İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Murat Sahın yazdı:

Hocam benzinli değil mi? Azıcık gaz verince homurdanırken ısınır o ya ;)

hayır, 3 litre mercedes dizeli var ama ptc niye yok o belli değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Doğan Arşiray yazdı:

hayır, 3 litre mercedes dizeli var ama ptc niye yok o belli değil.

Sadece motoru almışlar galiba mb den ptc hariç paket :D 

• Mutlu 4
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Köksal Yılmaz yazdı:

Sadece motoru almışlar galiba mb den ptc hariç paket :D 

sıcak yer arabası. kaliforniya işi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

dün ön fren hortumlarını ve sol rot basını değiştirerek muaneye gittim girmesiyle cıkması bir oldu.

km yi kafasına göre yazmıslar aracım suan 362332k

p.tesi uzun yollar yine beni bekler

konya antalya alanya mersin adana osmaniye iskenderen ve hatay petek değişimi ve hız sabitleme işlerine devam.

20221019_144645.jpg

20221019_125241.jpg

IMG-20221018-WA0011.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Daha bir şey yapmadım hafta sonu yıkayacam inşallah..Ha bu arada bu gün ki 11. depremle güzel sallandık az önce..4.2

IMG_20221018_135218.jpg

IMG_20221018_080541.jpg

• Şaşkın 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Çağlar Bayur yazdı:

nasıl hisedildi?

Valla 3,5 tan sonrası biraz tedirgin ediyor insanı..Merkez de burası olunca bir de..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Metin Mankal yazdı:

Valla 3,5 tan sonrası biraz tedirgin ediyor insanı..Merkez de burası olunca bir de..

Geçmiş olsun binalarınız 2000 den sonra yapılmışsa büyük ihtimalle hazır beton kullanılmıştır ve mühendislik hizmeti almıştır. NŞA altında 5~6 ya kadar sıkıntı olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Metin Uzunoğlu yazdı:

Geçmiş olsun binalarınız 2000 den sonra yapılmışsa büyük ihtimalle hazır beton kullanılmıştır ve mühendislik hizmeti almıştır. NŞA altında 5~6 ya kadar sıkıntı olmaz.

Bina 2010..Alıştık son zamanlarda bu sallantılara..Fay hattımız aileden birisi gibi oldu ..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz

Mk4 Mondeo'ya kış hazırlığı yaptık.3lt PO kırmızı antifiriz 180tl,2 adet Magnetti Marelli arka amortisör 800tl,Kale marka arka balata 275tl,4 tane 225/45/17 Riken marka kış lastiği 4430tl.Toplam 5685tl.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Emrah Korkmazz yazdı:

Mk4 Mondeo'ya kış hazırlığı yaptık.3lt PO kırmızı antifiriz 180tl,2 adet Magnetti Marelli arka amortisör 800tl,Kale marka arka balata 275tl,4 tane 225/45/17 Riken marka kış lastiği 4430tl.Toplam 5685tl.

hayırlı olsun, önleri alınca değişmiştin yanlış hatırlamıyorsam. Arkalar tahminen 75k km de iken serviste değişmiştim. demek ki iki arka bir ön değişiyor. 

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

hayırlı olsun, önleri alınca değişmiştin yanlış hatırlamıyorsam. Arkalar tahminen 75k km de iken serviste değişmiştim. demek ki iki arka bir ön değişiyor. 

Aynen abi, doğru hatırlıyorsun.75k km'de değiştiysen abi demek ki arkalar 60bin km yaklaşık gidiyor.Biraz daha gider ama bayağı incelmiş,diski çizdirmeden değişeyim dedim.Orijinal bin TL yaklaşık artık hayal oldu😃 Kale çok övülüyor, yumuşak balata deniliyor o yüzden deneyeyim dedim.Aslında İcer bulsam ondan alacaktım,diskleri değişince öne ondan taktım çok memnunum ama arkalara bulamadım.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Emrah Korkmazz yazdı:

Kale çok övülüyor, yumuşak balata deniliyor

Yumuşak mi? 60 bin km mi?

