İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Yeter
Mehmet Unkun yazdı:

QOAxMH.jpg

Focus C max

Aydınlatma için 3mm mantar led kullanılıyor. Kamerada parlak çıkıyor ama gözle gayet güzel görünüyor.

Far kumanda kısmının yeşil ledlerini kırmızı ve beyaza çevirdim. Yavaş yavaş kapı, klima, düğmelerdeki ledleri de çevirmeyi düşünüyorum.

Çok iyi olmuş arabayı açmaya cesaret edemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
Mehmet Yeter yazdı:

Çok iyi olmuş arabayı açmaya cesaret edemiyorum. 

Sağolun. Korkmayın bir yerden başlayın devamı gelir. Arabayı değiştiremeyince bende ufak ufak değişim yapıyorum 😉

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Karbütör conta değişti yetkili serviste, yazlık lastiklere  geçildi, yağ tamamlandı, 620 TL. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
(düzenlendi)

Aracımda Kitmtm lpg kitinin desteklediği ama montaj yapan ustanın bağlamadığı  obd kablolarını bağladım. Aracın şemasından can h ve can l kablolarını lpg beynin yanındaki sigorta kutusuna geldiği buldum, böylece obd soketine kabloyu uzatmaya gerek kalmadı. Soketli yaptım sökmek gerekirse kolay olsun. Sarı kablolar tüp beyninden, yeşil ve beyaz kablo can kablolarından geliyor.

QcFCvH.jpg

Ltft ve Stft artık programda aktif görünüyor. 

QcM0bp.jpg

tarihinde Mehmet Unkun tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Karbütör conta değişti yetkili serviste, yazlık lastiklere  geçildi, yağ tamamlandı, 620 TL. 

Hayırlı olsun kaç binde kaçırmaya başladı conta?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Triger değiştirdik , bir kaç bin km sonra yağ kaçırmaya başladı. Garantiden yapın dedim , conta değişen listesinde yok garantiye sokamayız dediler.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Evren Erakçora yazdı:

Triger değiştirdik , bir kaç bin km sonra yağ kaçırmaya başladı. Garantiden yapın dedim , conta değişen listesinde yok garantiye sokamayız dediler.  

Yağ nerden geliyor bellimi

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Okay Kaygusuz yazdı:

Yağ nerden geliyor bellimi

Külbütör kapağından( valve cover)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Evren Erakçora yazdı:

125bin km de şimdi

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Evren Erakçora yazdı:

Külbütör kapağından( valve cover)

Bazi arabalar da kulburtorle geliyor conta, pahali bir malzeme olduğundan kacmis olabilirler.

Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

Kumandadan cam kaldırmayı, hareket edince kapıları kilitlemeyi ve sis farlarını forscan ile etkin hâle getirdim. OBD bağlantısı için kullandığım aletin USB kablosu da yoktu HS/MS CAN düğmesi de, sıkıntı yaşatmadı sağolsun. 

Sis farlarını benden önceki sahibi takmış ancak etkinleştirmemiş nedense, ampullerden biri de yuvasından çıkmıştı, yerine takmak için hemen üstündeki tüm far ünitesini de sökmek gerekti.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

125bin km de şimdi

Kapak saplamaları disposable diye biliyorum söktün mü yerine yenisini takacaksın triger değişiminde sökmüşlerdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Kapak saplamaları disposable diye biliyorum söktün mü yerine yenisini takacaksın triger değişiminde sökmüşlerdir.
Bende öyle biliyorum boyları uzuyormus yenisi takilmaliymis diye
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Koray Demir yazdı:

Normal triger değişim parça listesinde yok dediler, duruma sızıntı olursa değiştiririz dediler. 2.defa triger değişti bir defa conta değişmiş oldu. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

26 gündür kızımın evinde hep birlikte izolasyondayız. Kızım 2. ay önce doğum yaptı, damat da evden çalışıyor. Evlerimiz arasında 300 m. falan var. 2 toruna eşimle birlikte bakıyoruz. Geliş gidişleriniz tehlikeli olur diye onlarda kalıyoruz. Malum yaş 65 olduğundan dışarı çıkamıyorum. Dolayısıyla yeni aldığım arabaya doyamadan evimin önünde bırakıp geldik 26 gün önce. Nihayet hem bazı ihtiyaçlar için, çiçekleri sulamak ve hem de arabayı çalıştırmak için akşam damatla birlikte evimin önüne kadar gittik, ilk işim arabayı çalıştırmak oldu. Neyse ki hiç bir sıkıntı olmadan ilk basışta çalıştı, 10 dk. benzinde çalıştırdım, kafam rahatladı.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Bugün ilanım yayından kalktı.

Yeni aracımda kullanırım düşüncesiyle aldığım paspaslar, silecekler, bagaj organizeri, koltuk arkası düzenleyici Albea'ya kısmet oldu yine :) Yerlerine yerleştirdik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
(düzenlendi)

Bugün de 4 kapıdaki cam düğmelerinin rengini kırmızıya çevirdim. Tekli düğmeleri kırmızı yaptım. Ayna ayar düğmelerini beyaza çevirdim. 

Normalde hepsi yeşil ve cansız yanıyordu. Cam düğmesini de kırmızı yapsaydım diye düşünüyorum ama far kumandası ile  ortak renk oldu.

Smd led kullanılıyor. Mantar led kadar kolay olmasa da değiştirdim. Klima,esp ve cam ısıtma tuşu  kaldı...

QmHhNh.jpg

tarihinde Mehmet Unkun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Bugün Bende bir şeyi anladım. Eldeki kuş, daldaki kuştan iyidir. Arabaları sevmek lazım.

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Mondeoyu ve Fiestayı yıkadım. 3d yağmur suyu kireç leke çıkarıcı almıştım. Mondeonun arka plakalık kısmında denedim bütün lekeleri çıkardı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
(düzenlendi)

b0e15f061d43665c78b3f3def67cff9a.jpg

Evin önünde yağ değişimini yaptım.

Hava filtresi olarak K&N kullanıyorum, bu filtreyi K&N filtrenin temizliği esnasında geçici olarak takmak için aldım.

1a35d2a00c842282d340088f786b35fd.jpg

tarihinde Zeki Yelboğa tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
b0e15f061d43665c78b3f3def67cff9a.jpg

Evin önünde yağ değişimini yaptım.

Hava filtresi olarak K&N kullanıyorum, bu filtreyi K&N filtrenin temizliği esnasında geçici olarak takmak için aldım.

Kaç litre alıyor ki, neden iki tane bir litrelik aldın ?
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa

Yağ filtresi ile birlikte 5,5 lt alıyor.

Orada 4+1+1 lt var.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Zeki Yelboğa yazdı:

Kolay gelsin elinize sağlık lokma takımı ford logolu iyiymiş. Birde lokma kolunda bir ayar var gibi görünüyor tork ayarlımı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...