İçeriğe Yönlendir

Paran Yoksa Öleceksin

Servet Aydın

Recommended Posts

Ali Gök

Servet abi çok geçmiş olsun. Tez zamanda iyileşecek inşallah 

dar zamanda insanımız sıkıntın olduğunu anladığında yol veriyor genelde hepsinden allah razı olsun yaşayan bilir ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Abi cok geçmiş olsun böyle bir yaralanma için ilgili uzman desteği almadan acilde halletmek gerçekten büyük cesaret sonuçta genç bayan hasta, sinir kas ile ilgili söylenenleri ise çok dikkate alma biraz özel hastane şişirmesi olabilir 
Dr, hastahane sahibinin acil çağrısı ile geldi. Direk ben çağırsam belki, ancak kafatası kemiği net ortada görünen 3 cm açık yerde pek sağlam birşey kalmaz. Ayrıca, işlem başlangıç, yapılanlar ve bitiş fotoğrafları var epey bol miktarda. Lazım olacak ileride
Servet Abi.., geçen acildeydim, bir hasta vardı, içeriden damarı yırtılmış devlette de yapılamayacağını anladılar, anladığım kadarı ile dışardan doktor çağırdılar ve özele sevk ettiler, acıbademe götürdüler, anlamadıkları durumlarda yani uzmanlık gereken yerler de uzmanları çağırıyorlar, sorumluluk almıyorlar. icapta hazırda doktorlar bekliyor ve gördüm genel cerrah geldi bir hasta için, başka hasta için, nörolog geldi vs. hani yanlış bir şey demeyimde sorunun suçun çoğu karşınıza çıkan doktorda gibi, dediğin gibi ya plastik cerrahı çağıracak yada sevk edecekti.. hukuki işlem tespit falan başlattın mı?
Rapor çıksın başlayacağım
Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Abi çok geçmiş olsun. Allah bir daha yaşatmasın inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Tekrar geçmiş olsun abi. Allah kimseyi evladıyla sınamasın :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Simdi gordum konuyu. Cok gecmis olsun Servet abi. Kazada Allah korumus.

Diger serefsizlerden de sen korumussun abi. Resmen o sekilde dikip birakacaklardi... 

Fotografi girunce inanamadim resmen.

Cocukken dizimi yarmistim da hasta bakici veya temizlikcimiydi hatirlayamadim pazarlikla dikmisti dizimi. O gunden bu gune bir sey degismemis demekki. 

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Çok geçmiş olsun abi Allah tez zamanda sağlığına kavuşmayı nasip eder inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Servet Bey büyük geçmiş olsun. Ablamıza acil şifalar diliyorum. Sussam gönül razı değil, konuşsam faydası yok... Bu millet böyle çalışanlarla muhattap olmayı hak etmiyor. İnşallah en kısa sürede hiçbir iz kalmadan tedavisini olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Çok geçmiş olsun. Bir şekilde toplumsal bilinci yükseltemezsek çağ atlamanın falan anlamı kalmıyor. Toplum olarak ne yazıkki en cahilimiz kadar cahiliz. Geçen diş muayenesine gittim. Geçici dolgu yaptık haftaya diğer dişle beraber yaparız dedi. Sonraki gitmemde kalıcı yapmışım niye öyle birşey dedim ki diyor. İyi niyetli de biri ancak her işin bir standardı olması lazım. Tekrar tekrar geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Benim oğlanı 3 yaşında iken kene ıssırmıştı.Devlet hastanesine gittik keneyi çıkardılar atılar :) şaka gibi.Sonra çocuk doktoruna sevk ettiler.Çocuk doktoru durumu biliyor ve çocuğun bademciklerine bakıp antibiyotik yazdı.Doktor hanım siz yanlış anladınız bizim sorunumuz çocuğun boğazı değil çocuğu kene ıssırdı ayrıca biz antibiyotik kullanmıyoruz dedim.Bu bir afra tafra yaptı bende verdim veriştirdim ordan çıktım.Aldık çocuğumu afyon tıpa götürdük orda bir güzel ilgilendiler ama bu arada bizdeki korku büyüdü çünkü çocuğun sırtı komple morardı.O zamanlar kene salgını vardı.Bu gazipaşadaki doktoru şikayet ettim,kimi kime şikayet ediyorsun çok pişmanım onu mahkemede süründürmediğime.Ve bu doktor olduğunu düşünen hanım hala çocuk doktorluğu yapıyor aynı hastanede.Üzülüyorum ona muayeneye giden ailelere.İmkanı olan özele gidiyor alanyaya imkanı olmayanda bu gibi kişilere muhtaç malesef.Ne demiş Hz Ömer fıratda deve ölse ALLAH benden bilir.Nerde öyle liderler,Elbet birileri hesabını bir şekilde verecek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Deve ölse Allah Hazreti Ömer’den bilecek. Hazreti Ömer’im diyenler ayağını denk alsın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Anestezi teknisyeni olan bi dostum var.  Aneliyathane de doktor hemşire muhabbetlerini anlattı, midem bulandı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
1 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

