İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Aracı bilmiyorum ama akü sökülünce hafıza gitmiş olabilir, cam kodlaması diye aratinca çıkar birşeyler. 2. Kademede kapanırken birden durup geri gitme falan yapsaydı filmden olabilirdi.

Yorum bağlantısı
Emre Çoban1
7 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Aracı bilmiyorum ama akü sökülünce hafıza gitmiş olabilir, cam kodlaması diye aratinca çıkar birşeyler. 2. Kademede kapanırken birden durup geri gitme falan yapsaydı filmden olabilirdi.

Araç Ford Fiesta. Evet dediğiniz gibi akü değişince bu tür sorunlar oluyormuş. Bugün o kodlamayı yapmaya çalışıcam. İlginiz için teşekkür ederim, sağ olun. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
göğüs panelini komple söktüm. arkasında yıllardır birikmiş tozları temizledim. havalandırma borularının içlerini temizledim. kablo tesisatını elden geçirdim. epey yorucu ama verimli bir iş oldu
6DQLqP.jpg

Güzel olmuş.
Kablolar zamanla aşınıyor

Araç Ford Fiesta. Evet dediğiniz gibi akü değişince bu tür sorunlar oluyormuş.

Evet akü söküldüğü içindir. Yeniden kodlayın düzelir.
5 aydir yikanmamis yıkandı paklandi.
533b5c20ee874dbfb009932c12262cc2.jpg

Kirliyken de güzeldir.
5 Aymı ? 
Ben bu aralar engeç 2 günde bir bazende günde 2 kere yıkıyorum [emoji4] Hemen hemen hergün 10-15 dk yağmur atıp geçiyor akşam üzeri.

O5gGg8.jpg

Bu yanıyor. :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Güzel olmuş.
Kablolar zamanla aşınıyor

o fotodaki işlem yapılmamış haliydi, sonrasında yıpranan bez bant şeritlerini yeniledim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu yanıyor. :)

Zaten bütün uğraş o şekilde görebilmek için Mehmet abi.
Dün öğlen yıkamıştım bugün sabahtan tekrar yıkadım şuan için temiz ama akşama yine yağmur yağma ihtimali yüksek :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben bu gün cruze ile 44 km Hypermil yaptım. Babama arabanın motorunun tüm teknik detaylarını anlattım.

Babam 8,8 litre tüketim değerin yakalamıştı, bende hypermiler yaptım , ama hiç çaktırmadan. normal sürdüğümü sanıyor. 

Tüketim averajı yol sonunda 6,5 litreye düştü. :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
14 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Ben bu gün cruze ile 44 km Hypermil yaptım. Babama arabanın motorunun tüm teknik detaylarını anlattım.

Babam 8,8 litre tüketim değerin yakalamıştı, bende hypermiler yaptım , ama hiç çaktırmadan. normal sürdüğümü sanıyor. 

Tüketim averajı yol sonunda 6,5 litreye düştü. :) 

benimde yapmam lazım biraz Hypermil :) Ama güzergahım hep trafikli yol ve kısa mesafe 

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Aracım için yaz izninde uygulayacağım bakım için aldığım malzemeleri toparladım. Biraz masraflı oldu ama 2 sene oldu kaportasına el değmedi. Komple detaylı iç temizlik ve devamında dış kaporta temizliği, kil ve hızlı cila uygulayacağım. Sonuçlarını da paylaşacağım inşallah. c40a64e67e2e0628b174f3d06cf5ac67.jpge73f978a076b9d1238f007f76c41b9e9.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Fiesta’mdaki kol dayama sorunumu, basit ve iş görecek biçimde çözdüm.
İnternetten Puf satın aldım, boyutları tam ideal.
İki koltuk arasına sıkışıyor, oynamıyor ve gayet geniş.
Sonuç bu;

7ae57742c3d9527652fc5ba02e8481eb.jpg

64e5273ed4b60375351b2671df340ea5.jpg

9c137a9bf19a04bd945899e125895b6a.jpg

e5adc792132feea94e6ae75bb040e92c.jpg

Kesme biçme delme yok
Gıcırtı oynama yok
Sanırım oldu bu iş
Tek sıkıntı el freni, onu da kolumu uzatarak alttan çekebiliyorum.
Zaten drift yaptığım da yok [emoji1]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Darbaz yazdı:

Arabamın hava filtresini değiştirdim . 

