İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
On 25.06.2018 at 20:14, Koray Demir yazdı:

Akıllı araçtır Fordlar. Kapılar kilitlendiğinde elektrik belli bir süre (20 dk) sonra kesiliyor.

Emin misin.. Koltuk ısıtmayla çok akü bitirdim ben. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Yeni araçların çoğu kapılar kilitlendikten belirli bir süre sonra uyku modu gibi bir moda giriyor ve belli modüller hariç enerjiyi kesiyor. Ford’a özel bir şey değil.

Mehmet abi bizim araçlarda gibi eski araçlar pek olmayabilir bu özellik :) 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

10 gündür yatıyordu evin önünde . çalıştırdım gezdirdim canavarı . 5 gün mersinde dayımın broadwayle gittim heryere bu uzay aracı gibi geldi sonrasında :D   kaşıntı tuttuğunda gidin eski bir araba kullanın 4 5 gün sonrasında nasıl kıymet biliyorsunuz görün derim ....

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
25 dakika önce, Ali Gök yazdı:

10 gündür yatıyordu evin önünde . çalıştırdım gezdirdim canavarı . 5 gün mersinde dayımın broadwayle gittim heryere bu uzay aracı gibi geldi sonrasında :D   kaşıntı tuttuğunda gidin eski bir araba kullanın 4 5 gün sonrasında nasıl kıymet biliyorsunuz görün derim ....

Yanlışlıkla kendininkinden daha iyi araç kullansana bir :D çok güzel borca giriyorsun demedi deme :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
2 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Yanlışlıkla kendininkinden daha iyi araç kullansana bir :D çok güzel borca giriyorsun demedi deme :) 

yok o işe girmem hiç  :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Eminim, arkadaşlar inanmadı bahçede çay içerken iç aydınlatmayı açıp kapıyı kilitledim 10~15 dk sonra söndü.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kullandığım Focus 1, 2 ve 3 hepsinde kesiyordu. Koltuk ısıtma yoktu 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Eminim, arkadaşlar inanmadı bahçede çay içerken iç aydınlatmayı açıp kapıyı kilitledim 10~15 dk sonra söndü.

Benim 2009 Focus da iç ışık açık kalırsa bir süre sonra kapatıyor ama çakmak sürekli açık. Belki çakmaklık çok akım çekmediği için farkedip kapatmıyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Klima çok soğutmuyor diye sanayiye götürdüm, gölge ve Korkuteli 25 derece, ayak kısmını ölçtü 29, hava çıkış menfezlerini ölçtü yanlar 13, orta 8 derece. Borulara baktı terleme der var sıkıntı yok dedi, polen filtresi eski ise soğutmaz dedi. 2 ay sonra senesi geliyor bakımın, öne çekeceğiz artık. Öğlen Antalya da soğutmadi bir türlü içeriyi (31 dereceydi hava), 20 ye falan ayarlıydi, acaba iç havayı mi yanlış ölçüyor? 1 saat yol geldim hiç susmadi, eskiden içeriyi ayarlayıp yavaşlardi.

Direksiyon titremesi gitti şükür, sol ön iç 10 dış 20 gram çıktı makinada. Üzerinde de baktirdim balans 0.

Bacanağın tanıdığı bir pompaciya götürdük aracı enjektör de ses falan yok dedi içim rahatladı :)

Bundan sonra bu konuya yazacağım ilk şey "volan ve balata değişti" olacak sanırım, tek sıkıntı o şimdilik :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Yanlışlıkla kendininkinden daha iyi araç kullansana bir [emoji3] çok güzel borca giriyorsun demedi deme [emoji4] 