.Ne demiş Hz Ömer fıratda deve ölse ALLAH benden bilir.Nerde öyle liderler,Elbet birileri hesabını bir şekilde verecek.

Ah canım kardeşim, nerede öyle liderler ve nerede öyle toplum ki maalesef liderler bizim yansımamız.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Ziya Deniz
(düzenlendi)

Öncelikle çok geçmiş olsun. Çok atılıp tutulduğu için iki kelime de olsa yazma ihtiyacı hissettim. Birkaç husus gözden kaçıyor afaki bakılırsa. Ülkemizde sağlık sistemimiz üst düzey değil eksikleri gedikleri olabilir,bunu kabul ediyorum. Ama mevcut şartlar devlet hastanelerini maalesef kalitesiz hizmet vermeye yönlendiriyor. Burda sağlıktaki performans sistemi başlıca sorumlu. Sistem şunu söylüyor çok hasta bakmazsan performans alamazsın buda hasta bakılan süreyi kısalttığı için kaliteyi düşürüyor. İkincisi özellikle devlet hastanesi acilleri bilinçsiz hasta başvurularından dolayı gerçek hastaya da bakılacak vakit bırakmıyor. Burnu akan acile giderse olacağı bu. Bulunduğum şehir için söylüyorum günlük 3000 acil servis başvurusu oluyormuş. Bu nüfusuna oranla bu şehir için dünya ortalamasının çok üstünde. 

Şimdi sizin yaşadığınız talihsiz kaza ile ilgili birkaç şey söylemek isiyorum. Acile böyle vakalarda icabçı plastik cerrah çağrılabilir. Ama o hastane için plastik cerrah var mıydı bilmiyorum. Ama çoğu plastik cerrah bu vakalarda hastanelere gitmez. Acil uzmanı genelde kendi sütürünü atar. Bir yarada iz kalıp kalmayacağı atılan dikiş tekniğinden daha çok yaranın derinliği ve hastanın yaşına bakar.Estetik dikiş diye birşey yoktur. Düzgün yapılmış dikiş vardır. Burda bir noktada sonradan gittiğiniz doktorun hatası mevcut sizi önceki hekime karşı öfkenizin artmasına sebep oluyor. Birincisi hiçbir doktor derin yaralarda iz kalmaz garantisi veremez ikincisi sinir dikme diye birşey yok sonuçta vatandaş bilmez salla sallayabileceğin kadar üçüncüsü sütürünü açtığın yaranın kasları dikilip dikilmediğini göremezsin.

Kendim devlette veya acilde çalışan biri değilim ama gördüğüm kadaryla durum bu. Tekrardan geçmiş olsun diyorum.

tarihinde Yusuf Ziya Deniz tarafından düzenlendi
imla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Servet abi çok geçmiş olsun, 2 kız babası olarak her yazdığın cümleyi hissettim. Rabbim bir an önce sağlığına kavuştursun... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yusuf, bir ara baktığın pencereyi kapa, diğerinden bak. Kafatası görünen bir kesiğin hattında sadece iki damar mı var, beyaz ince hatlar nedir, bir araştır.

