İçeriğe Yönlendir

Yeni Yol Arkadaşım Astra

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer

Arkadaslar merhaba,yaklasik 1 yil 7 ay suren ford fiesta maceram gectigimiz kasim da opel astra h la sona erdi. Fiestadan ayrilmam cok zor oldu... oyleki yedek anahtarini bile adama 1 ay sonra verdim. 45 gun sonra stepnesini... heran koltugun altindan bi parcasi cikacak diye korkmuyorum degil ? Opel astra h almamin nedeni  aylarca auris aradim ama bulamadim. hb dusuk km li bana sorun cikarmayacak temiz arac aradim ama bulamadim. astra biraz mantik evliligi oldu.arac 2012 1.6 115bg. enjoy paket. aracta cc.kol dayama,yagmur far sensorleri,kendiliginden kararan ayna,sis fari,park sensoru,dijital kilma ,ambians aydinlatma,celik jant,fabrikasyon karartilmis cam vs.vs.mevcut.opeller de paket karmasasi varmis.cogu kimse hangi paket alt kimi ust net cevabi veremiyor.Arac kronik sorunlari  olan bir arac(not: kendi sahsi fikrimdir ) cok guzel araba ama biraz daha uzerinde calisilsa cok daha guzel bir arac olacakmis. Fren hissiyati cok hisli geldi dokunsan asiliyor. arac 5 vites 115bg. keske 6. vitesi olsaymis.devir bandi cabucak bagirma egiliminde.. aracta servis montajli yaglama sistemli lpg mevcut. fiestada depoyu doldurdugumu unuturdum bunla istasyonda yasar oldum ? belkide 1.4 aractan sonra bana oyle gelmekte..
bagaj kapasitesi tipik hb. is gorur... kapilari cok tok kapaniyor iki uc kez acip tekrar o sesi duymak icin kapattigim oluyor..  fiestaya gunlerce fitillere sokmak icin hortum aramisligim vardi. suspansiyon guzel denebilir. viraj guvenligi yol tutusu gayet  iyi  seviyelerde, ama fiestanin anlamsiz viraj  keyfini  yasatmiyor? Ama aile araci olarak alacaksaniz  tipik memur hayati icin gercekten fazlasiyla tavsiye ederim. fiesta da gelen gecenle yarisir olmustum bunda emeklime az kaldi kardes sonra yarisiriz kivamindayim ? arac kaloriferi fordlar gibi ucak motoru kivaminda degil. ama gayet iyi.Arac guvenli sayilir birkac kaza vs.foto ve video izledim tatmin edici..Araci koklar,dinler izler durumdayim cozemedigim cook detay var daha.. 
ama ilk izlenimim gayet olumlu..  " fiesta mi? ilk goz agrim ? ... Merak ettiginiz, bilgilendirmek istediginiz, sormak istediginiz,ogreteceginiz konu olunca lutfen yazin.. Fotolari ekleyecegim, Bi masallahinizi da alirim ? Saygi ile....

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sağlam araba , bana ilginç gelen bu arabada direksiyon ekseni eğri , bir de cep telefonu falan koyacak yer yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Sağlam araba , bana ilginç gelen bu arabada direksiyon ekseni eğri , bir de cep telefonu falan koyacak yer yok. 

direksiyon egriliginimi kastediyorsunuz? arac tam duz konumdayken direksiyonu ayarlamak lazim. kolu sikistirma aninda biraz kayma oluyor sabitlerken duz tutup sabitledim iyi sayilir simdi.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Şöyle tarif edeyim, direksiyonu 9 u çeyrek geçe pozisyonunda tutarken sol el ileride sağ el size daha yakın kalıyor. Sürüş keyfini biraz düşüren bir tasarım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Hocam hayırlı olsun, sen istasyonda yaşamak nedir bence tam manasıyla bilmiyorsun :) Yazıyı çok keyifle okudum. Kazasız belasız binin.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Kazasız belasız güle güle kullanın. Maşallah.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Şöyle tarif edeyim, direksiyonu 9 u çeyrek geçe pozisyonunda tutarken sol el ileride sağ el size daha yakın kalıyor. Sürüş keyfini biraz düşüren bir tasarım. 

Boyum 1.90 siz beni arac kullanirken gorun surus keyfime bir bakin ??? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Maşallah
Kazasız sorunsuz güle güle kullanın...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Hocam hayırlı olsun, sen istasyonda yaşamak nedir bence tam manasıyla bilmiyorsun :) Yazıyı çok keyifle okudum. Kazasız belasız binin.

