İçeriğe Yönlendir

20 BEN 18 Skoda Superb Elegance.

Hakan Tarım

Recommended Posts

Hakan Tarım

Çok fazla mühendislik hesaplarına takılmayın, gerçi meslek icabı olabilir birşey diyemiyorum :)
Alın binin vurun kırbacı. Gerisini boş geçin :D:D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

istatistik denen bir kavram var. olay tsi’ye özgü değil. Küçük hacimli turbo motorun çıkarabileceği masraflar ve arızalardır diğerlerinden fazladır. Çünkü daha karmaşıktır. Daha yenidir. Ar-ge’si ciddi anlamda devam etmektedir. Gerek vw’de gerek ford’da gerekse renault’da. 

turbo motor/atmosferik motor

çift kavrama/tork konvertörü

Kimse bu araçların yüksek km görmediğini söylemiyor zaten. Hiç masraf çıkarmayanlar elbette var. Ben bu masraf çıkarma olasılığına razıyım diyen biniyor. Ayrıca unutmamak lazım ki, yeni nesil bu motorlar 10 senelik ekonomik ömürle üretiliyor. bunu ben değil, üretici söylüyor. 

vw tartışması oluşturmak istemiyorum. Keza kendim dizel superb araştırıyorum almak için. İstatistik kavramını tekrar vurgulayarak iyi günler diliyorum. 

Kim ne derse desin TSI üniteler gerçekten çok başarılı. Hele ki benzer güçteki atmosferiklerden hem tüketim hem esneklik bakimindan çok daha üstün. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

maks güç, görece düşük tüketim, alt devir torku hele düz vites ile olan müthiş uyum, hele düşük vergi bir harika tsi de. 150 hp lik 1.4 kullanıcısı olarak diyorum bunu. ama ansızın ve uyarı vermeksizin olan şeyler arızalar, saçmalıklar, kullanım için getirilen yok kastırma, üst devirde gitme yağ buharı yakmasın, yok ama alt devirde pre detonasyon olmasın piston çatlatmasın gibi resmi olmayan, biraz uyduruk biraz gerçek söylemler gerçekten can sıkıcı.

ikinci elde alınırmı, ucuz olduğu sürece kesinlikle alınır. garantisi yeni bitmiş yeni model alınırmı... pek sanmıyorum.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hakan Tarım
Sinan Akgöl yazdı:

Çağlar abi görmesin :D 

Ehtiyar o, zaten göremez. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Hakan Tarım yazdı:

Ehtiyar o, zaten göremez. 

Ben gördüm ama bir şey yapamıyorum (kıskandı) güle güle montajı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Sinan Akgöl yazdı:

Ben gördüm ama bir şey yapamıyorum (kıskandı) güle güle montajı olsun.

Darısı başına, basit küçük şeyler kullanıyorum, montaj zorluğu falan pek yok. 
Esas @Servet Aydın görmesin, o çatlar :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

10 cm mid için 1/2 litre kutu. Güleceğim geldi 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Hakan Tarım yazdı:

Darısı başına, basit küçük şeyler kullanıyorum, montaj zorluğu falan pek yok. 

Abi uçtu fiyatları gerçekten şaka bir yana 10cm hoparlör alıcam 4 tane uçuk uçuk fiyatlar. 99tlye aldığım tweeter 299 olmuş sony bide. Basit küçük ama iyi ürünler kulaklar şenlenir gari.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Servet Aydın yazdı:

10 cm mid için 1/2 litre kutu. Güleceğim geldi 

Orjinal kutu o bebişim, tam spec'lerine göre 😛 

Sinan Akgöl yazdı:

Abi uçtu fiyatları gerçekten şaka bir yana 10cm hoparlör alıcam 4 tane uçuk uçuk fiyatlar. 99tlye aldığım tweeter 299 olmuş sony bide. Basit küçük ama iyi ürünler kulaklar şenlenir gari.

https://www.ozenhifi.com/focal/performance/expert/18-focal-performance-hoparlor-ps165-f-3-3-vay-components.html

biz ne yapalım ? :D :D :D

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Sinan Akgöl
Selim Bilgin yazdı:

Haparlör değil mi bunlar ne farkı var?

Onların quadrifoglio si gibi düşünebiliriz.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Selim Bilgin yazdı:

Haparlör değil mi bunlar ne farkı var?

Birinde müziği öylesine dinlersin, birinde müziğin içine girersin. 

Sinan Akgöl yazdı:

Onların quadrifoglio si gibi düşünebiliriz.

Güzel açıklama :D :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Prima towerımızı da diktik 😛 

49361048098_a96e7292a0_b.jpg .  49361508541_5d4d644476_b.jpg .   49361508521_a59fafdb5f_b.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bu sistem için ayrı bir güç ünitesi kullanacaknısınız, nerdeyse bir megan  parası oldu.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu ney ki.

abi müziği gerçekten dinlemek için, eskisi gibi senin düşündüğünden değil yani 😛

Eski vukuatlarımız çok olduğundan aklınız hep oraya gidiyor :D :D

Metin Uzunoğlu yazdı:

Bu sistem için ayrı bir güç ünitesi kullanacaknısınız, nerdeyse bir megan  parası oldu.

Yok bendekiler dijital anfi, çok düşük güç kullanıyor. 

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Boyle kablosuz, kesip bicmeden ufak bir dokunusla seste hic mi guzellesme olmaz?

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Alpay Sumer yazdı:

Boyle kablosuz, kesip bicmeden ufak bir dokunusla seste hic mi guzellesme olmaz?

Aracın orjinal kabloları hiç dokunulmadı, tamamen yeni ve kaliteli kablolar döşendi. 

Ki yapılan olay ufak dokunuş değil 😛 Köklü bir değişim 😍

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...