Ameliyatı yapan vatandaş görevini yaptı, öteki şahsiyetlerin elleri kopsaydı da işlem yapmasaydı. Koca koca dikişler ile iz kalmayacak diyorsun. Yaşa ve öğren sende.
Ben yaşadım kendimde ve öğrendim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Gelmiş geçmiş olsun abim, Allah beterinden sakınsın. 

“Sıra beklemiyorum artık” ama en iyi doktorlar daha iyi şartların olduğu özel hastahanelere geçtiler bile. 

Babam düğünümden önce yüklü kamyonun üzerinden betona düştü, hareket edemiyordu devlette 16.000tl istedi bi doktor müsveddesi açık ameliyat ve garantisi yok. Özele götürdük ambulansla toplam yatak vs parası dahil 3.000tl verdik, kapalı ameliyat oldu ameliyat sonrası ayağa kalktı ve 20 gün sonra düğünümde oynadı. Ameliyatı yapan doktor devlette sivrilince sürmüşler bu da “bırakmak zorunda kaldım” diyor. Böyle bir ülkeyiz. Ama sizi temin ederim ki yollarımız bi’harika(!)

Saygılarımla

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Yusuf Ziya Deniz
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Yusuf, bir ara baktığın pencereyi kapa, diğerinden bak. Kafatası görünen bir kesiğin hattında sadece iki damar mı var, beyaz ince hatlar nedir, bir araştır.

Ameliyatı yapan vatandaş görevini yaptı, öteki şahsiyetlerin elleri kopsaydı da işlem yapmasaydı. Koca koca dikişler ile iz kalmayacak diyorsun. Yaşa ve öğren sende.
Ben yaşadım kendimde ve öğrendim

Herkes vatandaş pencerisinden gördüğünü yazdı ben de hekim pencerisinden. İki damar demişssin ben damar ile ilgili birşey demedim sadece sinir dikimi diye birşey yok dedim. İz kalıp kalmamasıyla ilgili en önemli etken yaranın derinliği ve hasta yaşı belirleyicidir dedim dikiş tekniği sonra gelir dedim,ilk dikilende iz kalmayacak demedim. 

Yorum bağlantısı
Necdet Tuzkan

Geçmiş olsun dostum rabbim acil şifalar versin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
29 dakika önce, Yusuf Ziya Deniz yazdı:

Öncelikle çok geçmiş olsun. Çok atılıp tutulduğu için iki kelime de olsa yazma ihtiyacı hissettim. Birkaç husus gözden kaçıyor afaki bakılırsa. Ülkemizde sağlık sistemimiz üst düzey değil eksikleri gedikleri olabilir,bunu kabul ediyorum. Ama mevcut şartlar devlet hastanelerini maalesef kalitesiz hizmet vermeye yönlendiriyor. Burda sağlıktaki performans sistemi başlıca sorumlu. Sistem şunu söylüyor çok hasta bakmazsan performans alamazsın buda hasta bakılan süreyi kısalttığı için kaliteyi düşürüyor. İkincisi özellikle devlet hastanesi acilleri bilinçsiz hasta başvurularından dolayı gerçek hastaya da bakılacak vakit bırakmıyor. Burnu akan acile giderse olacağı bu. Bulunduğum şehir için söylüyorum günlük 3000 acil servis başvurusu oluyormuş. Bu nüfusuna oranla bu şehir için dünya ortalamasının çok üstünde. 

Şimdi sizin yaşadığınız talihsiz kaza ile ilgili birkaç şey söylemek isiyorum. Acile böyle vakalarda icabçı plastik cerrah çağrılabilir. Ama o hastane için plastik cerrah var mıydı bilmiyorum. Ama çoğu plastik cerrah bu vakalarda hastanelere gitmez. Acil uzmanı genelde kendi sütürünü atar. Bir yarada iz kalıp kalmayacağı atılan dikiş tekniğinden daha çok yaranın derinliği ve hastanın yaşına bakar.Estetik dikiş diye birşey yoktur. Düzgün yapılmış dikiş vardır. Burda bir noktada sonradan gittiğiniz doktorun hatası mevcut sizi önceki hekime karşı öfkenizin artmasına sebep oluyor. Birincisi hiçbir doktor derin yaralarda iz kalmaz garantisi veremez ikincisi sinir dikme diye birşey yok sonuçta vatandaş bilmez salla sallayabileceğin kadar üçüncüsü sütürünü açtığın yaranın kasları dikilip dikilmediğini göremezsin.