Tesekkur ederim. daha eglenceli hale getirebilirdim ciddi agabeyler var forumda kizmasinlar diye dusundum ? Valla 100 km de 12-13 yakiyor.. galiba arac beni sevmedi...yada ben daha  cozemedim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Kazasız belasız güle güle kullanın. Maşallah.

tesekkur ederim.. sagolun

Bir saat önce, İbrahim Arslan yazdı:

Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

cok sagolun cumlemize kazasiz belasiz olsun

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tamer Akkan yazdı:

Hayırlı olsun :nazar:

tesekkur ederim sagolun

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Astra F-G kasa kullanmış biri olarak H kasa astra ya da ileride binerim belki :) Güzel seçim olmuş hayırlı olsun. Kapı tok sesi benimde çok dikkatimi çekiyordu sanki çelik kapı kapatıyormuş hissi gibi çok güven duygusu yaratıyor. LPG ile yakıt çok ekonomik olur. Sizin ki benzin sanırım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Yanlis hatirlamiyorsam 2012 yılında bu araba ile focus arasında kalmıştım. Tercihim focus olmuştu. Ama bu arabanın dizel cosmosu çok içimde kalmıştı. Allah kaza bela vermesin insallah...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Serhan Kaya yazdı:

Astra F-G kasa kullanmış biri olarak H kasa astra ya da ileride binerim belki :) Güzel seçim olmuş hayırlı olsun. Kapı tok sesi benimde çok dikkatimi çekiyordu sanki çelik kapı kapatıyormuş hissi gibi çok güven duygusu yaratıyor. LPG ile yakıt çok ekonomik olur. Sizin ki benzin sanırım.

valla tup var ? birde tupsuz halini dusunemiyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Maşallah. Güle güle kullan.
Yedek anahtarı ve stepneyi vermişin. Kitapları kılavuzları verdin mi. [emoji23]

Astra çok güzel.
Opele diyeceksin ki. Aracın dışını sen yap. İçine dokunma.
Opelin tüm tasarımlarını çok beğenirim. Bu kasayı da çok beğeniyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

:D:D.Ben kullandığım 2 kasa astrada da yakıt ekonomisi rekorları kırıyordum inanın. 2015 yılında 1,90 lpg fiyatı ile 17 krş/km yakıyordu uzun yolda klima açık G kasa 99 astra.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Ertan Alptekin yazdı:

Yanlis hatirlamiyorsam 2012 yılında bu araba ile focus arasında kalmıştım. Tercihim focus olmuştu. Ama bu arabanın dizel cosmosu çok içimde kalmıştı. Allah kaza bela vermesin insallah...

cok tesekkur ederim.. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yedek anahtarı ve stepneyi vermişin. Kitapları kılavuzları verdin mi. emoji23.png

Astra çok güzel.
Opele diyeceksin ki. Aracın dışını sen yap. İçine dokunma.
Opelin tüm tasarımlarını çok beğenirim. Bu kasayı da çok beğeniyorum.

cok ama cook tesekkurler. yazdigim gibi kalbimdeki arac degil ama bu sartlarda bu olacakti.. araci aldigimda kitap kilavuz vs. yoktu ben pdf olarak bulmustum onu gondereyim dedim adama bu nedir ne gerek var deyince vazgectim ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hayirli olsun kazasiz belasiz. 3 liraya 5 kofte lik araba almissiniz. Astra J kullanicisi olarak Astra nin her kasasi seleflerinden cok farkli ve kaliteli cizgileri olmustur (K kasayi bunun disinda tutuyorum kisisel fikrim bu kasa cogu kimseye vaov dedirtmedi sadece yeni bir yuz). Ayni donanimda baska markalarin B segmentini anca alirsiniz emin olun. 12 13 litre biraz fazla geldi ben J kasada 11 12 litre yakiyorum sehir ici.

Araciniz J kasaya gore frenleri gayet hisli, konforu da bir tik ust. Bunda jantin 16 olmasi da etken benim jantlarim 17.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Serhan Kaya yazdı:

:D:D.Ben kullandığım 2 kasa astrada da yakıt ekonomisi rekorları kırıyordum inanın. 2015 yılında 1,90 lpg fiyatı ile 17 krş/km yakıyordu uzun yolda klima açık G kasa 99 astra.

darisi basima diyelim? valla bir detayi kaaciriyorum herhalde... Yakiyor.. arac yol bilgisayarinda anlik 39. lt leri goruyorum.. cc ile de denedim ama yuksek geliyor degerler...biraz benzinle kullaniyorum arac toparlansin.. km dusuk yatirmislar arabayi... onunda etkisi vardir diye dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...