İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

nasıl bir fark oldu coil ler ile?

En yüksekte çok sekti, dip basık giderken ilk hafta ön tamponu tutan plastiği kırdım kasisten geçerken, coili çıkardığımda farkettim ön ek rendelenmiş sürtmekten yarısı yok :) ayrıca 1 ay geçmeden arabanın rot balans ayarı bozuldu, yaylar çok sertti ailem biraz rahatsız oldu. Görüntü olarak fevkalade, gençlik işte bi hevesle taktık ama güvenlik daha önemli, arkası çok yüksek kaldı, çok hafif bagaj bile bomboş, ani manevrada problem yaşatabilir diye çıkardım, yürüyen aksamı da sıfırlayınca şuan s klas konforu yaşıyormuşum gibi hissettim, yaylar sert olunca zıpladıkça akslara çok yük biniyor, o görüntü için bu kadar zarar değmezdi. Tabi güzelliğine gelince insanların baktığını bariz fark ediyorsunuz. Bide olumsuz bi yönü olarak kasislerden çapraz ve çok yavaş geçtiğiniz için arkadan sellektör yiyebiliyorsunuz. 

Bidaha takmam, yaparsam air yaparım oda 2. Bir arabam olursa. Aile ile binerken yapılacak şey değilmiş bunlar, bi yay ile serseri arabasına çevirmek mümkün.

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Metin Akbal yazdı:

Markadan kaybetmiş biraz. Apexi :)

Evet belki başaran taksam daha farkedecekti ama, arabanın kendisi için üretilen coiller çok daha konforlu olacaktır, biz unisex malzeme kullandık :) kw falan bu arabaya değmezdi zaten ne zaman satacağım belli olmuyor boşa masraf olurdu :)

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Ebrar hayırlı olsun. Ben de babamın kia cerato aracına 4 adet MAHER marka amortisör aldım. Internette pek yorum yoktu ama parçacı sorunsuz dedi. Gayette guzel yol tutuş vs. Seninkiler de maher marka galiba. Yorumun nedir?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Gürbüz yazdı:

Ebrar hayırlı olsun. Ben de babamın kia cerato aracına 4 adet MAHER marka amortisör aldım. Internette pek yorum yoktu ama parçacı sorunsuz dedi. Gayette guzel yol tutuş vs. Seninkiler de maher marka galiba. Yorumun nedir?

Teşekkür ederim Ali abi, coilden sonra çok çok konforlu geldi, benimkide maher marka evet. Tanesini 300 tl ye aldım. Gayet memnunum.

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Teşekkür ederim Ali abi, coilden sonra çok çok konforlu geldi, benimkide maher marka evet. Tanesini 300 tl ye aldım. Gayet memnunum.
Sertlik ayarı ve yol tutuşu çok iyi gelmişti bana .belkide eski amortisörlerden sonra öyle hissettim. Umarım uzun ömürlü olurlar[emoji3] evet bizde ayni fiyat civarında aldık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Haluk Şentürk yazdı:

@Ebrar Tüfek merhaba ,aracı  kime yaptırıyorsun.Samsun da toyota ustası tavsiyen var mı?

Amcalarıma yaptırıyorum hocam, eski bosch car servis oto karadeniz ve mutlu kardeşler.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Ebrar Tüfek yazdı:

Amcalarıma yaptırıyorum hocam, eski bosch car servis oto karadeniz ve mutlu kardeşler.

eyvallah kardeşim. teşekkürler, kazasız belasız kullanman dileğiyle

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Haluk Şentürk yazdı:

eyvallah kardeşim. teşekkürler, kazasız belasız kullanman dileğiyle

Rica ederim hocam, bende çok teşekkür ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Furkan Bakırel yazdı:

Termostat da sorun vardı , araba ısınmıyordu.Bir kaç usta var burada bilgisine güvendiğim onlara gösterdim ön paneli sökmeden imkânsız değişmesi o yüzden ön panelin sökülmesi şart dediler biraz araştırdım yabancı forumları vs ama bulamadım . Q7 de A8 de panel inmeden termostat değiştiren var lakin bu araçların önü A6 ya göre uzun olduğu için değişiyor A6 da el girmesi imkansız ama parçayı alıp evde biraz kurcalayalım dedim.Bir kaç parçacı gezdim bulamadım termostat, son parçacı da rafta hava filtresi vardı girmişken boş çıkmayayım diye aldım filtreyi garaja geldim.Başladım filtre değişimi için sökmeye filtre kazanı bayağı alengirli biraz söktüm baktım ön sağ tarafta ufaktan boşluk oluştu.Hava filtresinin arkasında ki klapeyi açıp kapatan kontrol vanasını da sökünce termostatın borusunu gördüm.İnternetten termostat kısmının şemasına baktım termostatın 3 tane civatası var ama tabi ki görünmüyor el yordamıyla yokladım 3 tane civata geldi elime bu civataları 7-8 cm boşluktan girerek sökmeye çalıştım.Motor karşıdan bu şekilde okla termostatı göstermeye çalıştım.pEXSke.jpg
İlk deneme başarısız oldu anahtar aşağı düştü emoji52.png.9 metre kare garajda krikoya aldım arabayı ama tam kaldıramadım çünkü araba duvara çok yanaştı oradan altına girdim arabanın ( zayıf olmanın faydaları ) muhafazayı söktüm.3 civataya tam 5 saat uğraştım sonunda söktüm durumlar kötü termostat paramparça .rIsN2n.jpg
Termostat sipariş etmek şart oldu , 300 liraya satın aldım Gates marka 2 günde geldi.
9IRGoL.jpg
Yerine takmak civatalarını sıkmak yine 5-6 saatimi aldı ama yaptım elim felan hep kesildi tabiki.Dökülen antifrizi geri koymadım yeni bsg marka antifriz aldım 1.5 litre yarım litre su ekleyip eksilen suyu tamamladım .
En sonda filtreyi takıp toparladım lakin muhafazayı takmak için lift şart onun için muhafazayı temizledim bagaja koydum hafta içi taktıracağım.
FQnRiM.jpg
Ve son...
hBRmNG.jpg

aynı müko gibi kafaya koydugunu yapıyor bu zalimler
izmir turu var geliyon mu 14 kişi var

arabam kapalı garajda duruyor içerisi 9derece dün marsa oturdum akü error verdi 2015te almısım
dünde sıfır aldım 380tl

