yaşlılık

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

bu hata ile alakalı değildir belki, bendeki cihazda her açılışta araç bilgileri kaydedilsinmi diye soruyor bende kaydediyordum. ön hafızaya sürekli araç kaydı açtığı için yeni düzenleme yaptırmıyorud. kayıtlı araçlar bölümünden silince düzeldi. 

Yorum bağlantısı
HakanEMRE
Serkan Özer yazdı:

https://drive.google.com/open?id=1K_qXmCeMwpgb6jmaxK_-w6zlp1A3jHnk

http://civil.iffc.ru/ELMConfig/Calibration Files/5M51-12A650-LD.zip

https://drive.google.com/open?id=1D9Nj1cMdFlX_ODWTohI4cz7ua6iEJbmr elm confing uygulaması bu linkte var kullandığım çalışan programların linleride üstekiler bendeki cihazda elmconfing sıkıntısız bir şekilde çalışıyor okuma ve yazma işlemlerinde 26. sayfasından sonrasında emre abi ile resimli olarak anlatmışız rom güncellemesine kadar açıklamalı şekilde

Sizin verdiğiniz linkten de indirdim yine aynı hata mesajını veriyor hocam. Bende bir sıkıntı var ama ne? Videoyu ekliyorum

Emre Şimşek yazdı:

Videoyu eklemeyi unutmuşum. Yaşlılık

Hocam parametleri aynı şekilde ayarlayıp programı başlatmaya çalışıyorum ama yukarda eklediğim hata mesajını veriyor. Videosunu ekliyorum...

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Eğer port doğru seçiliyse geriye tek bir seçenek kalıyor bu cihaz sizin aracınızla tam uyumlu değil. Belki daha yeni modeller içindir

Yorum bağlantısı
HakanEMRE
Emre Şimşek yazdı:

Eğer port doğru seçiliyse geriye tek bir seçenek kalıyor bu cihaz sizin aracınızla tam uyumlu değil. Belki daha yeni modeller içindir

Yok Emre hocam cihazla alakalı değil heralde. Çünkü aynı cihaz aynı araçta ForScan ile çalışıyor ve lastik ebatları güncellemesi yaptım ayrıca arıza kodlarını sildim.

Yeni farkettiğim bir durum oldu. Baudrate 115200 seçiyorduk ya orayı "auto" yaptığımda program çalıştı ama araca bağlayıp beyin okuma yapmadım henüz, en kısa sürede deneyeceğim şuan araç yok... Sizce auto konumunda işlem yaparmı?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
HakanEMRE yazdı:

Yok Emre hocam cihazla alakalı değil heralde. Çünkü aynı cihaz aynı araçta ForScan ile çalışıyor ve lastik ebatları güncellemesi yaptım ayrıca arıza kodlarını sildim.

Yeni farkettiğim bir durum oldu. Baudrate 115200 seçiyorduk ya orayı "auto" yaptığımda program çalıştı ama araca bağlayıp beyin okuma yapmadım henüz, en kısa sürede deneyeceğim şuan araç yok... Sizce auto konumunda işlem yaparmı?

İnanın unuttum yıllar geçti üstünden. Daha fazla bilgim yok🤷🏽‍♂️

Yorum bağlantısı
HakanEMRE
Emre Şimşek yazdı:

İnanın unuttum yıllar geçti üstünden. Daha fazla bilgim yok🤷🏽‍♂️

Teşekkürler hocam yinede çok ilgilendiniz.

Bu arada sizde Honda kullanıcısısınız heralde. Bende Accord'cuyum. 3 yıldır 2004 2.4L Accord kullanıyorum

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Aaa sizdeki güzeldir bizdeki 4 teker ve motordan ibaret bir teneke kalır yanında. :)

Yorum bağlantısı
HakanEMRE
Emre Şimşek yazdı:

Aaa sizdeki güzeldir bizdeki 4 teker ve motordan ibaret bir teneke kalır yanında. :)

Normalde araçtan çabuk sıkılan biriyim ama Accord 3 yıldır aynı heyacanı veriyor. Şahşi görüşüm apaci olmayan orjinal her Honda çok güzel benim için, her modelin ayrı bir özel ve güzelliği var

Hocam yine malum konumuzdan bir soru daha :)

Hareket Edince Kapıların Otomatik Kilitlenmesin için hangi satırı işaretliyeceğiz? Kilit ile alakalı bir çok satır var. Daha önce forumda gördüm ama şimdi bulamdım.

6rDM1o.jpg

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bunlardan hiç birisi olmayabilir. Benim ayarladığımda onun bir parametresi vardı. 5 veya 7 km/h’den 20’ye çıkartmıştım galiba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
HakanEMRE
Emre Şimşek yazdı:

Bunlardan hiç birisi olmayabilir. Benim ayarladığımda onun bir parametresi vardı. 5 veya 7 km/h’den 20’ye çıkartmıştım galiba.

Araca bağlayıp programı karıştırarak bulacaz o zaman.

Ekran görüntüsünü araç bağlantısı olmadan elm cihazını PC ye bağlayıp aldım. Araca bağlanıp READ dediğimizde parametre girecek menüler gelir belki :)

Hızlı cevaplar için teşekkürler hocam

Yorum bağlantısı
Serkan Özer

aoutulocking (main configuration parameter) ile altındakileri işaretliyorsun

page 1 yazan bölümde de kaç km hızla kapanacağını ayarlayabiliyorsun 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Ozen

Kıymeti @Emre Şimşek kardeşim 

Ve değerli arkadaşlar. Yine bir konuda yardım isteyeceğim.

aracımın otomatik cam modülü akü kutup başları çıktıktan sonra çalışmıyor.

otomatik açama yada kapatma yapmıyor .

Şimdiden teşekkürler 

Yorum bağlantısı
HakanEMRE
Fatih Ozen yazdı:

Kıymeti @Emre Şimşek kardeşim 

Ve değerli arkadaşlar. Yine bir konuda yardım isteyeceğim.

aracımın otomatik cam modülü akü kutup başları çıktıktan sonra çalışmıyor.

otomatik açama yada kapatma yapmıyor .

Şimdiden teşekkürler 

ElmConfig yada FDS gibi programla araca bağlanıp "Global Open / Close" aktif mi ona baksanız iyi olur

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen
HakanEMRE yazdı:

ElmConfig yada FDS gibi programla araca bağlanıp "Global Open / Close" aktif mi ona baksanız iyi olur

Daha önce aktifti ama galiba akü kutup başları sökülünce biraz beyinde karışıklık oldu diye tahmin ediyorum.

cihaza baglanma şansım yok lakin.😔

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...