İçeriğe Yönlendir

Muayeneden Geçmeyen Vidalı Plakalar

Sercan Demir

Recommended Posts

Önder Özcan

Aralik ayinda muayeneye girecektim, her ne kadar harf ve rakamlarin cok disinda olsa da söktügüm vidalarin delikleri canimi sıkıyordu. Bununla beraber harf ve rakamlarda bir miktar silinme vardi. Esimin eli yatkindir, soyledim plakayi boyar misin diye. Sag olsun harf ve rakamlari fabrikasyon haline getirdi. Vida deliklerini de ayni renk boya ile doldurduk.
Siliklesme ve delikler burada goruluyor.

Muayeneden de sıkıntısiz gectik.

b3597d41004f90c3a93def73edf4f9a2.jpg

Bitmis hali

1c2417ae823dd1e018bcae083ee25f40.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu plakada da gözle okumaya engel değil ama radar sistemleri okuyamıyor, tamam sizinki böyle bir durum değil ama harfin üzerindeki vida radar veya kamera sistemlerine hata verdirebilir, olaya birde bu açıdan bakmanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Bitmis hali

Solaklar beceriklidir :)

Çok güzel olmuş.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
12 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Solaklar beceriklidir :)

Çok güzel olmuş.. 

Yapar :)  Evdeki yaglıboya tablosunu da koayrım akşam

Yorum bağlantısı
Sercan Demir

Selçuk Bey,

İki kez radar a yakalandım farklı araç ile ikisi de fotoğraflı uzaktan çektiği için plakadaki normalde her köşede vida var ancak radar kamerasında vidalar kaç piksel e sığdırılmışsa neredeyse belli bile olmuyor ve diyelim gece flaşlı radara yakalandım mat bir vida parlama falan da yapmıyor telefonumun flaşı ile çektim.    

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Demir

Az önce TÜVTÜRK u aradım ve net olarak şu soruyu sordum. Plaka da harf veya rakamların üzerinde vida bulunması , plakanın okunulabilirliğini bozmadan yasak mıdır? Aldığım cevap : Uzaktan bakıldığı zaman plaka üzerindeki harf ve rakamların niteliğini değiştirecek okunuşunu engelleyecek vida ... herşeyin yasak olduğu ve harf ve rakamların üzerinde vida bulunmasının yasak olduğuna dair herhangi bir durum olmadığını, İstasyona gidip harfe bakmaları gerektiği ve okunuşunu bozmuyor ise sorun olmayacağını soylendi. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
7 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Muayeneden de sıkıntısiz

far ayarlarında bir boşluk/eksiklik hissedildi mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Hanımın eline sağlık [mention=47964]Önder Özcan[/mention] abi, çerçeveye de bi el atmalı sanki [emoji4]
Vakit yoklugundan cerceveyi birakmak zorunda kaldik. Cok ozenerek yaptigi icin acele olsun istemedi esim [emoji4]
far ayarlarında bir boşluk/eksiklik hissedildi mi?
Yoo yok hissedilmedi, olmadi bisey. Sis farlarini sen mi söktün diye sormadilar. Tamam.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Pleksi plakalık kullanan varmı. Tam pleksi olanlarda plaka kesilmek zorunda malum. Bu sıkıntı olur mu acaba

Yorum bağlantısı
Serdar Yaman
35 dakika önce, Akan Belen yazdı:
Pleksi plakalık kullanan varmı. Tam pleksi olanlarda plaka kesilmek zorunda malum. Bu sıkıntı olur mu acaba

Yeni tip pleksiler var kesmeden oluyor

7b24ee41975fc08b876c43344f54f8ca.jpg

Yorum bağlantısı
Akan Belen
23 dakika önce, Serdar Yaman yazdı:

Yeni tip pleksiler var kesmeden oluyor

Resimi göremedim açılmadı ama. Eğer ki bu sadece alt kısmı pleksi olan ise bunları pek beğenmiyorum açıkçası. Köşeler falan normal plastik onların. Tabi daha uygun oluyor doğal olarak. Benim dediklerim genelde 80-100 TL fiyat isteniyor

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serkan Aktay
(düzenlendi)

İnternette araştırdığıma göre harf grubu içinde kalmayan vidalar muayeneden geçiyormuş. Şimdi ben resimdeki şekilde vidalarsam muayeneden geçer mi? Birde buradaki oda çok kaliteli bastı plakayı! muayeneden sonra harfin metal bitimine kadar plakayı boyarsam herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım?

http://kOQX5r.jpg

http://MdQaj2.jpg

iki vida veya 4 vida

https://resmim.net/f/HR6RFn.jpg

bu şekilde çok kötü bir baskı

https://resmim.net/f/AKWwT9.jpg

Paintle yaptığımdan çok düzgün olmadı. Bu şekilde bütün beyazlıkları boyasam bir sıkıntı olur mu?

tarihinde Serkan Aktay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Köşelerdeki vidalar sorun değil.En azından en son muayeneye giren arkadaşım o şekilde geçti.Ancak boyama kısmında kabartma harfin tamamı değil sadece çıkıntı kısmın üstü boyanabiliyor.Yani harfi komple boyarsanız muayeneden geçirmiyorlar.Ben geçemedim :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Darbeden dolayı küçük yırtık problem midir?

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
7 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

Köşelerdeki vidalar sorun değil.En azından en son muayeneye giren arkadaşım o şekilde geçti.Ancak boyama kısmında kabartma harfin tamamı değil sadece çıkıntı kısmın üstü boyanabiliyor.Yani harfi komple boyarsanız muayeneden geçirmiyorlar.Ben geçemedim :)

Geçtikten sonra boyasam :)

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Benim bildiğim plakaya her türlü vida, boya vs yasak. Çift taraflı banta olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yeni bastırıp niye çift taraflı bantla yapıştırmıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
(düzenlendi)
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Yeni bastırıp niye çift taraflı bantla yapıştırmıyorsunuz?

Zaten yeni bastırdim. Bu sıfır hali :biggrin: çok kaliteli bastılar. Tamponları boyatacagim. Banti sokmesi zor birde silikon olunca çok zor olur. Bu kromun kapitilan tarafı sıkıntı. Orayı bir şekilde sabitlemek gerekiyor.

tarihinde Serkan Aktay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Vay anasını be.. Bildiğiniz 10 senelik plaka gibi olmuş.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bedava bassalar anlaşılır kabul edilir bir şekilde kabullenilir.Amma velakin bu plakayı basan.Plakayı basarken ki kafasını çok merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Serkan hocam vida işi sıkıntı. Muayeneden geçende var kalanda. Ben olsam vida işine hiç bulaşmam. Muayeneden sonra yapabilirsin ama. Bu plaka 3-5 yıkama sonra nerdeyse okunmaz hale gelir.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

@Serkan Aktay o plakayi ver tekrar boyasinlar. bildigim kadariyla makinaya birakiyorlar makina basiyor boyayi olabilir kacirmistir... dert etme ? vida falanda takma plakaligini sabitle araca cift tarafli bantla sabitle plakayi... bant yoksa gel var bende ? is cikarma agrimayan basina... silikonda olur iyice doldur arkasini bas gitsin... cikmaz sen sokmek istemeyene kadar...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Plakayı neden deliyoruz. Plakalığı vida ile tuttur, plakayı da içine geçir?

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Plakayı neden deliyoruz. Plakalığı vida ile tuttur, plakayı da içine geçir?
Çirkin görünüyor abi.. hele sis farı yoksa seninki benimki gib.. laf söz oluyor sonra
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...