İçeriğe Yönlendir

Paran Yoksa Öleceksin

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın

malesef benzer durumlara ben de hekim olarak şahit oluyorum zaman zaman, hekim arkadaşların empati eksiklikleri işi zıvanadan çıkarıyor. Tamamen karakter meselesi. 

Daha diyecek sözüm yok doktorum. Ama adaletin terazisini işleteceğim. Ucu kime dokunursa artık
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Benzer durumda geçmişte felç geçiren annemi Vertigo teşhisiyle acilden eve göndermişlerdi devlet hastanesinden. Mr ve benzeri çekimleri gören başka bir profesörün ilk sorduğu soru; "Hasta şu anda hangi yoğun bakımda tutuluyor?" şeklinde olmuştu. Şansımız varmış ki annem kendiliğinden pıhtı atması sonucu ufak kalıntılarla düzelmişti.

Ne diyelim bazı insanların yatacak yerleri yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Tiryaki

Abi çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin. Allah beterinden korusun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
4 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

hep derim, yozlaşmış toplumuz cahiliz, yapacak birşey yok, olmak üzereyken bozdular, bozalı 79 sene gibi bir zaman geçti, ahh ahh....

Az önce bizim bekçinin hanımı doğum sanıcı tutmuş, SSK lı ikiside, Finikede kadın doğumcu yok, şöyle yok, olan adamın muayenehanesi var, canı isterse geliyormuş gelmedi....

ambulansla Antalyaya sevk ettiler, çıktı yola, kumlucada doğum başlayınca apar topar kumluca devlet hastanesine getirmişler,  sonradan öğrendikki Antalyaya gitse ambulans ve şoför parası 1750 tl. alacaklarmış, hani nerede ssk hani ücretsiz sağlık nerede, adam zaten fakir, biz olmasak yazık olacak, hale bak yahu çağ atladık haaa :angry:

Bu işte bir terslik var abi

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

abi gecmis olsun Rabbim şifalar versin tez zamanda

ayni olay başımıza geldi yegenim aquaparkta cenesini carpiyor açılıyor devlet hastanesi aciline getirdik dr illa dikis atacam diye tutturdu bizde scrip gibi adi olan bir yapıştırıcı var yapistirsaniz dedik yapmayinca kacirdik ozel hastahaneye gittik orada ki hemsire yapistirdi ama iki tarafi bir araya getirip yapistirmasi gerekiyor fakat bir araya getirmeden gelisi guzel yapistirdi ablam uyarmasina rağme dr dikkate almadi hemsire  hanim yapistirdim diyosa yapistirmistir dedi kestirip atti

bizde kendimiz medikalden  scripi alip hemşire olan ablam ve arkadasinin yanina gittik yapistirdilar Allah tan ablam hemsire idi biz de o sayede atlattık  cok şükür iz falan da kalmadi inşaallah sizinkinde de kalmaz

uzun lafin kisasi Allah eksik etmesin muhtac da etmesin hastahanelere

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

Geçmiş olsun Servet abi Allah cc acil şifalar versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Allah şifalar versin.Kızınızın yüzündeki tebessüm hiç solmasın. Bazen raydan çıkıyor insan. Geçirdikleri kaza sonrası kardeşimin eşini amerikan hastanesine kaldırdılar. Orada kafasına cerrahi müdahale yapıldı. O nasıl bir cerrah ki kafadaki toz ,toprak, ot v.s yi temizlemeden dikmiş. Üç gün orada kaldık. Sonra zonguldak a döndük. Doktora gittik ki adam gördüğüne inanamadı. Enfeksiyon yüzünden Bir kez daha ameliyat olmak zorunda kaldi. Derinin altından çıkanlara inanamazsınız. Gel de şimdi sövme (yakalasan dövme ) tekrar geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Her insan sevdigi isi yapmali. Bazen tercihlerimiz para kazanma veya malesef mecburiyet veya cevre baskisi gibi nedenlerle etkileniyor malesef.

