İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Sani Gerşon
Onur Çelebi yazdı:

Araç yaklaşık 1 yıldır bende öncesini bilmiyorum kaç yıllık üzerindeki kayış, bu süre zarfında kapak contası için sökülmüştü o sırada bişey olmuş olabilir... ama dediklerinizi dikkate alarak bir süre kontrol ederek kullanayım bakalım yeni kayışta bir sorun olacak mı... Teşekkürler tavsiyeleriniz için.

Gergisini değiştirttiniz mi kayış değişirken?

Yorum bağlantısı
Onur Çelebi
Sani Gerşon yazdı:

Gergisini değiştirttiniz mi kayış değişirken?

Hayır değişmedi ustada bahsetmedi değişmesi gerektiğinden. Değişse iyi mi olurdu?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Onur Çelebi yazdı:

Hayır değişmedi ustada bahsetmedi değişmesi gerektiğinden. Değişse iyi mi olurdu?

Tabi iyi olurdu gergi takıldıysa sıcak soğuk yani motor çalıştıkça kayış ısınacak ona göre kayış gergiyi arttırmak isteyecek soğudukça azaltmak eğer gergi bilyası arızalıysa kayış hasar görecektir tahmininizden daha fazla maliyete sebebiyet verecektir.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

genelde gergi ve kayış eş zamanlı değişir. çünkü yıpranma ve kullanım  süreleri benzerdir. kayış sağlamken gergi arızası yaşayabilirsiniz. ayrıca(arkadaşların dediği gibi) bu kayışın aşınma durumunun incelenmesi lazım.normal bir yıpranma değil. kesin kenarda bir yere sürtme var.(bence)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

@Onur Çelebikusura bakma telefondan girdiğimden göremedim bilgisayardan girince gördüm %99 kayış biryere sürtüyor kayışın boydan Boya tüm yüzeyinde hasar mevcut.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Onur Çelebi yazdı:

Gergi ile beraber ustayı da değişin bence.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM
Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Eğer kalorifer temizliği yetmezse değişim gerekirse , göğüs sökülmeden petek değişebiliyor bilginiz olsun çoğu kişi söktürüp değiştiriyor.

çok şükür değişime gerek kalmadı. Ama saglam tıkalıymış . 8 ay oldu alalı aracı. aldıgım kişi antifriz kullanmamıs pek. ALdıgımda direk koydum ama etkisi olmadı. şimdi açıldı çok güzel ıstıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Yakıt aldık, sağına soluna baktırdık yarın yol var.

Daha çok şey yapacaktım ama Modifiyeli kablomuz ile bağlanamadim bir türlü ECU ya...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Sahın yazdı:

@Mehmet Ozyureksağolsun güzel teklifler sundu, kaskoladık, sigortaladık. 

Hayırlı olsun Murat'ım.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Çelebi
Arif Aykın yazdı:

Tabi iyi olurdu gergi takıldıysa sıcak soğuk yani motor çalıştıkça kayış ısınacak ona göre kayış gergiyi arttırmak isteyecek soğudukça azaltmak eğer gergi bilyası arızalıysa kayış hasar görecektir tahmininizden daha fazla maliyete sebebiyet verecektir.

Haluk Şentürk yazdı:

genelde gergi ve kayış eş zamanlı değişir. çünkü yıpranma ve kullanım  süreleri benzerdir. kayış sağlamken gergi arızası yaşayabilirsiniz. ayrıca(arkadaşların dediği gibi) bu kayışın aşınma durumunun incelenmesi lazım.normal bir yıpranma değil. kesin kenarda bir yere sürtme var.(bence)

Arif Aykın yazdı:

@Onur Çelebikusura bakma telefondan girdiğimden göremedim bilgisayardan girince gördüm %99 kayış biryere sürtüyor kayışın boydan Boya tüm yüzeyinde hasar mevcut.

Sani Gerşon yazdı:

Gergi ile beraber ustayı da değişin bence.

Kusura bakmayın bir süre giremedim nete anca cevap yazıyorum. Hepinize ayrı ayrı teşekkürler bir süre kayışı kontrol ederek kullanıcam aracı, eğer bir yıpranma, ses vb. bişey farkedersem hemen giderim ustanın yanına.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hayırlı olsun Murat'ım.  

