İçeriğe Yönlendir

Focus II - Gizli Özellik Açma

Ali Eren

Recommended Posts

Ali Ünal
Fatih Ozen yazdı:

Daha önce aktifti ama galiba akü kutup başları sökülünce biraz beyinde karışıklık oldu diye tahmin ediyorum.

cihaza baglanma şansım yok lakin.😔

akü sök tak işlemlerinden sonra kalibrasyon yapmak gerekiyor. bildiğim kadarıyla focus araçlarda global açma kapama özelliği aktif oluyor. kalibre edip dener misiniz.

kalibrasyon işlemi için kontak açın yada arabayı çalıştırın (tavsiye edilir). soför kapısındaki kumandadan elinizi çekmeden camı sonuna kadar açın cam tamamen açıldıktan sonra 3 saniye kdar daha tutmaya devam edin. sonra aynı işlemi kapatma için de tekrarlayın. bütün camlara teker teker yaptıktan sonra deneyebilirsiniz. 

tahminimce şu an aracın cam açma tuşuna basılıp bırakıldığında cam sonuna kadar inmiyordur. kalibrasyon işleminden sonra bu özellik aktif olur ise global açma kapama da aktif olmuş demektir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen
Ali Ünal yazdı:

akü sök tak işlemlerinden sonra kalibrasyon yapmak gerekiyor. bildiğim kadarıyla focus araçlarda global açma kapama özelliği aktif oluyor. kalibre edip dener misiniz.

kalibrasyon işlemi için kontak açın yada arabayı çalıştırın (tavsiye edilir). soför kapısındaki kumandadan elinizi çekmeden camı sonuna kadar açın cam tamamen açıldıktan sonra 3 saniye kdar daha tutmaya devam edin. sonra aynı işlemi kapatma için de tekrarlayın. bütün camlara teker teker yaptıktan sonra deneyebilirsiniz. 

tahminimce şu an aracın cam açma tuşuna basılıp bırakıldığında cam sonuna kadar inmiyordur. kalibrasyon işleminden sonra bu özellik aktif olur ise global açma kapama da aktif olmuş demektir.

Ali bey çok teşekkür ediyorum.

netice hakkında bilgi veririm.

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Fatih Ozen yazdı:

Ali bey çok teşekkür ediyorum.

netice hakkında bilgi veririm.

Ali bey tekrar teşekkür ederim hallettim 

herşey normale döndü

Yorum bağlantısı
Ali Ünal
Fatih Ozen yazdı:

Ali bey tekrar teşekkür ederim hallettim 

herşey normale döndü

rica ederim. iyi günler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Fatih Ozen yazdı:

Kıymeti @Emre Şimşek kardeşim 

Ve değerli arkadaşlar. Yine bir konuda yardım isteyeceğim.

aracımın otomatik cam modülü akü kutup başları çıktıktan sonra çalışmıyor.

otomatik açama yada kapatma yapmıyor .

Şimdiden teşekkürler 

Saygıdeğer Fatih Hocam,

kusura bakmayasın çok geç fark ettim:(

Neyse ki sorun çözülmüş. Ford’da camları en üst ve en dip noktalara getirip düğmeye basmaya bir kaç saniye devam ederek programlayabilirsiniz, güzel bir bilgi, burada bulunsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen
Emre Şimşek yazdı:

Saygıdeğer Fatih Hocam,

kusura bakmayasın çok geç fark ettim:(

Neyse ki sorun çözülmüş. Ford’da camları en üst ve en dip noktalara getirip düğmeye basmaya bir kaç saniye devam ederek programlayabilirsiniz, güzel bir bilgi, burada bulunsun.

Değerli forumdaşım emre kardeşim.

est. Kusur yok ne demek.

iyiki forum üyesiyim iyiki sizlerle arkadaşım.

çok teşekkürler 😊 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Özer

Hepsini teker teker kodlaman gerek cam kapalıyken aşağı indirip 10 sn yukarı basılı tutup kapandıkdan sonra 10 sn veya 15 sn beklemen gerekiyor daha sonrasında hepsi otomatik olur 

Teker teker tüm camlara yapman gerek 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oğuzhan Dinçel

Çorum'da Focus 2 için gizli özellik açabilecek kimse var mı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oğuzhan Dinçel
Alpay Sumer yazdı:

Focus gruplarından birinde Demir Tuna var, ikametgahı Bursa ama Amasyalı kendisi. Bu hafta içinde geçecekmiş memleketine. Geçerken uğrayacak halledecez inşallah. Teşekkür edeirm. 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

ayarlarla oynarken anlık yakıt tüketimi ekranını kaldırmışım geri açamıyorum. nerden olduğunu bilmiyorum. 100 km yakıt değeri aktif çalışıyor. bilen varmı acaba?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Özer

