İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Yerli Otomobil İlk Kez Görücüye Çıktı!

Fatih Öztürk2

Recommended Posts

Fatih Öztürk2

http://www.milliyet.com.tr/elektrikli-yerli-otomobil-ilk-kez-ekonomi-2762149/

Elektrikli yerli otomobil ilk kez görücüye çıktı!

Elektrikli yerli otomobil ilk kez İstanbul'da bir fuarda görücüye çıktı. İşte dizaynıyla da oldukça dikkat çeken yerli otomobilin ilk görüntüleri...

Elektrikli yerli otomobil ilk kez görücüye çıktı!

İstanbul'da bir fuarda ilk kez görücüye çıkan dış dizaynı, motoru, içi, her şeyi yerli olan elektrikli otomobil işlemler yapılırsa kısa sürede satışa sunulabilecek.

fft16_mf12560253.Jpeg

Yerli otomobil üreticisi Dr. Gürsel Güzel, yaptıkları yerli otomobili ilk defa görücüye çıkardıklarını belirterek şunları söyledi:

"İç tasarım, dış tasarım, mekanik tasarım bütün şasisi kaportası ve motoru yerli. Motor sürücü, elektronik donanımlar bütün kontrol üniteleri ve yazılımlar bize ait.

6.5 MİLYON DOLAR HARCANDI

Motor gücü 150 kw, beygir gücü karşılığı 203 beygir. 5 yıl içinde 6.5 milyon dolar AR-GE harcaması oldu. 6 ay sonra bile seri üretime başlanabilir. Bu sertifikasyon ve prosedür işlerinden dolayı 2-3 yılı bulabilir"

fft16_mf12560256.Jpeg

FİYATI BELLİ OLDU

Elektrikli yerli otomobil TM 480'in menzilinin 400 kilometre olduğu belirtildi. TM 480i, 100 kilometrede 10 liralık elektrik harcıyor.

Fiyatı ise 200 bin lira olarak açıklandı.

Kanal D Ana Haber 

fft16_mf12560294.Jpeg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

O direksiyonu çok aramışlar mı acaba? 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

200 bin tl. Hedef kitlesini Türkiye ‘nin yüzde kaçı olarak belirlemişler acaba? Adı TM480 yerine Devrim 2 olsaymış keşke. 

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Test bile edilmemiş, piyasaya sürülmemiş bir araç için 200 TL. fiyat biçilmiş, ne diyelim harika

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

yapmak ayrı bir mesele satmak başka,200 bin tl verirmisiniz bu araca? bi yerden başlamak lazım ama daha iyi bir tasarım olabilirdi....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ön linea, arka merso, orta ekran tesla :)

200 binmi, satılması gereken fiyat=   vergisiz bedeli 84.000 tl.  devlet en ufak para almayacak, ayrıca araç maliyeti öğrenilecek, satan firmanın karı uçuk olmayacak, kararında olacak.

en ufak vergi almayacaklar,  takii yayılıp güçlenene kadar, sonrasıda ötv zaten hiç alınmayacak, kdv de %8 olacak, yoksa olmaz :angry:

84000 ötv  oohh ne ala...

30508 kdv  bak hele bak....

84000 araç bedeli

=200 kaat, ne güzel dünya, hadi oradan....  yerli kazık...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Bu arabanın bizim babayiğitler ile bir bağlantısı var mı ? İnşallah Yoktur 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Cem Işık yazdı:

çakmanında kötüsü, bak bakalım nereden almışlar :)  adamlar teslanın direksiyonu araklayacaklarına gidip kil prototopinin direksiyonu çamur etmeden araklamışlar, yahu jantlara birazdaha kol ekleyip onuda arakozlamışlar yuh be....

3.jpg

fft16_mf12560256.Jpeg

tesla.jpg?x=442&y=293&crop=1

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
43 dakika önce, Cem Işık yazdı:

albea dan esinlenmisler😀

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Parçaları Çin 'den ithal edip burada birleştirmişiz gibi.

Ayrıca Elektrikli oto 'da ÖTV en son %3 'tü. Yani ÖTV 'yi komple kaldırsan yine de olmamış bu. Gider DMA 'dan dönüştürülmüş Corolla alırım.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

iç tasarım konsept olduğ için nihai ürün değildir diye düşünüyorum ama arka tarafı beğenmedim. Sonradan zorla ekleme gibi duruyor.

Gaz alma haberi diye düşünüyorum. Her seçim öncesi petrol buluruz uçak yaparız vb. Bakanın bindiği bir araba vardı saab dan esinlenmiş ondan da ses soluk yok yakında haberler çıkmaya başlar.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
3 dakika önce, Emrah Altun yazdı:

Gaz alma haberi diye düşünüyorum. 

Hocam 200 bin gibi bir rakam vermezlerdi diye düşünüyorum. Yanlış mıyım?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Parçaları Çin 'den ithal edip burada birleştirmişiz gibi.