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Torpidoyu söküp polen filtresini değiştirdim. Sağolsun fransızlar ampül için tampon indirttikleri gibi polen için de torpido söktürüyor. Ayaklara tam sıcak üflemiyordu onun da sebebini öğrendim. Sağ taraf klape motorunun mili kayıp, yönlendirme yapmıyor. Tedarik edip çalışır hale getireceğim. Ortalıkta gezen kablo kameranın aslında gezmiyordu 😄

a5Eg1j.jpg

a5Efxv.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
(düzenlendi)

boyasi biten jant/lastikleri araca taktim

cc288839df14915d49f3817177492052.jpg32d2b3e8e728752ae478f02abab62823.jpg9692eb565d1696adc135c2799cf9bbed.jpg

tarihinde Coşku Mert tarafından düzenlendi
  • Beğen 11
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Coşku Mert yazdı:

boyasi biten jant/lastikleri araca taktim

Göbek istiyor. Elinize sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bakımı yaptık, arka balatalar değişti, kışlıklara geçtik. 

Balata değişimini yapan genç arkadaş lastikleri takarken tork ile sıktı. İznini alıp fotoğrafını çektim ama şimdi bulamadım. İlk defa torkla lastik takan birini gördüm. 

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Ic ve dis temizlikten sonra direksiyon ve vites korugune arko krem klasik (silikonsuz) uyguladım. Senede 3-4 sefer yapıyorum. İlk gun biraz yapiskanlik olsada sonra yuryumusak bir direksiyonum oluyor. Ayrıca 12 senedir iki aracım da uyguluyorum. Hiç deformasyonla karşılaşmadım.a33db7a606cfb98f9db01ea8cb9b1d23.jpgb6e5a6b2e9475401c455db4d17216031.jpg

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Yağmur giderinin durumunu bilmiyordum. Kaşıntı tuttu bu saatte söktüm heryeri. Tıkanıkmış. Güzelce açtım. Bayağı çamur çıktı. Kışa tam anlamıyla hazırız artık. 

Polen filtresinin girişine yaprakların girmesini engellemek için sineklik yapıştırdım. 

ah1fDy.jpg

ahKCgG.jpg

https://youtu.be/xULshDV3Xhk

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

cam yıkama fıskıyesi su atmıyor, öne atması gerekirken arkaya atıyordu, ben de tıkanmış olabileceğimi düşünerek önce fıskiyenin hortumlarını söktüm sonra silecek suyu deposuna su hortumunu daldırdım, 10 15 dakika kadar depodaki suyun taşarak akmasını sağladdım sonra bu suu taşarak alarken lastik şişirmek iin kulla dığım kompresörle söktüğüm silecek hortumundan hava verdim, hava verme işlemine de 5 dakika kadar devam ettim, iyice temizlensin diye, depo iyice teöizlendi ve hortumlar açıldı, fıskiyeleri de söküp temizledim, sonuç mükemmel, silecklere artık su fışkırtıyoruz, öne atarken arkaya gitmiyor yani, başına gelen bu yöntemi deneyenillir.Sağğlıkllı ve mutlu yıllar. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Çağlar Bayur yazdı:

önler tıkalı dahi olsa arkaya neden su gidiyordu orası ilginç

Ben de anlamadım abi hortumları basınçtan çıkarıp patlatmmasın diye iyilik düşünmüş olabilir mi hendeseci arkadaşlar

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Yanar yazdı:

Ben de anlamadım abi hortumları basınçtan çıkarıp patlatmmasın diye iyilik düşünmüş olabilir mi hendeseci arkadaşlar

yok bence en iyi ihtimal su basan motor aradan su kaçırıyor arkaya :rofl:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Çağlar Bayur yazdı:

önler tıkalı dahi olsa arkaya neden su gidiyordu orası ilginç

Far yıkama da var bu  arada, onlar düzgün çalışıyoordu. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mustafa Yanar yazdı:

Far yıkama da var bu  arada, onlar düzgün çalışıyoordu. 

Suyu arkaya atıp ön silecekler mi çalışıyordu? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

yok bence en iyi ihtimal su basan motor aradan su kaçırıyor arkaya :rofl:

Tıkandığı için yapmış olabilir, ama artık tıkanıklık yok arkaya da atmıyor, sorun kalmadı, Bu sorun koyu kıvamlı cam yıkama sabunllarının doğrudan depoya akıtılmasından da kaynaklanıyor sanırım, en sağlıklısı bir şişede suyla seyreltip depoya dökmek. Kafayı yedim, hani tamponu boyatınca yyannlış taktılar dedim direk, fıskiyeler den nedir çekktiğimiz🤣🙃

Oğuzkan Erışık yazdı:

Suyu arkaya atıp ön silecekler mi çalışıyordu? 

Evet ayynen öyle öne atyordum ama arkaya gidiyordu, nedir bu fıskiyelerden çektiğimiz 🤣

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...