İçeriğe Yönlendir

2013 Fiat 500L RockStar BA 1.6 Mjet II

Selçuk Bakış

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Su soğuk ama girince alışıyoruz yani [emoji3]

Isıyı aynı derecede tutmaya çalışıyoruz da diyebiliriz :)
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Genelde düşmez. 
Ayricaliklar hep Mercedes kart sahiplerine mi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

He he evet, bankadan gelen bildirimler benzinci sayaci gibi geliyor, trink trink trink trink. İptal de edmiyorum, borcu tamamen kapatmadan iptal olmuyor. Bu kartin borcu hic harcama yapilmazsa 8 ayda ancak kapanir [emoji37]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
He he evet, bankadan gelen bildirimler benzinci sayaci gibi geliyor, trink trink trink trink. İptal de edmiyorum, borcu tamamen kapatmadan iptal olmuyor. Bu kartin borcu hic harcama yapilmazsa 8 ayda ancak kapanir [emoji37]
Biz hissedilmesin diye 9 taksit yaptık, 1 ay daha beklenmeli [emoji857]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selçuk Bakış yazdı:

Biz hissedilmesin diye 9 taksit yaptık, 1 ay daha beklenmeli emoji857.png

Bu ay da erteleme var.. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu ay da erteleme var.. 

Ertelemelerde 3 ay oluyordu.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Merhaba danışmak istediğim bir konu var, tesadüfen şu malzemeyi gördüm

https://m.n11.com/anahtar-doblo-3-sol-cam-acma-dortlu-P365389625?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwkun1BRAIEiwA2mJRWSy5AtGtKK4qJx6wlurXIdepwf-8Y4UYyMSRmaFSjCN-BkX5surTjBoCDisQAvD_BwE

Benim aracın üzerindeki kod başlangıçları aynı ama  devamı farklı, soket vs herşey aynı duruyor. Alsam benim araca uyar mı?

Bendeki kod 7355897350x
Almak istediğim ürünün kodu 735498686

a99fde792f3f72827c33ef439ecbe523.jpg

77640466c18e1f69f999759e3a047651.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tahminim çalışır. Montaj delikleri vs aynı mı?

Sizdekinin sorunu ne?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Sani Gerşon yazdı:

Tahminim çalışır. Montaj delikleri vs aynı mı?

Sizdekinin sorunu ne?

Delikler aynı soket vs.

Sağ arkayı önden açmıyor sadece, ilk aldığımda cam açıkken fıskiye kullanınca su tuşlara gelmişti, o zaman bozuldu diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selçuk Bakış yazdı:

Delikler aynı soket vs.

Sağ arkayı önden açmıyor sadece, ilk aldığımda cam açıkken fıskiye kullanınca su tuşlara gelmişti, o zaman bozuldu diye tahmin ediyorum.

Açıp temizleme?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Sani Gerşon yazdı:

Açıp temizleme?

Denedim ama olmadı, yollarda görünen bir arıza yok ama iletken birşey ile yolları temas ettirip denedim çalışmadı. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selçuk Bakış yazdı:

Denedim ama olmadı, yollarda görünen bir arıza yok ama iletken birşey ile yolları temas ettirip denedim çalışmadı. 

Tesisata direk elektrik verip deneme şansı var mı?

Su damlası geldiğinde hemen bozulsaydı, benim Megane ve Duster'da 5 kere değiştirmiş olmam lazımdı. Duster'da fırtınada camı 2 parmak açık unutmuştu otoparkçı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Sani Gerşon yazdı:

Su damlası geldiğinde hemen bozulsaydı, benim Megane ve Duster'da 5 kere değiştirmiş olmam lazımdı. Duster'da fırtınada camı 2 parmak açık unutmuştu otoparkçı.

Tahminim o yönde ama emin değilim, önden açık camı kapatabiliyorum sadece açamıyorum. O yüzden düğmeden şüphelendim.

Direk elektrik vermek aklıma gelmedi ama yeterli malzemem de yoktur. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selçuk Bakış yazdı:

önden açık camı kapatabiliyorum sadece açamıyorum.

Switch ölmüş gibi. Şansa öldü bence, ben hala silecek suyu ile o hale geleceğinden şüpheliyim.

Bu arada dip not: Bizim araçlar yurtdışına yönelik üretildiğinden üstündeki kod ile Fiat'ın kodları tutmuyor. Ben parça üstünden telefonla kod verdiğimde yetkili servis bulamadı. Google'a girdi baktı, parçayı görüp kendi sisteminden parça kodunu bulup öyle fiyat vermişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Sani Gerşon yazdı:

Switch ölmüş gibi. Şansa öldü bence, ben hala silecek suyu ile o hale geleceğinden şüpheliyim.

