İçeriğe Yönlendir

BES

Bülent Tarakçı

Recommended Posts

Emre Şimşek

%100 altın. Hiç şaşmadım. Getirisi %29 diyor. Devam etmek isterdim ama evi alırken bozacağım bir kaç ay sonra..

Gram altın almaya karşı tek dezavantajı senede 6 kez değişiklik yapabilmeniz ve bu değişikliklerin anlık değil de bir kaç günde gerçekleşmesi.. Al sat yapmanıza imkan vermiyor. Sistemden çıkmak ise 20 gün sürüyor..

5y4z2M.png

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
O.Yücel Çetin

Arkadaşlar ben Allianz Emeklilik isimli firmayla çalışıyorum ama pek iyi yönetmiyorlar sanki parayı firma ve fon tavsiyesi olan var mı? Katkı payını sonradan düşürdüm.

Sözleşme Başlangıç Tarihi 11.01.2013

Toplam Birikim Değeri** 18.749,74 TL
Katkı Payı Tutarı  126,00 TL
Yatırılan Toplam Katkı Payı  12.024,00 TL
Yatırılan Toplu Para  0,00 TL
Devlet Katkısı Hariç Birikim Değeri  15.268,84 TL
Hakedilen Devlet Katkısı Birikim Değeri* 520,85 TL
Devlet Katkısı Birikim Değeri  3.480,90 TL
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Osman Yücel Çetin yazdı:

pek iyi yönetmiyorlar sanki parayı

merak etme hiçbiri yönetemiyor..... vesile ile bes teki fonda zarar yazarsa şikayet edeceğiniz mercii de yok.. Devlet tahviline yatırıp zarar ettik diyen sigorta var.... bunu hiçbir yere şikayet te edemiyorsunuz.

%70 i devlet tahvilinde olan para, tahvil 10 getirirken , o fon totalde 8 getirmişse hesabını yapın rezaletin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

uğraşmaya gerek yok, savaş zamanı tek geçerkli şey var, Altın, 2019 da bayağı lazım olacak haberiniz ola, bankalarda fazla takılmayın benden söylemesi, keş altın, gram olacak....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15 saat önce, Osman Yücel Çetin yazdı:

Arkadaşlar ben Allianz Emeklilik isimli firmayla çalışıyorum ama pek iyi yönetmiyorlar sanki parayı firma ve fon tavsiyesi olan var mı? Katkı payını sonradan düşürdüm.

Sözleşme Başlangıç Tarihi 11.01.2013

Osman sen yöneteceksin.. 

Sen hiç müdahale etmediysen çok düşük getirili bir faiz hesabındadır.. 

İnternette hangi fonların geçmişte neler getirdiğini görürsün.. 

Benin fonlarım şu şekilde 

%30 Para Piyasaları

%20 Dengeli değişken

%20 Hisse senedi

%30 Altın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
O.Yücel Çetin
On 27.11.2018 at 14:13, Mehmet Ozyurek yazdı:

Osman sen yöneteceksin.. 

Sen hiç müdahale etmediysen çok düşük getirili bir faiz hesabındadır.. 

İnternette hangi fonların geçmişte neler getirdiğini görürsün.. 

Benin fonlarım şu şekilde 

%30 Para Piyasaları

%20 Dengeli değişken

%20 Hisse senedi

%30 Altın

Fon değişikliği yapacağım Abi telefona indirdim uygulamayı.  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fon değişikliği yapacağım Abi telefona indirdim uygulamayı.  

Yönlendirecektir seni.
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Aynen Abi denedim. Senin verdiğin şekilde yapacağım. 

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Köksal Yılmaz

Yeni konu açmaktansa buradan sorayım, bes fonu olarak paramın kıymetini koruyacak hangi fona yatırmamı önerirsiniz? Riski yüksek olmadan, paranın erimesini önlese yeterli.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Ben otomatik BES 'te döviz ve altın ağırlıklı faizsiz diye önüme sunulan seçeneği tercih etmiştim.

Riski ve getirisi yüksek denilen enstrümanların ağırlıklı olduğu arkadaşlar ile kıyasladığımızda, benim tercih ettiğim dağılımın daha fazla getiri sağladığını gördük.

Tabi bu son zamanlarda dövizin hızlı yükselmesine de bağlanabilir, ancak paramın kıymetini korumak için riski olmadığını düşündüğüm döviz/altın ağırlıklı bir fon tercih ederdim yine. Sonuçta döviz düşse bile alım gücüm değişmez diye değerlendiriyorum. Son olarak belirtmek isterim ki bu görüşlerim "yatırım tavsiyesi değildir" :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yeni konu açmaktansa buradan sorayım, bes fonu olarak paramın kıymetini koruyacak hangi fona yatırmamı önerirsiniz? Riski yüksek olmadan, paranın erimesini önlese yeterli.

