İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Serkan Karadağ
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Motordaki plastik parçaları boyadım.

cgOLJm.jpg

JG5rl2.jpg

Değişik ama güzel bir çalışma olmuş. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
(düzenlendi)

Kader midir bilmem ama sattığım 2 aracımda da kapora yandı. Buna yandı demeyelim de bu sefer iade ettim. Kapora veren abiyle bugün anlaşamadık. Adamla bi aks kafası yüzünden kavga ettik :DAkabinde hafta sonu arayanlardan birisine geri döndüm, kapora verenle anlaştığımız fiyattan daha iyi bir fiyata anlaştık. Demek ki her şeyde var bir hayır. Albea devrimiz bitti.

Şimdilik durum bu:

r3DtPf.jpg

tarihinde Ahmet Caliskan tarafından düzenlendi
Düzeltme
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Servisten aldım.

3 hafta önce iş yeri önünde park halindeyken sürtme olmuştu, servise gecen hafta vermiştim. Bugun aldim.

Durduk yere sol arka çamurluk boyalı oldu [emoji45]

(deger kaybi deniliyor ama pek bir sey cikmaz da deniyor, bilgisi olan?)

Bu süreçte yağ-filtre bakım ve yaz kontrolleri yapıldı

Teslim alirken ayna kontrol orta dugmenin olmadigini farkettim, servis gorevlisine bildirdigimde "bizim orayla isimiz olmadi" deseler de ayna ayari bana gore degildi, boyum uzun; oturdugumda yeri goruyordum. Ve cidden sağlam vermiştim.

Bakalim bir çözüm bulacaklarini ilettiler. Ciktim geldim.

9b473f5ef1eedfc00777fda170c59ec3.jpg

028fe16f7e65dc3c3578247c6475fe1d.jpg316f966d827777e2af671267bafa2375.jpge4a08937012dbf4185774d9a3e32391f.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun.. 

O düğme çıkmış halini ilk defa görüyorum.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Servisten aldım.

3 hafta önce iş yeri önünde park halindeyken sürtme olmuştu, servise gecen hafta vermiştim. Bugun aldim.
Durduk yere sol arka çamurluk boyalı oldu [emoji45]

Bu süreçte yağ-filtre bakım ve yaz kontrolleri yapıldı

Teslim alirken ayna kontrol orta dugmenin olmadigini farkettim, servis gorevlisine bildirdigimde "bizim orayla isimiz olmadi" deseler de ayna ayari bana gore degildi, boyum uzun; oturdugumda yeri goruyordum. Ve cidden sağlam vermiştim.

Bakalim bir çözüm bulacaklarini ilettiler. Ciktim geldim.

9b473f5ef1eedfc00777fda170c59ec3.jpg

028fe16f7e65dc3c3578247c6475fe1d.jpg316f966d827777e2af671267bafa2375.jpge4a08937012dbf4185774d9a3e32391f.jpg

İnşallah böyle bir olay değildir fakat böyle durumlarda oluyor, Bir arkadaşım Bursa'da bir yetkili servise bıraktı arabasını, teslim alırken kaputun açık olduğunu görmüş ve kaputu kaldırmış. Bı bakmış yağ kapağı yok oradayken demiş bu ne kapak eksik, adamın gözünün önünde yandaki arabadan söküp takmışlar bizim arkadaşın arabaya. Çocuk demiş bu doğru mu? Biz ona kapak ayarlarız demiş yollamış bizimkini.
Benim için en önemlilerinden biri bas vururken bagaj kapağı üzerinden gelen seslerin kesilmesi. Plakalık, bagaj kapağının içindeki kablolar vs ses yapardı uyuz olurdum tofaş gibi zır zır ses yapardı sesi açınca. Şuan ise normal dinlediğim sesin nerdeyse 2 katını açınca bile o tarz bir ses kalmadı.
Böyle titreten bir ses sistemi yok araçta tabi ama diğer gelen seslerin benzeri vardı. Artık yok [emoji3]

Bu tarz videoları anlamıyorum, zaman geçirelim diye video falan açıyoruz adam bize orta parmak gösteriyor. :)
Yorum bağlantısı
Emre Sutay
Geçmiş olsun.. 
O düğme çıkmış halini ilk defa görüyorum.. 

Baska bir aracta inceledim, zaten cikabilecek bir parcaya benzemiyor. Nasil oldu kimse anlamadi.
Yorum bağlantısı
Emre Sutay
Bu tarz videoları anlamıyorum, zaman geçirelim diye video falan açıyoruz adam bize orta parmak gösteriyor. default_smile.png
Yetkili serviste durum illa birine fatura edilecek, patron karismaz.
o zamana kadar calisanlar papaz kacti oynamaya devam ediyor sanirim[emoji2].
Benim parcaya 750 lira dediler mesela. Bakalim nasil cozecekler.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

o zamana kadar calisanlar papaz kacti oynamaya devam ediyor sanirim[emoji2].

Başka bir cmax gelene kadar [emoji28]
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

100 liraya Pioneer varmış takalım bari.

Birinde tamir var ama efendi gibi dinlersem ses bozulmuyor.

r8EAKx.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Emre Sutay yazdı:

...

...

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Emre Sutay
Kerem Kurluva yazdı:

Geçmiş olsun.

