İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Erkan Işık
Ustaniz ugrasmak istememiş.

Valla işini yapmakdan kacınan bırı degıldır ıkı side ford yetkili servis deneyimli ustalar gerisini bilemem[emoji3]
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Yeni yıl hediyesi aldım. Bakalım başımıza neler gelecek :biggrin:

P1PVW5.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
40 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Yeni yıl hediyesi aldım. Bakalım başımıza neler gelecek :biggrin:

P1PVW5.jpg

Hayırlı olsun canlı canlı görmek isterim.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
4 dakika önce, Mehmet Yeter yazdı:

Hayırlı olsun canlı canlı görmek isterim.

Ben de görmek isterim ama bazı eksikleri var, tamamladıktan sonra inşallah :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

2013 Seat Leon 1.6 TDI DSG aracımızın sağ ön tekeri patlayıp, jantın üzerinde gidince Lastikçinin yolunu tuttuk.
4 jant eğri, ön düzen kaçık, arka iki lastik bitik, akü %45 ömre düşmüş, start stop çalışmıyordu...

4 adet 225/45/17 Good&Year Eagle Sport Lastik
4 adet çelik sibop
4 adet balans
4 adet jant düzeltme
Ön düzen
Nitrojen
Çelik marka 70 amper Start Stop Akü

Lastikler 1 yıl sigortalı
Akü 2 yıl garantili

Akü 750₺
Lastik 325₺ adet (Kampanya kapsamında)
Jant düzeltme 70₺ adet
Vs Toplam 2.400₺’ye halloldu.
Lastikler oldukça sessiz, daha önce Jetta ve Corolla aracımızda kullandık, memnun kaldık.
Kalitesi güzel, diş deseni ve kanalları hoş.
EfficientGrip Performance ile Eagle Asymmetric arasında iş gören bir lastik.
Ne EfficientGrip kadar yumuşak, ne de Eagle Asymmetric kadar iddialı.
Merak eden dostlarla paylaşmak istedim.

İskenderun Boğa Otomotiv Good&Year bölge bayisine, sahibi değerli büyüğüm Hüseyin Boğa’ya teşekkür ederim.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
21 saat önce, Celal Aydın yazdı:
2013 Seat Leon 1.6 TDI DSG aracımızın sağ ön tekeri patlayıp, jantın üzerinde gidince Lastikçinin yolunu tuttuk.

Buyuk gecmis olsun. 4 jantin yamuklugunu lastikci mi tespit etti? Yani 4 tane jant ayni anda yamulmadi sanirim diye soruyorum yanlis anlamayin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Buyuk gecmis olsun. 4 jantin yamuklugunu lastikci mi tespit etti? Yani 4 tane jant ayni anda yamulmadi sanirim diye soruyorum yanlis anlamayin.

Araç teyzemde ve çocuklarında, 2013’de sıfır alındığından beri biniliyor, bütün acemiler bu araçta öğrendi kullanmayı,
5 yıldır da bir kez lastiği değişti, ne ön düzen ne jant düzeltme, öyle binildi[emoji1]
Ve bizim memleketin yolları, iddia ediyorum Türkiyenin en çok çukur ve yamalı yolları,
17 inç 45 yanak lastik de eklenince üzerine, Alaşım jantta kaçınılmaz yamukluk.
Lastikçi tespit etti, ben başında duruyordum, izletti bana yamukluğu, gerçekten yalpalayarak dönüyordu.
Önce Balans makinasında çıplak jantı izledim, sonra jant düzeltme makinasında bizzat gördüm, içler acısı.

Bisiklet tekeri gibi stepne vardı yolda aracın üzerinde, lastikçiye giderken, şunu farkettim;
Leon cidden yalıtımı güzel araç.
Benim Ford olsa zangır zangır titrerdi direksiyon ve uğultudan duramazdım o jant eğikliği varken.
Gerçi 80’i geçemedik sırf o stepne yüzünden, belkide ondandır [emoji1]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Bu devirde iyi masraf. Allah yerini doldursun. 

Amin Gökhan Bey.
Start-Stoplu araç alınmazmış bunu anladım.
Standart akü 300₺ civarındayken, start-stoplu olanı 700-800 lerde geziyor.
Lastik oldukça uyguna alındı, o ebatta 500-600₺ den aşağı adam gibi lastik yok, kampanya sayesinde 325₺’ye geldi.
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Baba oğluna vermez bu fiyattan, çok hoş bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Bende lastikçimi değiştirene kadar her lastik değişiminde jant düzelttiriyordum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ön silecekleri değiştirdim. Bosch Eco ile geçen sene Şubat'ta almışım. 11 ay sonra tekrardan değiştirdim. Bunca zaman boşu boşuna başka markalara yönelmişim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Kaça aldın Sani ,geçenlerde ben de rbw aldım bin pişman oldum ilk fırsatta değişmem lazım,resmen camı silmiyor kazıyor [emoji35]

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

46TL'ye geldi ama araç araç değişiyor silecekler.