Bazi meslekler var ki ciddi sevgi gerektirir ve hata kaldirmaz. Doktorluk da bunlardan biri hatta belki de en kutsal mesleklerden biri ama sirf doktor olmak icin doktor olanlar insani katil bile ediyor. Tiplerinden bile okunuyor zaten, meymenetsiz oluyor... Siddete karsiyiz ama zaten doktorluk, ogretmenlik gibi meslekleri severek yapana kimse siddet uygulamaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Servet çok geçmiş olsun.Allah insanlara evladıyla ilgili dert vermesin.Acil şifalar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Abi cok buyuk gecmis olsun. Allah bizi evlatlarimiza, evlatlarimizi da bize bagislasin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Çok geçmiş olsun abi, konuyu yeni gördüm. Söylenecek çok da diyemiyorum işte burada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Çok çok geçmiş olsun Servet bey, çok büyük ve talihsiz bir kaza atlatmışsınız. Maalesef sağlık sistemimiz böyle ve bir çok sağlık çalışanlarımızda bu sitemin çarkları arasında eziliyor veya insanlıklarından uzaklaşıyorlar. Oğlum 8 yaşında elinde açık mısır konservesiyle kuzeninden kaçarken düşüp burnunu kesmişti. Hiç bir hastanede nöbetçi estetik cerrah bulamayınca sinirden çıldırmıştım. Tekrar geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Çok geçmiş olsun abi. Allah şifa versin.. Bilinçli olmanız herşeyi olumluya çevirmiş..

Yazılanlardaki gibi fakir yada çevresi olmayan birisi olsanız sonuç kötü olabilirdi.. Tekrar tekrar düşünüp üzülüyor insan..

Yazılanların çoğunu okudum. Biyerlerde bir eksik var. Yanlış olan herşeyi herkes biliyor ama yanlış gene yanlış olarak gidiyor.  Ülkece köklü değişim gerekli bize.. Evlatlarımıza enkaz bırakacağız maalesef..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Abi çok geçmiş olsun. Yaşanan olay için üzüldüm. Tekrarını kimseye göstermesin Allahım inşallah.

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Geçmiş olsun abi .Kızına da acil şifalar dilerim. Şimdi gördüm.Her zaman devlet memuru olarak devletin kurumlarina  gitmeye çalışıp koşarak kaçarak ailemi özel e taşımaktan  bende yoruldum.Sene başından beri kaç kere değişen eğitim sistemi sınav sistemini  ogrencilerime aciklayamamaktanda  yoruldum.Ama yine de alın terine  ihanet edene acimamali  inadindan  da vazgeçme doktor konusunda.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Abi çok çok geçmiş olsun, ilk resmi görünce bir an ağlayasım geldi. Çok şükür ki doğru ellerde tekrar sağlığına kavuşacak Esma kardeşim. Bazı sağlık personelinin vurdumduymazlıklarına inanamıyorum. Denetimsizlikten kaynaklanıyor çoğu şey. Kendi işimde pilotlara ufacık bir memnuniyetsizlik yaşatsam 2 kelimelik bir pilot mailiyle benim o gün nasıl çalıştığımdan ses kaydıma kadar dinlenir edilir ve memnuniyetsizliğin sebebi bulunup ilgili kimse cezalandırılır ama doktorların böyle bir şeyi yok. Hastaya, hasta yakınına köpek çekerler, zaten işlerini yapıyorlardır(!) ondan sonra hastayla zerre ilgilenmezler. Şikayet edersin hiç bir şey olmaz. Bu devirde bunları dövmekten başka bir şey bırakmıyorlar bazen. Umarım sen adaletin terazisini bunlar için işletebilirsin abi, çok sevinirim. Geçen sene babamın çektiklerine bir nebze olsun cevap olur benim için...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
19 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Esra'da seni soruyor. Fatih abim 112yi aradığım için beni ödüllendirecek mi diyor. Geldiği zaman ver elektro şoku. Aklı başına gelsin

Esma ie ayni takimi tutmadigi surece 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

abi büyük geçmiş olsun konuyu yeni gördüm. gülen yüzü hiç solmasın inşallah. hep o ikinci resimdeki gibi gülsün :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Pamukcu

çok geçmiş olsun tekrarı yaşanmaz inşallah...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...