Tesekkurler, 

Exper tutmak lazim gibi seyler soylenmisti, kazaya ait dosyalari servis verecek zaten, gerekli belgeler ile bireysel basvuruda bulunacagim 👍

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
(düzenlendi)

Dijital hızı gösteren ve soğutma suyu azaldığında uyaracak olan arduino  hazırlamış olduğum basit bir devre. Hızı can bus hattından okuyor. Sensörü ise su deposu üzerine yapıştırdım. Sensörün ürettiği voltaja göre arduinoyu programladım. Daha büyük ekran ile yazılım kısmına bir kaç özellik daha ekleyeceğim zamanla inş.

tarihinde Mehmet Unkun tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Su seviyesi güzel olmuş.Olan araçtan olmayan araca geçince aradığım özellik

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Dün 2005 c max in kapı gergisini değiştirirken boşta soket ile karşılaştım. Bir de sol ön kapı otomatik cam kapama özelliği kayboldu. Diğer üç cam çalışıyor. 34fb50f9faebf06d93a4d4f1b866c187.jpg

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Yeter yazdı:

Dün 2005 c max in kapı gergisini değiştirirken boşta soket ile karşılaştım. Bir de sol ön kapı otomatik cam kapama özelliği kayboldu. Diğer üç cam çalışıyor. 34fb50f9faebf06d93a4d4f1b866c187.jpg

Ön cama tanıtım(kodlama) yap düzelir, sorun değil normal bir durum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
Mehmet Yeter yazdı:

Büyük ihtimal kapı modülünün akü bağlantısı kesildiğinen düğmeye tekrar basılı tutup kodlamalısın.

O soket ayna katlamanın soketi. Eğer sağ arka koltuğun altında röle yeri varsa tesisat hazırdır. Yoksa benimki gibi sadece kapılarda hazırdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz

Yıkandık, gölgede inzivaya çekildik. Arabanız için ne yapamadınız derseniz yağ bakımımızı hala yapamadık. Normalde 15bin veriliyor bakım aralığı ama ben 10binde yapılması taraftarıyım. 12bin km oldu en son yağı 1 sene önce ben almadan 1 hafta önce Metin abi yetkili serviste değişmişti. Ben de Samsun otokoçtan fiyat aldım ama Ordu'da olduğum için Samsun'a giriş yasak şu an. Ordu'da da yetkili servis var ama yağ+yağ filtresine 600 lira istedi life card indirimli. Aynı şeylere Samsun Otokoç 450 lira fiyat verdi. Bir de hazır yazmışken fikirlerinizi alayım. Serviste opetin yağı koyuluyor. Sizce nasıldır? Zira Metin abi hep Castrol koydurmuş serviste kendi isteğiyle.deac4218fbc778303184b2c4b7339db4.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Köksal Yılmaz yazdı:

Ön cama tanıtım(kodlama) yap düzelir, sorun değil normal bir durum. 

Kodlamayı nasıl yaparım? 😓

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Mehmet Yeter yazdı:

Kodlamayı nasıl yaparım? 😓

Kontak açık, otomatik cam tuşunu cam kapalıyken 10 15 sn kapatma olarak tutun. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Kontağı açın ...açma düğmesine sırasıyla ilk önce sürücü sonra sağ ön sonra sol arka ve en son sağ arka olacak şekilde kapama yönünde uzun basın...hepsi kodlanacaktır...

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Yıkandık, gölgede inzivaya çekildik. Arabanız için ne yapamadınız derseniz yağ bakımımızı hala yapamadık. Normalde 15bin veriliyor bakım aralığı ama ben 10binde yapılması taraftarıyım. 12bin km oldu en son yağı 1 sene önce ben almadan 1 hafta önce Metin abi yetkili serviste değişmişti. Ben de Samsun otokoçtan fiyat aldım ama Ordu'da olduğum için Samsun'a giriş yasak şu an. Ordu'da da yetkili servis var ama yağ+yağ filtresine 600 lira istedi life card indirimli. Aynı şeylere Samsun Otokoç 450 lira fiyat verdi. Bir de hazır yazmışken fikirlerinizi alayım. Serviste opetin yağı koyuluyor. Sizce nasıldır? Zira Metin abi hep Castrol koydurmuş serviste kendi isteğiyle.deac4218fbc778303184b2c4b7339db4.jpg
Renk seçimi çok güzel.
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Sinan Akgöl yazdı:

Kontak açık, otomatik cam tuşunu cam kapalıyken 10 15 sn kapatma olarak tutun. 

Hasan Basri Bayraktar yazdı:

Kontağı açın ...açma düğmesine sırasıyla ilk önce sürücü sonra sağ ön sonra sol arka ve en son sağ arka olacak şekilde kapama yönünde uzun basın...hepsi kodlanacaktır...

Çok teşekkür ediyorum. İşlem tamamdır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Furkan Bakırel yazdı:
Emrah Korkmazz yazdı:

Renk seçimi çok güzel.

Çok teşekkürler, bu tonları seviyorum. Önceki aracım Megane 3 de buna yakın bir tondaydı fakat iyi korumak gerekiyor bu renkleri.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mehmet Unkun yazdı:

Dijital hızı gösteren ve soğutma suyu azaldığında uyaracak olan arduino  hazırlamış olduğum basit bir devre. Hızı can bus hattından okuyor. Sensörü ise su deposu üzerine yapıştırdım. Sensörün ürettiği voltaja göre arduinoyu programladım. Daha büyük ekran ile yazılım kısmına bir kaç özellik daha ekleyeceğim zamanla inş.

Kadranda ölçü birimi olarak mil kullanılmış. Nerenin Focus'u bu acaba? :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...