Ayrıca Elektrikli oto 'da ÖTV en son %3 'tü. Yani ÖTV 'yi komple kaldırsan yine de olmamış bu. Gider DMA 'dan dönüştürülmüş Corolla alırım.

ötv yi %100 den koydum birde, %3 se hiç yapmasınlar... 200 binmiş.... 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Şimdi bu arabayı kim yaptı/yapacak.

Kaput ile çamurluk arasını düzeltip bir de, davlunmaz koysalarmış.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ahanda motoruda buymuş, 2 tip, biri ekonomik biri spor mod, fırçasız haa yanlış olmasın, über güçlü ve ekonomik ...

ykvm.jpg

ahanda buda kontrol mödülü, mega elektronik.... 

QNUNMOLYNB5142018134346_C32-A410.jpg

pil okkalı olacağından kurtarmamış, arka koltuk ve bagajda süper ekonomik şundan varmış

img-3166bfd5b57451fa11e437c1ccc8e69a.jpg

sabah sabah tepem attı yine...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
51 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

200 bin tl. Hedef kitlesini Türkiye ‘nin yüzde kaçı olarak belirlemişler acaba? Adı TM480 yerine Devrim 2 olsaymış keşke. 

Özel sektör bu. Devrim olamaz.

19 dakika önce, Levent Güzelkalp yazdı:

Bu arabanın bizim babayiğitler ile bir bağlantısı var mı ? İnşallah Yoktur 

haberden gördüğüm ve aşağıdaki web adresinden anlaşılan yok, bunun devletin öncülüğünü ettiği yerli otomobille ilgisi yok.

12 dakika önce, Emrah Altun yazdı:

iç tasarım konsept olduğ için nihai ürün değildir diye düşünüyorum ama arka tarafı beğenmedim. Sonradan zorla ekleme gibi duruyor.

Gaz alma haberi diye düşünüyorum. Her seçim öncesi petrol buluruz uçak yaparız vb. Bakanın bindiği bir araba vardı saab dan esinlenmiş ondan da ses soluk yok yakında haberler çıkmaya başlar.

Gaz alma? Devletle ilgisi yok, yerli otoyla ilgisi yok. Özel sektör bu.

üretici firma: http://www.genotomobil.com/hakkimizda

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Neyse, firma yapıyorsa helal olsun, ama o fiyatlarla hayal kurmasınlar...

bu zaten bahsi geçen yerli otoda değil, Önder beyde demiş,  devlet desteği olmadan olmaz o işler, ki zaten zor biraz, 2019 u bekleyiniz hele siz, daha birşey görmediniz ekonomide......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
5 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

ahanda motoruda buymuş, 2 tip, biri ekonomik biri spor mod, fırçasız haa yanlış olmasın, über güçlü ve ekonomik ...

ykvm.jpg

ahanda buda kontrol mödülü, mega elektronik.... 

QNUNMOLYNB5142018134346_C32-A410.jpg

pil okkalı olacağından kurtarmamış, arka koltuk ve bagajda süper ekonomik şundan varmış

img-3166bfd5b57451fa11e437c1ccc8e69a.jpg

sabah sabah tepem attı yine...

Ali hayırdır? Sen daha güzelini yap? Özel sektör bunu yapan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Ali hayırdır? Sen daha güzelini yap? Özel sektör bunu yapan.

yerli oto diyince biran tepem attı, o kadar tantana bunun için sandım bir an, zaten az önce haberlere baktım tepem attı sabah sabah birde üstüne bu gelince.....

neyseki özel sektörmüş, dediğim gibi yapabiliyorlarsa helal olsun, ama o fiyata olmaz, hayal kurmasınlar fazla....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Biri tasarım aşamasında hafif ticari, 2 adet de otomobil var. Hadi hayırlısı bakalım.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
23 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Özel sektör bu. Devrim olamaz.

Bu paraya sonu Devrim 2 olur.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Şimdi, Gökhan Albayrak yazdı:

Bu paraya sonu Devrim 2 olur.

Yapan düşünsün onu. Zaten elektrikli arabayı zaten biz sevmeyiz bence. Menzil, Şarj süresi. Uymaz bize. Her sene 1-2 kere memlekete gideriz 800-1200 km tekseferde, tatile gideriz gene 1000 km (tek yönü). Sevmeyiz biz...

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
1 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Yapan düşünsün onu. Zaten elektrikli arabayı zaten biz sevmeyiz bence. Menzil, Şarj süresi. Uymaz bize. Her sene 1-2 kere memlekete gideriz 800-1200 km tekseferde, tatile gideriz gene 1000 km (tek yönü). Sevmeyiz biz...

Katılıyorum abi, bizim için en ideali Hybrid. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

umarım konsteptinde konseptidir.

oyuncak araba gibi. valla tofaşlar daha yakışıklı 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...