İçeriğe Yönlendir

Yeni Yol Arkadaşım Astra

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

Hayirli olsun kazasiz belasiz. 3 liraya 5 kofte lik araba almissiniz. Astra J kullanicisi olarak Astra nin her kasasi seleflerinden cok farkli ve kaliteli cizgileri olmustur (K kasayi bunun disinda tutuyorum kisisel fikrim bu kasa cogu kimseye vaov dedirtmedi sadece yeni bir yuz). Ayni donanimda baska markalarin B segmentini anca alirsiniz emin olun. 12 13 litre biraz fazla geldi ben J kasada 11 12 litre yakiyorum sehir ici.

Araciniz J kasaya gore frenleri gayet hisli, konforu da bir tik ust. Bunda jantin 16 olmasi da etken benim jantlarim 17.

enistemde 1.3 ecoflex dizel j var. onla tabiki kiyaslamam yanlis olacaktir. hava filtresine baktirdim yeni sayilir. yag yeni evet biraz gaz pedali tepkisi farkli belki gereksiz bastigim zamanlar bile olmakta fakat yinede fazla geliyor. rampada ani hizlanma gerektiginde anlik yakit 30 lt ustune cikiyor.. 30 larda dolastigini gorunce tansiyonum dusuyor ? fabrika verileri 5-6 sehir disi sehir ici 8-9 diyor ama pek goremedim o degerleri... ilk is bujileri degistirdim, bujiler eskimisti biraz daha atik oldu aracin  ilk kalkisi cok nazli beni elleme birak biraz daha yatayim kivaminda hep...

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Fiestadan sonra bende 2010 1.3 cdti essentia konfor paketlisini almıştım, donanım sizinkiyle aynıydı, dizel oluşu itibari ile cok memnun kalmıştım, en büyük kronik sorunu dijital klima yönlendirme motoru kilitleniyor , servis yaglayip kalibrasyon yapıyor. Arka süspansiyon bağımsız ve muazzam yol tutuyor astra H , en sevmediğim özelliği eşya gözü yok bu arabada. Telefonumu koyacak yer bulamıyordum , birde teyp aşağıda olduğu icin multimedya takmaya pek musait değil, onun haricinde taş gibi araba, malzeme kalitesi muazzam derecede iyi , arka kapi üstleri dahil yumuşak malzemedir. 

Keyifli sürüşler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Tuna İşgören yazdı:

Fiestadan sonra bende 2010 1.3 cdti essentia konfor paketlisini almıştım, donanım sizinkiyle aynıydı, dizel oluşu itibari ile cok memnun kalmıştım, en büyük kronik sorunu dijital klima yönlendirme motoru kilitleniyor , servis yaglayip kalibrasyon yapıyor. Arka süspansiyon bağımsız ve muazzam yol tutuyor astra H , en sevmediğim özelliği eşya gözü yok bu arabada. Telefonumu koyacak yer bulamıyordum , birde teyp aşağıda olduğu icin multimedya takmaya pek musait değil, onun haricinde taş gibi araba, malzeme kalitesi muazzam derecede iyi , arka kapi üstleri dahil yumuşak malzemedir. 

Keyifli sürüşler

esya gozu yok evet..  ceplerime dolduruyorum herseyi ? bazi seylerde cok comert davranmislar.. ama oyle detaylar var ki akillara zarar..İc ayna kocaman kamyon aynasi gibi mesela.. resmen ic yasam alanindan caliyor resmen..  iyi dilekleriniz icin tesekkurler...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
5 dakika önce, Tuna İşgören yazdı:

Keyifli sürüşler

Arkada bağımsız süspansiyon yok diye biliyorum.  Araçtaki tokluk, sağlamlık gerçekten yüksek. Ama sürerken bir şeyler eksik gibi, bir focus ,golf tadı veremiyor bence. 

http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-h/f__rear_axle_and_rear_wheel_suspension/rear_axle_front_wheel_drive/repair_instructions/semi-independent_suspension_astra-g_astra-h_zafira-a_zafira-b_rear_axle/

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Ön ve arka küçültülmüş gergi olarak geçiyor bağımsız hatırlıyorum 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yarı bağımsız. Focus taki gibi  tam bağımsız değil. 

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Güle güle kullanın çok temiz görünüyor. Hayırlı olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
3 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Tesekkur ederim. daha eglenceli hale getirebilirdim ciddi agabeyler var forumda kizmasinlar diye dusundum ? Valla 100 km de 12-13 yakiyor.. galiba arac beni sevmedi...yada ben daha  cozemedim..