Bende sıkıntı var sanırım, sahte Kale balata mı taktılar ki 😁

Ön 90 bin, arkalar 70 bin km olmuş hala yarım bile değiller.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Kale balata çok sert. Aşınmadığı için uzun gidiyor. Arabaya en son takacağım marka valla. Sert olunca tutmuyor diski haliyle.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Yanlış anladınız,60bin kmyi Motorcraft için söyledim.Kale balatayı yeni denicem ama çok yakın arkadaşım var usta o da Kale tavsiye etti, yumuşaktır dedi.Belki siz haklısınızdır. Orijinal dışında marka olarak İcer tavsiye ederim,önlere taktım çok memnunum ama arka için bulamadım maalesef. 

Oğuzkan Erışık yazdı:

Kale balata çok sert. Aşınmadığı için uzun gidiyor. Arabaya en son takacağım marka valla. Sert olunca tutmuyor diski haliyle.

Allah Allah,patladık mı yani😃 Çok yakın usta arkadaşım önerdi,hani desem ki karı var balatayı ondan da almadım.Neyse arkalara takıcaz artık.Zaten bu yıl bol rampalı bir güzergah beni bekliyor en azından çabuk bitmez o zaman😃

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yorumlara bakınca trw tavsiye ettiler. Ön balata için 800 lira. Ben de balata ve disk olarak blue print aldım. 1800 disk, 430 balata. Önümüzdeki ay takarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Emrah Korkmazz yazdı:

Allah Allah,patladık mı yani😃 Çok yakın usta arkadaşım önerdi,hani desem ki karı var balatayı ondan da almadım.Neyse arkalara takıcaz artık.Zaten bu yıl bol rampalı bir güzergah beni bekliyor en azından çabuk bitmez o zaman😃

Balata bitmiyor ama araba duruyor. Aşınan taraf balata değilse disktir. Kale balatayı taksiciler sever bitmiyor diye :D 

Trw için iyi diyorlardı 10bin sonra ötmeye ve fren performasım kötülemeye başladı. Dpf ve enjektör temizliği için otobanda eds olmayan bölümde çıkabildiğim son hıza kadar çıkıp sonra frenledikten sonra kaliperlerin üzerindeki kendi yaptığım boya kavrulmuş bir biçimdeydi :D  Bosch alıp takacağım bir an önce.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Oğuzkan Erışık yazdı:

Balata bitmiyor ama araba duruyor. Aşınan taraf balata değilse disktir. Kale balatayı taksiciler sever bitmiyor diye :D 

Trw için iyi diyorlardı 10bin sonra ötmeye ve fren performasım kötülemeye başladı. Dpf ve enjektör temizliği için otobanda eds olmayan bölümde çıkabildiğim son hıza kadar çıkıp sonra frenledikten sonra kaliperlerin üzerindeki kendi yaptığım boya kavrulmuş bir biçimdeydi :D  Bosch alıp takacağım bir an önce.

Diskler bitmesin ya😃 Bu arada yakın zamanda frende titreme şikayetine son çare önlere Walburg delikli disk takmıştım,şu an çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Kil ile temizlik sonrasi su kaydirici uyguladim. 

430BF08E-290A-4913-AD54-788113407F83.jpeg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ön kapıların altı kaldıra sürtmüştü lokal şekilde. Oralara 100-220-600 zımpara yapıp sacı gördüm. Sonra boyadım. 

boya kalın oldu. Önemli olan işlevselliği. Koruma amaçlı. 1cm mikron düzeyde pas gördüm. Onu da zımparayla temizledim. Güzel oldu içim rahatladı

Zımparadan sonra gri sac kısım ortaya çıktı bu şekilde

ED28-B565-382-D-4-D1-C-B847-390-BF1-B1-A

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Gezici

Aracımı motorda bulunan su kaçağı için ustaya bıraktım bu arada biraz da makyaj yaptırmak istedim kaput önceden yarım boyalıydı zamanla renk atması oldu komple boyandı sağ çamurluk tarafımca yapılan küçük hasardan dolayı kasma yaptı tamirlendi boyandı tampon boyandı izgaralar boyandı jantlar boyandı iyi görünüyor şimdi....20221008_130438.jpg.713d805207ac22fa4e248eef32cf79ba.jpg20221008_130352.jpg.5e3a57d86495a142ece1eaccbc6d0b04.jpg20221008_130347.jpg.cde2fc889e6f1c908a0a756d5b5d8460.jpgIMG-20221021-WA0010.jpg.32b4da69ec1fb1b3b66c781545ac9340.jpgIMG-20221021-WA0009.jpg.dd15598eaae64d5538c10cf92c5606c3.jpgIMG-20221021-WA0008.jpg.e7c93791adfbcbf95e2a07350720925b.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...