İçeriğe Yönlendir

Araç Kameramdan Yansıyanlar

Ahmet Ekici

Recommended Posts

Selçuk Bakış
16 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Geçmiş olsun Hocam, yorumlara katılıyorum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 03.09.2018 at 22:41, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Buyurun yorum sizin...

Haha... durdurup, amacın neydi demek gerek.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Haha... durdurup, amacın neydi demek gerek.. 
Hazır yakaladım seni yazayım. Pili geçenlerde yüksek voltaj verip patlatayım dedim, patladı :D
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Birçok sürücü trafikte kendi şeridini takip edemiyor. Yer :Isparta Sav.(İkidir burada birileri denk geliyor) Antalya'dan dönüyorum. Sol şerittten girip, sağa geçeceğim. Ama önümüzdeki sürücünün uykusu gelmiş herhalde ki,şeridini kaçırıp sola doğru yalpalıyor. Güçlü selektör ile kendine geliyor.

Yorum yine sizin...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sinyal vermeden şerit değiştirirler genelde, yoldaki bütün boşluklar yoldur, emniyet şeridi vs fark etmez. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Arkadaşlar, pazar günü bacanakla beraber sabaha karşı 5 gibi ıldır a balık avına gidiyorduk. Hızımız 60-67 km arası seyrederken 1 saniyeden kısa süre içinde karşımıza köpek çıktı. Kamera gece çekimleri çok güçlü olduğu için sağ taraftan gelen karartıyı gösteriyor fakat insan gözüyle sadece hayvanı yolda gördük ve malesef fren yapmaya bile vakit olmadı. Durduk, hayvancağız ne yazık ki nefes almıyordu Bacanak dua okudu kenara çektik başka elden gelen birşey yoktu. [emoji26]

Ben köpekleri çok severim, dünya tatlısı canlılar ama siz siz olun aniden başınıza böyle birşey gelirse sakın direksiyonu kırmayın yada çok ani ve sert fren yapmayın. Köpeğe çarpmamak için ülkemizde bir çok insan trafikte yoldan çıkarak kendi ve ailesinin canını kaybetmiştir. Gerçekten tehlikeli ve önemli bir konudur. Uzaktan yol kenarında görürseniz yavaşlayın, ani hamlelerden uzak durun.

Çok uzak değil 6 temmuz 2018
https://m.haberler.com/kopege-carpmamak-icin-takla-atti-2-olu-6-yarali-11024802-haberi/

Köpek kara bir köpek ve araç kamerasının kalitesi yüzünden insan gözünden daha net bir şekilde koşuşunu görebiliyorsun
Ama hayvanı sadece yolda gördük asvaltta. Ben bile yarım saniye gördüm ve tepki verdim Allah diye [emoji26] dikkatim yüksektir devamlı yola bakarım.

Mlsf çarpma anı :(

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • Beğen 2
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Geçmiş olsun @Olgu Erhan çok ucuz atlatmışsınız. Bence köpeği görmüş olsanız da sonuç farklı olmayacaktı. Hatta görmemiş olmanız daha hayırlı olmuş. Manevra falan yapmaya kalkmamışsınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Olgu bey cok gecmis olsun iyi bile toparlamissiniz sukur ki karsi yonden araba gelmiyor.

Tapatalk imzanizi da kapatir misiniz?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Olgu bey cok gecmis olsun iyi bile toparlamissiniz sukur ki karsi yonden araba gelmiyor.

Tapatalk imzanizi da kapatir misiniz?

Saolun, kapattım.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Oracıkta can veren bir canlı var. Onu kenara çekmek, yaradandan ötürü yaradılanı ayırmadan başında dua etmek. Ne denir ki böyle güzel insanlara bilemedim şimdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
30 dakika önce, Olgu Erhan yazdı:

Bacanak dua okudu kenara çektik başka elden gelen birşey yoktu.

Hayvan için çok üzücü. Siz elinizden geleni yapmışsınız. Sizlere de bi şey olmamış neyse ki.

Ayrıca,

Kameranın gördüğü açıda dahi görseniz frene bassanız duramazdınız. Bu sebeple, kader diyebiliriz bence. Hayvanın yazısı oraya kadarmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Hayvan için çok üzücü. Siz elinizden geleni yapmışsınız. Sizlere de bi şey olmamış neyse ki.

Ayrıca,
Kameranın gördüğü açıda dahi görseniz frene bassanız duramazdınız. Bu sebeple, kader diyebiliriz bence. Hayvanın yazısı oraya kadarmış.

Gerçekten ilginç, son sürat havlama bile yok yola koşuyor. Normalde yavaş yaklaşıp sonra hızlanıp havlarlar.
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Bi arkadaşım bilgi verdi,

Insan tepki süresi bu tarz bir kazada sadece 30 km de etkin olabiliyor. O yüzden duran otobüsü dahi 30 km ile gecmez isek önünden geçebilecek bir insana çarpıp ölümüne sebep olunabiliyor. Bize castrol defansif sürüş egitimi veriyor . 50 km bile araç içi ve dışındakiler için ölüme sebep olabilecek bir hız . Tekrar geçmiş olsun . Insan tepki süresi 2 sn ve bu olay saniyelik olmuş . Yapabilecek birşey yokmuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Köpeğin kaderiymiş. Arabanın durumu nasıl ön tarafta ?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Köpeğin kaderiymiş. Arabanın durumu nasıl ön tarafta ?

Araçta bir sıkıntı yok, 97 model reno twingo bi plakalık kırılmış.
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun, maalesef yapılacak bir şey yokmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Geçmiş olsun, hızınız düşük olmasına rağmen yapacak bir şey kalmamış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Geçmiş olsun. Benzer vakayı bizde yaşadık, bir canlının yaralanmasına veya ölümüne sebep olmak, fena vicdan azabı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Arkadaşla Şile otobanında çarpmıştık, siz yine durup defnetmişsiniz, biz yola devam etmek zorunda kaldık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Derin Acar

Bende acilen bir kamera taktırmalıyım dedim şunları izleyince :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Kırmızı ışık ihlali yapan Bayan sürücü kardeş

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...