İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Yerli Otomobil İlk Kez Görücüye Çıktı!

Fatih Öztürk2

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez
11 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Çinde bazı fabrikalar size montaj hattı ve kendi markanızı yaratma olanağı vererek fabrika kuruyorlar. PArçaları onlar gönderiyor. Öyle birşey olsa gerek bu. Hızlı çalışma yani.

Fason üretimin dibi Çin.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

5 sayfadır okuyorum en mantıklı şey Çağlar abinin 2. sayfadaki şu mesajı gibi geldi bana.

10lt benzin 60 lt lpg kapasiteli fabrika çıkışı lpgli bir araç.. Elektrikliye geçmeden önceki ilk proje bu olmalıydı mesela. Mesela 2005 yılında bu araç üretilmeliydi. 

Şimdi daha kolay olurdu geliştirmek..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yada hybrid.
Boydan boya 2000 km olan ve hadi diyince 700-800 km gitmesi gereken insanlarız biz.
350 km gidip 12 saat yatmak bize uymaz.
250 bin lira da verip ikinci araç olarak alacak ekonomik gücümüz de yok.
Uymaz bize.
Yaptık ve oldudan öteye geçmez.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bizimkiler yerli oto prototipini incelemiş, yıl sonu bize göstereceklermiş, ahanda olay anı :) bizim proto yeni doğanlar için sanırım....

yerli-otomobilde-heyecanlandiran-gelisme

hıımm sanırım bizim prototiple dünyanın anladığı prototip arasında biraz fark var :rolleyes:

48-adet-metal-d-k-m-oyuncaklar-1-64-arab

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Prototip gerçek ile aynı olur. Pilli bisiklet mi yapmışlar 

Tam olarak değil aslında:

Prototip, genel terminoloji ve semantikte belirli bir kategoride ele alınabilecek herhangi bir somut nesne, varlık veya olgunun geri kalanlar için örnek teşkil edebilme vasfına sahip ilk ve en ilkel türevidir.

En ilkelinden başlamışlar demek ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Sani Gerşon yazdı:

En ilkelinden başlamışlar demek ki.

Fazla ilkel olmuş maket olmuş yani. Ben böyle 1 e 1 aynı ebat ve boyutlarda çamurdan da olsa bir şey bekliyordum açıkcası.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Sene sonunda da ölçek büyütüp böyle bir şey gösterilir diye düşünüyorum. Bu örtü altındaki gösterilirse eyvah eyvah. 

automotive-clay-modelling-800x500_c.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yada hybrid.
Boydan boya 2000 km olan ve hadi diyince 700-800 km gitmesi gereken insanlarız biz.
350 km gidip 12 saat yatmak bize uymaz.
250 bin lira da verip ikinci araç olarak alacak ekonomik gücümüz de yok.
Uymaz bize.
Yaptık ve oldudan öteye geçmez.

harika yorum. işte ürün geliştirirken olması gereken temel yaklaşım böyle birşey olmalı. hedef kitle kim, rakipler kim .güçlü yanlar zayıf yanlar neler.

bize elektrikli küçük ticari araç lazım aga... şehir içinde çalışsın, su dağıtsın mesela, çöp taşısın küçük mahalle sokaklarında. bir yerden başlayacaksak sürekli kullanılıp sürekli gözetilen ve geliştirilen bir makine mi 3 5 sene sonra olgunlaşır, yoksa ölü yatırım olan elektrikli otomobilmi.  kaç sene oldu cadillac BLS muhabbeti çıkalı. araba daha çıkmadan demode oldu bile.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Dogan Arsiray yazdı:

harika yorum. işte ürün geliştirirken olması gereken temel yaklaşım böyle birşey olmalı. hedef kitle kim, rakipler kim .güçlü yanlar zayıf yanlar neler.

bize elektrikli küçük ticari araç lazım aga... şehir içinde çalışsın, su dağıtsın mesela, çöp taşısın küçük mahalle sokaklarında. bir yerden başlayacaksak sürekli kullanılıp sürekli gözetilen ve geliştirilen bir makine mi 3 5 sene sonra olgunlaşır, yoksa ölü yatırım olan elektrikli otomobilmi.  kaç sene oldu cadillac BLS muhabbeti çıkalı. araba daha çıkmadan demode oldu bile.

Net bu böyle, Çin zaten bu konuda uçtu gitti çokta başarılı sistem üretimi durmuş araçları platformlarını alıp üstüne elektrikli motoru koyup ilerliyorlar. Türkiye'de en güzelini BD oto yapıyor bunu şuan tabi kimse farkında değil, Aras kargo araçlarını görüyorum sürekli full elektrik. Menzillerini inceledim hala az 100-200km arasındalar. 

http://www.bdoto.com/products.aspx?catID=9 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Dogan Arsiray yazdı:

bize elektrikli küçük ticari araç lazım

Kağıt toplayıcıların hepsi akülü motor kullanıyor.. 

Şu günlerde de MNG kargoda görüyorum. 3 tekerli motorlar. 

Bence amacına çok uygun araçlar. Çok da işlevsel. Sessiz. pratik. Muhtemelen ekonomik de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Bir de bu bilim insanlarımız elektrikli yerli otomobil projesinde yoklar bildiğim kadarıyla... Şaşırdık mı? 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Evime çok yakın bu firma, Eski Toyota Derindere'nin olduğu binadalar araçları her gün görüyorum. Başarılılar sahibini tv'de programını izlemiştim. 
Boş vakitte tavsiye ederim

Derindere iflas etmedi mi? Hemsehrilerim olurlar, universitede iken de burslarini aldim sagolsunlar :)
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Metin Akbal yazdı:

Derindere iflas etmedi mi? Hemsehrilerim olurlar, universitede iken de burslarini aldim sagolsunlar :)

Ben de iflas etti diye biliyorum. Zeytinburnu'ndaki binalarında, şuan Ford Aydoğanlar, bir kısmında da DMA firmasının garajı var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Devlet adamlarımız ne zaman kendilerine yakıştırır da elektrikli makam aracına biner , bende o zaman binerim 😀 

Bizim şirket artık yakıt tüketiminden çok CO2 emisyonu üzerine yoğunlaştı. Seneye araçlarda dizel seçeneklerin kalkacağı konuşuluyor. Menzili yeterse elektrikliye bile geçeriz. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Dün hibrid bir aracin otoparktan çıkıp gidişine şahit oldum, sıfır ses, çok hoşuma gitti. Full elektrik işine soğuk bakmayın, öyle 12 saat bekleme yok aslında alt yapı olunca, 30-40 dakikalık mola yeterli bir 400 km daha gitmek için. Şehir içi zaten hayli hayli yeterli.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Bizde elektrikli araç yaygınlaşana kadar,

ki eskiden kolay vazgeçmiyoruz daha yıllar alır, mühendisler 1-2 saatte dolan aküler yaparlar. Memlekete giderken de 1-2 saat mola veririz artık n'olacak. 😊

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...