Her koşulda değerini koruduğunu gördüm.

6cff3ee986dee88552fa46ccc2009697.jpg
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Her koşulda değerini koruduğunu gördüm.

6cff3ee986dee88552fa46ccc2009697.jpg
Şu anki durum bu, seninki gibi yapmak için hangilerine bölmeli?

128ee0c76c8c3beff976f33261a7b9ef.jpg
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bugünkü ekonomik koşullara göre borsa ya endeksli bir fon önermem. Yıl sonuna kadar Döviz/ Altın endeksli fonlar değeri korumak için iyi olacağını düşünüyorum.

YTD .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

2 tane BES katılımcısıyım. Birisi devletin zorunlu tutmasından önce Anadolu hayattan yaptırdığım BES. Diğeri de devletin zorunlu tutması ile katıldığımız BES. buraya kadar bir sıkıntı yok.

Az evvel, e-devletten baktım, Otomatik katılım firması da Anadolu Hayat iken beni Halk Hayat emekliliğe geçirmişler. Geçirmişler diyorum çünkü benim BES firması değişikliği için bir talebim olmadı. Bu nasıl olabilir? Üniversite bölünmesinden dolayı, kurum değişikliği oldu, acaba o zaman mı geçtik ? Anlamadım.    :unsure: :unsure2:     

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

2 tane BES katılımcısıyım. Birisi devletin zorunlu tutmasından önce Anadolu hayattan yaptırdığım BES. Diğeri de devletin zorunlu tutması ile katıldığımız BES. buraya kadar bir sıkıntı yok.

Az evvel, e-devletten baktım, Otomatik katılım firması da Anadolu Hayat iken beni Halk Hayat emekliliğe geçirmişler. Geçirmişler diyorum çünkü benim BES firması değişikliği için bir talebim olmadı. Bu nasıl olabilir? Üniversite bölünmesinden dolayı, kurum değişikliği oldu, acaba o zaman mı geçtik ? Anlamadım.    :unsure: :unsure2:     

Banka değişti ise maaş bankasına otomatik geçmiş olabilir. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Devletinkini iptal ettim zira fonlarla oynamama müsaade etmiyordu. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Sani Gerşon
Sani Gerşon yazdı:

11656TL yatırmışım, düzgün fon ayarlaması ile tüm gelirlerin toplamı 19500TL şu an.

Sanırım yanlış fon seçimi yapmışsınız.

2014 Nisan'da başlamışım bu arada.

29 mayıs 2018 tarihli şu mesajımı güncelleyeyim:

17786TL yatırmışım, şu an devlet katkısı ile beraber 33024TL yapıyor.

17786TL fonlarla değer kazanıp 26377TL olmuş. 33bin'e de tamamlayan devlet katkısı oluyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

17786TL fonlarla değer kazanıp 26377TL olmuş. 33bin'e de tamamlayan devlet katkısı oluyor.

kaybını hesaplamayalım da bu gece acile kaldırmasınlar...

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Sani Gerşon yazdı:

para dolarda dursaydı kaç lira olurdu ? seviye benzer ise kazandırmış sayarım fikren

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

kaybını hesaplamayalım da bu gece acile kaldırmasınlar...

Hesaplayalım. Zararın neresinden dönersek kârdır.

Ali Gök yazdı:

para dolarda dursaydı kaç lira olurdu ? seviye benzer ise kazandırmış sayarım fikren

Hiç bi zaman böyle bi toplu param olmadı. Her ay 350TL yatırıyorum ki 100TL ile başladım. Her ay 100TL ile alabileceğim doları vs hesaplamak lazım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

alabileceğim doları

hepten zarar çıkar hesaplamayalım dolar ne yahu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Ozyurek yazdı:

Fonun ne ki..? 

Muhtemelen benim durumumdasın :)

Ben de 8 yıla yakın ödedim ve unutmuştum.. 

Getirisi seninki kadardı.. 

Geçen aylarda aklıma geldi. Fonları değiştirdim. 28 martta 22,200 iken değiştirmiştim. Şu an baktım. 23,040 olmuş. 

Keşke unutmasaymışım.. 

Demişin Mayıs 2018 de

Şimdi baktım. 
32,088 lira olmuş. 

Hala kendime ödeme yapmıyorum. 
Eşime ödüyorum 

Hesapladım. 22 ayda %44 olmuş. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Şimdi baktım. 
32,088 lira olmuş. 

her gün değişir, mesela 1 hafta önce 29000 di belki, haftaya 28000 olabilir mesela ağırlık hisse de ise.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...