4pLoLQ.png

Focus da Mercedes de bende değiştirdim de alfada lift şart altına yatmak felan sıkıntı. Bu tip bakımlar için mühendisi çok anıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Focus da Mercedes de bende değiştirdim de alfada lift şart altına yatmak felan sıkıntı. Bu tip bakımlar için mühendisi çok anıyorum

Arabam stop start değil ama bu yağ el kitabındaki a5 standardına uyuyor. Fiyatta cazip. 

Sorun olurmu alsammı

https://www.hepsiburada.com/castrol-magnatec-stop-start-5w-30-a5-4-lt-uretim-yili-2019-p-HBV0000019GI4?magaza=Hepsiburada

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Castrol sevmiyorum mobil ciyim ilgili spec karşılıyor ve uygunsa alınır o başka. Ama marka zırt pırt değişmek motor yağ yakması eskislmesi olabilir

Bir de netten yağ almam sahte yağ gırla 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Castrol sevmiyorum mobil ciyim ilgili spec karşılıyor ve uygunsa alınır o başka. Ama marka zırt pırt değişmek motor yağ yakması eskislmesi olabilir

Bir de netten yağ almam sahte yağ gırla 

Arabamdaki yag castrol magnatech. Yani aldığımd yag ayni marka. Tek fark stop start olması. 

Yagı satan hepsiburadanın kendisi. Sahte yag vercegini sanmam. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Mobili bile bölge bayisinden alıyom :) o da tanıdık esnaf diye netten yağ almisligim yok . Alana mani olmam üzerindeki yağ da ayni ise deneyin 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Ben hayla bu motor yağını döküp dökmeme arasında kararsızım. 

5000  km daha kullanasım var

IMG_20190606_202227.jpg

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Benzinli motorda yağ kararmaz kolay kolay renge bakıp karakter analizi kahve falından öteye geçmez

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Chevrolet cruze için cumartesine randevu aldım. Çinden gelen parcaları takacaz. Bu haftayı chevrolete ayırdım. Maas haftasınıda Hyundai i10'a. 

Her halukarda mevcut yağ ile 2 hafta yoldayız. 

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Yeni hava filtresi ni taktım . Eski filtre kötü durumda değildi ama yeni filtre dolapta durunca kaşıntı yaptı

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Önce gelenekselleşen her günkü araç yıkama işlemini yaptım. :) Ya her akşam üzeri yağmur yağıyor yada her sabah kalktığımda araç üzerinde kuş pislikleri dolu oluyor, farklı yere park etsemde arayıp buluyorlar aracı. 2 gün arabayı yıkamak zorunda kalmadığımda ayrı bir mutlu oluyorum artık.

gli marşpiyel montajı yapıyorum akşama detaylı resimler gelir.
wlWihP.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Uğur Kamil yazdı:

Önce gelenekselleşen her günkü araç yıkama işlemini yaptım. :) Ya her akşam üzeri yağmur yağıyor yada her sabah kalktığımda araç üzerinde kuş pislikleri dolu oluyor, farklı yere park etsemde arayıp buluyorlar aracı. 2 gün arabayı yıkamak zorunda kalmadığımda ayrı bir mutlu oluyorum artık.

gli marşpiyel montajı yapıyorum akşama detaylı resimler gelir.
wlWihP.jpg

Araç yıkanmaktan eskiyecek 😁

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Vasfi Gişten yazdı:

Araç yıkanmaktan eskiyecek 😁

Hava yağmurlu değilken araba kirli oldumu yerimde rahat duramıyorum :)
5-6 yıkamada bir sonax hızlı cıla kullanıyorum. Daha önce mavi kutu kullanıyordum şuan sarı kutu kullanıyorum. 1-2 ayda birde Meguiars Nxt Generation Tech Wax 2.0 kullanıyorum.

OevXKC.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...