Çok zor hatta imkansız. Geçen hafta toyota hibrid günlerinde toyota Türkiye yetkilileri tanıtım yaptı. Akabinde Auris 1,8 hibrid kullandım. Auris sıradan cilionun pillisi gibi geldi hiç cezbetmedi. Sonra Lexus GS 300 h test sürüşü yaptım. Ama gerçekten harika bir araçtı. Taba rengi deri döşeme, hafızalı direksiyon, ekran amimasyonlu ekran, 2.5 lt +elektrik motoru vs. Yolu biraz uzattım gaza bastım herşey mükemmeldi. Sadece arkada oturan tıfıl bu hızda araç kayabilir dedi. Lastiklerin ölçüsüne baktınmı deyince sustu. Aracı istanbuldan getiren kişide tık yok tu adam arabayı biliyordu çünkü. Şok araçtan inerken aracın fiyatı 618000 tl. Rakamı duyunca borca girmeyi bile düşünemiyor insan. 529628254fc098bcb28f14501d3868cb.jpgfbb1f547d19b2fbc4050301b6984e4da.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Benim 2016 fiesta ve 2012 mondeoda kontak kapatınca çakmak elektiriği kesiliyor.

Benim 2009 Focus da iç ışık açık kalırsa bir süre sonra kapatıyor ama çakmak sürekli açık. Belki çakmaklık çok akım çekmediği için farkedip kapatmıyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Güneş gidince dedim şu klima işine birde ben bakayım, iç hava sıcaklığı ölçen sensör toz içinde kalmış, elimden geldiğince temizledim. Koltuk altlarından 6 adet 500ml su şişesi çıkardım. Yarım öğlen denerim fark varmı [emoji4]

Muayeneye giderken söktüğüm 3. fren lambası devesini bağladım.

88fa2211154e6e995f604175d501c5fc.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çok zor hatta imkansız. Geçen hafta toyota hibrid günlerinde toyota Türkiye yetkilileri tanıtım yaptı. Akabinde Auris 1,8 hibrid kullandım. Auris sıradan cilionun pillisi gibi geldi hiç cezbetmedi. Sonra Lexus GS 300 h test sürüşü yaptım. Ama gerçekten harika bir araçtı. Taba rengi deri döşeme, hafızalı direksiyon, ekran amimasyonlu ekran, 2.5 lt +elektrik motoru vs. Yolu biraz uzattım gaza bastım herşey mükemmeldi. Sadece arkada oturan tıfıl bu hızda araç kayabilir dedi. Lastiklerin ölçüsüne baktınmı deyince sustu. Aracı istanbuldan getiren kişide tık yok tu adam arabayı biliyordu çünkü. Şok araçtan inerken aracın fiyatı 618000 tl. Rakamı duyunca borca girmeyi bile düşünemiyor insan. 529628254fc098bcb28f14501d3868cb.jpgfbb1f547d19b2fbc4050301b6984e4da.jpg 

Mondeodan sonra her araba kesmez [emoji4] sonuç normal bence [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
4 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

orta 8 derece

Sıfıra yaklaşması lazım 2-3 derece olsa soğutma tatmin eder. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

4-5 derece olması gerekendir. Bu sıcaklığa ulaşamıyorsa bir çok sebebi var.

Klima sistemi kontrol edildiyse genelde sorun hava karışımını ayarlayan kapaktan kaynaklanabilir. Tam kapanamıyorsa dışarıdan sıcak hava da alıyordur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kullandığım Focus 1, 2 ve 3 hepsinde kesiyordu. Koltuk ısıtma yoktu [emoji4]

Mondeo 3 ile 2 defa akü bitirdim. Elektriği kesmiyor. Kesin :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Boşluk sesi yapan direksiyon kutusu sökülüp gerekli işlemler yapıldı.

Dİreksiyon yağı,ön amortisör takozları,2 adet rotil değitirildi.

95.000 km bakımı yapıldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Sıfıra yaklaşması lazım 2-3 derece olsa soğutma tatmin eder. 