Kendim devlette veya acilde çalışan biri değilim ama gördüğüm kadaryla durum bu. Tekrardan geçmiş olsun diyorum.

Devletin milletimizin durumundan bi haber olması mümkün değil.Bu yeni birşey değil eskidende böyle idi.Bu millet burnu kanasa bile acile gidiyor.Acillik olanda acilde acillik olmayanda acilde.Şimdi çocuğunun ateşi var düşüremiyor nereye gitsin bu ve bunun gibi bir sürü örnekler mevcut canım ülkede.Benim bulunduğum ilçede acil bölümünü yoğun olarak hiç görmedim.Büyük illerde bu hat safhalara varabiliyor.Yine iş görev aşkı ile memleketi yöneten seçim meydanlarında.Vatandaşlarım sizi yönetme aşkı ile yanıp tutuşuyorum beni başbakan yapın diyen zihniyetin bunları düşünmesi lazım.Suçlu hiçbir zaman vatandaş olamaz.Eksik yetmiyor yetiştir o halde.Bizim insanımız herzaman herşeyin en iyisine layık ama bu canım millet herşeyin en kötü ise sınanıp duruyor.Hep idareye alıştırıldı ve hala idare edebilmek için uğraşıyor.Cumhurbaşkanı teog kalkmalı diyor eğitim bakanı akabinde kaldırdık diyor.Ben yaptım oldu.Cunmuhbaşkanı kalkmalı dedi hemen kaldırmı dedi.Senin alternatifleri üretmen lazım.5.sınıfdan beri teoga hazırlanan ülkemin garip çocuklarının suçu ney.Bu bir örnek hersökterde bunun gibi neleri var.Ben bu konuda Servet abiye katılıyorum.Gerçekten olabildiğince dirayetli durmuş aksi halde ilk müdahaleyi yapanlara şidten bile uygulayabilirdi.Ondan sonra haberlerde görürdük sağlık sektöründe şiddet.Neden kimse vatandaşın penceresinden bakmıyor.Bizim kaybımız anlayışlı olamamamız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bir tarafta 10 dakika sürmeyen dikiş, diğer tarafta 1.5 saat süren dikiş. Dr kızımla zaten muhabbet etmiş içerde. Yazıklar olsun. Sonra niye Dr dayak yedi diyoruz. Oran yazamam ama çoğu hak ediyor

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat
46 dakika önce, Yusuf Ziya Deniz yazdı:

Yusuf bey konulara kendi pencerenizden bakınca haklısıniz ne kadar çok hasta o kadar performans bir o kadar maaş demek oluyor doktorlar da daha fazla maaş almak için daha hızlı daha umursamaz hasta bakıyor nerde o zaman insan sağlığı olay tamamen sayı ve maaş ekseninde mi ? Örneğin hamilelik testi için bir kadın doğum uzmanından randevu almak isteyince Yenimahalle Devlet hastanesi en erken 15 gün sonraya gün veriyor bu durumda vatandaş acile gidip hamilelik testi yaptiyor. Şimdi burda acile giden vatandaş mı suçlu yoksa en basit test için bile 15 gün öteye randevu veren sistem mi? Bir gün Tıp fakülteleri yeterince mezun verirde ülkemizde yeterince rekabet ortamı yaratılirsa işte o zaman kalite artar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
27 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bir tarafta 10 dakika sürmeyen dikiş, diğer tarafta 1.5 saat süren dikiş. Dr kızımla zaten muhabbet etmiş içerde. Yazıklar olsun. Sonra niye Dr dayak yedi diyoruz. Oran yazamam ama çoğu hak ediyor

Bütün devlet kurumlarındakiler hak ediyorlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...