Misal, Dacia Lodgy için ECO serisi yok, AERO serisi 135TL idi sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
6 saat önce, Serkan Maden yazdı:

Bende lastikçimi değiştirene kadar her lastik değişiminde jant düzelttiriyordum.

Bizim memlekette jantların eğrilmesi kaçınılmaz 5 senelik araçta.

Hele Ford Fiesta gibi süspansiyonu sert araçlarda 2-3 ayda bir sac jant illa yamulur, balans tutmaz. 

Alaşım jantlı Fiesta’da ise 50 yanak olunca, ya jant yamulacak, ya lastik gümleyecek yanaktan, iki seçeneği var. 

Lastikçi para kazanmak için der fakat janta şöyle bi bakınca da yamukluğu anlaşılmayacak bişey değil bence, balans makinasında belli eder kendini. 

5 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Ön silecekleri değiştirdim. Bosch Eco ile geçen sene Şubat'ta almışım. 11 ay sonra tekrardan değiştirdim. Bunca zaman boşu boşuna başka markalara yönelmişim.

Sani abi, muz tipi değil galiba senin aldığın, telli tip. 

Aero Eco modeli var 70₺ civarı, muz tipi olandan. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 saat önce, Celal Aydın yazdı:

Aero Eco

Denedim ancak benim araçta bi türlü mutlu olamadım. En sonunda eski tipe döndüm.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Telli silecekler daha mi sessiz sanki?

Daha sessiz mi bilemiyorum ama, kesinlikle cama göre durum değişiyor. Aynı marka sileceği Megane'da kullanırken sıkıntı yaşamıyorken, Duster'da aero sürekli atlayarak sildi. Bence silecek yapısı, cam yapısı bunda çok etkili.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Daha sessiz mi bilemiyorum ama, kesinlikle cama göre durum değişiyor. Aynı marka sileceği Megane'da kullanırken sıkıntı yaşamıyorken, Duster'da aero sürekli atlayarak sildi. Bence silecek yapısı, cam yapısı bunda çok etkili.
Benim cam silme olayinda kollar sagda ve solda. Icten disa siliyor ve supurgeler biri 70 cm digeri de 65 cm. Muz silecek atlama yapmiyorda uzun olanin gobekten kenarlara olan titreyerek ilerliyor.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
21 dakika önce, Metin Akbal yazdı:
23 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Benim cam silme olayinda kollar sagda ve solda. Icten disa siliyor ve supurgeler biri 70 cm digeri de 65 cm. Muz silecek atlama yapmiyorda uzun olanin gobekten kenarlara olan titreyerek ilerliyor.

Bir silecek kolu ayarı gerekebilir. Yetkili servise sormakda fayda var. Onlarda aparatlar olabiliyor.

Bazı mini'ler mesela fabrikadan ayarsız çıkmış, yetkili servislerde düzeltim yapıyorlardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Baskı balata seti Luk marka değişti, radyatörü fan pervanesi çarpıp delmiş tamir oldu, içi dışına çıktı. Ön balatalar değişti, kırık ön davlımbazılar değişti. 1400tl parça işçilik dahil... 75523fcbc40d56aee3eb8acdd32bae84.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Baskı balata seti Luk marka değişti, 

Neydi bu araba.. ?

Ben de bugün yağ, yağ filtresi, hava filtresi ve yakıt filtresini değiştirdim.. 

Motul koydum, 8100 X-clean FE  

14e898c07b44b938ea93a1bb1bd01bb9.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Neydi bu araba.. ?

Ben de bugün yağ, yağ filtresi, hava filtresi ve yakıt filtresini değiştirdim.. 
Motul koydum, 8100 X-clean FE  

14e898c07b44b938ea93a1bb1bd01bb9.jpg

Yağ gibi akar altından emmi. Motul candır.
Fransızların üç şeyini severim;
Parfümlerini,
St. Dupont Çakmağını ve,
Motul yağını [emoji1]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Motul yağını [emoji1]

Bakalım. Methedildiği kadar var mı göreceğiz.
7,5 litre dolu şu an motorda.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...