14926377366_7f5e77fc1e_b_d.jpg

Biraz geç oldu ama ekrandaki tikler böyle işaretli olması gerek 

Shift up indicator level 1 / hill hold menü mps6 levek2/3 tiki işaretliyse onlar o yüzden çalışmıyor 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
Serkan Özer yazdı:

Biraz geç oldu ama ekrandaki tikler böyle işaretli olması gerek 

Shift up indicator level 1 / hill hold menü mps6 levek2/3 tiki işaretliyse onlar o yüzden çalışmıyor 

bu proğramı hangi cihazla kullanıyorsunuz. bende forscan proğramı kullanıyorum  menüsü farklı 

Yorum bağlantısı
HakanEMRE
Aydın Akdeniz yazdı:

bu proğramı hangi cihazla kullanıyorsunuz. bende forscan proğramı kullanıyorum  menüsü farklı 

Elm Config

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Özer

Elm327 ile kullanıyorum programların linki vardı önceki sayfalarda ordan indirebilirsin 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Muhammed Emin

Bu gizli özelliklerde autotrasmission (sport - eco modu) varmış. Bunu elm config ile nasil açabilirim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Haydar Ali Samur
Muhammed Emin yazdı:

Bu gizli özelliklerde autotrasmission (sport - eco modu) varmış. Bunu elm config ile nasil açabilirim.

Burda anlatılıyor nasıl olduğu.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Antalya'da kablosu olan ve benim ayna altı aydınlatma yı açabilecek bir forumdaş var mı? Yada yeni alıp kabloyu tavsiye eden biri link atabilir mi? Bir sürü ürün var piyasada.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cengiz Yılmaz
(düzenlendi)
Haydar Ali Samur yazdı:

Burda anlatılıyor nasıl olduğu.

Merhaba

Arkadaşım teşekkür ederim.

Çok çok iyi bir paylaşım olmuş.

Bu güncel elm cihazından banada lazım. Nereden satın alabilirim.

Bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum.

Forum arkadaşlarda İstanbul Anadolu yakası taraflarında yardımcı olabilecek varsa lütfen bir yardımcı olabilirse çok memnun olurum.

Birkaç özelliği aktif etmek istiyorum. Dilerseniz uygun olduğunuzda bana 505 756 7661 tel. ilede ulaşabilirsiniz.

Lütfen yardımcı olur musunuz.

Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

tarihinde Cengiz Yılmaz tarafından düzenlendi
Ekleme ve imla.
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Cihazı tanıttım ama bir türlü ECU ya bağlanamadım.  18F25K40 FTDI çipli ve HS MS anahtarlı cihaz elimdeki. Windows 10 64 bit ile olmaz yorumları okudum, sanal makinadan windows 7 32 bit ile denedim olmadı, bir bağlanır gibi yaptı ElmConfig hiçbir değer okumadı. Nerede yanlış yapıyorum bilemedim.

Anlaşmazlık mi açayım ne yapayım bilemedim.

https://a.aliexpress.com/_BValIH

HsTp71.png

HsTBqA.png

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Anlaşmazlık mi açayım ne yapayım bilemedim

Açtım Sabah. İade gelmiş bile hesaba. Ürünü de geri istemiyor anladığım kadarıyla.

HpJbKn.jpg

Ne alayım şimdi, taktım kafaya yazılımı güncelleyip, ayna altı aydınlatma hattını açıp, sinyal süresini uzatmam lazım :)

İzmir'de elden alabileceğim birey varmı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen
Burak Koca yazdı:

Rom'un yazılması 5-6 kere çeşitli işlemler yüzünden yarıda kaldı, program hata verdi. Neyseki en sonunda düzgünce Rom'u yazdırmayı başardım. Çok riskli bir işlem, neyseki en sonunda başardım yazdırmayı.

Şu stresi bende yaşadım az önce, %40 larda hata verdi 800/20000) tekrar başlattım ikinci de yüklendi şükür. Tekrar okutunca hala 243 gibi bir sürüm yazıyor ama Eco mode falan açtım elhamdülillah.

LEhTtS.jpg

LEjUEx.jpg

Ayna altı aydınlatma da açıldı, elektrik işi kaldı sadece.

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Açtım Sabah. İade gelmiş bile hesaba. Ürünü de geri istemiyor anladığım kadarıyla

Pic in bir bacağı boştaymiş, lehimledim çalıştı, ne yapmak lazım şimdi? Elemanla irtibata geçip tekrar ödeme mi yapsam 🤔

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...