Tatmin etmedi... Antalya 38 dereceydi, ölmedik ama istenilen serinliğe ulaşmadı, 22 ye ayarlı, iç sirkülasyon da açık ama fan sürekli yüksek hızda çalıştı, eskiden yavaşlıyordu istenilen sıcaklığa gelip. Filtreleri değişip gazı kontrol ettirmek lazım.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

09.06.2018 de sağ aks, termostat, termostat borusu, buji, mobil 5.30 yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, porya bilyesi, Sağolasın @Alpay Sumer in gönderdiği buji kabloları değişti ve rot balans yaptırıldı. 03.07.2018 de su kaçırma olayı devam edince devirdaimden kaynaklı olduğunu gördük ve devirdaim pompası değiştirildi. Triger seti değişecekti devirdaimle beraber ama krank kasnağı sökülemedi o yüzden değiştiremedik. Fakat sente kaçık olduğunu gördük onu ayarladık. Muayenemiz yaklaştı egzoz muayenesi yaptırdık. Lpg ek1-a belgesi çıkarttık plakalarım çok kötüydü onları yeniledik😊😊

inşallah uzun zaman problem yaşamam diye düşünüyorum 2300 civarı para harcadık😀 bu yoklukta.

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Tek seferde çok şükür geçtik buda bitti 2 sene kafa rahat 😊😊

oV75YR.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Hadi gecmis olsun darisi benim basima ilk defa gidecegim nasil oluyor bu isler gitmeden once neler dikkat etmek gerekli lastikleri yeniledik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Hadi gecmis olsun darisi benim basima ilk defa gidecegim nasil oluyor bu isler gitmeden once neler dikkat etmek gerekli lastikleri yeniledik.

Aracin yolda guvenle seyir halinde olmasi icin gereken kontroller yapiliyor. Lastiklerin durumu, alt takim, aydinlatma, on camda catlak vs olup olmadigi, trafik seti, vs gibi. Mesela bir yerde okumustum; trafik setinde tek reflektor var diye birakmislar diye yaziyordu. Benim yangin tupunun zamani dolmustu. Setin icinde duruyordu. Yenisini alip bagaja yan bosluga koymustum. Setin icini acip tarihi gecmis dedi yandakini gormemis. Bak burda yenisi var dedimde gectim. Belkide uyardi hafif kusurmu diyecekti bilmiyorum ama sonucta boyle bir diyalog oldu aramizda. Ilk defa gideceginiz icin ustaniz varsa bir gidip muayeneye gidecegim bir kontrol edermisin deseniz oda yardimci olur. Ben oyle yaptim. Far ayarindan, yagina suyuna kadar bir baksin. En azindan bilen birinin kontrolunden gecmis olarak gidin. Gecemeseniz bile eksikleriniz azalmis olur muhtemelen.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Bir saat önce, Mehmet Yeter yazdı:

Benimde ilkti. Randevu aldım randevu var diye saatinde gitme orada dura alıp kayıt yaptırıyorsun. 30 dk falanönce git. Aracında yeni lpg varsa şöförler odasına kayıt yaptırıyorsun lpg fatura ve projeleriyle onları da yanında getiriyorsun. 226 tl para ödüyorsun 55 tl egzoz muayenesi yaptırıyorsun. 

34 dakika önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Aracin yolda guvenle seyir halinde olmasi icin gereken kontroller yapiliyor. Lastiklerin durumu, alt takim, aydinlatma, on camda catlak vs olup olmadigi, trafik seti, vs gibi. Mesela bir yerde okumustum; trafik setinde tek reflektor var diye birakmislar diye yaziyordu. Benim yangin tupunun zamani dolmustu. Setin icinde duruyordu. Yenisini alip bagaja yan bosluga koymustum. Setin icini acip tarihi gecmis dedi yandakini gormemis. Bak burda yenisi var dedimde gectim. Belkide uyardi hafif kusurmu diyecekti bilmiyorum ama sonucta boyle bir diyalog oldu aramizda. Ilk defa gideceginiz icin ustaniz varsa bir gidip muayeneye gidecegim bir kontrol edermisin deseniz oda yardimci olur. Ben oyle yaptim. Far ayarindan, yagina suyuna kadar bir baksin. En azindan bilen birinin kontrolunden gecmis olarak gidin. Gecemeseniz bile eksikleriniz azalmis olur muhtemelen.

Tüp tarihi geçik benim birşey demediler hiç 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...