İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ercüment Yıldırım

1098,50 tlcik MTV. Temiz [emoji2359]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Silbak silecek takımı 50 ön 20 arka toplam70 TL.

Deneyelim bakalım iş yapar mı?

Orjinali sadece önler 200 TL idi.

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
İbrahim Arslan yazdı:

Silbak silecek takımı 50 ön 20 arka toplam70 TL.

Deneyelim bakalım iş yapar mı?

Orjinali sadece önler 200 TL idi.

Ben forumdan bir arkadaşın tavsiyesiyle alıp memnun kalmıştım. Piyasa ürünleri gibi ses yapmaz, titreşim oluşturmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
İyi para
Nasıl oturdu bir bilsen [emoji22]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

u3Bd0h.jpg

Buz kazımaktan buz kazıyıcı çatladı,kırılmak üzere :) 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ercüment Yıldırım yazdı:

1098,50 tlcik MTV. Temiz emoji2359.png

281,50 TL de ben ödedim, aynı arabanım 2006sına sahip olanlar 108 ödüyor, eski araba candır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

aynı arabanım 2006sına sahip olanlar 108 ödüyor, eski araba candır :)

Evet bu işi sevdim :)

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
281,50 TL de ben ödedim, aynı arabanım 2006sına sahip olanlar 108 ödüyor, eski araba candır [emoji4]
Geçen sene başında 365 gibi birşey ödemiştim. Tam 3 katı. Arada 9 yaş vardı
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Mercekli farları aldım. Montaj için gerekli soket ve aparatları alıp, farların temizliğini yaptıktan sonra montajını yapacağım. 

HSVgsq.jpg

HSVqBn.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Balkondan binanın bahçesine baktım araba halen yerinde duruyor mu diye. Benim arabaya benzeyen bir kar yığını var, sanıyorum araba da altındadır :D

Haftaya pazartesi 10 günlük esaretten sonra marşına basarım artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Oğuzkan Erışık yazdı:

Mercekli farları

Megane 2 sanırım, halojen mi Xenon mu? Gerçi Xenon olanlar daha düz olan ilk faz tamponda vardı sanırım.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Megane 2 sanırım, halojen mi Xenon mu? Gerçi Xenon olanlar daha düz olan ilk faz tamponda vardı sanırım.

Megane 2 Ahmet abi faz1. Üzerinde halojen farlar var. Mercekli olana çevirmek istedim. Güç bela buldum. Çok yüksek rakamlar isteniyor farlara. D2s ampül kullanılıyor bu farda. 4300k düşünüyorum. 

Murat Sahın yazdı:

Balkondan binanın bahçesine baktım araba halen yerinde duruyor mu diye. Benim arabaya benzeyen bir kar yığını var, sanıyorum araba da altındadır :D

Haftaya pazartesi 10 günlük esaretten sonra marşına basarım artık.

Kar çoksa tavanda, ağırlık yapıp saçı bükmesin? 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Mercedesi olan arkadaşım bu arabayı 51000 tl ye aldı. 1,5 dizel megane 

ACtC-3cnCTKmk2CeUupDCwq8FIEYR3Xf53EFCeRw

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

ACtC-3cnCTKmk2CeUupDCwq8FIEYR3Xf53EFCeRwHZlULnkRQKHXm0PnzJkMN2ikrwG4NZsc9PNG_od86nbW36zBCORr2mdK7KGVqjrtebAUrxcGoj3_nzKsqaE9TXokglGyJkjfNfDSExSSaNcqrtT79lgB3Q=w1666-h937-no?authuser=0

Arabayı ortadan falan mı kaynaklamışlar neden ucuz

Üzerinde 30 bin tl haciz vardı. Ayrıca 1 dizel enjektörü bozuktu. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Kar çoksa tavanda, ağırlık yapıp saçı bükmesin? 

Yok o kadar değildir diye umut ediyorum. Ama yapacaksa şimdiye kadar yapmıştır zaten. Artık pazartesi göreceğim durum ne. O zamana kadar biraz ısınsa da şu hava, kar erise birde onunla uğraşmasam :) 

Bu arada bizim burada çok güvercin var. Her yere pisliyorlar. O yüzden özellikle inip temizlemiyorum. En son yıkamıştım aracı, karı temizlesem güvercin pisliği olacak. En iyisi üzerinde karla dursun :) 

Ali Darbaz yazdı:

Üzerinde 30 bin tl haciz vardı. Ayrıca 1 dizel enjektörü bozuktu. 

1 dizel enjektörden bir şey olmaz da, hacizli aracı nasıl aldı?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Yok o kadar değildir diye umut ediyorum. Ama yapacaksa şimdiye kadar yapmıştır zaten. Artık pazartesi göreceğim durum ne. O zamana kadar biraz ısınsa da şu hava, kar erise birde onunla uğraşmasam :) 

Bu arada bizim burada çok güvercin var. Her yere pisliyorlar. O yüzden özellikle inip temizlemiyorum. En son yıkamıştım aracı, karı temizlesem güvercin pisliği olacak. En iyisi üzerinde karla dursun :) 

1 dizel enjektörden bir şey olmaz da, hacizli aracı nasıl aldı?

Bocunu ödeyerek :D

Yalnız arabanın başka başka sorunlarıda çıktıda detay bilmiyorum. ama 5000 tl masraf yapmayı göze alarak aldı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Bocunu ödeyerek :D

Yalnız arabanın başka başka sorunlarıda çıktıda detay bilmiyorum. ama 5000 tl masraf yapmayı göze alarak aldı. 