Bu arada dip not: Bizim araçlar yurtdışına yönelik üretildiğinden üstündeki kod ile Fiat'ın kodları tutmuyor. Ben parça üstünden telefonla kod verdiğimde yetkili servis bulamadı. Google'a girdi baktı, parçayı görüp kendi sisteminden parça kodunu bulup öyle fiyat vermişti.

Aynen bendeki kodu girince burada tek bir site çıkmadı, silecek suyu tesadüf olmuş olabilir yada ben öyle sanıyorum belki. 

Sipariş konusunda arada kaldım, fiyatı da çok değil ama 😅

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selçuk Bakış yazdı:

Aynen bendeki kodu girince burada tek bir site çıkmadı, silecek suyu tesadüf olmuş olabilir yada ben öyle sanıyorum belki. 

Sipariş konusunda arada kaldım, fiyatı da çok değil ama 😅

Ben olsam alır denerdim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Selçuk Bakış yazdı:

Merhaba danışmak istediğim bir konu var, tesadüfen şu malzemeyi gördüm

https://m.n11.com/anahtar-doblo-3-sol-cam-acma-dortlu-P365389625?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwkun1BRAIEiwA2mJRWSy5AtGtKK4qJx6wlurXIdepwf-8Y4UYyMSRmaFSjCN-BkX5surTjBoCDisQAvD_BwE

Benim aracın üzerindeki kod başlangıçları aynı ama  devamı farklı, soket vs herşey aynı duruyor. Alsam benim araca uyar mı?

Bendeki kod 7355897350x
Almak istediğim ürünün kodu 735498686

a99fde792f3f72827c33ef439ecbe523.jpg

77640466c18e1f69f999759e3a047651.jpg

Selçuk hocam satıcıya şase numaranı yollayıp kontrol ettirebilirsin. Yada alıp denersin, olmazsa iade edebilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Sani Gerşon yazdı:

Ben olsam alır denerdim :)

Aldım gitti, birde arıza tespit cihazı denk gelse bunun gibi 😊

Mustafa Arıkan yazdı:

Selçuk hocam satıcıya şase numaranı yollayıp kontrol ettirebilirsin. Yada alıp denersin, olmazsa iade edebilirsin.

Aldım Hocam, uyar sıkıntı olmaz büyük ihtimalle. Tesisat hatası çıkmazsa sorun olmaz inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sani Gerşon yazdı:

Hatırlıyorum, Duster o olaydan sonra "sel hasarlı" diye perte çıkmamış mıydı? :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önder Özcan yazdı:

Hatırlıyorum, Duster o olaydan sonra "sel hasarlı" diye perte çıkmamış mıydı? :crazy:

Yok ama kaporta eleğe dönmüştü :) Meşhur İstanbul dolu fırtınasıydı :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Düğme seti dün elime ulaştı ama yanıma almamıştım, bugün denemeyi yaptım.

Gelen düğmeler araca uydu çalıştı ama sağ arkayı yine önden açamadım.

Arkaya giden hatta sanırım sıkıntı var ama açık camı önden kapatabiliyorum, kapının üzerinden açma kapatmada ve anahtardan açma kapatmada sorun yoktur.

Farklı tahmini olan var mıdır?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Camları kontrol eden beyin. Yanlış anlaşılmamayı umarak: benim her kapıda ayrı beyin var, sende durum nedir. Ayrı beyin var ise diğer arka kapınınki ile değişip denenerek bakılabilir. Sadece sürücü kapısında beyin varsa ona yoğunlaşılabilir.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Önder Özcan yazdı:

Camları kontrol eden beyin. Yanlış anlaşılmamayı umarak: benim her kapıda ayrı beyin var, sende durum nedir. Ayrı beyin var ise diğer arka kapınınki ile değişip denenerek bakılabilir. Sadece sürücü kapısında beyin varsa ona yoğunlaşılabilir.

Kapı içlerini hiç açmadım beyin durumu nasıl bilmiyorum.

Geniş zamanda fırsat bulursam arka kapıyı sökme niyetim var.

Ön kapı değişimi sonrası mı oldu acaba diye düşünmeye başladım.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Selçuk Bakış yazdı:

Ön kapı değişimi sonrası mı oldu acaba diye düşünmeye başladım.

Bingo!

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Önder Özcan yazdı:

Bingo!

Sağ ön kapı değişmişti?

Acaba:unsure2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...