İçeriğe Yönlendir

İstanbullular Yarına Dikkat (Dolu Geliyor)

Serkan Aktay

Recommended Posts

Koray Demir
Levent Güzelkalp yazdı:

konu gelmişken sorayim doluda cam tavan araçlar diğer metal tabanlı araçlara göre daha mi zayıf

Cam tavan buz tabakası şeklinde yüzeysel daha kolay çatlar ve yayılır metal olan göçer fark bu.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Cam tavan buz tabakası şeklinde yüzeysel daha kolay çatlar ve yayılır metal olan göçer fark bu.
o zaman tercihim doğru [emoji3]cam tavan aracı babamın garajına koydum onun ladasi var korumasız sokağa attım [emoji1]metal olan fiestami açık otoparkta biraktim acil durum battaniyesi bagajda umarım kazasız atlatiriz bu sureci
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

ataşehirde cama hortumla su tutuyorlar gibi yağdı 10 dk

şimdi durdu 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

halkalı'da 45-50dbz hava radar görüntüsü vardı 19.00 için ama kısa süreli sağanak yağdı geçti. muhtemelen hava soğuduğu için hızlı bir buharlaşma-donma durumu olmuyor ama belli de olmaz

Akşam arabayı kullanmak zorunda kaldım ve dönüşte zemin altı otopark dolmuştu  çözüm bu :) 3-DBEB162-4-A30-4-DA4-929-A-7070226-BFF9

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Dolu yapmaz daha rahat olun ama yine de Yüce Allah'ın hikmetinden sual olunmaz, bana güvenmeyin. :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Kurtköyde 10 dakika itfaiye hortumu ile su tutar gibi yağdı.
Bizim araç paket servis hazır 

f98ea5ee61c015e34b4d2769ca5a08b4.jpg

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
Kurtköy fırtına
Olağanüstü yağıyor
Hocam Kurtköy'de şu ana kadar dolu yağdı mı?
Ben şehir dışına çıktım ,broadway dışarda öylece kaldı. Umarım dolu yağmaz.
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Kurtköyde 10 dakika itfaiye hortumu ile su tutar gibi yağdı.
Bizim araç paket servis hazır 

f98ea5ee61c015e34b4d2769ca5a08b4.jpg

ilk gördüğümde çuval sandım, kim yaptıysa iyi paketlemiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Gürbüz yazdı:

Hocam Kurtköy'de şu ana kadar dolu yağdı mı?
Ben şehir dışına çıktım ,broadway dışarda öylece kaldı. Umarım dolu yağmaz.

Yok sadece yağdı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mustafa Yanar yazdı:

ilk gördüğümde çuval sandım, kim yaptıysa iyi paketlemiş

ben paketledim. bence de güzel oldu :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Nelere şahit olmuşuz bakalım..

AZeOGP.jpg

cJp7pm.jpg

vq8WrA.jpg

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Dolu dolu diye korkuttular insanları, 1 tane bile düşmedi. 10 gün önce yağan dolu da da keşke uzmanlar uyarsaydı da arabam kevgire dönmeseydi..

• Beğen 5
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Dolu dolu diye korkuttular insanları, 1 tane bile düşmedi. 10 gün önce yağan dolu da da keşke uzmanlar uyarsaydı da arabam kevgire dönmeseydi..

hep otopark fırsatçıları lobisi işleri bunlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

hep otopark fırsatçıları lobisi işleri bunlar

Milleti saçma sapan yönlendiriyorlar yahu, yeni doğan bebeği o kadar sarmaz insan. Arabaların alayı kundakta bebek gibiydi bu sabah :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Korkularımızla güdüyorlar bizi ne güzel. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Nelere şahit olmuşuz bakalım..
cJp7pm.jpg

O arabanın en sağlam yeri o farları.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben arabanın fiyatı 40 binden 90 bine çıktığını görünce kasko yapmak mecburiyetinde hissettim. Kaldıki millet kilim seriyor. Normal karşılamak lazım. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bazı araç sahipleri iyice şaşırmış.

5W4AFy.jpg
Bayrakla kaplamasının sakıncası nedir acaba? Yere sermiyor sonuçta
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Köksal Yılmaz yazdı:
Koray Demir yazdı:
Bazı araç sahipleri iyice şaşırmış.

5W4AFy.jpg

Bayrakla kaplamasının sakıncası nedir acaba? Yere sermiyor sonuçta

Yapılan gözaltı işlemi doğru bence. Bayrak kutsaldır göndere çekilen bayrağın yalnızca yas ilanı veya yas alameti durumlarında olabilen yarıya çekilmesi (bakın indirilmesi denilmez dikkatinizi celp ederim) işlemi dahi törenle yapılır bu esnada bayrağımız cephe alınarak selamlanır. Biz böyle öğrendik😊

Neyse hadiseye gelecek olursak;
Olayın özelliğine bakılır. Kanun koyucunun madde metnindeki amacı “sair surette alenen aşağılama” demek suretiyle bu şekilde gerçekleştirebilen eylemin ve dolayısıyla suçun nitelendirmesini soruşturmayı yürüten iddia ve yargılama makamlarının -bu konuda örnekleme yapabileceği şekliyle- takdirine bırakmış olmasıdır. Suçun oluşması için bayrağın salt yere serilmiş olması mutlak şart değildir  tahkirin gerçekleştirilmesi farklı şekillerde de olabilir bu kapsamda branda, aracı kirden/yağmurdan koruyan örtü vb amaçlarla kullanılamaz yani haşa sıradan bir nesne değildir bilakis “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin egemenlik alametlerinden biri”dir. 

• Beğen 3
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bayrağa paçavra gözüyle bakılsaydı İzmir 'in Yunan işgalinden kurtuluşundan sonra Atatürk ün önüne serilen Yunan bayrağını Atatürk yerden kaldırtmazdı.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Keşke bu duyarlılık esas olması gereken yerlerde de yapılsa... neyse. Şahsi görüşüm; çok acil bi durumda vatandaş aracını koruyacak bir şey bulamayıp bayrakla koruma yaptıysa bence problem yok. Diğer şartlarda bayrak kutsaldır. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Keşke bu duyarlılık esas olması gereken yerlerde de yapılsa... neyse. Şahsi görüşüm; çok acil bi durumda vatandaş aracını koruyacak bir şey bulamayıp bayrakla koruma yaptıysa bence problem yok. Diğer şartlarda bayrak kutsaldır. 
Savaş halinde bile sancağı yere düşürmemek için bedeni feda etmekten, düşeni de yerden kaldırmaktan sonra üstüne oturur hale geldik üstad.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Savaş halinde bile sancağı yere düşürmemek için bedeni feda etmekten, düşeni de yerden kaldırmaktan sonra üstüne oturur hale geldik üstad.

Savaş halinde şartlar başka. Bayrağın düşmesi askere moral kaybettirir. Düşmanı hırslandırır. Manevi yönü had safhadadır. Ama acil durumda bence kullanmakta sakınca yok. Yani arkadaşın kan kaybediyorken yaraya bastıracak en temiz şey bayraksa, kutsal deyip arkadaşın kan kaybetmesini seyretmek olmaz. Yoksa bayrak elbette kutsalımız. 

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çok acil de olsa o şartlarda, o büyüklükteki bayrağı bulan kişi, her türlü çözümü bulabilecek kapasitededir. O hareket onun saygısızlığından başka bir şey değildir. Benim şahsi görüşümde bu şekilde. Bence bayrağımız, şartlar ne olursa olsun kutsalımızdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...