İçeriğe Yönlendir

Muayeneden Geçmeyen Vidalı Plakalar

Sercan Demir

Recommended Posts

Önder Özcan
10 saat önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:
12 saat önce, Önder Özcan yazdı:
Plakayı neden deliyoruz. Plakalığı vida ile tuttur, plakayı da içine geçir?

Çirkin görünüyor abi.. hele sis farı yoksa seninki benimki gib.. laf söz oluyor sonra

Ben plakalık kullanılacak sandım.

Ben vida atmazdım, zaten atmıyorum. Sağlam silikon ile yapıştırıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
5 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Ben plakalık kullanılacak sandım.

Ben vida atmazdım, zaten atmıyorum. Sağlam silikon ile yapıştırıyorum.

Kapanan krom kisimi nasıl sabitliyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Kapanan krom kisimi nasıl sabitliyorsunuz?

Bu plakalık mı? Bilmiyorum C5 i aldığımda üzerinde bunlardan vardı ve tek tarafı açıktı. :)

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Orta kısımdan vidalı bir şekilde vizeden yeni çıktım ( İzmir ) . Pek dikkat etmediler. Neler vardı neler. :)  Civatayı attıktan sonra üzerilerini boyarsan risk azalır.

Yorum bağlantısı
Emre Özdemır

Muayeneden geçip geçmemesi biraz da  yerine göre değişiyor, Ankara istanbul yolundaki muayene merkezinde plakanın herhangi bir yerinde vida vs varza muayeneden kesinlikle geçemezsin. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Plakaya yapılan her türlü müdahale yasak. Muayeneden geçiyorsanız, polis durdurupta görmüyorsa şanslısınız.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mesut Eyibil

Arkadaşlar merhaba;

Malumunuz artık araç muayenelerinde delikli plakalar muayeneden geçmeyerek ağır kusurlu sayılıyor, benim aracımda da aldığımdan beri olan delikler mevcut, aracım yeni olduğundan (2015) muayene ye daha vardır die çok umursamadığımdan geçen gün fark etmişim muayeneyi 15 günlük bir süre için geçirdiğimi bende acil olarak muayene tarihi aldım ve yarın muayenem var tabi plakayı hemen değiştiremediğim için ve şirket araçlarından bildiğim delikli plakaların muayeneden kaldığı durumu yaşamamak adına araçtırma içine girdim ve internetten aşağıda paylaştığım videoyu buldum, kşam deneyip yarın muayeneden geçip geçmediğimin bilgisini paylaşacağım, yine sizlerinde  yararına olacağını düşündüğümden paylaşmak istedim.

https://www.youtube.com/watch?v=bH2Tl7byC8c

iyi forumlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Yöntem fena değilmiş ama plakanın plakalık bi hayrı kalmadı :)

Çok dert edilecek bir durum değil. Kalırsanız 30 gün süre verecekler. Bu sürede emniyete gidip plakalarınızı yeniden bastırırsınız. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Deliklere fosforlu bantta yapıştırılabilir.Delikli plakları hep geri çevirdiler burada.

Bende yakında muayeneye gireceğim.Plakanın etrafındaki siyah çerçevenin silinmesi sıkıntı yaratıyor mu onu bilmiyorum.:unsure2:

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
3 dakika önce, Mustafa Özcan yazdı:

Deliklere fosforlu bantta yapıştırılabilir.Delikli plakları hep geri çevirdiler burada.

Bende yakında muayeneye gireceğim.Plakanın etrafındaki siyah çerçevenin silinmesi sıkıntı yaratıyor mu onu bilmiyorum.:unsure2:

Sattığım Fiesta'da 3 defa muayeneye çerçevesi silinmiş şekilde girdim sıkıntı olmadı, zaten kullanılan plakalıklar da orayı kapatabiliyor. Aldığım aracın muayenesi yoktu, servis yaptırıp verdi, bunda da 3-4 tane delik vardı sorun etmediler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
4 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Sattığım Fiesta'da 3 defa muayeneye çerçevesi silinmiş şekilde girdim sıkıntı olmadı, zaten kullanılan plakalıklar da orayı kapatabiliyor. Aldığım aracın muayenesi yoktu, servis yaptırıp verdi, bunda da 3-4 tane delik vardı sorun etmediler.