50+30 bin liraya mı almış oldu yani? Yoksa ödenen 30 totale dahil mi? Eğer dahilse gerçekten 5000 tl masraf masraftan sayılmaz o fiyata alınca. 50 bine düzgün (kasa anlamında büyük kazası olmayan yolda düz giden) megane 2 motoru hiç olmasa bile alınır :) 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

ACtC-3cnCTKmk2CeUupDCwq8FIEYR3Xf53EFCeRwHZlULnkRQKHXm0PnzJkMN2ikrwG4NZsc9PNG_od86nbW36zBCORr2mdK7KGVqjrtebAUrxcGoj3_nzKsqaE9TXokglGyJkjfNfDSExSSaNcqrtT79lgB3Q=w1666-h937-no?authuser=0

Arabayı ortadan falan mı kaynaklamışlar neden ucuz

Jantlar ve arka tampon faz1

Farlar stoplar ön tampon faz2

Kapı kolları, yan aynalar ve janttan anlaşıldığı üzere araç dinamik. Ama kapı bantları ve tampon ekleri otantik. 

51000e göre normal. Çok kurcalamışlar dışardan. Hayırlı olsun kazasız belasız. 

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Oğuzkan Erışık yazdı:

D2s ampül kullanılıyor bu farda. 4300k düşünüyorum

Pek beğenmiyor mercek değiştiriyor o farların sahipleri genelde, inşallah memnun kalırsınız. Balanst falan üstünde mi? Ampul mü eksik sadece? Bunlarda far değişikliği de zor diye biliyorum muayene zamanı nasıl yapacaksınız Xenon la?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

50+30 bin liraya mı almış oldu yani? Yoksa ödenen 30 totale dahil mi? Eğer dahilse gerçekten 5000 tl masraf masraftan sayılmaz o fiyata alınca. 50 bine düzgün (kasa anlamında büyük kazası olmayan yolda düz giden) megane 2 motoru hiç olmasa bile alınır :) 

Tabiki borcu dahil 51000 tl ödeyip alındı. Arabanın önden resmi. ekledim. Ayrıca benzin kapağında tuhaf bir halka var. Taşıt tanıma olabilir mi.

Araba 2006 model 217500 kmde Orjinalde Megane otantik paket. Eski sahibi dinamiğe çevirmeye çalışmış. 3500 tramer var.  

ACtC-3eCHECHF2M38Y7f5ohgGmdZvNTNGYYSilYYACtC-3f5zQV5P30U_YS7RhV1ulQVj4sgHC50evcT

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Taşıt tanıma o zımbırtı, şirket aracı imiş eskiden.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Pek beğenmiyor mercek değiştiriyor o farların sahipleri genelde, inşallah memnun kalırsınız. Balanst falan üstünde mi? Ampul mü eksik sadece? Bunlarda far değişikliği de zor diye biliyorum muayene zamanı nasıl yapacaksınız Xenon la?

Ampülün ömrü dolunca aydınlatması azalıyor. Mercekler pisleniyor arkadası tas kararıyor. Bunları düzeltip kullanacağım. 

Tampon 4 5 tane klips ve çamurluk kenarlarındaki 2 civata ile tutturulmuş bunlarda. Tamponun sökülmesi 5 dakika. 5pinli soket bağlayıp farın montajını yapacağım. 

Sadece farlar yanarken aktif olacak şekilde far yıkama yapacağım havalar ısınınca. Su bidonuna çift çıkışlı ikinci bir motor takıp far ve silecek kolu üzerinden tesisat çekilmesi gerekiyor onun içinde. Tamponda far yıkama fıskiyelerinin yerleri belli iç taraftan. Muayeneye 2 seneye yakın bir vakit var.

Beyin oluyor otomatik yükseklik ayarı için. Ona zaten ihtiyacım yok tekerlerde sensör olmadığı için. Elimde eskiden kalma xenon kitin balastları var onları kullanacağım. 

Ali Darbaz yazdı:

Tabiki borcu dahil 51000 tl ödeyip alındı. Arabanın önden resmi. ekledim. Ayrıca benzin kapağında tuhaf bir halka var. Taşıt tanıma olabilir mi.

Araba 2006 model 217500 kmde Orjinalde Megane otantik paket. Eski sahibi dinamiğe çevirmeye çalışmış. 3500 tramer var.  

ACtC-3eCHECHF2M38Y7f5ohgGmdZvNTNGYYSilYYACtC-3f5zQV5P30U_YS7RhV1ulQVj4sgHC50evcT

Yukarıda bir mesajda yazdım Ali abi. Ön tampon ve farlar faz 2ye ait. Jantlar faz1 dinamik göbekleri faz2. Çok uğraşmışlar araba ile. Umarım memnun kalır alan kişi. 

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Antifrizli cam suyuna rağmen donmuş. Sigorta kontrol ettim atmamış meğerse motoru da donmuş. Sıcak su sâfi antifriz koydum. Hava soğukluğu -17.

f8c047d3a30b3473f5d9cf426595d4ad.jpg

75 binde külbütör kapak sökülüp terleme için conta ile desteklenmişti. Abartı birşey görünmüyor. Şu an 95 bin km deyiz.

3260f7f11441f7b835ab39a599e74403.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mercekli farları aldım. Montaj için gerekli soket ve aparatları alıp, farların temizliğini yaptıktan sonra montajını yapacağım. 
HSVgsq.jpg
HSVqBn.jpg
Valeo mercekle randıman alamazsın mümkünse değiştir ya da Valeo bixenon mercek koyabilirsen en azından çift uzun olur.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...