Sağolasın abi, güzel oldu, kafam rahat etti.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Banyo yaptık, cilalandık, lastik basınçları kontrol edildi, depo fullendi, kapıda yatıyor.81b78464bd86e71fc8718b311263b52a.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

MTV sini yatırdım. Yanında +3MTV daha ve 1 de emmi trafik sigortası ile 4binlik olduk :S

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Az önce MTV yatırdım. Akşam iş çıkışı da 125 TL mazot alıp bu günü 523 TL ile kapatacağım

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Mtv si yattı...bakımları yapıldı
d136b985173bd64bbc8cf1d564fd7dc1.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

MTV yatırdım. Bir alt dilime düşmüşüz. 6 aylık 1931 TL ödeyeceğimize 1100 TL civarı ödeme yaptık.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
(düzenlendi)

Son günlerde pek nazlı gidiyordu , rolanti bariz sallanıyordu sanki nefes alamıyordu.VCDS programıyla arıza sorgulaması yaptım ; egr valfi , sol manifold hatası , kızdırma bujisi gibi hatalar sıralanmıştı.
Temizlik öncesi rölanti videosu ;

https://youtu.be/528S19QyM1I

Zaten emme manifoldu flapleri 3.0tdi da kronik bir arıza bunu arabayı almadan önce araştırmıştım ve sökmeye karar verdim.Bu konu da bir uyarı yapayım kesinlikle anahtar takımı yoksa böyle bir işe girişmemek lazım işçiliği çok ama çok zor olan bir motor iğne deliğinden girip civatayı düşürmeden almak gerekiyor.

Önce plastik manifoldu ve mazot borularını söktüm.Boğaz kelebeğinin kiri resimde çok belli .

kBoR8j.jpg

Ardından emme manifoldu flaplerini , boğaz kelebeğini ve Egr valfini söktüm.

cckABO.jpg

Her tarafı sökmüşken kızdırma bujisinin yeri de çok müsait olunca aradan çıkardım.Hangisi 6 numaralı buji olduğunu bilmediğim için tek tek ölçtüm.NmrlEq.jpg

Temizlik işlemleri o kadar sıkıntılıydi ki her taraf yağ ve pislik olduğu için resim çekemedim.Flapler bu şekilde elektronik olarak açılıp kapanıyor lakin kirden dolayı resmen zifte bulanmış gibiydi ve sıkışıp kalmışlardı.4-5 kutu temizlik spreyi hiç fayda etmedi.Sıcak su olayı çözdü .

L98rXO.jpg
Topladıktan sonra kablolar düzenli olsun diye iki tane plastik kelepçe kullandım.
57fQAy.jpg

İşlemler bittikten sonra ki rölanti ve arıza sorgulaması videosu ; ( motor kulak hatasını halledeceğim[emoji846] )

tarihinde Furkan Bakırel tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

@Furkan Bakırel eline sağlık, kendin çok iyi halletmişsin.

Ben de ilk aldığımda benzer bir şey oldu, söküldü temizlendi, flaplar tekrar hata verince tam hangileri olduğunu bilmediğim parçalar değişti, tamir takımı gibi bir şeyi var galiba.

Şu rölanti ve motor sesi videolarını müzik olmadan çeksene bi?

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
[mention=83999]Furkan Bakırel[/mention] eline sağlık, kendin çok iyi halletmişsin.
Ben de ilk aldığımda benzer bir şey oldu, söküldü temizlendi, flaplar tekrar hata verince tam hangileri olduğunu bilmediğim parçalar değişti, tamir takımı gibi bir şeyi var galiba.
Şu rölanti ve motor sesi videolarını müzik olmadan çeksene bi?
Kelebekler harici satılıyor abi kırılırsa felan değişiyor.
Çekeyim , dizelin gır gır gır sesi içerde duyuluyor hafiften .
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

6 şubatta muaynesi bitiyormuş, randevusunu aldım.Yaşlanıyor iki gözümün çiçeği [emoji3]

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Sabah sabah ufak bir aksilik meydana geldi.

nBxDkQ.jpg

gH5YOL.jpg

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Koray Demir yazdı:

Sabah sabah ufak bir aksilik meydana geldi.

Lastik patladı sanırım, resimde sağ ve sol var, yer değiştirildi sanırım.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Selçuk Bakış yazdı:

Lastik patladı sanırım, resimde sağ ve sol var, yer değiştirildi sanırım.

Sol arka teker yolda giderken aniden sekip fırlayan metal profil parçasından ötürü yanaktan yarıldı o an şeritler uygun olmadığından sağa veya sola manevra yapıp kaçamadım. Arkaları mecburen çift olarak yeniledim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...