İçeriğe Yönlendir

Ev Kredisi ve Ev Alımı Hakkında.

Fatih Evcin

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Doları olana alım gücü değişmez. Zugurtlugumuz ile kalırız çene kasimiz gelişir

Şimdi, Ali Cihangiroğlu yazdı:

arsa alabilsem keşke, yapacağım çelik ev geçip oturacağım, arsalar uçtu gitti ama nerdeeee arsa alıyorsun buralarda..... :angry:

Rant piyasasına hoş geldiniz. UFO gören masum köylü de kalmadı buralarda. Arsalar toplandı komisyoncu al satciya harç tahsilatı yapmaktan biz yorulduk o başka

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
21 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Dolar 4 liradan 8 lira olursa 350 binlik ev 300 bine alıcıyı zor bulur.. ;)

bulmasa da çekilen fiyat 650 bine çıkar en az.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

241 milyar dolar ödemesi gelmiş bizim devletin, şimdi öğrendim, arsayı bırak bir avuç toprak alıp poşete koydum bile, bunuda bulamayacağız yakında, yavaştan toprak stoklayayım bari :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Şimdi, Ali Cihangiroğlu yazdı:

241 milyon dolar ödemesi gelmiş bizim devletin, şimdi öğrendim, arsayı bırak bir avuç toprak alıp poşete koydum bile, bunuda bulamayacağız yakında, yavaştan toprak stoklayayım bari :D

milyar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
24 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Dolar 4 liradan 8 lira olursa 350 binlik ev 300 bine alıcıyı zor bulur.. ;)

Seçim sonrası yönetim değişir ise kesin. Peşine bir de erken seçim. seçim hop 10 tl 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
4 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

milyar

düzelttim :good1:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
8 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Öyle bir ortamda isterse milyon istesin, piyasa öyle bir frene basar ki abs esp falan da kurtarmaz..

9 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Seçim sonrası yönetim değişir ise kesin. Peşine bir de erken seçim. seçim hop 10 tl 

Dolardan bahsetmedim, devalüasyon sonrası ev fiyatını ikiye katlayacak ve yumruğu yiyecek mal sahibinden bahsettim. :D 

12 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Hiç öyle bir ortam yaşamadınız mı hocam ? Hangi malın fiyatı (ithal olmamak kaydıyla) dolarla beraber fırladı ? ;)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
6 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Dolardan bahsetmedim, devalüasyon sonrası ev fiyatını ikiye katlayacak ve yumruğu yiyecek mal sahibinden bahsettim. :D 

seçim sonrası devalüasyonmu olacak diyorsun yani, olurmu hiç öyle şey canııım :)  atarız sıfırları olur biter :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
5 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

seçim sonrası devalüasyonmu olacak diyorsun yani, olurmu hiç öyle şey canııım :)  atarız sıfırları olur biter :D

Ben demedim, Ali olasılık sordu ben tahminde bulundum.. ;) Ben üç kez cılız esnaf iken devalüasyon atlattım, bana vız gelir.. :D

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Her daim dolarda yada herdaim mala baglamis olarak beklemekte yarar var anladigim . Tl ile yakalanmak risk demekki

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
21 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

devalüasyonmu olacak

o oldu zaten ucundan accık

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Malın değeri kaybı reel olarak doğru ölçülebiliyorsa ordan da zarar olurda. TL alım gücü o kadar rahat çabuk eriyor ki mal alan da sanal kâr ile seviniyor.

En basit örnek ikinci el piyasası. 5 sene önce 25 bine satılan focus 1 çılgın fiyat gibi gelirken şuan 30 lu rakama hoşaf bı tane satılınca normal karşılıyoruz. 40 bin isteyeni de yadirgayamayacak durumda oluyoruz. Değer mi kazandı şimdi. Yoo ama rakamlar yükseldi aaaabiiii

3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Şu kaynar su ile kurbağa hikayesi gibi. Kademeli olunca su ılıdı yaa tadindayiz. Suyun içinde olmayan suya girince direk yandım anam nidası ile hissediyor. Fark o.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Her daim dolarda yada herdaim mala baglamis olarak beklemekte yarar var anladigim . Tl ile yakalanmak risk demekki

TL olarak borçlu yakalanmaktan korkma ;)
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

TL olarak borçlu yakalanmaktan korkma ;)

Hatta TL ile uzun vade borçlanan zarardan kâr eder. En basit örneği de bu konut kredileri.

Bu gün 1000 TL kredi taksidi yüksek gelene 10 sene sonra 1000 yi neye vermiyoz ki abii tadında sebebsiz bı mutluluk da gelebilir

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
39 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Öyle bir ortamda isterse milyon istesin, piyasa öyle bir frene basar ki abs esp falan da kurtarmaz..

Hiç öyle bir ortam yaşamadınız mı hocam ? Hangi malın fiyatı (ithal olmamak kaydıyla) dolarla beraber fırladı ? ;)

4 yıl önce 200 bin dolara aldığım sitede daireler yine 200 bin dolar.

Bütün mallar dolarla arttı. Nalburundan kebapçısına kadar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
8 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

sitede daireler yine 200 bin dolar

kiralar düşük mü? nispeten?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bizde bu kur oldukça ne mevduat a verilen faiz ne krediye uygulanan faiz ne de enflasyon sanal ve reel fark ayrımı yapmak basit değil.

Bu gün misal altının ons değeri düşerken gram altın tavan yaptı. Altın değerlendi mı yoo bizim tlmiz değer kaybetti. Kur oynamasa 175 e belki gramı işlem görecek olurken 187 leri gördü. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
4 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

kiralar düşük mü? nispeten?

2800 kira 800 aidat.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

4 yıl önce 200 bin dolara aldığım sitede daireler yine 200 bin dolar.

Bütün mallar dolarla arttı. Nalburundan kebapçısına kadar.

Zamanla takip eder ama ilk gün ilk hafta ilk ay katlamaz..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Ben demedim, Ali olasılık sordu ben tahminde bulundum.. ;) Ben üç kez cılız esnaf iken devalüasyon atlattım, bana vız gelir.. :D

bağışıklık haaa, buda güzel :D

Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

şşşşttt karıştırma, anlamadık sansınlar...

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kriz döneminde eldekileri tutabilsek yeter diyeceğim de bir karış toprağım yok şu dünyada çok şükür...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök
6 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

2800 kira 800 aidat.

Kira iyide aidatca ne var o kadar ?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Havuz, güvenlik, AVM, Lunapark, sen işe gitmiyon iş sana geliyo gibi birşey herhalde 800 lira aidat.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Güvenlik, açık kapalı havuz, çöp toplama çim bakımı, zart zurt. Sosyal tesis.

kapalı havuz olmasa 300 lira düşer.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
10 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

2800 kira 800 aidat.

Maşallah o nasıl kira aidat öyle.

Burada o fiyatlara 2 ev alınır.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...