Bu hafta plakanın etrafındaki siyah çerçeveyi silmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
9 dakika önce, Mustafa Özcan yazdı:

Bu hafta plakanın etrafındaki siyah çerçeveyi silmeyi düşünüyorum.

Eğer çerçeveleri silmediyseniz bence silmeyin, sıkıntı olacağından değil ama bölgeye göre uygulamada farklılıklar olabiliyor, yeni plakaları güvenemediğimden çerçevelerini silmedim.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Adam bayağı uğraştı kaportacı belli değmez ki yenisini bastırmak mantıklı..

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Delikler tam olarak nerede bilmiyorum. beyaz kısımlarda olan delikleri beyaz silikon ile doldurup üzerine beyaz oje sürdüm.

mavi kısımda olan delik içinde Türk bayrağı yapıştırarak 2 adet aracı bu sene içinde vizeden geçirdim. 

bilginize.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

benim arabanın öndede arkadada vidayla bağlı plakalar muayeneden de yeni geçmiş...

standartı yok malesef

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
19 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Eğer çerçeveleri silmediyseniz bence silmeyin, sıkıntı olacağından değil ama bölgeye göre uygulamada farklılıklar olabiliyor, yeni plakaları güvenemediğimden çerçevelerini silmedim.

Bu zamana kadar o yüzden bekledim.:)

Yorum bağlantısı
Barış Fırat

Uğraşmayın ben direk basım atölyesine gittim ruhsat ve vize tarihini kontrol etti 5 dakikada  yeni plakayı verdi. Fakat vize tarihim geçmiş olsaydı belge isteyeceğini belirtti

Yorum bağlantısı
Mustafa Karagöz
(düzenlendi)

Yaklaşık 3 ay önce muayene den vidaları söküp delikleri beyaz kısmını şerit tipex le ve mavi delikleri de mavi elektrikci bantiyla kapattım. Sorunsuz muayene den geçtim. Tavsiye ederim.

Sonra da tekrar vidaları taktım.

tarihinde Mustafa Karagöz tarafından düzenlendi
Hatadan dolayı
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

arkadaşlar mağlesef sadece plakadan dolayı geçmedi, dediğim şekilde yaptım hatta ufakta boyadım ama harflerin arasında vs olmamasına rağmen yenileyin dediler.sırf boşa masraf birkez daha ülkenin nekadar gereksiz boş işlerle uğraştığını tecrübe ettim.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Celal Akıncı

TüvTürk, plakalardaki vida olayında daha açıklayıcı bir çizim paylaşmış. Buna göre karakter gruplarının arasındaki boşlukta yer

alan vidalar, kusur sayılmıyor.
Bu konuda zaten ortada bir uygulama genelgesi yoktu. Elektronik denetleme sistemlerinin okuyamadığı plakaların kusurlu sayılacağı

türünden ifadeler bulunuyordu ancak TüvTürk'te muayeneyi gözle yapıyorlar. Sercan Demir haklı. Kusurun niteliği spesifik detaylarla

tarif edilmemiş. O nedenle bugüne dek bir sürü tatsızlık yaşandı. Ama aşağıdaki çizimden sonra bunların sonra ermesi lazım.

0782a8071e1.jpeg

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Harf grubu arasinda her turlu vida yanlis okumaya sebep oluyor.sag ve soldaki vidalarin sakincasi yok sistem uzerinde okumaya engel olmuyor.

Yorum bağlantısı
Celal Akıncı
1 saat önce, Emre Usta yazdı:

Harf grubu arasinda her turlu vida yanlis okumaya sebep oluyor.sag ve soldaki vidalarin sakincasi yok sistem uzerinde okumaya engel olmuyor.

TÜVTÜRK kendisi neredeki vidaların kusur sayılacağını açıklamış işte. Yanlış okumaya sebep olsalar, o ortadaki vidalara izin verirler mi?

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Işin icinde birisi olarak tuvturkun bahsettigi gibi olmuyor malesef harf yanindaki vidalari sistem yanlis okuyor. Ozellikle silik harf rakam grubu olunca.önce her ilin plaka baskisini standrt haline getirsinlerki sonra vidaya bakarlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...