Benim araç 2.2 lt ve şehir içi 15 lt yakıyor.  Bu yorumları okuyunca ben pek de fazla yakmıyorum gibime geliyor. Nihayetinde hem büyük motor hem de 15 yıllık bir araç. Yok yok ben benimkini satmıyorum :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Alpay hayırlı olsun. Kazasız belasız kullan inşallah

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Alpay hayırlı olsun. Kazasız belasız kullan inşallah

sagol abim..eyvallah.. 

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Hayirli olsun ,tipi en guzel hb lerden.sedani da bi o kadar cirkin.ben 1.6 lpgli mondeo 4 ile 12 lt yakiyorum bu aracin daha dusuk olmali diye dusunuyorum ?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

valla bende dusunuyorum ama malesef yakiyor... hava soguk ondan midir lastikler kalin ondan midir bilmiyorum ama cok yaktigi kesin...

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bujileri değişsene Alpay.

Araci sehirdisindan aldim.. yolda gelirken farkettim fazla yaktigini..bi 20 gun oncede orjinalleriyle degistirdim bujileri...ama sonuc ayni... baktim arac fabrika verileri yuksek ama bu kadar da olmamali diye dusunuyorum.Hava filtresine baktim tertemiz.Evet hava soguk kar tipi lastiklerde biraz kalinca.. etkisi olacaktir ama degerler bayagi yukarilarda... benzin katki maddesi kullanmayi dusunuyorum belkide etki eder. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Katkı kullanma. Benzinde doğru bir test yap önce.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Güle güle kullan inşallah kazasız belasız kullanmak nasip etsin lastiğine taş değsin çivi vida değmesin inşallah ???? MAŞALLAH temiz duruyor:nazar::nazar::nazar:

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Katkı kullanma. Benzinde doğru bir test yap önce.

benzinde kullaniyorum belki duzelir diye.. arac bayagi yatmis.. kullanmamislar baygin bir halde resmen ?  Biraz toparlansin az kendine gelsin diye benzinde devirli atak kullaniyorum. denemek amacli ekonomik suruste denedim ama degerler yine cok dusmedi denilebilir. Arac yeni yeni kendine geliyor denilebilir.lpg kalibrasyonu da yaptirdim.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Arif Aykın yazdı:

Güle güle kullan inşallah kazasız belasız kullanmak nasip etsin lastiğine taş değsin çivi vida değmesin inşallah ???? MAŞALLAH temiz duruyor:nazar::nazar::nazar: @ arif aykin nerelerde kaldi derken yetistin ? eyvallah cok cok sagol... darisi basina diyelim... bu arada profil resmini degistir her gordugumde icim gidiyor araclarimiz ayniydi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
13 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:
22 dakika önce, Arif Aykın yazdı:

Güle güle kullan inşallah kazasız belasız kullanmak nasip etsin lastiğine taş değsin çivi vida değmesin inşallah ???? MAŞALLAH temiz duruyor:nazar::nazar::nazar: @ arif aykin nerelerde kaldi derken yetistin ? eyvallah cok cok sagol... darisi basina diyelim... bu arada profil resmini degistir her gordugumde icim gidiyor araclarimiz ayniydi ?

Valla senden aşırı kalan yanım Yok benimde günümün hersaat kesin giriyorum sabah kalkınca iş yerine yürüyerek giriş yapıyor ve o esnada tüm son konulara bakıyorum neredeyse ? Bugün haftatili aileme vakit ayırdım ondan girme fırsatı bulamadım. Başka fotoğraf koyarsam daha da üzülürsün o yüzden bu kalsın bence ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
9 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

@Arif Aykın tedavi gormemiz lazim ?

Bu site bağımlılık yapıyor ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bazen esim bana tip tip bakiyor, bu kadarda forum olmaz hele ver bakayim su telefonunu diye ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Bizimki çok şükür öyle yapmıyor ama ne forummuş ya başınız sıkışsa hangi konu olursa olsun konuşup yardım alıyorsunuz. Aradığınız herşeyi bulabiliyorsunuz neredeyse Google arama motoruyla yarışacak diyor bende herşeyi burada arar oldum zaten diyip susturuyorum ?

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Ayhan Asil yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın

cok tesekkur ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...